2733
2734
عنوان

سيسموني پاي خانواده دختره؟همه بياين بگيد 🥺

| مشاهده متن کامل بحث + 580 بازدید | 79 پست
اره دخترمو جیگرگوشمو داد بخواهرشادرس خونشم عوض کرده نه ج تلفن میدن نه هیچی🥺خدا لعنتش کنه بچمو ازم گ ...

تا ابد که نمیشه ادرسشو عوض کنه شما میتونی بری شکایت کنی پدر همشونو در میارن 

ما توضیحی به کسی بدهکار نیستیم! بگذار بگویند غیرمنطقی هستیم یا ضد اجتماعی هستیم، اما به این می‌ارزد که خودمان باشیم. تا زمانی که رفتار ما و تصمیم‌های ما به کسی آسیبی نمی‌زند، ما توضیحی به کسی بدهکار نیستیم. چقدر زندگی‌ها که با این توضیح خواستن‌ها و تلاش‌های بیهوده برای قانع کردن دیگران بر باد رفته‌اند 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ما رسممون اینه خانواده دختر میگیره منم دقیقا ۳ ماه بعد ازدواج باردار شدم تازه داشتن استراحت جهیزیه میکردن اونم ۱ تیکه از وسایلشو شوهرم نگرفت که سیسمونیم اضافه شد شروع کردن خرید سیسمونی 

چرابعضیا یجوری میگن رسسسم انگار یه چیزیه که تو قران نوشته شده واگه انجام نشه باعثه گناهه،رسم چیزیه که همین ادما درستش کردن یکی به هردلیلی تو یه زمانی وقتی دخترش زایید چندتاتیکه لباس گرفت داد به دخترش گفت بیااین برا بچت ...دیگه بقیه هم کورکورانه ادامه دادن وشد رسم،رسم یه چیز دل بخواهیه،یه چیز اجباری نیس اینو بکنید تو مغزتون!هرچی ازطرف خونوادمون بهمون داده میشه یه نوع کمک هستش ،حالا اگه دوس دارن واسه سیسمونی کمک کنن... اگه دوس ندارن نکنن هیچ اجباری نیس ولیییی اینووووو بدوووونید که وظیفه خونواده دختر نیس!

2728
ینی چی؟چرا بچتو داد به خواهرش؟

سر لجبازی و اینکه خواهر ش چه جادو جنبلی کرده که هرچی میگه شوهرم گوش میده ادرسشونم عوض کرده.البته من وکیل میگیرم بچمو میگیرم ازشون. نمیزارم اب خوش از گلوش پایین بره.خواهرش یه زنه خرابه عوضیه فوق العاده بیشرفه از اولش چشم دیدن منو نداشتم ۹۹ درصد مشکلات زندگیم بخاطر اون عوضیه

2740
وا😐😐😐اون دیکه ببخشید بی غیرته ینی باید بابای دختر پول زندکی و میزی که روش نهار می خوره رو بده!؟؟؟ ...

بستگی داره. خوب اگه خود خانواده دختر برای هر عید و مناسبت انتظار به جا اوردن رسم و رسوم و کادو و طلا از خانواده داماد داشتند خوب باید سیسمونی هم زحمت بکشند بدند.  هم خدا و هم خرماکه نمیشه😅 من واقعا درک نمیکنم بعضیا رو که سر رسم و رسوم شب یلدا و قربونی اوردن و.. میگند رسمه و انتظار دارند از خانواده شوهر اما سر سبسمونی میگند این رسم بیخودیه! من خودم خانواده شوهرم کلا رسم و رسوم رو به جا نیوردند و خوب بیجا میکردند انتظار سیسمونی داشته باشند. سیسمونی رو هم خودمو و شوهرم خریدیم اما بابام چندین برابر هزینه ای که ما کرده بودیم رو به عنوان هدیه بهمون داد و البته منم به خانواده شوهرم نگفتم. چون اصلا به اونا ربطی نداشت. جبران کارهای نکرده اونا نبود😅

اره دخترمو جیگرگوشمو داد بخواهرشادرس خونشم عوض کرده نه ج تلفن میدن نه هیچی🥺خدا لعنتش کنه بچمو ازم گ ...

پیداش کن برو شکایت کن ازشون بگو بچمو دزدیدن 

لایک نکن جون خودت ریپلای بهتره ماسکتم بزن کرونا خیلی خره
تا ابد که نمیشه ادرسشو عوض کنه شما میتونی بری شکایت کنی پدر همشونو در میارن 

اره شکایت میکنم. چند روز پیش ز زدم بهش خواهر شوهر عوضیم پشت تلفن بمن میگه تو مامان کیانا نیستی خدا جوابشو بده نابودشون میکنم.

درست میگی ولی بعضیا بعدا اینقدر رو مخ میرن به دردسرش نمی ارزه

اره واقعا عمه من عروس داره داماد داره الانم بعضی وقتا سرکوفت جهیزیه و سیسمونی بهش میزنن 🤦🏻

خدایا بر زبان ما "شکر" را جایگزین "ناله و غرغر" بفرما
حتی اگه این کارا رو کرره  باشن اونا حهیزیه دادن بازم وظیفشون تبست سیسمونی بخرن

من با شما موافق نیستم. رسم و رسوم یا هست یا نیست.‌نمیشه که هر کدوم به مذاق ادم خوش اومد باشه هر کدوم نیمد نباشه. اگه اینجوریه که تقریبا تمام رسم و رسوم مسخره است!