2737
2734
عنوان

به خواهر شوهرم چی بگم

| مشاهده متن کامل بحث + 1239 بازدید | 117 پست
ممنونم عزیزم که اینارو نوشتی😍😍 بله حق با شماست.  دخترم مثلا دیروز که رفته بودیم ویلای اطراف ...

اتفاقا منم از بچگی دستام‌ضعیف بود

بقول مامانم میگف من از بازار تا خونه یکم سبزی خوردن میدادم دستت نگهداری نصف راه نرسیده خسته ات میشد😂

کلا تا ۷سالگی بچه فقط باید علایقشو دنبال کنه

همه مث هم نیستن

ولی خودت همیشه علایقشو گسترش بده

جوری ک هرچن وق یه بار یه چیز جدید کشف کنه

اینجور خیلی باهوشتر همسنوسالاش میشه

دراینده درساشو هم سریع تر یاد میگیره

دقیقا از همین چیزای کوچیک هویت بچه شکل میگیره

کاملا موافقم.بعضی چیزا باید تو وجود بچه نهادینه بشه،من انقدر به دخترم میگم دوستت دارم،در روز چند بار بغلم میکنه و میگه دوستت دارم مامانی.بچه ها با محبت پر رو نمیشن.بذاریم بعضی کارها رو حتی اگه اشتباه انجام بدن البته اعتماد به نفس کاذب ندیم،اگه میگن مامان ببین نقاشیم خوب شده ازش بپرسیم خودت نقاشیتو دوست داری اگه گفت آره بگیم پس حتما خوب شده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خودت داری میگی وظیفه نیست لطفه ولی اگه خودت کار نمیکردی شاید با بیکاری همسرت به خیلی مشکلات بر میخکر ...

اینکه کار به ادم مسیولیت پذیر بودن یاد میده درسته، ولی یکی مثل خواهرشوهر منم معتقده دختر من باید کار کنه چون پس فردا شوهر میکنه و باید برای شوهرش کار کنه. 

اگر کار کردن خوبه برای دختر و پسر یکسان خوبه. اگر زن و مرد همزمان دارن بیرون از خونه کار میکنن، داخل خونه هم باید همزمان کار کنن، نه اینکه صرفا وظیفه ی زن باشه. 

من اگر شوهرم نیم ساعت بچمو بغل کنه توی خونه راه ببره خواهرشوهرم بهش میگه مگه تو خاله ای؟

صحبت من اینه. وگرنه حرف شما درسته

جالبه البته مادرشما با احترام ازتون کارمیخواسته من مادرشوهرم یه دختر تنبل پرتوقع پررو بزرگ کرده مثلا ...

نه ببین مامان من کار نمی‌خواست اما آدمو مینداخت تو رودربایستی. مثلاً من ظرفا رو جمع میکردم ببرم آشپزخونه می‌گفت مامان تو نشوریا‌. الان خودم میام میشورم. بعد تا بیاد پاشه بیاد من سعی میکردم تند تند بشورم که اون نرسه.ولی هیچوقت مثلاً نمی‌گفت دخترم پاشو کمک کن یا.‌‌... تازه واسه همون ظرف شستنم وسطش می‌رسید می‌گفت دستات خراب میشن بده به من و کلییی تشکر میکرد که زحمت افتادی و... مثلاً اگه مادر من جای مادرشوهر شما بود می‌گفت من جمع میکنم سفره رو دخترم استراحت کنه. خب طبیعتاً آدم خجالت می‌کشه و سریع می‌ره سمت اون کار که مادرش انجام نده 

2731
اینکه کار به ادم مسیولیت پذیر بودن یاد میده درسته، ولی یکی مثل خواهرشوهر منم معتقده دختر من باید کار ...

به نظر من از الان به دخترت عزت نفس بده و بگو دختر من کار نکرده عزیزه. خودت انجام بده اون کارو نزار به دخترت بگن که فردا فکر کنه ارزشش به کار کردنه و با کار می‌تونه محبت دیگران رو جلب کنه

بنظرت بهش پیام بدم چطوره؟  بگم دخترم این حرفو زده و چون قراره این چند روز بیشتر باهم باشیم گفت ...

به نظر من بهتراز اینه که حرص بخوری یا بعدش دهن به دهنش بشی البته من نظرم اینه سر بچه به هم بی احترامی نکنیم بهتره اینجوری بچمون بیشتر از چشم  میفته ولی خب بزار بدونه شخصیت بچت برات مهمه ولی به شوهرت بگو و بعد پیام بده

دعا کنید درتاریخ ۰۱/۰۱/۰۱ ۱۴ برای من معجزه اتفاق بیفته ......❤❤🙏🙏
به نظر من از الان به دخترت عزت نفس بده و بگو دختر من کار نکرده عزیزه. خودت انجام بده اون کارو نزار ب ...

به هر حال اگر همه مثل شما فکر کنن پس فردا باید یا ربات بسازن یا موجود مریخی بیارن تو زمین تا کارها را بکنه و ادمها میشن یه مشت مصرف کننده 

نه ببین مامان من کار نمی‌خواست اما آدمو مینداخت تو رودربایستی. مثلاً من ظرفا رو جمع میکردم ببرم آشپز ...

نه گلم همه بچه ها هم اینجور وقتها خجالت نمیکشن فکر میکنن مامانه راست میگه و وظیفه اونه کار کنه بچه ها استراحت فقط

2740
به هر حال اگر همه مثل شما فکر کنن پس فردا باید یا ربات بسازن یا موجود مریخی بیارن تو زمین تا کارها ر ...

چی بگم والله اونوقت باید دین هم به این مورد فکر میکرد و می‌گفت کار کردن وظیفه زن هست. در حالیکه میگه زن حتی وظیفه شیر دادن به بچه خودشم نداره. از نظر من البته کلا زن و مرد باید برابر کار انجام بدن توی خونه نه اینکه به طور پیش فرض به دخترامون یاد بدیم وظیفه شما کار خونه است و به پسرا بگیم نه مگه تو دختری که ظرف بشوری و...

چی بگم والله اونوقت باید دین هم به این مورد فکر میکرد و می‌گفت کار کردن وظیفه زن هست. در حالیکه میگه ...

حالا خدایی ا گر بچه پسر بود بهش کار میگفتن اونوقت ناراحت نمیشدن و میگفتن بله بله باید کار کنه نه گل اینجور مادرها به پسراشونم کار نمیگن بعدم زن اگر اصلا کار نکنه چه جوری میخواد مادربشه مگر اینکه طبق نظر همون اسلام مرد چهارتا زن و کلی کنیز بگیره

حالا خدایی ا گر بچه پسر بود بهش کار میگفتن اونوقت ناراحت نمیشدن و میگفتن بله بله باید کار کنه نه گل ...

نه اتفاقا مادر من همیشه به برادرم کار می‌گفت. می‌گفت تو باید مرد بار بیای نه نر. باید بدونی فردا با زنت چطوری رفتار کنی که لعن و نفرین به من نکنه. حتی تا جایی که تو تاکسی نشستنی می‌گفت پاهاتو بهم بچسبون که یه موقع خانوم اگه کنارت بود اذیت نشه. البته کلا تو خانواده ما تقسیم وظایف همیشه بود از اول‌. مثلاً بابام هم اینجوری نبود بیاد از سر کار بخوابه. هر کاری بود خودش کمک میکرد. مثلاً حموم توالتو یادم نمیاد تا حالا کسی بجز بابام تمیز کرده باشه. 

بعدشم عزیزم اون چهار تا زن که میگی حتییییی اگر مردی شرط عدالت رو رعایت کنه (که خدا خودش پشت همون آیه ای که اسم چهار تا زن اومده آورده گفته و خداوند میداند عدالت ندارید یعنی نهی هم کرده ) و چند زنده باشه بازم برای تمام زن ها صادقه و نباید دست به سیاه و سفید تو خونه بزنن. و بازهم میتونن حتی به بچه شیر ندن. یعنی تعدد زوجات هم باعث نمیشه از زن توقع کار کردن داشت. 

متاسفانه عرف جامعه ما زن ستیز هست و خودمون هم داریم به این زن ستیزی دامن می‌زنیم. وگرنه نه طبق قوانین اسلام زن وظیفه کار کردن داره. نه بخوای غربیش رو در نظر بگیری زن وظیفشه کار خونه کنه و مسئولیت ها تقسیم میشه.  

عزیزم انقدرجلو دیگران شخصیت بچتونو ببرین بالا که کسی جرات نکنه بخواد بهش بگه بالا چشمت ابرو بعدشم اینسری اگه اینحرفو زدن بگین ببخشین مگه خودت دست نداری که کارتو بچه ی من انجام بده بهدشم باهاشون تند برخورد کنین درینمورد که دفعه ی اخرشون باشه اینطوری بابچه صحبت میکنن روش برچسب میزنن والا

این نیز بگذرد.......
نه ببین مامان من کار نمی‌خواست اما آدمو مینداخت تو رودربایستی. مثلاً من ظرفا رو جمع میکردم ببرم آشپز ...

دقیقا اون میرفت میخوابید رو مبل واصلا دست نمیزد به کاری 

از وقتی دلمون خواست یه فرشته خدایی به دلمون بیاره.هرروز هر ثانیه رو لحظه ب لحظه انتظار کشیدم ماه اول ماه دوم ماه سوم ماه چهارم .....یه روز عقب مینداختم ذوق مرگ یه هفته قبل پریودی استرس روز شماری میکردم اما الان ریلکس ........به مرحله ای رسیدم که فقط ریلکسم خودمم همیشه میگفتم مگه میشه کسی ریلکس باشه.دقیقا 16روزه عقب انداختم بی بی چک منفی با چه ذوقی گفتم شاید بی بی منفیه برم ازمایش ... ازمایش دادم منفیه برام مهم نیست به این حرف رسیدم که خدا میگه من به موقعه نی نی تو دلت میزارم پس اگر پریود شدی گریه نکن یا اگر عقب انداختی خوشحال نباش تا من نخوام نمیشه