2752
2734
عنوان

شرایط خانومها برای ازدواج چه سخت شده

| مشاهده متن کامل بحث + 3385 بازدید | 148 پست
افرین به این نگاه اگاهانهدات من‌میگم حق طلاق دارم و‌خوبه برام عجیبه که بعضی خانم ها براشون عجیبه میگ ...

بعید میدونم هیچ زنی از حق طلاق بدش بیاد یا حمایت نکنه 

در اسلام حق طلاق با مرده و زن در ازاش مهریه میگیره!!! انگار مرد کالایی رو خریده حالا که میخواد پسش بده باید خسارت بده! 

تو فرهنگ جهان اولی که زن و مرد همه حقوقشون یکسانه چیزی بنام مهریه وجود نداره. هرچی بعد ازدواج باهم بدست اوردن نصف میشه 

من میگم چطور حق طلاقو از جهان اول یاد میگیریم ولی مهرمه رو حذف نمیکنیم?! 

این میشه پیتزای قورمه سبزی 

دوطرف عاقل و بالغ باهم ازدواج میکنیم بعد مدتها به نتیجه میرسیم که به درد هم نمیخوریم. چرا فقط یه نفر باید متضرر بشه?! 

عجیبه یکم

درسته خانواده رو درگیر میکنه ولی تو این جامعه و اوضاعی که ما هستیم اونوقته که میگن به ما مربوط نیست ...

اتفاقا ما برعکسش دیدیم! لابد تو خانواده شما وقتی میبینن مشکل پیش میاد میگن به ما مربوط نیست.ولی درمورد ما این طور نیست اولش به اختیارعروس داماده خدای نکرده مشکلی هم باشه حمایت میکنیم. هرکس از دیدگاه خودش  و شرایط اطرافیان به قضیه نگاه میکنه. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

هیییییع.من حاضر شدم ساده ی ساده ازدواج کنم،گفتم هرجوری خودش راحته و‌توانش هست خرج کنه ومن اصلا تحت فشار نمیذارمش.مهریه هم به شخصه واسه خودم مهم نبودگفتم پنج سکه ونهایت میخواین زیادش کنین دوازده تا.مراسم عروسی هم انقدر خرجش زیاده که آدم کوفتش میشه اونم گفتم یه وَلیمه ساده میدیم و اول زندگی انقدر آقارو نندازیم توی خرج و‌بهش استرس ندم.طرف زد زیر دلش.والبته ربطی به اون آدم نداشت و اینا جز معیارای زندگیه خودم بود و هست.تنها چیزی که خواستم محبت و‌مهربونی و اخلاق خوب بود.حاضر شد کلی به مادیات اضافه کنه ولی حاضر نشد دلشو‌بده.البته ارزش دل بیشتراز مادیاته و‌هرکسی دل نداره که بده بعضیا جاش قوطی گذاشتن.

.....
بعضی جاها واقعا نمیذارن زن ها اگاه شن من دلم میسوزه...

ببینید اگر شما بخواهید یه خونه ده میلیاردی بخرید نمی رید با یه وکیل مشورت کنید که زیر و بم قانونی را براتون مشخص کنه که مبادا اشتباهی بکنید؟ در مورد ازدواج که مهم تره آدم مهم ترین سرمایه اش یعنی عمرش را می خواد با یه نفر به اشتراک بگذاره نباید یه دور قوانین را بخونه؟ 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
2731
اگه بخان خودشون بدون کمک جهزیه رو بخرن تا اخر عمر نمیتونن باهم ازدواج کنن

کمک از طرف والدین خوبه ولی نه اینکه فقط خانواده دختر تحت فشار و قرض قرار بگیرن، من ادم میشناسم خونه فروخته واسه دختراش جهاز خریده خودش الان مستاجر!!!

این واقعا منطقی نیست،بعدشم اگه توقع هاشون رو کم کنن و در حد نیاز خورد خورد بخرن میشه ،و اگرم واقعا اینقدر توان ندارن دیگه چرا دارن ازدواج میکنن و تشکیل خانواده میدن!

فمنیست. 
بله ولی این خانواده عروس با شوهرش طرف نیست با پدرشوهر ظاهرا طرفه و پدرشوهر باید یا برای عروس‌ها شرای ...

به نظرم عوس دوم مطرح کردند اما عروس اول اصلا مطرح نکردند 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
بعید میدونم هیچ زنی از حق طلاق بدش بیاد یا حمایت نکنه  در اسلام حق طلاق با مرده و زن در ازاش م ...

چون اگه مهریه حذف بشه 

هرچی بدست اوردیم نصف نمیکنن ک مردا همشو برمیدارن برا خودشوننن 

به نظرم عوس دوم مطرح کردند اما عروس اول اصلا مطرح نکردند  

من خودم مهریه‌م پایینه

انتخابم بوده. جاریم مهریه بالا داشته ولی پدرشوهرم این وسط دخالت نکرد. پس دلخور هم نیستم

بعیده تو خواستگاری مهریه مطرح نشه. قطعا خانواده عروس بزرگتر هم مطرح کردن و با توجه به پایین بودن قیمت سکه تو سه سال قبل مهریه ۴۰۰ تایی خیلی هم دور از ذهن و رقم کلان نبوده. پدرشوهره نه آورده

دختره اگه مطرح نکرده بود به استارتر نمیگفت پس چرا بابات برای ما قبول نکرد

هرکی تو تاپیکا با نظر من مخالفه یادش باشه مخاطبم فقط و فقط استارتره. حرفی داری به استارتر بزن همونجوری که من حرفم رو به استارتر گفتم
بعید میدونم هیچ زنی از حق طلاق بدش بیاد یا حمایت نکنه  در اسلام حق طلاق با مرده و زن در ازاش م ...

خب بودن مهریه الزاما به معنی گرفتنش نیست بعدشم خیلی مردا مهریه رو اصلاااااا برای زمان حیاتشون نمیذارن یکم همون قانونی که‌نمیشه عوضش کرد ببینید 

مبلغ خیلیییی کم‌زن بعد فوت همسرش ارث از همسرش میبره شاید قبلش نرسن تقسیم مال کنن !!!! ینی شاید برای اینکه بعد مرگش مشکلی پیش نیاد این کارو میکنه 

خیلی اقلیون دوست ندارن تا دو‌قدم‌جلو‌پاشونو ببینن 

اره خارج اونجوری چون‌مساله ارث‌و فوت افراد کلا متفاوت 

خیلی ها هم‌مثه ماها که جفتشو داریم‌اصلا به دید مهریه به قضیه نگاه نمیکنیم و بی شک‌دیدم کسانی که جدا شدن و مهریه ۳۰۰ تا داشتن حق طلاقم با زن بوده یه مهریه هم‌نگرفته حتی یک سکه  

بعضی چیزا اعتماد اگه ادم به زن یا مردی اعتماد نداره  بهتره اصلا سمتش نره

خدا تویی که فقط میتونی کمکم کنی❤️
به حقی که در ازای مهریه کم میتونید درخواست کنید میگن حق تنصیف 

اره همون دیگ مردای ایران قانون  دور میزنن خیلی پستن کلی گفتما ...سریع مال اموالشون میرنن ب نام کسی دیگ ک مهریه ندن بگن نداریم ب دادگاه ...

اینجا باید زنا ودخترا تا میتونن مهریه بگیرن و حق طلاق و....

چون اونیکه بی وفا هس مرده ن زن 

مرد اگه میترسه نیادجلو😁

کمک از طرف والدین خوبه ولی نه اینکه فقط خانواده دختر تحت فشار و قرض قرار بگیرن، من ادم میشناسم خونه ...

امیدوارم یه روزی  این رسم اشتباه و تفکرات اشتباه نابود شن. دونفر باهم زندگیشون شروع میکنن چرا خانواده ها باید به زحمت بیفتن؟ جهیزیه و سیسمونی رسوم اشتباهه. امیدوارم ریشه کن شه. درعوض دوتا خانواده درحد توان به زندگی بچه هاشون کمک کنن. باید زن وشوهرخودشون برای زندگیشون تلاش کنن زندگیشون بسازن.

من خودم مهریه‌م پایینه انتخابم بوده. جاریم مهریه بالا داشته ولی پدرشوهرم این وسط دخالت نکرد. پس دلخ ...

آهان من حق طلاق منظورم بود ولی خب کلا پافشاری روی خواسته دست خود آدمه