2733
2734
عزیزم الان دیگه حرفیدن با مردم داره عادی میشه
میگن کاری نکردیم
فقط حرفیدیم
از آدمها بُت نسازید، این خ ی ان ت است! هم به خودتان، هم به خودشان.
خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند
و شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خــــــدایِ خود ساخته

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پاستوریزه خیلی کم شده
مگه اینکه خیلی مومن باشه
اون هم تو مساجد اموزش میدن برید صیغه کنید
2742
من شوهر عمه خودم البته الان جدا شدن گول همین حذب الهی بودنش و خوردن مامان بزرگم اینا از پای سجاده دائوم بلند میشد اما عمه من و توی اتاق دیگه زندونی میکرد و زن میاورد توی اتاق خواب عمه من .
وقتی تو مسجد واسه یه پسر 15 ساله صیغه ایی میگیرن
شما خودتون حساب کنید
آدم باید ذاتش خوب باشه . به نظر من اصلاً ربطی به تی وی نداره . بچه ها و جوون های این دوره سر سفره پدر مادر بزرگ نمیشن توی تریا و فست فود های خیابوون بزرگ میشن . قبلاً اگه ساعت 6 یا 7 خونه نبودیم مامان ها بابا ها کاری میکردن که دفعه دیگه تکرار نشه الان دختره 1 شب میره خونه جرات داری بگو کجا بودی میزنه توی دهنت میگه به تو چه . دختر 10 ساله 100 قلم آرایش میکنه ئتنها میره بیرون . دختره 12 ساله ابرو بر میداره . یادمه زمان ما اگه دختری توی دبیرستان عقد میکرد راحش نمیدادن یا اگه میدادن حق نداشت دست به صورتش بزه . البته من هم قدیمی نستم مال 1365 هستم .
2740
ایییییییییییییییییییییییییی
اینا از ما خوشبخت ترن
نه عزیزم ما خوشبخت تریم چون الان که ازدواج کردیم حد و مرز داره همه چیمون و ولنگار نیستیم . کدوم مرد زنی حاضره با همچین آدمی ازدواج کنه ؟ فکر میکنی چرا دختر یا پسر میترسن ازدواج کنن یا بعد مدت کوتاهی طلاق میگیرن به خاطر همهن تربیت های غلت خانواده هاشونه
من خودم یه نمونه می شناسم که با وجود یه شوهر خوب و بچه های عین دسته گل ، چند سال به شوهرش خیانت می کرد. عالم و ادم هم می دونستند ولی شوهر هالو اون نفهمید.
اخر سر هم با دوست پسرش به هم زد ولی باز هم شوهرش نفهمید. خیلی خیلی خوش و خرم هم دارم زندگی می کنند.
چه توی شرایط مالی چه خانوادگی هم خیلی خیلی موفقه.
به خدا موندم. زن اینقدر پست فطرت باشه. این قدر هم روی سرش خیر و خوبی بباره.
من که حداقل 10 ساله از نزدیک دارم زندگی شون رو می بینم. چقدر هم موفقه.
ادم می مونه چی بگه.
شاید هم باید اینده رو دید که چی پیش میاد. نمی دونم.
در مورد ماهواره هم باید بگم از همون ابتدایی که ماهواره اومد ما داشتیم ولی مامان بابام یاد دادن که برای خودمون ارزش قائل باشیم و هر چیزی رو نبینیم.
چه اشکالی داره که ماهواره باشه ولی از جنبه های مثبتش استفاده کرد؟
هر چند قبول دارم که بچه ها قدرت درک و تشخیص خوب و بد را ندارند و باید پدر و مادرها خیلی خیلی مواظب باشند.
من 4 سال پیش تو خوابگاه دانشجویی تو شهرستان بودم اون موقع که فارسی وان و زمزمه نبود ولی بی بند و باری و خیانت و چند دوست دختر پسری تا دلتون بخواد بود.علت همه ی اینا اون فرهنگ سازی هایی است که باید انجام میشد و نشده و حالا داره خودش رو نشون میده تو خارج با همه آزادی هاشون ولی خیانت بازم بده .بهتره از چهار چوب خودمون شروع کنیم و تا میتونیم رو فرزندامون کار کنیم تا وقتی بزرگ شدن حرمت زندگی رو نگه دارن و به تعهدی که میدن پایبند باشن.
خانومی رم میشناسم دورا دور که شوهرش افسردگی شدید داره و تمام بدن و صورتش هم پره لک و پیست هست 2 تا دختر بزرگ داره ولی به خاطر آینده دخترا نمیتونه جدا بشه به شوهرشم خیلی میرسه ولی خیانت میکنه البته حد و حدودش رو نمیدونم .

نمیدونم واقعا چی بگم کارش رو نمیپسندم ولی قضاوتش هم نمیکنم فقط از خدا میخوام هیچکس اینطوری نشه .
الان مادرها خوششون میاد بچه هاشون هر طور پوششی داشته باشن.
وقتی بچه لباسهای جلف میپوشه بهش افتخار میکنن و فکر میکنن کلاسشون میره بالا.
درصورتی که ضمینه برای بی بندوباری ایجاد میکنن.
آخرش هم تقصیر ماهواره میذارن.
کمی داشتن حیا تو محیط بیرون از منزل جلوی کلی از این انحرافات اخلاقی رو میگیره
2706