2733
2734
عنوان

به خواهر شوهرم چی بگم

| مشاهده متن کامل بحث + 1239 بازدید | 117 پست
دقیقا فرهنگ پایینی هم دارن 

کاش پایین بود اصلا چیزی ب اسم فرهنگ تو سیستم اینا تعبیه نشده 😂😂😂

بچه ها کسی از آیفوووووون سر درمیاره😣😣😣😣                                         توروخدا کمکم کنین ........ .میخام باهاش عکس بگیرم  ولی وقتی دکمه اشو میزنم در حیاط باز میشه😢😢😢                                          بعضی ها جوری بیشعورن که دلم میخاد ازشون بپرسم بیشعوریتون ذاتیه یا خودتون هم تلاش میکنید 😬😞باردارنیستم 😔تیکر گذاشتم انشالله تا این تاریخ منم مامان بشم 😍مطمئنم خدا دست خالی نمیزارتم 😍مطمئنم یه روز با بچه تو بغلم میرم مطب دکتری که بدون مقدمه چینی بهم گفت فکرمادرشدن رو از سرت بیرون کن ندید چقد استرس بهم وارد شد ندید من چی کشیدم که همونجا بیهوش شدم 😔مطمئنم خدا امیدمو ناامید نمیکنه 😍
اره اصن نمیتونم این مدلی. نه که نخام. ولی خواهرشوهرو براحتی میتونم با خاک یکسان کنم😂😂 مراعات میکنم

حالا این قضیه حل میشه میره

ولی من بعنوان یه دوست میخوام یه چی بهت بگم

دنیای امروز دنیای پول هوش هیجانی انرژی بالا و هدف مشخصه

اگه داری کوچولوتو از وقتی به دنیا اومد مالی ساپورت میکنی و مایحتاجشو تهیه میکنی بدون ک قدم بزرگی براش برداشتی پس یادش بده ک بتونه درامدزایی کنه ک این راه قطعا در راستای هدفای مشخصی میشه براش و قطعا مستلزم انرژی کافی و نسبتا بالاس

ولی اینو بدون اگه عزیزدلت هیجان و اعتمادبنفس و...خیلی فاکتورای دیگه رو نداشته باشه یا حتی کمتر از معمول باشه 

قطعا تو اینده ب مشکل برمیخوره

یادش بده ک مستقل باشه یه استقلال کودکانه

یه مهارت کودکانه و... از الان برای اینده بسازش

با ذهن کودکانه اش براش دنیایی طراحی کن ک خودش مسئول تمام اونجا باشه

هم بازیه هم اموزش

و حتما

حتما

خودتم مطالعه داشته باش

۲۰سال بعد وقتی شاهد موفقیت های بزرگش بشی ب خودت افتخار میکنی ک همچین بچه ای رو تربیت کردی

و اخرین نکته

همیشه اخلاقیات و وجود خدا رو تو قلبش زنده نگهدار.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم اولا اشتباه از خودت بوده از اول بهشون اجازه دادی،من دخترم با اینکه خیلی لجبازه اصلا اجازه نمیدم کسی چیزی بهش بگه با اینکه فقط دو سالشه،یه بار پسر دایش دعواش کرد که داد نزن من جلوی مامانش گفتم من هنوز زنده ام کسی حق نداره سر بچم داد بزنه من تربیت کردن خودم بلدم،شما هم خیلی جدی با موضوع برخورد کنید تا دخترتون سرخورده نشده

اره خودمم قبول دارم میدونم که بچه اکتیوی نیس.  معلمش میگفت دستاش ضعیفه حتی تو پیش دبستان با رن ...

نه اذیت که درست نیس واینکه خواهرشوهرت خودخواه میادباتاب توحیاط روبچه میتوپه یاتوبازی نکن که بچه من نیادبیرون این مسئله رو من خیلی تجربه دارم خواهرام وهمسایه هام وجاریام وکلا دوروبریام همیشه همینطوری رفتارکردن منم همونجامیگم خواهرگلم فلانی جون توحوصله نداری وقت بزاری یادوست نداری قراربه این نیس که منم بچمومنع کنم محل نمیدم😊

2731
کاش پایین بود اصلا چیزی ب اسم فرهنگ تو سیستم اینا تعبیه نشده 😂😂😂

😂😂😂😂😂

وزن اولیه 104😛اغاز رژیم 7اردیبهشت 1400🥴خداروشکر بعد یک سال 30کیلو کاهش داشتم 💃💪اغاز سال دوم رژیم 😍💪وزن فعلی 76😎هدف اول 70،🙃🙃 هدف اخر 68 هر زمان شد  😊😎  من می تونم چون می دونم 😂 یه زمانی چاق بودم همه می گفتن اوف چقد چاق وزشتی 😡منم با ارامش می گفتم درشت مجلسیم دوست دارم اینطوری 😎الان لاغر شدم همونا می گن وای لاغر شدی از ریخت افتادی 😒بازم من می گم دوست دارم می خوام مانکن باشم 😎من برا دل خودم زندگی می کنم نه به فکر ادمای هزار رنگ اطرافم 💪💪💪😎خدا جونم مرسی یه دختر  ناز ویه پسر جیگر بهم دادی باباشونو نگم دیگه خودت می دونی 😄😄😄😄 😍😍😍لطفا مواظب خانواده چهار نفره ما باش 😍😍😍 😍😍من یک دختر یک همسر  یک مادرهستم   به وجود خودم افتخار می کنم 😋   من یک خانه دارم یک خانه داره شاغل عاشق کارای هنریم کارم بافته بافت عروسک  لباس وشال وکلاه☺ برا سرانجام رسیدن کارم خیلی تلاش کردم 💪کلمه نمی تونم در فرهنگ لغات زندگی من وجود نداره😎 کاری نیست که نتونم انجام بدم من یک زن هستم 😊😊😊😊خدایی سوال کردی جواب می دیم ریپلای نمی کنی یه لایک بکن 
جدا از همه جبهه گیریها خودت بچتو دستور پذیر و مسئولیت پذیر بار بیار. چون ۶ سالشه. اگه الان عمش میگی ...

بنظر من معیار دختر خوب بودن، کار کردن نیست عزیزم. مگه کلفته؟ 

بعدها تو زندگیشم کار کردن وظیفه نیست برای زن. لطفه. 

الان از وقتی اومدیم شهرستان شوهرم کارشو از دست داده این 1ماه من مخارج خونه رو پرداخت کردم، ولی نه همسرم یه تشکر کرده نه خسته نباشی که هم پول درمیاری هم کار خونه میکنی. برامم مهم نیس چون این بچه هموناست البته همسرمو دوسش دارم. 

اگرم دارم کار میکنم بخاطر اینده بچه هامه چون میدونم زندگی ای که من میخامو شوهرم شاید نتونه بسازه ولی من تلاشمو میکنم بعدا پشیمون نشم. 

میخوام بگم کار خونه وظیفه نیست برای زن. لطفه. 

دخترمم بعدا دوس داشت کار میکنه دوس نداشت نمیکنه. 

دوس ندارم از 6سالگی وارد این وادیا بشه

حالا این قضیه حل میشه میره ولی من بعنوان یه دوست میخوام یه چی بهت بگم دنیای امروز دنیای پول هوش هی ...

دختر من دو سالشه اما بهش مسولیت میدم،مثلا میگم مامانی تو در باز کن،یا لیوان بردار،الان یاد گرفته همین غذا تموم میشه یکی یکی بشقاب ها رو میاره میده به من البته خیلی مراقبم،اما به شدت حس خوبی بهش میده و میگه مامانی من بلدم.منم بهش میگم آره عزیزم بهت افتخار میکنم،کلی ذوق میکنه بچم

مامان منم تا ۲۷ سالگی که ازدواج کردم نمیزاشت کار زیادی توی خونه انجام بدم. هیچ جایی ام نمیزاشت کمک ک ...

جالبه البته مادرشما با احترام ازتون کارمیخواسته من مادرشوهرم یه دختر تنبل پرتوقع پررو بزرگ کرده مثلا اون شب یه سوسیس برای شام درست کرده خودش سفره انداخته پدرشوهرمادرشوهرم که شام نمیخورن من بچم نشستیم سرسفره بعدشام ظرفارو جمع کردم شستم سفره مونده بود چندتالیوان بشقاب همش جیع جیع میکرد من شام درست کردم دیگه سفره جمع نمیکنم مامانشم زورش اومده بود ولی کاری ازش برنمیاومد اخر بادعوا جمع کرد اینجور بچه ای به چه کار میاد.یا مثلا یه صندلی میخواد یک میلیون 200 میگه باید بخرین اصلا نمیفهمه که ارزش خریدن نداره .

از وقتی دلمون خواست یه فرشته خدایی به دلمون بیاره.هرروز هر ثانیه رو لحظه ب لحظه انتظار کشیدم ماه اول ماه دوم ماه سوم ماه چهارم .....یه روز عقب مینداختم ذوق مرگ یه هفته قبل پریودی استرس روز شماری میکردم اما الان ریلکس ........به مرحله ای رسیدم که فقط ریلکسم خودمم همیشه میگفتم مگه میشه کسی ریلکس باشه.دقیقا 16روزه عقب انداختم بی بی چک منفی با چه ذوقی گفتم شاید بی بی منفیه برم ازمایش ... ازمایش دادم منفیه برام مهم نیست به این حرف رسیدم که خدا میگه من به موقعه نی نی تو دلت میزارم پس اگر پریود شدی گریه نکن یا اگر عقب انداختی خوشحال نباش تا من نخوام نمیشه
2740

پسر من سبزه است برادرم و خانومش همش بهش می گفتن سیاه سوخته تا جایی که پسرم که چهار سالشه دیگه لباس آستین کوتاه و شلوارک نمی پوشید می گفت پا هام و دستان سیاهه دوست ندارم بهم بگم سیاه

یه روز پاشدم رفتم خونه شون  بچه ی برادرم هم خیلی لاغر و ضعیفه گفتم من غیر مستقیم و مستقیم با شوخی  و جدی بارها گفتم که این حرفها رو به بچه ی من نزنید من می دونم از روی محب ته دارید سربه سرش می زارین ولی من هم می تونم از روی محبت به بچه ی شما بگم کرم خاکی عمه ‌و ... ولی نمی گم چون اعتماد به نفس بچه رو می گیرم و این بدترین کار یه که  با یه بچه میشه کرد خلاصه کلی محترمانه حرف زدیم و اونا هم قبول کردن که کارشون خوب نیست 

ولى از يه نظر ديگه ، هميشه اينجور ادما توى جامعه هستن كه بچه ها باهاشون مواجه ميشن و تو نميتونى به عنوان والد هميشه با اونا برخورد كنى يا طرز فكر و رفتار اونهارو تعيير بدي

بهترين كار اينه كه روى شخصيت بچه كار كنى، اعتماد به نفسش رو بالا ببرى، نقاط مثبتش رو بهش مدام ياداورى كنى و تقويتشون كنى اينجورى خودش از پس خودش برمياد 

حالا این قضیه حل میشه میره ولی من بعنوان یه دوست میخوام یه چی بهت بگم دنیای امروز دنیای پول هوش هی ...

ممنونم عزیزم که اینارو نوشتی😍😍 بله حق با شماست. 

دخترم مثلا دیروز که رفته بودیم ویلای اطراف شهر، از صبح تا غروب فقط برای غذا و خواب عصرش خونه بود، مابقیش با بچه های فامیلا اونجا داشتن یا کاردستی درست میکردن یا با سنگ و خاک بازی میکردن. غروبم با ناراحتی ازشون جدا شد. برای اینطور کارا که خودش علاقه داشته باشه زرنگه ولی کار خونه اصلا🙊

رنگ امیزی هم که نوشتم اره واقعا دستاش ضعیفه من خودمم از بچگی همیشه دستام ضعیف بود معلمام میگفتن بهم. 

ولى از يه نظر ديگه ، هميشه اينجور ادما توى جامعه هستن كه بچه ها باهاشون مواجه ميشن و تو نميتونى به ع ...

دقیقا

یه مدت بهش یاد داده بودم هرکی گفت ماست یا هرچی بگه خودتی. انقد حال میداد. یادش رفته باز باید بهش بگم

بنظر من معیار دختر خوب بودن، کار کردن نیست عزیزم. مگه کلفته؟  بعدها تو زندگیشم کار کردن وظیفه ...

خودت داری میگی وظیفه نیست لطفه ولی اگه خودت کار نمیکردی شاید با بیکاری همسرت به خیلی مشکلات بر میخوردی. این که کار نکنی مگه کلفتی جمله جهان سومه. کار انسان و با مسئولیت و منظم بار میاره. وظیفه شناس و وقت شناس و برنامه ریز میکنه. من خودم مدرس دانشگاهم هم ایران هم کانادا. به صورت دوره ای. و چیزی که از فرهنگ اونا و از فرهنگ تحصیلکرده های خودمون آموختم کار و مسئولیته. اگه دخترت کار خونه بلد نباشه هیچ وقت کار بیرون و مسئولیت و آینده سازی یاد نمیگیره. من تازه دو شیفت بیرونم و اصلا به تشکر همسرمم نیاز ندارم چون برای خودم کار میکنم.۳۱ سالمه اما تو سنم بهترین ماشین شخصی و خونرو دارم. به جز داراییهای که همسرم داره و داده و همرو مدیون کارم. و همچنین جایگاه اجتماعی و تحصیلات. و همرو مدیون مامانمم که منو مسئولیت پذیر اهل نظم و کار تربیت کرد. چون با دادن مسئولیت اعتماد به نفس گرفتم .

روانشناسی کودک
2706