2733
2764
عنوان

کودکم

718 بازدید | 29 پست

سلام به همه دخترم ۲۱ ماهشه حرف نمیزنه درحد چندتا کلمه بلده که اونارم خیلی استفاده نمیکنه.مامان بابا اصلا نمیگه.مشکل شنوایی نداره.وقتی میره تو اتاق صدا میکنم شیوا کو سریع با خنده میاد جلوم و صدامیده یعنی من اینجام ولی وقتی حواسشو میده به چیزی از نزدیکم صداش میکنم سه چهار بار باید صدا کنم تا برگرده نگام کنه.دستور پذیریش خوبه.مثلا میگم بریم دسشویی سریع میره جلو دسشویی وایمیسه یا میگم بستنی میخوری میره که در فریزو باز کنه یا اسم هندونه میارم میره یخچالو باز کنه یا میگم توپتو بیار میاره یا میگم کفشات سریع میره کفشاشو میاره.لجبازه و خیلی جیغ میزنه.وقتی ۱۴ ماهش بود کامل کامل راه میرفت و کمک نمیخواست.البته به یه زبونی که من متوجه نمیشم حرف میزنه انگاری خارجی حرف میزنه من نمیفهمم.از موقعی که به دنیا اومده تلویزیون خیییلی دیده مدام جلوی تلویزیون بوده شبانه روز.مادر شوهرم میگه باباش ۴ سالگی حرف اومده ولی دختر اولم توی ۲ سالگی کامل حرف میزد.خیلی نگرانم نکنه بچم اوتیسم داره شبانه روز گریه میکنم

دختر جاری منم ۲ سالش تموم شده ولی هنوز کامل حرف نمیزنه و چن کلمه بیشتر نمیگه

من خیلی جاها جواب دندون شکن دارم، اما میدونم ممکنه به جای دندون، دل بشکنه، واسه همونه که ساکت میمونم.😊همیشه حاضر جواب بودن خوب نیست!

این چه حرفیه عزیزم.چرا خودتو عذاب میدی.بچه ها باهم فرق دارن.حالا ببین چحوری حرف میزنه عین بلبل .انقدر خودتو اذییت نکن.بچه خواهر من مدرسه میرفت نمیتونست خوب حرف بطنه.بیچاره خواهرم چقدر هزینه کرد.چقدر داغون شد چقدر حرص خورد اخرم خودش یهو خوب شد و درست حرف زد.فکرتو به اسن جیزا نده

اخرین ها همیشه یهویی میان......اخرین دیدار اخرین بوسه اخرین لبخند و .... اونوقت تو میمونی و یه دنیا دلتنگی... تا دیر نشده بهش بگو😔

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نه هزیزم کودک اوتیسم اصلا ارتباط برقراررنمیکنه با بزرگترا ...این خانم کوچولو ک له دستورات شما کامل عمل میکنه ....بعدشم ممکنه زبونش سنگین باشه ..برای یادگرفتن حرفها باید باهاش مدام خودتون حرف بزنید

عزیزم غصه نخور ببرش پیش دکتر مغز واعصاب. همیناروبهش بگواحتمالا نوارمغز وام آر ای بگیره اونجا بهت میگه چیه. درضمن نمیخوام تودل تو خالی کنم ولی به اینکه پدرش چندسالگی حرف میزد اکتفا نکن. 

الهی تاکرم تودرمیان است ناامیدی حرام ❌❌❌❌❌❌❌❌

والا پسر من 2.5 شروع کرد به حرف زدن

الان 3.5 هست

کامل شده

مادرم یاعلی گفتو،مرا زاد😊نماد حلال زادگی عشق علی و اولادش🤫🤫                         👈👈🙆🙋عضوکمپین مبارزه با کلمات تهوع آورِ😷:شوشو(شوهر)😧آخایی  سِز(سزارین)   آقایی😈عجقم(عشقم)🙊رل🤑🤑😷عجیجم(عزیزم)😒پشمل(پسر)😶آز(آزمایش)😐پری😕کراش😩😷😷تودلی  کنجد😱دوزپسر😟خودم پز  به ما چه،به توچه من توام یا تو منی😶اسی(استارتر)😕باکِل(باکلاس)😧😧اِستا(استامینوفن)😷😧😬😦بِِز(بذار)👉👉😦😦فاصله اجتماعی😕😐پروتکل های بهداشتی😡😬کیوت😧پارتنر🐒پسمل😤دخمل😐😕کادر درمان بیمارستانِ .... ازتون متنفرم😓😓😓

پسر منم همین بود ..بعد سه یال و نیم شروع کرد حرف زدن..قبل اون اصلا حرف نمیزد..الان اونقدر حرف میزنه عاصی میشیم و میگیم بسه.۶ سالشه..نگران‌نباش.وقتی شنواییش خوبه حتما حرف زدنشم کم کم شروع میشه

از همتون ممنونم ولی چکار کنم مدتیه زندگی رو به خودم و خانوادم زهر کردم خیلی استرس دارم و گریه میکنم.محرم اومده هروقت مای عزاداری امام حسین نشستید واسمون دعا کنید

2706