2733
2739
من کلی خاطره زایمان خوندم اما اصلاخاطره زایمان دراب ندیدم.من به دلایلی خیلی ازلحاظ جسمی ضعیف شدم وشرایط بدنی مناسبی ندارم ازطرفی هم ازسزارین بدم میادهمه میگن تونمیتونی طبیعی زایمان کنی وخیلی ضعیفی .من شنیدم زایمان تواب راحت تره ولی هیچکس نمیادتجربشوبگه ازسردرگمی راحت شم. من شیرازم واسه شیرازی هاهم تاپیک زدم هیچکس کمک نکرد
* کسی که نهان خود را اصلاح کند، خدا آشکار او را نیکو گرداند، و کسی که برای دین خود کار کند، خدا دنیای او را کفایت نماید، و کسی که میان خود و خدا را نیکو گرداند، خدا میان او و مردم را اصلاح خواهد کرد.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
چراخانووم گل .علت تردیدت چیه؟
* کسی که نهان خود را اصلاح کند، خدا آشکار او را نیکو گرداند، و کسی که برای دین خود کار کند، خدا دنیای او را کفایت نماید، و کسی که میان خود و خدا را نیکو گرداند، خدا میان او و مردم را اصلاح خواهد کرد.
چرا دو سه نفر انجام دادن اینجا ولی فقط برای تسکین درده تو ایران و برای خروج بچه و زایمان میان به خشکی
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
من طبیعی زایمان کردم با اپیدورال و خیلی راضی بودم . بی نهاااایت راضی. زمان زایمانم ایران نبودم ولی جایی که بودم زایمان در اب خیلی معمول بود و عادی و زیاد هم انجام میشد ولی معمولا برای بچه ی اول کسی انجام نمیداد چون هم ماما بود نه متخصص و هم اینکه بعد از زایمان اول زایمانها اسونتر میشه و ادمم میفهمه چقدر تحملش هست . من خودم ترجیه میدادم روی تخت مجهز زایمان کنم چون هر چیزی رو احتمالش رو میدادم.
بزرگان بر خود سخت میگیرند ... حقیران بر دیگران . 
2740
مسافرجون شما ایران نبودی .خوش به حالت که راضی بودی .اینجااصلامیشه به مهارتشون اطمینان کرد؟
شیواجون من منظورم اینه که بچه تواب دنیابیاد
اره ارغوان جان همش هم مهارت پزشک نیست به خودتم بستگی داره . ماه اخر زیاد راه برو روی توپ یوگا زیاد بشین با پای باز قر بده توی استخر راه برو...اپیدورالم که خیلی همینجا دیدم خانمها میگن استفاده کردن و درد نکشیدن . تنها بدی ایران اینه که اطلاعات درستی در اختیار مردم نمیذاره و یه حرف غلط جا میفته . مثلا من تحت تاثیر نی نی سایت فکر میکردم اپیدورال باعث کمر درد میشه ولی عوارض گزارش شده ازش در کل کره ی زمین از قرص استامینوفن کمتر هست . کلا هم اینجا نمیگن اپیدورال میخوای یا نه؟؟؟ از من پرسید فرض کن میخوای دندون بکشی, بی حسی میخوای یا نه؟!!!
بزرگان بر خود سخت میگیرند ... حقیران بر دیگران . 
من ترسم ازاینکه بایدساعت ها دردروروی تخت بپون اینکه اجازه راه رفتن داشته باشم .تنها بدون همراه بگذرونم. وسروصدای بقیه تواتاق دردهم بهم استرس بده ولی زایمان دراب اتاق خصوصی هستی همسرت کنارته ومحدودیت حرکت نداری ومیتونی ازوان اب استفاده کنی.
خودم که حاضرم هرکاری انجام بدم که زایمانم راحت باشه .اماقبل بارداری اصلاورزش نکردم وبدنم خیلی خشکه .یه بارم بخاطرزانودردوکمردردرفتم دکترگفت لگن خیلی خشک وسفتی داری .اینا همه باهم منو ترسونده
2706