2703
2553
عنوان

فقط ۱۷ دقیقه...!

19589 بازدید | 322 پست
آخربی انصافیه که تو یه شبانه روز1440دقیقه وقت داری اما حاضرنباشی فقط 17دقیقه از وقتت رو دراختیار خدا بذاری. آخربی انصافیه اگه 17دقیقه از وقتت رو صرف 17رکعت از نماز های پنج گانه نکنی.... بابا1423دقیقه مال خودت.کمه مگه؟ 17دقیقه اش مال خدا.خیلی زیاده؟
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
از امام صادق (ع)سوال کردند: چراخدابی نمازی را درحدکفر قرارداده است اما شراب خواری ودیگر گناهان را دیگر در مرز کفر نیستند؟ امام (ع) فرمود:گناهان دیگرشهوانی است وفرد نمی خواهد به خدا عناد بورزد ولی نماز نخواندن دهن کجی به خداست. آپلود عکس
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
نمازهایت را عاشقانه بخوان،حتی اگر خسته ای یا حوصله نداری، قبلش فکر کن چرا داری نماز میخونی؟؟؟ آن وقت کم کم لذت میبری از کلماتی که تمام عمرداری تکرارشون میکنی. تکرار هیچ چیز جز نماز در این دنیا قشنگ نیست. هـرگـز نـمـازت را تـرک مـکـن مـیـلیـون هـا نـفـر زیـر خـاک ، بـزرگ تـریـن آرزویـشـان بـازگـشت بـه دنـیـاست تـا سجـده کـنـنـد ... ولـو یـک سـجـده آپلود عکس

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
آره سومیلاجون... کاش همه مون واقعا گاهی یه تکونی به خودمون بدیم!
خواهش میکنم گلم... اینا برگرفته از این تاپیکه: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=827697&PageNumber=1
2714
آیت الله بهجت از مرحوم آقای قاضی (ره) نقل می کردند که ایشان می فرمود:« اگر کسی نماز واجبش را اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن کند! و یا فرمودند: به صورت من تف بیندازد. » اول وقت سرّعظیمی است « حافظوا علی الصلوات: در انجام نمازها کوشا باشید. » خود یک نکته ای است غیر از « أقیموا الصلوة: و نماز را بپا دارید. » و همچنین که نماز گزار اهتمام داشته باشد و مقید باشد که نماز را اول وقت بخواند فی حدّ نفسه آثار زیادی دارد، هر چند حضور قلب هم نباشد. »
به سمت او قدمی بردار... آتشی نمى سوزاند "ابراهیم" را و دریایى غرق نمی کند "موسى" را کودکی مادرش او را به دست هاى "نیل" می سپارد تا برسد به خانه ی فرعونِ تشنه به خونَش دیگری را برادرانش به چاه مى اندازند سر از خانه ی عزیز مصر درمی آورد مکر زلیخا زندانیش می کند ، عاقبت بر تخت ملک می نشیند از این " قِصَص " قرآنى هنوز هم نیاموختی؟ که اگر همه ی عالم قصد ضرر رساندن به تو را داشته باشند و خدا نخواهد نمی توانند پس به "تدبیرش" اعتماد کن به "حکمتش" دل بسپار به او " توکل " کن و به سمت او قدمی بردار تا ده قدم آمدنش به سوى خود را تماشا کنی ........ آپلود عکس
آپلود عکس میگویند: مردی بود قرآن میخواند واز معنی قرآن هیچ چیزی نمیفهمید . پس پسرکوچکش از پدرش پرسید چه فایده ای دارد قرآن میخوانی بدون اینکه معنی آنرا بفهمی . پدر گفت پسرم سبدی بگیر واز آب دریا پرکن وبرایم بیاور . پسر به پدرش گفت که غیر ممکن است که آب درسبد باقی بماند . پدر گفت امتحان کن پسرم .پسر سبدی که درآن زغال میگذاشتند گرفت ورفت بطرف دریا وامتحان کرد سبدرازیرآب زد وبسرعت بطرف پدرش دوید ولی همه آبها از سبد ریخت وهیچ آبی در سبد باقی نماند .پس به پدرش گفت که هیچ فایده ای ندارد . پدرش گفت دوباره امتحان کن پسرم .سپس دوباره امتحان کرد ولی موفق نشد که آب رابرای پدر بیاورد .برای بار سوم وچهارم وپنجم هم امتحان کرد تا اینکه خسته شد وبه پدرش گفت که غیر ممکن است که سبد از آب پرشود .سپس پدر به پسرش گفت سبد قبلا چطور بود . اینجا بود که پسرک متوجه شد به پدرش گفت بله پدر قبلا سبد از باقیمانده های زغال کثیف وسیاه بود ولی الان سبد پاک وتمیز شده است .سپس پدر به پسرش گفت این حداقل کاری است که قرآن برای قلبت انجام میدهد . پس دنیا وکارهای دنیا به تحقیق که قلبت را از کثافتها پرمیکند وخواندن قرآن همچون دریا سینه ات راپاک میکند اگرچه هیچی از آن حفظ نباشی ومعنی اش رانفهمی.
خواهش میکنم مهربون جون...
سوری جون من هیچ وقت نمازم ترک نمیشد واگه دیر و زود میشد عذاب وجدان میگرفتم ....یه مدته نمیدونم چرا دیگه نمیخونم منی که ایقدر سرسخت بودم حالا ....آحه بس دیدم آدمایی کهئ نماز میخونن غیبت میکنن ظلم میکنن حق کشی میکنن زده شدم ....خیلی دوس دارم مثل سابق شم .....اراحتم چرا شیطون اینقدر وجدان منو آروم کرده ...خدا لعنتش کنه
  انسانهای موفق هیچگاه شکست نمیخورند: یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.
2706