1861
1823
عنوان

«شعر۶»

19163 بازدید | 3223 پست

☘️بسم الله الرحمن الرحیم ☘️

🌹دلا بسوز که سوز تو کارها بکند

نياز نيم شبي دفع صد بلا بکند

عتاب يار پري چهره عاشقانه بکش🌹

که يک کرشمه تلافي صد جفا بکند

🌹ز ملک تا ملکوتش حجاب بردارند

هر آن که خدمت جام جهان نما بکند

طبيب عشق مسيحادم است و مشفق ليک🌹

چو درد در تو نبيند که را دوا بکند

🌹تو با خداي خود انداز کار و دل خوش دار

که رحم اگر نکند مدعي خدا بکند

ز بخت خفته ملولم بود که بيداري🌹

🌹به وقت فاتحه صبح يک دعا بکند

بسوخت حافظ و بويي به زلف يار نبرد

مگر دلالت اين دولتش صبا بکند🌹

💚سلام خواهرهای عزیزم یه مدت کمتر میام سایت ببخشید که پاسخگو تگ و کامنتهای شما نیستم التماس دعا   آسانا عشق منهههههه😍😍😍آسانا بیردانا دی😍😍😍آسانا تای سیز دی😍😍😍آسانا چوخ گوزل دی😍😍😍😍جیران آسانا رو خیلی خیلی خیلی خیلی دوست داره😍😍😍😍

عشق یعنی در تو من معنا شوم

عشق یعنی با تو من دریا شوم

عشق یعنی قطره ای بر گل نشست

عشق یعنی مهر تو بر دل نشست

عشق یعنی سیب سرخ انتظار

عشق یعنی بی تو ، من امری محال

عشق یعنی یک سبد بوی بهار

عشق یعنی بیقرار بیقرار

سوال پزشکی داری؟

همین الان از بیش از 500 پزشک متخصص آنلاین سوالت رو بپرس

گاهی نفس به تیزی شمشیر می شود

از هرچه زندگیست دلت سیر می شود

گویی به خواب بود جوانیمان گذشت

گاهی چه زود فرصتمان دیر می شود

کاری ندارم آنکه کجایی چه می کنی

بی عشق سر مکن که دلت پیر می شود

1825
کوه باشی سیل یا باران... چه فرقی می‌کند
سرو باشی باد یا توفان.... چه فرقی می‌کند

مرزها سهم زمینند و تو سهم آسمان
آسمان شام یا ایران چه فرقی می‌کند

مرز ما عشق است هر جا اوست آنجا خاک ماست
سامرا، غزّه، حلب، تهران چه فرقی می‌کند

قفل باید بشکند باید قفس را بشکنیم
حصر الزهرا و آبادان چه فرقی می‌کند

هر که را صبح شهادت نیست شام مرگ هست
بی شهادت مرگ با خسران چه فرقی می‌کند

شعله در شعله تن ققنوس می سوزد ولی
لحظه ی آغاز با پایان چه فرقی می کند
پروردگارا نگذار دعا کنم که مرا از دشواری ها و خطر های زندگی مصون داری بلکه دعا میکنم در رویارویی با آن ها بی باک و شجاع باشم , نگذار از تو بخواهم درد مرا تسکین دهی بلکه توان چیرگی بر آن را به من ببخش ...پروردگارا تنها تو هستی که میتوانی تلنگری بزنی بر این دل درمانده تا شاید بفهمد از دست دادن تو سخت ترین از دست دادن هاست پروردگارا به من آرامشی ده تا بپذیرم هر آن چه را نمیتوانم تغییر دهم  و شجاعتی ده تا تغییر دهم هر آنچه را میتوانم تغییر دهم و بصیرتی ده تا تفاوت این دو را درک کنم پروردگارا اگر روزی فراموش کردم خدای بزرگی دارم فراموش نکن بنده ی کوچکی داری پروردگارا به جز خودت به کسی واگذارم نکن تویی پروردگار من پس قرار ده بی نیازی را در نفسم , یقین را در دلم , روشنی را  در دیده ام و بصیرت در قلبم پروردگار من بهترینم چقدر در زمین تنهایی و عجب صبری داری که با این همه گناه هنوز هم بنده ات را ناامید نمیکنی پروردگارا خودت میدانی که من به جز تو کسی را ندارم  دستم را رها نکن پروردگارا کمکم کن تا شیعه شایسته علی بن ابی طالب(ع) باشم امیر بی ادعایی که میگریست و در  مسجد کوفه عاشقانه صدایت میرد که : مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْغَنِىُّ وَ اَنَا الْفَقيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الْفَقيرَ اِلا الْغَنِىُّ / مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْكَبيرُ وَ اَنَا الصَّغيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الصَّغيرَ اِلا الْكَبيرُ.

سكينۀ دل‌ و جان‌ لا إله‌ إلاّ الله‌    نتيجۀ دو جهان‌ لا إله‌ إلاّ الله‌

زبان‌ حال‌ و مقام‌ همه‌ جهان‌ گويد     به‌ آشكار و نهان‌ لا إله‌ إلاّ الله‌

به‌ گوش‌ جان‌ رسدم‌ اين‌ سخن‌ به‌ هر  لحظه     زجزئ جزئ جهان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

ز شوق‌ دوست‌ به‌ بانگ‌ بلند ميگويد    همه‌ زمين‌ و زمان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

تو گوش‌ باش‌ كه‌ تا بشنوي‌     ز هر ذرّه‌ چو آفتابْ عِيان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

همين‌ نه‌ مؤمن‌ توحيد ميكند     بشنو ز سـومـنات‌ مـغـان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

نوشته‌اند به‌ گرد عذار مغبچگان‌     به‌ خطّ سبز عيان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

جمال‌ و زيب‌ بتان‌ ، غمزه‌هاي‌ معشوقان ‌     به‌ رمز كرد بيان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

به‌ گلستان‌ گذري‌ كن‌ به‌ برگ‌ گل‌ بنگر     ز رنگ‌ و بوي‌ بخوان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

به‌ باغ‌ بنگر و آثار را تماشا كن‌    شـنو ز سروِ روان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

گذر به‌ كوه‌ بكن‌ يا برو به‌ دريا بار     شنو ز گوهر و كان‌ لا إله‌ إلاّ اللـه‌

الا یا ایها الساقی ادرکاسا وناولها 🌹که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها. (لعنت به من و زندگی و عشق و جوانی) 

در دو چالِ گونه ات دنيايِ من جا ميشود

عاشقِ دنيايِ خويشم لحظه ي خنديدنت

سلام چیطولی؟ میای بازی ؟                                   چه بازی ؟ الان میگم...😌😌                                         تو اسم منو ریپلای کن بگو چه امضای قشنگی داری ... بعد یکی پیامتو میبینه میاد امضامو وا میکنه ...😎😎 وقتی ببینه خبری نیس درواقع ما موفق شدیم ایسگاش کنیم😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭لیس نزن 

نکند صبح شود جای تو خالی باشد؟
بوی عطر تو فقط بر تن قالی باشد؟

انقدر دلهره دارم که جناب حافظ
گفته بیدار شوم،کاش که فالی باشد

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادی
کاش که اخر این فال هم عالی باشد

سالهایی که در آن نیستی از بس شب بود
کاش امشب که تو هستی قد سالی باشد

اَللّهُمَ اَرزُقنـٰا

فِی اَلْدُنْیٰا زیٰارَۃ اَلْحُسَیْن

وَ فِی اَلْاٰخِرَۃ شِفٰاعَة اَلْحُسَیْن 

خدایا روزی ما را 

در دنیا زیارت کربلا

و در آخرت شفاعت 

امام حسین(ع) قرار بده 

سلام صبح بخیر 

💚سلام خواهرهای عزیزم یه مدت کمتر میام سایت ببخشید که پاسخگو تگ و کامنتهای شما نیستم التماس دعا   آسانا عشق منهههههه😍😍😍آسانا بیردانا دی😍😍😍آسانا تای سیز دی😍😍😍آسانا چوخ گوزل دی😍😍😍😍جیران آسانا رو خیلی خیلی خیلی خیلی دوست داره😍😍😍😍
1856

چه دردي است در ميان جمع بودن

ولي درگوشه اي تنها نشستن

براي ديگران چون کوه بودن

ولي در چشم خود آرام شکستن

براي هر لبي شعري سرودن

ولي لبهاي خود همواره بستن

به رسم دوستي دستي فشردن

ولي با هر سخن قلبي شکستن

به نزد عاشقان چون سنگ خاموش

ولي در بطن خود غوغا نشستن

به غربت دوستان بر خاک سپردن

ولي در دل اميد به خانه بستن

به من هر دم نواي دل زند بانگ

چه خوش باشد از اين غمخانه رستن

#پاکسیما_زکی

سلام چیطولی؟ میای بازی ؟                                   چه بازی ؟ الان میگم...😌😌                                         تو اسم منو ریپلای کن بگو چه امضای قشنگی داری ... بعد یکی پیامتو میبینه میاد امضامو وا میکنه ...😎😎 وقتی ببینه خبری نیس درواقع ما موفق شدیم ایسگاش کنیم😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭🍭لیس نزن 
این دود سیه فام که از بام وطن خاست/ از ماست که بر ماست    وین شعله سوزان که برآمد ز چپ و راست/ از ماست که برماست   گر جان به لب ما رسد از غیر ننالیم، با کس نسگالیم/ از خویش بنالیم که جان سخن اینجاست، از ماست که برماست
بستن

عارف که ز سر معرفت آگاه است

بی خود زخودست و با خدا همراه است

نفی خود و اثبات وجود حق کن

این معنی لا اله الا الله است

در تاریخ ۹۹/۹/۹ بهتین اتفاق زندگیم رقم خورد😍🌺 عامو هیکیم نداریم بهش بگیم دوسوم میداری بگه ووی ها!🤕💔😹 دلوم میخادا برم بالوی یی کوه بلندی از ته دلوم با تمام وجودوم جار بزنم دوست میدارم😍اما حوصلم نیس💔😂😴 قسمتی از فیلم وسترن ب لهجه شیرازی 🎥: +بیل کاکو او وینچسترو ر وردو بیو😦😦 _کیلینت چیطو شده کاکو!😲 + قبیلی آپاچیا اومدن جر!😱😱🔫 _اوی قیووومت بیگیره تو سرشون اومدم😤😤 +چادُرا رِ ک اَلُو زدن🔥 ای کلانتروم ک گروخته🏃زنا هم سرشون پتیه...!😰👸🙈حالو چیکار کنیم?😟 _خاک تو سرمون شد🤕عامو ولشون کن😐😂😂 اعضای بدن ی شیرازی از بالو ب پویین😃:۱.سر کله💆۲.چیش چار👀۳.چَک پوز👃👂۵.چَک چیل👄۶.کَت کول💪۷.پک پهلو🏋۸.پر پاچه👖۹.پک پا👣😂 شرایط ی دختر شیرازی در جلسه خاسگاری ب سبک شعر😋👰:☆میگمش راسش بوگو دوسوم میداری? میگه ووی ها! ☆میگمش اگر بخام پا پیش میزاری? میگه ووی ها! ☆میگمش قول و قرار با کسی نداری? میگه ووی نه! ☆میگمش نپس بیام ب خاسگاری? میگه ووی ها! ☆میگمش اگر ننت ی دهن پُر گفت نمیخویمش میکنی رو حرف و قولت پا فشاری? میگه ووی ها! ☆میگمش آقات چیطو اگر اوم باز بگه نخیر میتونی تو رو آقاتم دلیل بیاری? میگه ووی ها! ☆میگمش تو قوم و خیشا کسی هس ک ای چیا شد بکنه تو روز مبادا تو رو یاری? میگه ووی ها! ☆میگمش اگر نخاسن من و تو ب هم برسیم تو بری من میکنی گریه و زاری? میگه ووی ها! ☆میگمش با ای همه اوضا ینی ترکُم میکنی روزی روزگاری? میگه ووی نه! ☆میگمش نپس بزار همی اینا رو برم از دلوم بُپُرسم بیبینم با ای همه خُسنوی ک تو داری میگه ووی ها?!😋😂💑 فقط ی شیرازی معنی ای ضرب المثلو رو میدونه!😂😂😎 بیوووو همی حالو شد چاروی زند!!!😤😤😤😂😂😂

@khoday_mer3p  

@آنیدـپ  

@nazbanoo8300  

@flfli  

@هانا_92    

عزم آن دارم که امشب نیم مستپای کوبان کوزه ی دردی به دستسر به بازار قلندر در نهمپس به یک ساعت ببازم هرچه هستتا کی از تزویر باشم خودنمایتا کی از پندار باشم خودپرستپردهٔ پندار می‌باید دریدتوبهٔ زهاد می‌باید شکست

وقت آن آمد که دستی بر زنمچند خواهم بودن آخر پای‌بست

ساقیا در ده شرابی دلگشایهین که دل برخاست غم در سر نشستتو بگردان دور تا ما مردواردور گردون زیر پای آریم پست مشتری را خرقه از سر برکشیمزهره را تا حشر گردانیم مستپس چو عطار از جهت بیرون شویمبی جهت در رقص آییم از الست
الا یا ایها الساقی ادرکاسا وناولها 🌹که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها. (لعنت به من و زندگی و عشق و جوانی) 
1826

با نگاهت عاشقم کردی،‌ دلم دیوانه شد
خنده بر لب شاعرم کردی دلم دیوانه شد

گفتم آیا میشود با یک نگاه عاشق شوم ؟؟
خنده بر این پرسشم کردی دلم ، دیوانه شد

من نگاه آخرت را عشق معنا میکنم
ای زلیخا یوسفم کردی دلم دیوانه شد

با نگاهت چشم من مشتاق باران میشود
ای تو باران نرگسم کردی دلم دیوانه شد

من بهارم یک ب یک از بودنم کم میشود
بگذر از این،‌ عاقلم کردی دلم دیوانه شد

@گلزعفرون  

@راه،بی،نهایت  

@ماه،بیتکرار  

@ماه_تنها  

@00نازلی00    

دوستت دارم

به زیبایی شکوفه ای

به لطافت باران

فصلهارا با تو قدم میزنم

به بهار میرسم

کنارش میمانم

باتو پرواز را میاموزم

مرا به اغوشت ببر

به پهنای ابرها

به شاخه درختان بهار

امید را به من بده

بی قرارتم تنها قرار من

@مادرالملوک  

@ماویش21  

@مهریماهم  

@ماهور68  

@atkejon    

1718