2733
2734
عنوان

شرایط خانومها برای ازدواج چه سخت شده

| مشاهده متن کامل بحث + 3384 بازدید | 148 پست
ببینید اگر شما بخواهید یه خونه ده میلیاردی بخرید نمی رید با یه وکیل مشورت کنید که زیر و بم قانونی را ...

منم همیشه اینو‌میگم دقیقاتا اینکه یکی از شاگردام بهم مامانش گفت ما روستامون لا اینجا فرق داره خودش با همسرش تعران اومده خیلی سال 

میکه اونجا خیلی زن ها موبایل هوشمند ندارن قسم‌میخورد 

یا میگفت سواد خوب و کاملی ندارن ... من‌باورم نمیشد ولی هیت بعضی جاها حتی اگه کم باشه 

خدا تویی که فقط میتونی کمکم کنی❤️
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خب بودن مهریه الزاما به معنی گرفتنش نیست بعدشم خیلی مردا مهریه رو اصلاااااا برای زمان حیاتشون نمیذار ...

بله 

ولی فقط خودتونو نبینید 

خیلیا با مهریه کاسبی میکنن. اگه حق طلاقم داشته باشن قوزبالاقوز میشه 

منم روزی که عقد کردم مطمئن بودم حتی یه سکه هم نخواهم گرفت. حتی الانم بعد هفت هشت سال اگه نتونیم باهم زندگی کنیم محاله تحت فشارش بذارم 

ولی مساله اینه که از این قوانین به شدت سواستفاده میشه متاسفانه

2742
آهان من حق طلاق منظورم بود ولی خب کلا پافشاری روی خواسته دست خود آدمه 

بله حق طلاق واقعا چیزیه که قبلا برای خانم‌ها اهمیت نداشت چون مهریه اهرم فشار خوبی بود

الان که مسئولین این یه بدهی عندالمطالبه رو هم از نسوان گرفتن داره داشتنش عرف میشه

عروس اول بخاطر شرایط حاکم بر پرداخت مهریه در زمان خودش الان متضرر شده

امروزه حق طلاق از خطبه عقد برای درست بودن ازدواج واجب‌تره

هرکی تو تاپیکا با نظر من مخالفه یادش باشه مخاطبم فقط و فقط استارتره. حرفی داری به استارتر بزن همونجوری که من حرفم رو به استارتر گفتم
امیدوارم یه روزی  این رسم اشتباه و تفکرات اشتباه نابود شن. دونفر باهم زندگیشون شروع میکنن چرا خ ...

آمین عزیزم 🙏

دقیقا با شما موافقم .متاسفانه رسم ها و فرهنگ های غلط زیادی داریم که برای تغییرش واقعا زمان لازمه ولی شدنیه .

فمنیست. 
بله  ولی فقط خودتونو نبینید  خیلیا با مهریه کاسبی میکنن. اگه حق طلاقم داشته باشن قوزبالا ...

اره ولی من به شخصه اصلااااا از ان قضیه نه میخوام و نه دوست دارم سو‌استفاده کنن 

حالا این خیلم مهم نیست من فقط میگم زندگی یکی دو‌روز نیست الان میبینم همسایه مامان بزرگم پیر زن بعد فوت شوهرش زیاد داستان جالبی براش پیش نیومد 

یکم اگه دو طرف اینده نکر باشن خوبه حالا چه با این حق چه بی حق طلاق

خدا تویی که فقط میتونی کمکم کنی❤️
2740
اره همون دیگ مردای ایران قانون  دور میزنن خیلی پستن کلی گفتما ...سریع مال اموالشون میرنن ب نام ...

انقدر زنهایی هستن که کاسب مهریه هستن.زن و مرد بی وفا خیلی زیاده. 

چه جالب ...یعنی بگیم مهریه نمیخوایم ولی دستاورادامون نصف بعد جدایی؟؟ اگه زن سرکار نره بازم این حق ت ...

مجردی؟

حق تنصیف رو خیلی بهش دل نبند یا طوری بنویس که همون لحظه خرید نصف بشه اموال وگرنه موقع طلاق میبره میزنه اموال رو به نام دوست ک رفیق و خانواده و دستت می‌مونه تو پوست گردو

هرکی تو تاپیکا با نظر من مخالفه یادش باشه مخاطبم فقط و فقط استارتره. حرفی داری به استارتر بزن همونجوری که من حرفم رو به استارتر گفتم
بله  ولی فقط خودتونو نبینید  خیلیا با مهریه کاسبی میکنن. اگه حق طلاقم داشته باشن قوزبالا ...

دقیقا همینطوره 

من خودم به عینه دیدم خانمی که الان با همسر سومش هست و از دو همسر قبلی خونه ،ماشین و اموال زیادی رو به بهانه همین مهریه و حق طلاق بالا کشیده !!! 

این شخص آشنای دور هست و تا خودم نمی دیدم باور نمی کردم که چنین اشخاصی واقعا وجود داشته باشن😔

فمنیست. 
خب بودن مهریه الزاما به معنی گرفتنش نیست بعدشم خیلی مردا مهریه رو اصلاااااا برای زمان حیاتشون نمیذار ...

اعتماد کدومه! همه قراردادهای دنیا برای روز دعوا و اختلاف نوشته میشن، روز خوشی و دوستی که کسی سراغ دادگاه و قاضی نمیره. نمیشه گفت من به آقا اعتماد داشتم مهریه هیچی ثبت نکردم، یا من به نظرم خانم خوبی بود کل زندگی خودم و هفت نسلم رو مهریه نوشتم.

زین دایره مینا خونین جگرم می ده  تا حل کنم این مشکل در ساغر مینایی ( حافظ)

خیلیم کار خوبی کردن

تا مث من بدبخت نشه آواره دادگاه ها هرروز نباشه

کاش منم از اول حق طلاق میگرفتم

مهریه هم هزارتا باشه بازم قسطی میشه واسه زن بدبخت

همه چی ب نفع مردا شده

گروه آبی قد:۱۵۰😁وزن فعلی:۵۶😑وزن هدف:۴۹😻من میتونم💪😊
بعید میدونم هیچ زنی از حق طلاق بدش بیاد یا حمایت نکنه  در اسلام حق طلاق با مرده و زن در ازاش م ...

حق طلاق رو‌ دادن به مرد چون زن روحیش بیشتر احساساتیه و‌مرد روحیشون بیشتر منطقی(البته گاهی مرد بی منطق و‌ زن بی احساس هم داریم).تا دعوایی پیش بیاد زن احساساتش جریحه دار میشه میگه یالا بریم طلاق بگیریم،مهریه هم رد کن بیاد.

و‌مهریه درواقع یه هدیه از طرف مرد به نو عروسش هست که اصلا زن و‌مرد که ازدواج‌ کردن، مرد بدون اینکه زن بگه باید لطف کنه و مهریه رو بده(البته در حد توانش نه چهارصد تا سکه.مهریه هرنوع مادیاتی میتونه باشه).و این مهریه فلسفه ی وجودش اینجوریه که مرد به زنش هدیه میده تا زن بتونه با اون مقدار پول چیزایی که نیاز داره و‌دوست داره رو در شروع زندگی برای خودش فراهم کنه.ینی در کل همه چیز درباره ی ازدواج عوض شده.اگه جوونا یه‌نگاهی به ازدواج حضرت علی (ع)و‌حضرت زهرا (س)میکردن هر دوطرف راحت میرسیدن به همو زندگی هم براشون سخت نمیشد ولی ماشاالله هم مردا وهم زنا توقعاتشون سر به فلک‌کشیده از نظر مادی.به نظرم اگه جوونا یه ذره از زندگی و‌ساده زیستیه حضرت علی و‌حضرت زهرا،ازدواجشون،رفتارشون باهم دیگه، با بچه هاشون و‌اون محبت و‌اخلاق حسنه ای که نسبت به هم داشتن الگو‌میگرفتن الان انقدر اوضاع زندگیا وخیم نمیشد.هم آمار ازدواج‌موفق میرفت بالا و‌هم آمار طلاق میومد پایین.وهم بچه هاخوب تربیت میشدن.ولی خب دنیای امروز و‌مادیاتش جلوی چشم یه عده رو‌گرفته پول همسرو به اخلاق خوبش ترجیح میدن.جای درک و‌فهم و شعور بیشتر به سطح تحصیلات دختر اهمیت میدن،در صورتی که آدمایی هستن که دیپلم دارن ولی سوادشون‌خیلی بالاست.

.....
2706