2752
2734

در حال حاضر در فاميل ما همه کارهاشون رو مي کنن از اول تا عقد در محضر و اينا 

بعد به اطلاع فاميل مي رسونن و يک جشن نامزدي يا عقدکنون داخل خانه يا سالن يا باغ مي گيرن 

بعد از آماده شدن هر دو خانواده (خانواده دختر براي جهيزيه و خانواده پسر براي مراسم عروسي و خانه) مراسم عروسي در تالار يا باغ يا خانه برگزار مي شه 

قبلا خيلي رسم و رسوم داشتيم مثلا همراه عروس براي خريد چند نفر از هر دو خانواده مي رفتن و داماد بايد بهشون ناهار مي داد و هديه اي هم در خور توان 

رسم بريدن چادر عروس داشتيم که مخصوص خانم ها بود (به زبان ترکي بهش مي گيم پالتار اوستي) يعني رو لباسي که علاوه بر بريدن چادر عروس خريدهايي که خانواده داماد کردند رو نشون مي دادن و هر مهمان مبلغي پول به عنوان هديه مي داد به عروس

رسم جهيزيه چيدن که از خانم هاي فاميل دو طرف دعوت مي شد با چاي و شربت و شيريني و ميوه و گاها ناهار يا شام پذيرايي مي شد و دعوت شده ها پول يا کادو براي رو جحازي مي بردن 

رسم ساقدوش و سولدوش که يک نفر مجرد و يک نفر متاهل در کنار عروس و در کنار داماد قرار مي گرفتند 

رسم رفتن دو نفر يا چند نفر براي اولين بار با عروس به آرايشگاه براي اصلاح صورت و ابرو داشتيم 

رسم آرايشگاه روز عروسي که چند نفر همراه عروس و چند نفر همراه داماد مي رفتن

خيلي رسم و رسوم هاي ديگه داشتيم که اکثرا ديگه انجام نمي شه 

السلام عليك يا صاحب الزمان مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف عليه السلام یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی آقا بیا دلم برات لک زده می ترسم روزی بیایی من نباشم این حسرت به دلم بمونه بیا آقا بیا اين عشق آتشين ز دلم پاك نمي شود مجنون به غير خانه عشقش نمي شود بر تخت يوسف كنعان نوشته اند هر يوسفي كه يوسف زهرا نمي شود دل از طلب ندارم تا كام من بر آيد يا جان رسد به جانان يا جان من در آيد آن دوست که دیدنش بیاراید چشم بی دیدنش از گریه نیاساید چشم ما را ز برای دیدنش باید چشم گر دوست نبیند به چه کار آید چشم در تأخیر ظهور نقش نداشته باشیم که اگه نقش داشته باشیم اون دنیا باید جواب منتظرا و خونای به ناحق ریخته شده در اثر تاخیر ظهور رو بدیم اون موقع چه جوابی خواهیم داشت می خوان هر جوری شده اسلام و مسلمون ها رو به فساد بکشن آهای اونایی که منتظر مولایید آقا جز ما شیعه ها کيو داره؟ شما رو به خدا بیایم حداقل ما نمک رو زخم مهدی فاطمه نریزیم یکم حواسمون رو جمع کنيم که امام زمان هر هفته کارنامه اعمال ما رو چک می کنه از دست خودم ناراحتم که اعمالم اصلا در شان یک منتظر نیست کمکم کن کاش می شد منم به دردت میخوردم...کاش منم تو رکابت بپذیری...هر چند دور....هر چند دیر... آقا منو به حرم سبزت بپذير ما باید زمینه ساز ظهور ارباب شویم یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی                    خدایا خدایا شکر واسه اینکه بالاخره مامانم کردی 
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دقیقا انگار دختر رو بدون هیچ چیز با تاپ شلوارک میفرسن خونه شوهر =///

ن عزیزم ما رسم داریم جهاز با پسره چن تیکه وسایل هم خانواده عروس میخرن موقع عقد هم طلا میدن ب دخترشون موقع عروسی هم طلا میدن ب دخترشون همچین هم تاپ و شلوارک نمیره دختر

2731

[QUOTE=140186487]پس خونه و خرج عروسی هم با دختر 😏 که اعتدال رعایت بشه[/QUOTمن کاری با اعتدال ندارم اسلام عزیز میگه فراهم کردن لوازم و مخارج زندگی بر عهده مرده اصلا دختر چرا جهزیه بده که چی بشه الان دیگه خیلی از زوجای تحصیل کرده و با سواد و شعور البته بلانسبت شما خودشون جعزیه میخرن واین هزینه سنگینو رو دوش پدر دختر نمیذارن

خداجونم فرشته کوچیکمو سپردم دستت انشالله فاطمه س دخترمو تربیت میکنه و من تو اون دنیا شرمنده دخترم نباشم و پاک به دیدنش بیام
اينايي كه رسم دارن جهاز با پسر باشه رو اصلا درك نميكنم!

منم😂😐مثلا پز هم میدن ما جهیزیه نمیخریم خب مام ازین دخترا نمیگیریم والا😐مثلا فک کن بابامون همب دختر هم ب عروس جهیزیه بده برو بابا😂

من همسرم اهل تسنن هست ...و گفت رسم ما ۱۹مثقال و نیمه طلاست..منم چون از اول قصدم ۱۴ سکه بود ،معادل کر ...

ببخشید مثقال همون گرمه؟؟

هیچ تعهدی نمیتونه آدمها رو کنار هم نگهداره مگر این که دلشون به بودن باشه 
در حال حاضر در فاميل ما همه کارهاشون رو مي کنن از اول تا عقد در محضر و اينا  بعد به اطلاع فامي ...

در تاپيک ديگري اين نوشته ها رو مي خواستم بگذارم به اشتباه در اين تاپيک فرستادم 

السلام عليك يا صاحب الزمان مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف عليه السلام یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی آقا بیا دلم برات لک زده می ترسم روزی بیایی من نباشم این حسرت به دلم بمونه بیا آقا بیا اين عشق آتشين ز دلم پاك نمي شود مجنون به غير خانه عشقش نمي شود بر تخت يوسف كنعان نوشته اند هر يوسفي كه يوسف زهرا نمي شود دل از طلب ندارم تا كام من بر آيد يا جان رسد به جانان يا جان من در آيد آن دوست که دیدنش بیاراید چشم بی دیدنش از گریه نیاساید چشم ما را ز برای دیدنش باید چشم گر دوست نبیند به چه کار آید چشم در تأخیر ظهور نقش نداشته باشیم که اگه نقش داشته باشیم اون دنیا باید جواب منتظرا و خونای به ناحق ریخته شده در اثر تاخیر ظهور رو بدیم اون موقع چه جوابی خواهیم داشت می خوان هر جوری شده اسلام و مسلمون ها رو به فساد بکشن آهای اونایی که منتظر مولایید آقا جز ما شیعه ها کيو داره؟ شما رو به خدا بیایم حداقل ما نمک رو زخم مهدی فاطمه نریزیم یکم حواسمون رو جمع کنيم که امام زمان هر هفته کارنامه اعمال ما رو چک می کنه از دست خودم ناراحتم که اعمالم اصلا در شان یک منتظر نیست کمکم کن کاش می شد منم به دردت میخوردم...کاش منم تو رکابت بپذیری...هر چند دور....هر چند دیر... آقا منو به حرم سبزت بپذير ما باید زمینه ساز ظهور ارباب شویم یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی                    خدایا خدایا شکر واسه اینکه بالاخره مامانم کردی 
نمیاره ولی خیلیها زرنگن میگیرن به راحتی

🤔 اره ولی خیلی زندگی ها دیدم که با مهریه ی بالا بوده ولی نه اثری از دوست داشتن بوده ، نه احساس خوشبختی ، 

نه اینکه به صرفا همیشه همینه ها نه ، ولی میگم ارتباطی نداره ، و بنظرم اینکه اونو پایه ی زندگی خوب قرار بدیم ، درست نیست ؛ حتی اگر برای استفاده به عنوان اهرم فشار باشه برای هر چیزی ، 

چه عاشقانه ای تر از خلوت دو نفره مان؟ چه باشکوه تر از اذانت که مرا به نماز میخوانی؟ *** برای شهدای گمنام یه صلوات میفرستین؟ ****
2706