2733
2739
عنوان

چجوری دستپختم عالی بشه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 822 بازدید | 74 پست

با عشق آشپزی کن،وقت بذار ،اگه نیاز ب سرخ شدن داره خوب سرخشون کن ولی نه در حد خشک و سوختن،خورشتاتو اگه مرغ میریزی زیاد آب نریز ک له بشه،اگه گوشتِ خیلی زیاااااد آب نریز ک هم له بشه و حوصله ت سر نره تا آب خورشت جمع بشه

برنجاتو خوب دم بده و روغن بده

غذاهاتو خوش چاشنی درست کن 

ادویه رو جوری بزن ک مزه ش غالب نشه ب غذا

از فلفل سیاه،دارچین،زعفرون توی غذاهات استفاده کن 

عزیرم دل به کار بده من تا 22سالگی که ازدواج کردم به جز در مواقع ضروری اشپزی نکرده بودم ولی وقتی رفتم ...

الهیی پس مثل همیم😃

دلداده علی اکبرم 💖. شیدای ابوالفضلم💟.مجنون حسینم❤.کنیز زینبم💞      الحمدالله.🤗.      میشه برای حاجت روایی شدنم یه صلوات فقط یه دونه بفرستی . مرسی😍
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بستگی داره ب غذایی ک درست میکنی اولا اینکه سعی کن همیشه ادویه کاری فلفل سیاه فلفل دلمه ای داشته باشی ...

وای خدا شما چقد حرفه ای ماشالا،اینارو خودتون ب تجربه فهمیدی یا کتابی چیزی؟

2731
وای خدا شما چقد حرفه ای ماشالا،اینارو خودتون ب تجربه فهمیدی یا کتابی چیزی؟

من از مادرم یادگرفتم عزیزدلم

من کساییو تو زندگیم داشتم که یه ثانیه فکر نبودنشون اشکمو در میاورد همون آدما الان واسم فرقی با یه غریبه ندارن فقط میدونم که یه زمانی میشناختمشون؛؛؛واقعی دوسشون داشتم و کلی خاطره باهاشون داشتم ولی دیگه واسم هیچ اهمیتی نداره که کجان و پیش کین و چیکار میکنن و باید اعتراف کنم که دیگه دوسشون ندارم و نیازی هم به بودنشون ندارم؛؛؛؛میخوام بگم زمان بدین؛؛همیشه زمان همه چیزو حل میکنه به مرور؛؛حتی چیزایی که فک میکنین هیچوقت حل نمیشه....
خب قورمه سبزی رو چجوری درست میکنی

بنام خدا😁

اول که از سبزی های تر و تازه استفاده میکنم بعدش نمیپز میکنم و میزارم فریز دیگ هروقت کا بخام درست کنم سبزیمو حوصله داشته باشم شبش میزارم رو شعله کم باحوصله فراوان سرخش میکنم که رنگش کاملا تغییر کنه شاید یک ساعت شاید دوساعت طول بکشه صب زودم گوشتمو نیم پزمیکنم با پیاز فراوان و چنتا حبه سیرریز خورد شده سرخ میکنم که هم پیاز سرخ بشه هم گوشت تبخ داده بشه دیگ بعدش ادویه ها و چاشنی مخصوص خودشو میزنم سبزیم اضافه میکنم لوبیاهم میریزم ی لیمو هم میندازم آبم میریزم میزارم جوش بیاد دیگ شعلشو ملایم میکنم با همون مقدار آب کم تا موقه سرو جابیوفته و رغن بندازه و خوشمزه بشهب

دهنم آب افتاد🤪

هاکونا متـــــاتا🙋😏
فیلم آموزش آشپزی زیاد ببینین ، یوتیوب خیلی خوبه برای آشپزی.

یوتیوب برام باز نمیشه

دلداده علی اکبرم 💖. شیدای ابوالفضلم💟.مجنون حسینم❤.کنیز زینبم💞      الحمدالله.🤗.      میشه برای حاجت روایی شدنم یه صلوات فقط یه دونه بفرستی . مرسی😍
خب قورمه سبزی رو چجوری درست میکنی

سبزي قرمه رو بايد زياد سرخ كني روغنم خوب بريزي . پياز سرخ كن با گوشت . سبزي سرخم بريز روش . لوبيا بريز . اب زياد بريز روش. بذار رو گاز . صبح بزار براي شام . يا شب بذار براي ناهار. بايد زمان پختش زياد باشه. ابش كشيده ميشه و خورشتت حسابي جا ميفته و ابو دونش اصلا از هم جدا نميشه.چند ساعت بعد پختش ، ليمو عماني بريز . اخرش من تمرهندي ميريزم . خيلي خوب ميشه. بعضبا ابليمو ميزيزن. حتي سماقم شنيدم. براي روعن انداختن ميتوني يخ بندازي توش. گوشتشم يه مدت بعد پخت در بيار. وگرنه له ميشه.. 

قرمه جز غذاهاييه كه خوب درست ميكنم 

2740

عزیزم زمان و اینا کشک پس چرا بعضی مادرا نیم ساعته بهترین غذا هارو میپزن

نکته اش توی روش پخته 

تمرکز کن

از ادویه ها مثل زیره و فلفل و دارچین و زنجیل و کاری و.... استفاده کن.

رب و همیشه اول تفتش بده تو کره بعد تو خورشت و هرچیز دیگه بریز

مرغتو همیشه با قیمه زعفران دم کرده بریز و بزار جا بیوفته 

اگه یه موقع مرغت اب داشت ضرب گازو زیاد کن تا ابش کم بشه و سریعتر جا بیوفته حتی اگه دم سفره انداختن باشه ۵ مین دیر تر بنداز

بعضی وقتا اگه دوس داری سیر به مرغ بزن خوشمزس

قرمه سبزی حوصله بیشتر می خواد اما همیشه اول لوبیاشو جدا بپز که خیالت راحت باشه یذره ربم بزنی عالیه

تو جوجه ماست و سس دلپذیر و زعفران کلی ادویه بریز عالی میشه

شامی و کتلتو توش یکم ارد سوخاری بریز با ضرب کم کاز درست کن و دربشو بزار

قاطی پلو هاتو همیشه ادویه زیاد بزن مثل هندی پلو و لوبیا پلو

ولی کلم پلو رو شوید و زعفران بزن عالیه

تو ابگوشتت همیشه فلفل و زیر بریز فوق العاده  میشه

همیشه ته برنجت ته دیگ بزار با هر غذا میچسبه

سعی کن سالادم بزاری سس سالاد بغیر از ماست و سس و ابلیمو و نمک و فلفل یکم شکر و زعفرون بزنی عالی میشه شوهرم عاشقشه 

ببخش زیاد شد ولی من شوهرمو اینجوری عاشق غذاهام کردم

اگه راجب فست فودم سوال داشتی در خدمتم🥰

بنام خدا😁 اول که از سبزی های تر و تازه استفاده میکنم بعدش نمیپز میکنم و میزارم فریز دیگ هروقت کا ب ...

رب هم میزنن؟

من ظهر درست میکنم سبزیامو تا شب امادس

عزیزم زمان و اینا کشک پس چرا بعضی مادرا نیم ساعته بهترین غذا هارو میپزن نکته اش توی روش پخته  ...

بسیااارم عالی تشکر میکنم

مثل هم بودیم الان دیگه نه سال میگذره. شما هم چند سال دیگه حسابی کدبانو میشی عزیزم

بزرگواری. زنده باشی

https://t.me/joinchat/Bkw1hj9MdxIXfKkY2gXOsw

ابی نشد ک

2706