2733
2734
عنوان

فواید زایمان طبیعی درمقابل سزارین

| مشاهده متن کامل بحث + 985 بازدید | 113 پست
وی خاطرنشان کرد: زمانی که مادر به صورت طبیعی زایمان می‌کند نوزاد در تماس با باکتری‌های محافظت کننده قرار می‌گیرد و این باکتری‌ها باعث تحریک سیستم ایمنی نوزاد، بهتر شدن گردش خون و تحریک سیستم قلبی - عروقی می‌شود و نوزاد را برای تولد آماده می‌کند.

سلطانی تصریح کرد: در زایمان طبیعی، وقتی نوزاد متولد می‌شود که مراحل تکامل به پایان رسیده است ولی انتخاب زمان نادرست سزارین، منجر به تولد نوزاد نارس می‌شود.

وی به مادران باردار توصیه کرد: به جای اینکه مادران نخستین راه زایمان کم درد را جراحی سزارین بدانند، روش‌های کاهش درد زایمان را فرا گیرند.

کارشناس مسئول مادران معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در پایان یادآور شد: مادران باردار برای داشتن اطلاعات بیشتر می‌توانند به ماماهای دارای تجربه حوزه بهداشت استان، در مراکز بهداشتی - درمانی مراجعه کنند و ضمن اعتماد داشتن به آنان، اجازه دهند که همکاران ماما در مورد نحوه زایمان تصمیم‌گیری کنند و هیچ وقت بخاطر ترس از درد، زایمان سزارین را به زایمان طبیعی ترجیح ندهند.

برا ظهور امام زمانمون(عج) دعا کنیم                                              الهم عجل الولیک الفرج
ترس بی موردددد از زایمان طبیعی؟ نه واقعا بی مورددد؟  اون حجم از درد و فشار و گشادی واژن رو من ...

والا من بعد سز تا یک سال به شیکمم نمیتونستم دست بزنم همه جاش انگاری زخم بود و اینکه بخیه هام الان هم بیحسه بعد ۸ سال 

میشه برای شادی روح پدر و مادرم یک صلوات بفرستید مظلوم از این دنیا پر کشیدن  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ترس بی موردددد از زایمان طبیعی؟ نه واقعا بی مورددد؟  اون حجم از درد و فشار و گشادی واژن رو من ...

هرکس نظری داره

من خودم به شخصه از بریده شدن ۷لایه شکمم وحشت دارم

دردای بعد سزارین رو دیدم و خیلی وحشتناک بوده

گشادی واژن که میدوزن عزیزم

درهرصورت درد رو باید تحمل کرد

زایمانه الکی که نیس

چه سز چه طبیعی

برا ظهور امام زمانمون(عج) دعا کنیم                                              الهم عجل الولیک الفرج
2731
منم طبیعی زایمان کردم  و این هم اگه بتونم طبیعی میارم ولی به شدت درد و استرس زا هست زایمان طبی ...

استرسش خیلی خیلی بده

اینکه باید منتظر باشی دردت بگیره بده

استرسش خیلی خیلی بده اینکه باید منتظر باشی دردت بگیره بده

اره خیلی 

موقع زایمانم همش استرس داری یوقت اکسیژن به بچه نرسه فلج مغزی بشه یا اینکه قلبش دیگه نزنه از شدت فشار زایمان یا اینکه پیپی نکرده باشه حالش بد شه خفه شه و .....

پسرم منو بابایی و آجی دنیا بی صبرانه منتظر به دنیا اومدن و گرفتن دست های کوچولوت هستیم   خاله ها میشه برای سلامتی پسرم صلوات بفرستین
2740
خب در مورد عوارض سزارین چیزی نگفته؟فقطگفته طبیعی بهتره؟😐😐😐😐

اگرچه سزارین به طور کلی ایمن بوده و در بسیاری از موارد نجات بخش است، اما خطرات مضاعفی در مقایسه با زایمان طبیعی دارد. سزارین یک جراحی بزرگ است که با باز کردن شکم مادر و خارج کردن نوزاد از رحم مادر انجام یشود که بسیار خطرناکتر از زایمان طبیعی از طریق واژن است.
•از آنجا که سزارین در حاملگی اول باعث تکرار آن در بارداریهای بعدی میشود زایمان واژینال روش بهتری محسوب میشود.

•خانمی که سزارین انجام داده است نسبت به خانمی که زایمان طبیعی کرده است مدت طولانی تری باید در بیمارستان بماند. 
•سزارین همچنین خطر ابتلای زن به شکایات فیزیکی مانند درد در محل برش و درد طولانی مدت را افزایش میدهد. 
•خانمی که زایمان سزارین انجام میدهد خطر از دست دادن خون زیاد و عفونت بیشتری دارد. روده یا مثانه میتواند در طول عملیات سزارین آسیب دیده و لخته خون ایجاد شود. براساس بررسی که در فرانسه انجام شده زنانی که زایمان سزارین انجام میدهند نسبت به زنانی که زایمان طبیعی انجام داده اند سه برابر بیشتر احتمال دارد به دلیل لخته شدن خون، عفونت و عوارض ناشی از بیهوشی فوت کنند.
•دوره بهبود بعد از زایمان به دلیل برشی که در ناحیه شکم اتفاق افتاده طولانی تر است چون پوست و اعصاب اطراف زخم نیاز به زمانی حداقل دو ماه برای بهبود دارند. 
•زنی که در اولین بارداری زایمان سزارین انجام میدهد ممکن است در معرض خطر بیشتری از عوارض حاملگی در آینده مانند پارگی رحم ، اختلالات جفت و خطر ابتلا به مشکلات جفت قرار بگیرند
شایددکترت خوب نبوده  طببعی وحشتنااااکه

نه دکترم عالی بود بیمارستان خصوصی بخیه هام اصلا اذیت نکردن ولی اینا عوارض سز ربطی به دکتر نداره

هر کسی که تو دور و نزدیک دیدم طبیعی زایمان کرده بالا استثنا ۲۰  ۳۰ سال بعد از زایمان افتادگی رحم گرفتن و کارشون به جراحی کشیده شده...

کلا امروزه ویتامین های بتردخری و اگاهی ای که مادر نسبت به مواد خوراکی پیدا کرده و در حین بارداری میخوره هوش بچه ها رو بالا برده کلا...

دخترمن ۲ونیم سالشه ۹ ماه پیش که ۱سالو۱۰ ماهش بود پای من کشیده شده بود به کابینت و خراش برداشته بود امشب یهو اومد پامو بوس کرد و اشاده کرد به کابینت که پات اونروز اینجوری شده بود ..سزارین هم بودن

😍😍😍
هرکس نظری داره من خودم به شخصه از بریده شدن ۷لایه شکمم وحشت دارم دردای بعد سزارین رو دیدم و خیلی و ...

اون ترمیم واژن میدونی چقدر درد داره؟ 

درسته جفتش درد داره به هر حال سزارینم عمله شوخی نیس

ولی من ترجیح میدم بخیه هام روی شکمم باشه تا توی واژنم و اون همه ام درد تحمل کنم و گشادم بشم اخرم بخوام برم بدوزم😑😐

اگرچه سزارین به طور کلی ایمن بوده و در بسیاری از موارد نجات بخش است، اما خطرات مضاعفی در مقایسه با زایمان طبیعی دارد. سزارین یک جراحی بزرگ است که با باز کردن شکم مادر و خارج کردن نوزاد از رحم مادر انجام یشود که بسیار خطرناکتر از زایمان طبیعی از طریق واژن است.
•از آنجا که سزارین در حاملگی اول باعث تکرار آن در بارداریهای بعدی میشود زایمان واژینال روش بهتری محسوب میشود.

•خانمی که سزارین انجام داده است نسبت به خانمی که زایمان طبیعی کرده است مدت طولانی تری باید در بیمارستان بماند. 
•سزارین همچنین خطر ابتلای زن به شکایات فیزیکی مانند درد در محل برش و درد طولانی مدت را افزایش میدهد. 
•خانمی که زایمان سزارین انجام میدهد خطر از دست دادن خون زیاد و عفونت بیشتری دارد. روده یا مثانه میتواند در طول عملیات سزارین آسیب دیده و لخته خون ایجاد شود. براساس بررسی که در فرانسه انجام شده زنانی که زایمان سزارین انجام میدهند نسبت به زنانی که زایمان طبیعی انجام داده اند سه برابر بیشتر احتمال دارد به دلیل لخته شدن خون، عفونت و عوارض ناشی از بیهوشی فوت کنند.
•دوره بهبود بعد از زایمان به دلیل برشی که در ناحیه شکم اتفاق افتاده طولانی تر است چون پوست و اعصاب اطراف زخم نیاز به زمانی حداقل دو ماه برای بهبود دارند. 
•زنی که در اولین بارداری زایمان سزارین انجام میدهد ممکن است در معرض خطر بیشتری از عوارض حاملگی در آینده مانند پارگی رحم ، اختلالات جفت و خطر ابتلا به مشکلات جفت قرار بگیرند
اگرچه سزارین به طور کلی ایمن بوده و در بسیاری از موارد نجات بخش است، اما خطرات مضاعفی در مقایسه با ز ...

کی گفته نمیشه طبیعی کرد من الان میخوام طبیعی کنم بعضیاش چرته 

2706