2733
2734
عنوان

نقد و بررسی قانون جذب.....

| مشاهده متن کامل بحث + 2031 بازدید | 125 پست
کتاب راز قانون جذب،موفقیت، تلاش روانشناسی، انسان ازمایشگاهی،موضوعات مبتذل تکراری،دور منطقی حکم فرماس ...

بیشتر توضیح میدید؟؟؟!!!!

اسمش را خودکشی نگذار...حتی نهنگی مثل من٬که عمق اقیانوس را دیده ٬دلش برای سواحل تو تنگ میشود...! 
این طبیعتی که شما میگید یا همون کائنات مگر برای انسان خلق نشدن؟؟؟!!! مگر مثل یک غول چراغ جادو عمل ن ...

ببینید

شما فکر میکنم واقعا این مبحثو بطور دقیق مطالعه نکردید

در قانون جذب

نه کسی توهم داره

نه اونقدر تخیلی فکر میکنه که فکر کنه کل جهان زیر دستشه و هر چی بخواد تلپی میفته از آسمون جلوش

اصل خداباوری هم از بین نمیره

کنارش یه چیزی ایجاد میشه به اسم خود باوری

شخص دیگه روی خواسته هاش اسم آرزو نمیذاره

بهشون میگه هدف

و باور داره که روزی بهشون میرسه

خدا تو تفکرات هر شخص به یه شکله

ولی من میگم خدا یعنی خود آ (برای شناختن من اول به خودت بیا) پس منافاتش با این قضیه هم رد میشه

و در مورد دیگه آیه ای داریم

که مومنان آنهایی هستند ‌که نمازشان را با خشوع و فروتنی اقامه میکنند.

اینجا هم بحث همینه

قرار نیست کسی به خودش غره بشه یا از خدا دور بشه بخاطر اینکه فکر میکنه جهان در کنترل اونه

هممون میدونیم همچین چیزی نیست

"هر چیز که در جستن آنی، آنی"

"جوینده یابنده است"

و مطالب مشابه به این خیلی گفته شدن که خب

تا حدود بسیار زیادی اینو من خودم تجربه کردم

تا وقتی خدا رو یه پدیده جدا از خود و طبیعت بدونیم خیلی چیزا واسمون شکل گناه و کفر میگیرن به خودشون

چیزی که مهمه اصل باوره

دکتر محمود معظمی میگه

اگر بر این باوری که سنگ برایت معجزه می‌کند، معجزه رخ خواهد داد.
اگر بر این باوری که آسمان برایت معجزه می‌کند، معجزه رخ خواهد داد.
اما آگاه باش نه سنگ از خود قدرت دارد، نه آسمان. آنچه که نیرو دارد،
باور توست.
ایمان و یقین راسخ توست.
اگر سنگ قدرتی داشت، فکری به حال خود می‌کرد.

معجزه زندگی خودت باش ...

میدونید

نمیخوام خودم رو ثابت کنم یا چی

ولی کتابایی که در زمینه مذهبی خوندم به کنار

خود کتابهای آسمانی قرآن، تورات، انجیل، مزامیر و...

هیچکدوم رو منع کننده ندیدم

انگار دید ها با هم متفاوته

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ببینید شما فکر میکنم واقعا این مبحثو بطور دقیق مطالعه نکردید در قانون جذب نه کسی توهم داره نه او ...

آنچه که نیرو دارد باور توست......

دقیقا این همون نقدی هست که به قانون‌جذب وارده.....

اصالت بیش از اندازه دادن به افکار.....

هر چیز که در جستن آنی٬آنی......

به نظرت انسانی که میتونه تا فراخنای هستی وسعت داشتن خودش رو تجربه کنه چرا خدا تو قرآنش میگه همه ی اسمای الهی رو به آدم آموختیم آیا رواست در آمال و آرزوهای دنیایی غرق بشه تا به امید اینکه یک روز اونها رو محقق کنه ؟؟!!

به خصوص اگر از دید ابدی بودن انسان بخواهیم به این مسئله نگاه کنیم.....

این دنیا ظرفیت این رو نداره که انسان بخواد به تمام آرزوهاش برسه چرا که ساختار دنیا همینه.....

اسمش را خودکشی نگذار...حتی نهنگی مثل من٬که عمق اقیانوس را دیده ٬دلش برای سواحل تو تنگ میشود...! 
آنچه که نیرو دارد باور توست...... دقیقا این همون نقدی هست که به قانون‌جذب وارده..... اصالت بیش از ...

کلا باورتون از قانون جذب یه چیز تخیلی من در اوردیه که از دسته افراطی افراد معتقد به این قانون شنیدید

این اصن قانون جذب نیست

و اینکه شما حتی خودباوری و اصالت قائل نیستین برای اشخاص

حرفاتون ردش نمیکنه بنظرم

شاید اگه علمتون به این قضیه کمی گسترده تر بود درک بهتری ازش داشتید

و اینکه آرزو با هدف و خواسته متفاوته

هدف ینی مثلا من میخوام تا فلانموقع فلانقدر کتاب بخونم

و باور دارم که میتونم

میدونم که تو مدت دو روز نمیتونم یه قله کتابو فتح کنم

و میدونم که قرار نیست یه شبه به هدفم برسم

ولی مثلا در کنارش یه چیز دیگه هم تو ذهنم هست

که فردا از خواب بیدار شدم ماشین لامبورگینی اخرین مدل زیر پام باشه، بدون تلاش و سرمایه قبلی

این دیگه تبدیل میشه به فانتزی و توهم

چیزی که از حرفاتون برداشت میکنم اینه که ادما رو مثل یه زندانی یا برده میبینید که هیچ اراده ای از خودشون ندارن

بله اراده ما از خواست خدا نشات میگیره و تا نخواد برگ از درخت نمیفته

ولی چیزی هست به اسم قوه اختیار تو زندگی ماها

2742
کلا باورتون از قانون جذب یه چیز تخیلی من در اوردیه که از دسته افراطی افراد معتقد به این قانون شنیدید ...

بله من قانون جذبی که تحت عنوان«به هر چیز فکر کنی جذبش میکنی»رو نقد کردم......

قانون جذب در مورد افکار و احساساتی که مربوط به خود شخص میشه درست میگه و با کمی اصلاح از سمت منابع دینی پذیرفته است......

مثلا من به شادی یا غم فکر کنم ٬شاد یا غمگین خواهم شد .....

یا اینکه من به این فکر کنم در فلان جلسه خوب سخنرانی خواهم کرد این اتفاق خواهد افتاد.....

حرفتون درمورد ماشین لامبورگینی کاملا درسته.....

این افکار توهمی بیش نیست.....

اختیار ما هم از سمت خداست.....

من بر این باورم اگر ظن و گمانم رو نسبت به خدا مثبت کنم و به او امید داشته باشم٬خدا مطابق همون امید من با من برخورد میکنه.....

چرا که خودش تو حدیث قدسی میگه ؛من در ظن و گمان بنده ام هستم.....

پس من به خدا امید دارم نه انرژی ذهن و افکار خودم!!!!

بله من قانون جذبی که تحت عنوان«به هر چیز فکر کنی جذبش میکنی»رو نقد کردم...... قانون جذب در مورد افک ...

همه حرفاتونو قبول دارم

اینو جدی میگم😊

هم صحبتی باهاتون خیلی خوبه⚘⚘⚘

همه حرفاتونو قبول دارم اینو جدی میگم😊 هم صحبتی باهاتون خیلی خوبه⚘⚘⚘

قربونت عشقم.....

منم خوشحالم باهات هم کلام شدم.....

ریپلایت کردم تاپیک ترکید فکر کنم نخوندیش

اون کاربر که طرفداری نکرد اینجور بهش توپیدی

داشت میگفت با کسایی که زیر سن قانونی دارن این شخص رابطه برقرار میکنه بقیه میگن بده

خب تو ایران هم ۱۱ ساله و ۱۲ سالش قانونی به عقد دایم درمیاد

نه طرفدارش بود نه طرفداریش رو کرد فقط داشت یه واقعیت رو میگفت

اون حجم از پرخاشگری لازم نبود دوستم

2740
ریپلایت کردم تاپیک ترکید فکر کنم نخوندیش اون کاربر که طرفداری نکرد اینجور بهش توپیدی داشت میگفت با ...

عزیزم چیکار به تاپیک من داری؟؟!!!!

تاپیک قشنگمو خراب کردی.....😭😭😭😭

به نی نی یار بگو پستت رو پاک کنه.....

پستت رو خوندم ولی ترکید نشد جواب بدم....

🔴 چند آیه از قرآن در مورد شرک:

🔸 و پروردگارتان فرمود: مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم. ﴿غافر - 60)

🔹در حقیقت، آنهایی را که به غیر از الله، صدا می‌زنید، بندگانی همچون خود شما هستند؛ پس اگر راست مى‌گویید، آنها را صدا بزنید تا شما را اجابت کنند! ﴿اعراف - 94)

🔸و کسانى را که به غیر او صدا می‌زنید، مالک پوست هسته خرمایى (هم) نیستند. ﴿فاطر - 13)

🔸اگر آنها را صدا بزنید، صدای شما را نمی‌شنوند، و اگر (فرضاً) بشنوند، اجابتتان نمی‌کنند؛ و روز قیامت، شرک شما را انکار می‌کنند، و هیچ کس مانند (خداوند آگاه و) خبیر تو را (از حقایق ) با خبر نمی‌سازد. ﴿فاطر - 14)

🔹آنهایی را که صدا می‌زنند، (خود) به سوی پروردگارشان وسیله می‌جویند که کدام یک از آنها (به الله) نزدیک‌ترند، و امید رحمت او را دارند و از عذاب او می‌ترسند، همانا عذاب پروردگار تو (ترسیدنی و) درخور پرهیز است. (اسراء-57)

🔸و (الله) به شما فرمان نمی‌دهد که فرشتگان و پیامبران را اربابان خود بگیرید. آیا پس از آنکه اسلام آورده‌اید شما را به کفر فرمان مى‌دهد؟ (آل عمران - 80)

🔹 و كيست گمراه‌تر از آن كس كه به غير الله كسى را مى‌خواند كه تا روز قيامت او را پاسخ نمى‌دهد، و آنها از دعايشان بى‌خبرند؟ (احقاف - 5)

🔸 و بیشترشان به الله ایمان نمى‌آورند مگر اینکه (در همان حال) مشرکند. (یوسف - 106)

🔹 بگو: در زمين بگرديد و بنگريد عاقبت كسانى كه قبلاً بودند چگونه بوده است؟ بيشترشان مشرک بودند. (روم - 42)
🔸 آیا ما دلیل محکمی برای آنها نازل کردیم که از آنچه به او شرک می‌ورزیدند، سخن بگوید؟! (و آن را موجه بشمارد؟!) ﴿روم - 35)

🔹 بگو کیست که از آسمان و زمین به شما روزى مى‌دهد؟ یا کیست که بر گوش‌ها و چشم‌ها مالکیّت دارد؟ و کیست که زنده را از مرده، و مرده را از زنده بیرون می‌آورد؟ و کیست که امور را تدبیر مى‌کند؟ خواهند گفت «الله». پس بگو آیا پروا نمى‌کنید؟! (یونس - 31)

🔸 همانا الله اینکه به او شرک ورزیده شود را نمی‌آمرزد و غیر آن را برای هر کس که بخواهد می‌آمرزد، و هر که به الله شرک بورزد، قطعاً گناه عظیمی را افترا بسته است. (نساء - 48)

🔹 و قطعاً به تو و به کسانى که پیش از تو بودند وحى شده است که اگر شرک بورزى، عملت تباه می‌شود و از زیانکاران خواهى شد. (زمر - 65)

🔸 بگو: من فقط بشری مثل شما هستم؛ (فصلت - 6)

🔹 بگو: من مالک زیان و خیری براى شما نیستم. ﴿جن - 21)

🔸 بگو: به شما نمى‌گویم که خزینه‌ها و گنجینه‌هاى الله نزد من است؛ و غیب (نیز) نمى‌دانم؛ ﴿انعام - 50)

🔹 (بگو:) اگر غیب می‌دانستم، از خیر و نفع برای خودم می‌افزودم و بدی و زیانی به من نمی‌رسید! من فقط برای گروهی که ایمان می‌آورند، بیم‌دهنده و مژده رسانم. ﴿اعراف – 188)

🔸بگو: «نماز من و قربانى من و زندگى من و مرگ من براى الله، پروردگار جهانيان است.» (انعام - 162)

سوره انعام - آیات 40 تا 43:

🔹بگو: «به نظر شما، اگر عذاب الله شما را دررسد یا رستاخیز شما را دریابد، اگر راست می‌گویید، کسى غیر از الله را مى‌خوانید؟»

🔹(نه،) بلکه تنها او را مى‌خوانید، و اگر او بخواهد رنج و بلا را از شما دور مى‌گرداند، و آنچه را که شرک می‌ورزید فراموش مى‌کنید.

🔹و به یقین، ما به سوى امّت‌هایى که پیش از تو بودند (هشدار دهنده‌هایی) فرستادیم، و آنان را به سختی و بیمارى دچار ساختیم، باشد که به تضرع (به درگاه خداوند) درآیند.

🔹پس چرا هنگامى که سختی‌های ما به آنان رسید تضرّع نکردند؟ لیکن دلهایشان قساوت پیدا کرد و شیطان آنچه را انجام مى‌دادند برایشان آراسته کرد.

عزیزم دیدم یجا گفتی از تجربیات نگید که تاپیک خراب نشه من عذر میخوام ولی نمیتونم نگم!

من چند سال پیش طرفدار پروپاقرص عرشیان فر بودم......

اون موقعی که هنوز عبا و عمامه داشت!

هنوز پولکی نشده بود و همه چیز رو رایگان در اختیار ما میذاشت!

خیلی قشنگ از خدا و قرآن میگفت

من باهاش پیش میرفتم و روز به روز زندگیم بهتر میشد! با صندوق توکل به یکی از خواسته هام رسیدم!

خیلی خوشحال و خوشبخت بودم!

تا اینکه پدر بزرگم فوت کرد.....

به جای ماتم و عزا سعی میکردم فکرم رو مشغول اتفاقات مثبت کنم! البته خیلی گریه میکردم اما تو ذهنم خودمو تو شرایط خوب تصور میکردم! (عزیزی در تاپیک گفتند که :میگیم توی شرایط بد حست رو بد نگه ندار یعنی چی؟ یعنی وقتی اتفاق بدی میفته و ما همش به اون فکر کنیم حالمون بدتر نمیشه؟؟ مریض نمیشیم؟؟ میگیم اون لحظه باز هم سعی کنین به یاد خدا باشین و حتی شده به گذشته و خاطرات خوب فکر کنین تا اون شرایط و بحران راحت تر بگذره.)                   من بعد از دوسال کلی پول به مشاور دادم که منو به گریه بندازه! چون به اندازه کافی عزا داری نکرده بودم! به اندازه کافی باور نکرده بودم اتفاق خیلی بدی برام افتاده!

اون طوری که من شنیدم تو این جور موقعیت ها باید یاد کنیم از مصیبت های اهل بیت! نه اینکه الکی خودمون رو گول بزنیم با فکرای خوب!

من بعد از گریه هام با دوسال تعویق فهمیدم یکی از بزرگترین نعمت های خدا گریه هست! من بعد از گریه حالم خوب شد!

من دیگه از مشکلاتم فرار نمیکردم اونا رو میپذیرفتم و حل میکردم!

یادمه اوایل  این آقا با سخن حضرت زینب (س)  که جز زیبایی ندیدم...... سعی در اثبات قانون جذب داشت!

بعد از اینکه لباسش و ظاهرش عوض شد و.... میگفت ما باید از یزید ممنون باشیم که به ما یاد داد انسان چقدر میتونه پست باشه! ما نباید یزید رو لعنت کنیم که انرژی منفی نگیریم! 

📍۱.چه کسانی بهروز وثوقی، فردین وملک مطیعی رو ممنوع التصویر کردن؟ سید محمد خاتمی میرحسین موسوی محسن مخملباف📍 ۲.چه کسانی طرح تفکیک جنسیتی در معابر اتوبوسهای خط واحد و..... را ارائه دادند؟ سید محمد خاتمی میرحسین موسوی حسن روحانی  📍۳.چه کسانی از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند؟  سعید حجاریان ابراهیم اصغرزاده معصومه ابتکار حبیب الله بیطرف سید محمد رضا خاتمی محسن میرداماد کمال تبریزی 📍۴.چه کسانی برای اولین بار طرح حجاب اجباری را پیشنهاد دادند؟ حسن روحانی میرحسین موسوی زهرا رهنورد مصطفی تاجزاده   📍 ۵.چه کسانی اساتید دانشگاه هارا به بهانه انقلاب فرهنگی اخراج کردند؟ عبدالکریم سروش صادق زیباکلام 📍۶.چه کسانی در پیشانی زنان بدحجاب پونز فرو میکردند و به بهانه مبارزه با ترویج فحشا به سینماها حمله میکردند؟ اکبر گنجی📍۷.چه کسانی خواهان جنگ با آمریکا در دفاع از صدام شدند؟ علی اکبر محتشمی پور صادق خلخالی  🔍 نکته :همه ی افراطیون اول انقلاب از اصلاح طلبان امروزی هستند📝امیر المومنین علیه السلام :دیده نمی شود نادان مگر آنکه تندرو است یا کندرو نهج البلاغه ص47                                        

عزیزی گفتن که شما توهم توطئه دارید!

آیا این قانون به این معنی نیست که ظلم مستکبران رو در جهان نادیده بگیریم؟

اتفاقا تاکید این آقا رو این بود که اخبار جهان رو دنبال نکنیم!

معنی اینا چیه؟

من خودم کمال گرام و متاسفانه صفر تا صدی در برابر خواسته هام رفتار میکنم! این مشکل من توسط این قانون بیشتر شد! به جای اینکه متوجه اشتباهم بشم! یه مدت دچار کمال گرایی وسواسی شدم که سرانجامش تنبلی بود! تنبلی که هنوز دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم!

این آقا نمیگفت تلاش نکنید! اتفاقا رو تلاش و برنامه‌ریزی تاکید داشت! اما سرانجام غرق شدن در آرزو ها حداقل برای من تنبلی آورد!

یا اینکه سر هرچیزی دچار عذاب وجدان میشدم! چون فکر میکردم دنیا رو انرژی و ارتعاش من میچرخه! خودمو مقصر همه چیز مربوط و نامربوط به خودم میدونستم! حتی اگه فقط ناظر بودم!

ایکاش ایکاش صفر تا صد این قانون دروغ بود! من بعد از یک سال هنوز برام مشکل هست تفکیک درست و نادرست حرفایی که تو گوشم خونده شده!

بعضی اوقات به خاطر اینکه یه حرف درست رو از اون آدم نادرست شنیدم تو درستی اون حرف شک میکنم!

نمیدونم تا چندسال دیگه باید مدام توی سرم جنگ بین درست و نادرست باشه!

اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم 🌷

تاپیکتون خیلی خوب بود ممنون 🌷

📍۱.چه کسانی بهروز وثوقی، فردین وملک مطیعی رو ممنوع التصویر کردن؟ سید محمد خاتمی میرحسین موسوی محسن مخملباف📍 ۲.چه کسانی طرح تفکیک جنسیتی در معابر اتوبوسهای خط واحد و..... را ارائه دادند؟ سید محمد خاتمی میرحسین موسوی حسن روحانی  📍۳.چه کسانی از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند؟  سعید حجاریان ابراهیم اصغرزاده معصومه ابتکار حبیب الله بیطرف سید محمد رضا خاتمی محسن میرداماد کمال تبریزی 📍۴.چه کسانی برای اولین بار طرح حجاب اجباری را پیشنهاد دادند؟ حسن روحانی میرحسین موسوی زهرا رهنورد مصطفی تاجزاده   📍 ۵.چه کسانی اساتید دانشگاه هارا به بهانه انقلاب فرهنگی اخراج کردند؟ عبدالکریم سروش صادق زیباکلام 📍۶.چه کسانی در پیشانی زنان بدحجاب پونز فرو میکردند و به بهانه مبارزه با ترویج فحشا به سینماها حمله میکردند؟ اکبر گنجی📍۷.چه کسانی خواهان جنگ با آمریکا در دفاع از صدام شدند؟ علی اکبر محتشمی پور صادق خلخالی  🔍 نکته :همه ی افراطیون اول انقلاب از اصلاح طلبان امروزی هستند📝امیر المومنین علیه السلام :دیده نمی شود نادان مگر آنکه تندرو است یا کندرو نهج البلاغه ص47                                        
عزیزم دیدم یجا گفتی از تجربیات نگید که تاپیک خراب نشه من عذر میخوام ولی نمیتونم نگم! من چند سال ...

سلام...

مؤمن واقعی کسی هستش که حتی در شرایط ناگوار شادی و آرامش خودش رو حفظ کنه...

اما غم معنوی و خشم مقدس قضیش متفاوته چرا که باعث رشدو قدرت ما میشه... 

عزیزی گفتن که شما توهم توطئه دارید! آیا این قانون به این معنی نیست که ظلم مستکبران رو در جهان نا ...

اگر امکانش هست درخواست دوستیمو قبول کن...

هرچیزی توی دنیا دارای انرژی هست صحبت ها و افکار ما هم دارای انرژی هستن  من قانون جذب رو به چش ...

اگر دقت کنیم قانون جذب میگه افکار شما خارج شما را می سازه .کجا دین اینو میگه؟ دین اسلام میگه با تقوادرهای اسمان به روی شما باز میشه و تقوا داشته باشی خب نعمت برات میاد اما نباید امتحان الهی و احاطه خدا بر هر چیزی را فراموش کنیم.همه چیز در گرو ذهن ما نیست خدا بر همه چیز هستی احازه دارد اما قانون جذب فکر انسان را محور قرار میده که با توحید منافات دارد

2706