2737
2734
عنوان

سيسموني پاي خانواده دختره؟همه بياين بگيد 🥺

| مشاهده متن کامل بحث + 580 بازدید | 79 پست
آخی جیگرم کباب شد ....چند وقته زایمان کردی؟

دخترم شش سالشه یمدته بچمو برده. سر اینکه من انداختمش زندان واسه یه مسائلی و خیانت و دست بزنش با حکم جلب مهریه، اینکارو بام کرد اصلا صلاحیت نداره حتی عرضه نداره خونه بگیره تریاکیه یمدتم ساقیه گل بود 

قدر خوبه که این رسم برداشته بشه به خدا خانواده دختر که گناه نکردن.  بچه اسم فامیلی اونا رو داره خودشونم براش وسایل بخرن. من وقتی مامانم سیسمونی داد مادر شوهر عوضیم اومد خونمون بعد کل کمد لباس سیسمونی رو به هم زد بی اجازه تا ببینه مامانم چیا داده.بعد رو به پسرش میکرد میگفت اینو تو خریدی میگفت نه مادر زنم خریده. باز یکی دیگه رو برمیداشت میگفت اینو تو خریدی باز میگفت نه آخرشم همش تیکه مینداخت که چیا کم و کسره.  من اصلا بی زبون بودم کاش همون موقع زبون داشتم جوابشو میدادم. کاری به کار مادر شوهرم نداشتم ها اون همش چپ میرفت راست میرفت همش میگفت بچه به اسم ماست بچه به اسم ماست یک کاری نکنی ازت بگیریمش. پسر من نوه اول خانواده شوهرم بود. مادر شوهر و پدر شوهرم اصلا یک کادو هم. براش چشم روشنی نگرفتن

هر کسی امضامو دید میشه برای خونه دارشدنم یه صلوات بفرسته 🙏
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من با شما موافق نیستم. رسم و رسوم یا هست یا نیست.‌نمیشه که هر کدوم به مذاق ادم خوش اومد باشه هر کدوم ...

طبق رسم و رسوم خانواده مرد باید برای نوشون قربونی بکشن و مهمونی بگیرن و طلا واسه مادر بچه و خود بچه بخرن ولی کو الان فقط سیسمونی میخوان بقیشو میپیچونن

ما توضیحی به کسی بدهکار نیستیم! بگذار بگویند غیرمنطقی هستیم یا ضد اجتماعی هستیم، اما به این می‌ارزد که خودمان باشیم. تا زمانی که رفتار ما و تصمیم‌های ما به کسی آسیبی نمی‌زند، ما توضیحی به کسی بدهکار نیستیم. چقدر زندگی‌ها که با این توضیح خواستن‌ها و تلاش‌های بیهوده برای قانع کردن دیگران بر باد رفته‌اند 
اره دخترمو جیگرگوشمو داد بخواهرشادرس خونشم عوض کرده نه ج تلفن میدن نه هیچی🥺خدا لعنتش کنه بچمو ازم گ ...

خب چرا هنوز وکیل نگرفتی؟ بچه چند وقتشه؟ مگه عصر حجره یاد دوره قاجار و داستانهای اوایل انقلاب افتادم😞

2731
چرابعضیا یجوری میگن رسسسم انگار یه چیزیه که تو قران نوشته شده واگه انجام نشه باعثه گناهه،رسم چیزیه ک ...

یه زمانی بوده در ایران که هسته ی مرکزی خانواده مادر بوده در زمان های ایران باستان 

دختری ازدواج میکرده اون مرد وارد خانواده مادرزن میشده و هرکاری میکرده به خانواده ی اصلی تقدیم میکرده .

وقتی هم موعد زایمان دختر خانواده بود مادر و پدر دختر چون داماد همه ی تلاش و دست رنجشو میداده به خانواده اونا براشون لباس تهیه میکردن وبه دخترشون میرسیدن... بعد از سال ها که ایرانیا به سمت مردسالاری رفتن چون به نفع جامعه ی مردسالار بود که خرجا با یکی دیگه باشه تا حد امکان شیره ی خانواده ی دختر رو میکشن و یه سری رسمای ۳۰۰۰ ساله رو هم میخوان به جا بیارن

لایک نکن جون خودت ریپلای بهتره ماسکتم بزن کرونا خیلی خره
من با شما موافق نیستم. رسم و رسوم یا هست یا نیست.‌نمیشه که هر کدوم به مذاق ادم خوش اومد باشه هر کدوم ...

عزیزم اسمش روشه رسم توی قرانم نیومده که نشه حذفش کرده توی یه دوره بوده و هست توی یه دوره غلطه و باسد حذف بشه بله اگه رسمش اشتباهه باید حذفش کنیم همانطور که تا به حال خیلی از رسمای الکی حذف شدن

طبق رسم و رسوم خانواده مرد باید برای نوشون قربونی بکشن و مهمونی بگیرن و طلا واسه مادر بچه و خود بچه ...

من رسم و رسوم شما رو نمیدونم. اما اینا رو ما رسم نداریم. رسم و رسوم ما برا خانواده پسر خرید عروسی و سرویس طلا و کادو سر عقد هست و بعد هم شب یلدا و‌ عیدهای دیگه که باید طلا بیارند.خانواده همسر عزیز من هم کلا سر من همه رسم و رسومشون رو فراموش کردند هیچی به هیچی.😅 غیر از خرید عقد. منم هر چی بابام هزینه کرد و  کادوهایی که داد رو گرفتم اما کلامی راجع بهشون به خانواده شوهرم نگفتم چون اونا ابدا حق نداشتن کوچکترین انتظاری داشته باشند. خودشون هیچ کاری نکرده بودند

2740
عزیزم اسمش روشه رسم توی قرانم نیومده که نشه حذفش کرده توی یه دوره بوده و هست توی یه دوره غلطه و باسد ...

خوب حذف هم میشه منصفانه حذف شه😅. من قبول دارم که رسم سیسمونی خریدن به جا نیست. اما از اون ور هم خیلی رسوم دیگه مثل شب یلدا و عیدها طلا کادو اوردن و .. بیجاست. نمیشه که اوناییش که به نفع خودمونه بگیم نه خوبه، بقیش حذف شه😅

نه حالا اونا اجرا میشن که بخوان حذف بشن اونا خیلی وقته حذف شدن خخ

نه خیلی جاها به شدت هنوز اجرا میشند. اگه جاهای اجرا نشند خانواده داماد هم به روح ترامپ خندیدند که انتظار سیسمونی داشته باشند😁

خوب حذف هم میشه منصفانه حذف شه😅. من قبول دارم که رسم سیسمونی خریدن به جا نیست. اما از اون ور هم خیل ...

برای من هیچ رسمی به جا نیاوردن خانواده شوهرم 

حتی روگشای شب عروسی و شاباش و کادوی عروسی هم ندادن

اما خانواده من همه ی رسمارو به جا آوردن تا جایی که در توانشون بود 

برای من هیچ رسمی به جا نیاوردن خانواده شوهرم  حتی روگشای شب عروسی و شاباش و کادوی عروسی هم ندا ...

منم دقیقا پدرم همه کار کرد. نه از اون جهت که وظیفه داشت در قبال خانواده شوهرم. از این جهت که من دخترش بودم و برای دل من کرد و گرنه مادرشوهرم کلامی راجع به سیسمونی حرف میزد چنان نگاهی بش میکردم که با دیوار یکی بشه😅

نه خیلی جاها به شدت هنوز اجرا میشند. اگه جاهای اجرا نشند خانواده داماد هم به روح ترامپ خندیدند که ان ...

والا تو همین سایت دیدم تاپیک میزنن که خانوادهدشوهرم برام هبچ کاری نکردن بعد با مامانش قهر کرده که چرا سرویس خواب گرونتر برای بچش نخریده صبح خانواده شوهرش بهش سرکوفت میزنن اینا رو ادم مبشنوه حالش بهم میخوره از این طدز فکر

منم دقیقا پدرم همه کار کرد. نه از اون جهت که وظیفه داشت در قبال خانواده شوهرم. از این جهت که من دختر ...

من دلم برای شوهرم میسوزه دلش میشکنه 

2706