2737
2734
تو چن سالته😨

17عزیزم

♪تضاد عجیبیست میان گلویی که بغض و چشمی که اشک دارد با لبی که خندان است•••آری عمریست که پر از بغضیم و با {بغض} خنده میسازیم ، ز هر رویایی، قصر خوشبختی میسازیم ، با سازِ غمِ {روزگار} بر سکوی گیتی رقصی سازیم••••••••••••••• با {الله} عهدیست سالیانه ،   که با تمامِ {دختر} بودن خویش برخیزم و زره قوی بودن تن کنم و به پاس تلافی و انتقامِ آنچه مظلوم است را از ظالمانِ روزگار بستایم••• عزرائیل بخوان لالایی ،نوازش کن موی پریشان مرا و در آغوش مهربان خود غرق ساز چراکه هیچ آغوشی بوی آرامش و صداقت تو را نمیدهد••••••••••••••••••••♥الهم عجل الولیک الفرج♥
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
کلا بیشتر از یه مقدار دولت نمیده حالا نمیدونم چقد

باز دولت خوبه،واسه ما رسمه چون طلاقی درکار نیست مهریه هم درکار نیست واسه همین اکثرا مهریه ها بالاست،همه مهریه رو میبخشن بعد یه مدت که پیر بشن

چون وقتی زن میگیره باید جهاز هم بده نمیتونه زن نگیره در ضمن ما اینجا هیچکس ن اعتراضی داره ن مشکلی دا ...

چون خوبه آدم تشخيص بده ي سري چيزارو!خيليامون برادر داريم!دوست داري يكي با برادرت اينجوري كنار نياد؟!

مگه خود دخترا چين كه فك ميكنن همين كه با طرف ازدواج كنن يعني خيلي دارن منت سرش ميذارن؟!

طرف نه تحصيلات داره نه قيافه نه هيچي اونوقت توقع داره پسره جهازم بده خونه و ماشينم بخره عروسيم بگيره ٢٠٠٠ تاام سكه مهرش كنه!

[QUOTE=140186487]پس خونه و خرج عروسی هم با دختر 😏 که اعتدال رعایت بشه[/QUOTمن کاری با اعتدال ندارم ...

باریکلا ما هم رسم جهیزیه و عروسی اینا با پسر ،اسلامیشم همینه تاریخ ازدواج حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع ) رو هم بخونیم متوجه میشیم سنت پیامبر چطور بوده 👌🏻❤

آره پسر بدبخت هم عروسی بگیره هم‌خونه هم طلا هم جهاز؟ خدایی نامردیه 😅

اخه جالب اینجاس ک اصلا ما این دخترا رو نمیگیریم ک.چون جور درنمیاد هم ب دختر هم ب پسر جهیزیه داد.اینا باید با مث خودشون ازدواج کنن

2740
🤔 اره ولی خیلی زندگی ها دیدم که با مهریه ی بالا بوده ولی نه اثری از دوست داشتن بوده ، نه احساس خوشب ...

عزیزم واسه وقت جدایی عرض کردم دیگه اوار نمیشن سر کسی اینکه احساس خوشبختی نمیکنه بحثش جداس 

هیچ تعهدی نمیتونه آدمها رو کنار هم نگهداره مگر این که دلشون به بودن باشه 
[QUOTE=140186487]پس خونه و خرج عروسی هم با دختر 😏 که اعتدال رعایت بشه[/QUOTمن کاری با اعتدال ندارم ...

اینکه جهیزیه و خونه خود دختر پسر بخرن قبول دارم و خودم هم همینکارو دارم میکنم

ولی اگر پدر مادر بدن مسئله چیز دیگه ایه

حتی جهیزیه حضرت زهرا هم امام علی نخرید و خودش خرید

و اینکه میگن اسلام با مهریه سنگین مخالفه همش چرته

مهریه حضرت زهرا سنگین ترین مهریه یه دختر در زمان پیامبر بود و حضرت علی اول ازدواج مهریه ش رو داد و حضرت پیامبر هم با همون پول مهریه حضرت زهرا واسش جهزیه خرید

آره پسر بدبخت هم عروسی بگیره هم‌خونه هم طلا هم جهاز؟ خدایی نامردیه 😅

ن دختر هم جهاز بده هم خونه باباش واسش بخره هم طلا اونوقت خوبه داماد هم حاضر و آماده بیاد لم بده😕

دقیقا انگار دختر رو بدون هیچ چیز با تاپ شلوارک میفرسن خونه شوهر =///

همین که پدری دخترشو به عقد پسر درمیاره یعنی همه چیزش یعنی عمر و تمام سرمایه زندگیش که تقدیم کسی دیگه کرده بی منت که فقط در ازای اون آرزوی خوشبختیشو داره حالا جهازم میدن چون ابنجور جا افتاده وگرنه لوزومی نداره چه عروسهایی که با جهاز های انچنانی بدبخت شدن 

خداجونم فرشته کوچیکمو سپردم دستت انشالله فاطمه س دخترمو تربیت میکنه و من تو اون دنیا شرمنده دخترم نباشم و پاک به دیدنش بیام
اينايي كه رسم دارن جهاز با پسر باشه رو اصلا درك نميكنم!

چرا درک نمیکنین؟؟

تو استان ما همه چیز به عهده مرده حتی لباسای زیر خانوم و شونه و حتی مواد آرایشی و بهداشتی 

و اینکه اینجا عروس خانوم انتخاب میکنن و مرد وظیفه تامینش رو داره 

هر استان و شهری برا اساس رسوم خودشه 

"قشنگ حالیمه دوروبَرم چی میگذره..."ولی هرچیزی لایق توجه مَن نیست...💚🌱
عروسی ها هم با این رسم ها خیلی خوب بود  قدیم عروسی ها یه هال و هوای خاصی داشت

چقدر بهمون خوش مي گذشت 

چه حال و هوايي داشت 

همين هاش خيلي خوب و دلچسب بود 

پارسال چند تا عروسي رفتم فقط مراسم عروسي گرفته بودند نه حنابنداني و نه پايتختي 

از اول هم حنابندان و پايتختي رو دوست داشتم 

حيف که ديگه خيلي ها نمي گيرن 

السلام عليك يا صاحب الزمان مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف عليه السلام یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی آقا بیا دلم برات لک زده می ترسم روزی بیایی من نباشم این حسرت به دلم بمونه بیا آقا بیا اين عشق آتشين ز دلم پاك نمي شود مجنون به غير خانه عشقش نمي شود بر تخت يوسف كنعان نوشته اند هر يوسفي كه يوسف زهرا نمي شود دل از طلب ندارم تا كام من بر آيد يا جان رسد به جانان يا جان من در آيد آن دوست که دیدنش بیاراید چشم بی دیدنش از گریه نیاساید چشم ما را ز برای دیدنش باید چشم گر دوست نبیند به چه کار آید چشم در تأخیر ظهور نقش نداشته باشیم که اگه نقش داشته باشیم اون دنیا باید جواب منتظرا و خونای به ناحق ریخته شده در اثر تاخیر ظهور رو بدیم اون موقع چه جوابی خواهیم داشت می خوان هر جوری شده اسلام و مسلمون ها رو به فساد بکشن آهای اونایی که منتظر مولایید آقا جز ما شیعه ها کيو داره؟ شما رو به خدا بیایم حداقل ما نمک رو زخم مهدی فاطمه نریزیم یکم حواسمون رو جمع کنيم که امام زمان هر هفته کارنامه اعمال ما رو چک می کنه از دست خودم ناراحتم که اعمالم اصلا در شان یک منتظر نیست کمکم کن کاش می شد منم به دردت میخوردم...کاش منم تو رکابت بپذیری...هر چند دور....هر چند دیر... آقا منو به حرم سبزت بپذير ما باید زمینه ساز ظهور ارباب شویم یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی                    خدایا خدایا شکر واسه اینکه بالاخره مامانم کردی 
2706