2733
2739

منم پسرم دیر حرف زده.تقریبا دو سال و ده ماهش بود دیگه کامل حرف میزد.ولی تا قبلش در حد جملات سه کلمه ای حرف میزد.یه بار دو سال و نیم بود به دکترش گفتم گفت اگه تو این سن دوکلمه ای حرف میزنه نگران نباش.همون موقعها هم جملات دو کلمه ای مثل بابا اومد یا شیر بده رو میگفت.نگران نباش تا سه سالگی وقت داره هنوز

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ببین اگر نسبت به زنگ تلفن ، زنگ ایفن، اهنگ واکنش داره دستورات اجرا می کنه و از اطرافش درک داره هیچ نگرانی نداره تا سه سالگی پسر منم دو سال و پنج ماهش هست تازه داره حرف میزنه

دختر منم ۲ سال ۶ ماهشه فقط چندتاکلمه میگه ، منم نگرانشم ،  دکتر گفت جنبه ارثی هم داره مامانم‌میگه  بچه ک بودین دیر حرف اومدین ، منم بهش تخم کبوتر و بلدرچین دادم فایده نداشت

خدایا شکرت بخاطر سلامتی بچه هام ،خدایا شکرت بخاطر سقف بالا سرمـ ،خدایا شکرت بخاطر همه چیز...تا ترس از دست دادن چیزیو تجربه نکنی ارزششو درک نمیکنی🌹 
2731

دختر اولم هم تا 3سالگی صحبت نمیکرد.با همون نیم زبون اددد بددد داستان واسمون تعریف میکرد ما لذت میبردیم😂😂😂 الان زبونش یه متره.حاضر جوابی میکنه.دومی هم 20ماهشه.فقط آااا میگه😁 نگران نیستم.ان شاالله اینهم زبون باز میکنه

دوستان عزیزخواهش میکنم برای حاجت خیلی مهمی که دارم و عاقبت بخیری و ووو یک صلوات مهمانم کنید دوستان گل.😍😙
منم پسرم دیر حرف زده.تقریبا دو سال و ده ماهش بود دیگه کامل حرف میزد.ولی تا قبلش در حد جملات سه کلمه ...

پسر من تنها دوکلمه ای که میگه مامان بیا هست ديگه بقیه اش فقط کلمه تازه هنوز خیلی از کلمات نمي تونه بگه

2740
نسبت به هم سن و سالاش که دور و اطراف خودمون می بینم خیلی کند پیش رفته تکلمش  باهاش تمرین کردم ...

پسر من هم دو ماه دیگه میشه دوساله، اما حرف نمی زنه. کلا علاقه ای به صحبت کردن نداره، همش درحال کشفیات جدید و بازیگوشیه. میگن بچه ای که دیر حرف میاد، درست و بدون ایراد حرف خواهد زد.

عزیزم کلا با بچه های دیگه مقایسش نکن. هر بچه ای منحصربه فرده. ممکنه در یک سری رفتارها تواناییشون زیاد باشه و در یک سری دیگه کم.

والاپسر من چون دیر حرف زد یوقتایی خوب نمیتونه شعر بخونه ولی تا دلتون بخواد از خواهرش شعرهای انگلیسی یاد گرفته و کلمه های انگلیسی😐🤣 من امسال چجوری میخوام به این انلاین درس یاد بدم؟؟؟😐 حقیقتش خیلی فکرمو درگیر کرده

خسته از جهان آدمها، می روم درخت برگردم🕊
چقدر سخته 😔 منم پسرمو بردم گفت اکو داره ؟ گفتم ینی چی گفتینی تکرار حرف زدن داره؟؟ خدایی نکرده شاید ...

گفتن چون دیرحرف زده

..کلا دخترم باغریبه ها راحت نیست نگاشون نمیکنه..دکتره گف ارتباط چشمی نداره..

گف اینا علائمشه..

ببر نوارمغز و ام ار ای انجام بده..خیال خودت راحت میشه..

انشالله که چیزی نیست...نگران نباش

💜السَّلٰامُ عَلَـــیْکَ یااَباعَبداللّٰه الحُسَین...جانم فدای ارباب💜۹۹/۸/۹بهترین روز زندگیمه💕من هرگز از رحمت خدای مهربانم،ناامید نمیشم....💙.من یه مادر قوی و شاد و صبور هستم......💛من یه همسر مهربان و شاد هستم..💚..من اجازه نمیدم فکر منفی وارد ذهن زیبام بشه...❤
چقدر سخته 😔 منم پسرمو بردم گفت اکو داره ؟ گفتم ینی چی گفتینی تکرار حرف زدن داره؟؟ خدایی نکرده شاید ...

جدیدأ بله کلمه بهش میگم تکرار میکنه یه چیزایی ولی راضی کننده نیست

اوتیسمی ها نگاه مستقیم به چشم ندارن ولی پسر من ارتباط چشمی برقرار میکنه خوشبختانه

گفتن چون دیرحرف زده ..کلا دخترم باغریبه ها راحت نیست نگاشون نمیکنه..دکتره گف ارتباط چشمی نداره.. گ ...

پسر من عاشق حرف زدن با همه همسناشه، با همه ارتباط برقرار میکنه،  نه خداروشکر الان دیگه عادی شده 

خسته از جهان آدمها، می روم درخت برگردم🕊
2706