2752
2734
عنوان

یه سوال دارم قصد توهینم ندارم هر چیم باشه حکمت خداس ولی چرا...😪

| مشاهده متن کامل بحث + 1057 بازدید | 88 پست

حکمت‌ها رو وقتی میفهمیم‌که دیگه در این دنیا نباشیم.

اسرار ازل را نه تو دانی و نه‌ من

وین فکر معما نه تو خوانی و نه من

هست از پسِ پرده گفتگوی من و تو

چون‌ پرده برافتد نه تو مانی و نه‌ من 

جواب سوالاتت انقدر قشنگ تو کلام خداوند هست که حظ میکنی  از جانب خداوند هیچ بدی به انسان نمیرسد ...

متاسفانه مشکل خیلی از ما اینه که کلام خدا رو نمیخونیم یا اگه بخونیم عربیشو میخونیم چون فکر میکنیم اونه که ثواب داره.در حالی که به نظر من عمل بدون معرفت اجری نداره.بعد ناله میکنیم که مگه خدا ال و بل نیست.پس چرا سختی؟چرا بی عدالتی؟

یه دور ترجمه اون آیه ها رو بخونیم و فقط یک دقیقه بهش فکر کنیم جواب خیلی از سوالامونو پیدا میکنیم.بیخود نیست حدیث داریم که یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت برتره

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
تعجبم چرا انسان اینقدر به بهانه گیری و ساده اندیشی اصرار دارد

بهانه گیری و ساده اندیشی؟تو یه روز جای من باشی شیطون پرست میشی عزیزجان😐

آدم گاو بودن بعضیارو که میبینه بع گاو بودن خود گاو شک میکنه  

اگه طبق قوانین و دستورات خدا پیش بریم هیچ ظلم و فقری نمیمونه. مثلا دادن خمس و زکات و صدقه باعث میشه فقر کمتر بشه.بقیه قوانیم همینطور. ولی ادما با کاراشون باعث بی عدالتی میشن، دزدی،اختلاس، تهمت، زنا، و اینجور چیزا. درمورد مرگ هم که شتری هست که جلو خونه همه میخابه، ولی من هنوزم نمیدونم چرا با ۲۶سال سن باید اینقدر درد کشیدع باشم، شاید خدا بخاطر این دردا کمی گناهامو بخشیده باشه.درد جسمی منطورم

الان بحث تاوان دادن نیص بحث عدل الهیه  مگه نمیگین خدا عادله؟این چه عدلیع که یه عدع بزرگترین مش ...

خانم گل خدا به همه عقل داده

یه عده تاوان نادانیشونو میخورن

مثلا به خدا چه مربوطه  مادر ایکس رفته بخاطر نداشتن علم‌کافی و و پدر بی درایت زن یه ادم فقیر شده که بچه هاش و نسلش کلا تو فقر باشن

به خدا چه مربوطه که اقای ایکس ادم با درایتی بوده و تونسته مال و منالشو زیاد کنه و به طبع کل نسلش در رفاه باشن

خدا گفته گناه نکننید  چون ممکنه  اثر گناه تا چند نسل بعد باشه و نسل بعد تاوان‌پس بده

خدا قران‌و اورده  گفته بخونید 

کی خونده 

کی اصلا رفته‌پی تفسیرش

ولی ما هعی میگیم‌چرا عدالتت اینجوریه خدا 

ما حق اعتراض نداریم وقتی خودمون‌هیچکدوم از دستورات خدارو اجرا نمیکنیم

دریایی از حرف
سوختن ظالم توی جهنم ، چه فایده به حال مظلوم داره؟

ظالم جواب كارشو ميگيره مظلوم هم جواب خودشو.تو اين دنيا هم خيليا تقاص پس ميدن فقط شايد طول بكشه تا جواب بگيرن مشكل ما اينه فقط زمان حالو درنظر ميگيريم هرچند خود منم خستم از اينهمه مشكلات ولي چه ميشه كرد دوست عزيز؟شما پيشنهادي داري بفرما

خداوند تكليف فردا را از ما نميخواهد،آن وقت تو به فكر فردايي؟
تعجبم چرا انسان اینقدر به بهانه گیری و ساده اندیشی اصرار دارد

چون انسانا راحتیو ارامشو دوس دارن پولو ثروتو بهترین چیزا رو میخاد

[-چی از قلبِ آدمی ك هی میشکنه ولی بازم میتپه قوی تره!؟🖤🥂✨-]
متاسفانه مشکل خیلی از ما اینه که کلام خدا رو نمیخونیم یا اگه بخونیم عربیشو میخونیم چون فکر میکنیم او ...

افرین عزیزم دقیقا کلام خداوند انقدر عظیم الشان که هرکسی قسمتش نمیشه همنشین کلام خداوند بشه ولی امان از روزی که کلام خدا با دل و جان بخونه و حتی حفظ کنه چنان درهای حکمت و اندیشه به روش باز میشه از خودش میپرسه تا حالا چکار میکردم چقدر ساده بودم

پاسخگوسوالاتتون درزمینه روانپزشکی و روانشناسی تو تاپیکتون صدا بزنید
سوختن ظالم توی جهنم ، چه فایده به حال مظلوم داره؟

اگه اینجوریه بگیم نیکوکاری که تو این دنیا سختی میبینه اون دنیا بهشت چم فایده ای به حالش داره؟

اون داره نتیجه اعمالشو میبینه.نیکوکاران هم تو اون دنیا نتیجه اعمالشو تو میبینن.مگه نباید با ظلم مبارزه کرد؟وقتی دست رو دست میداریم و برای رفع ظلم تلاش میکنیم ظالم که شرمنده نمیشه بره کنار.

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻

منم همیشه ب همین فک میکنم چرا هر کی ب هر چی میخاد راحت میرسه بعد من انقد سخته برام میشه ی ارزوی دست نیافتنی من ن بچه دارم ـ ن خونه دارم ـ ن شوهرم سرکاره ـ ن خانواده شوهر خوبی دارم ـحداقل یکیش خوب بود چرا خدایا دلیل زندگی کردنم فقط دوست داشتن شوهرمه ب امید ب تو ک روزی همه مشکلامون حل بشه خدایا خودت کمک کنشوهرم بره سرکار 😣

انقدر بغضمو فرو دادم و خندیدم که خداهم باورش شده چیزیم نیست😣

بی عدالتی موج میزنه چرا باید یه بچه معصوم تو یه خانواده مریض به دنیا بیاد اون یکی تو خانواده خوب یکی معلول باشه اون یکی از هر لحاظ عالی به کدامین گناه۰۰۰ نمیشه هیچیو درس کرد زندگی فقط شانسه حتی اگه تو خیلی تلاش کنی بتونی یکم بهترش کنی 

خستممم نمیدونم چی میشه