2733
2734
عنوان

نقد و بررسی قانون جذب.....

| مشاهده متن کامل بحث + 2052 بازدید | 125 پست
این قانون در حدود مقدورات جسمی و روانی انسان و همچنین تأثیر بر بخشی از افکار و احساسات دیگر مردمان و ...

میگه   تو اگه اندازه    خردلی ایمان داشته باشی  میتوانی کوه ها رو جابجا کنی 

امام علی   به امام حسن میگه   روزی  به دو صورته      یک   روزی که   ت. دنبالش میری    و   دومی روزی که  اون دنبالت میاد   پس  در جستجوی   دومی باش

اولین   و بزگترین   کار    تو قانون جذب   شکر گزاریه    

حتی   وضو  داشتن دایم   رو  پیشنهاد میدن

قانون جذبی که  الان  حدود یک هفته  میشه   آشنا شدم  و دارم یواش یواش جلو میرم   با اون قانون جذب فیلم راز   و  اون قانون جذبی که   به طور ناقص تو  جامعه  رواج پیدا کرده    زمین تا آسمون فرق   داره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

از دید اسلام تمام جهان در دست خداونده و او بی دریغ به انسان میبخشه.... معیار بخشش او درست زندگی کرد ...

از دید اسلام تمام جهان در دست خداونده و او بی دریغ به انسان میبخشه.... درست میفرمایی   و   خداوند  میگه  وقتی من میگم باش بوجود میاید  و تو جانشین من در روی زمین هستی  و آسمانها و زمین را به تسخیر  تو در اوردیم پس تو  هم بگو باش  تا بوجود بیاید

معیار بخشش او درست زندگی کردنه.....       خب   تو قانون جذب  راه و روش درست  زندگی کردن  رو  نشون میده  وقتی  میگه  سحر خیز باش  و صبح زود بلند شو  و اولین کار   به خدای خودت سلام کن  و 10 تا از نعمتهایی رو که داری بنویس و بابت اونا از ته دل خدا رو شکر کن.....

و هر کدوم از موهبت ها ونعمت ها ی خدا اگر موجب دوری از ارزش های انسانی بشه از او گرفته میشه.....

تو قانون جذب هم نمیشه   بدی  برای دیگری خواست   چون  طبق  قانون کارما  (این جهان کوه است و....) به خودمون برمیگرده  خدا هم میگه  و نیرنگشان به تو آسیب نمیرساند  بلکه به خودشان برگردانده میشود.  و...

و این با هدف غول چراغ جادو ی کائنات که تنها به قدرت تجسم پاداش میده و با ارزش های انسانی کاری نداره متفاوته!!!!!

اولا : غول چراغ  جادوی کایینات   برای کسانی که  فقط  به استناد یه فیلم  میخوان در مورد قانون به این بزرگی  بحث و هم فکری  کنن  و اصلا تحقیقی در  موردش نکرده اند  غول چراغ جادو هست   ولی   واسه اونی که تحقیق کرده   به اون غول چراغ جادوی کایینات نمیگه    به اون میگه  قوانین حاکم بر عالم و کایینات

دوما : فقط با تجسم   نمیشه    به هر چی بخوای برسی    تجسم خلاق   یکی از کوچکترین   تمرینات  برای هماهنگی   هست  و  در این قانون به ریزترین نکات  ارزشهای انسانی میپردازه 

آیا اهداف قانون جذب هم همینه یا کامیابی منهای اخلاق؟؟؟!!!

دوست عزیز   قانون جذب  یک قانون کلی   و  هزارن هزار  راه  وجود دارد   تا به این قانون     رسید   ودر همه این   راه ها    اصل عاشق بودن وجود دارد     اصل بهتر بودن از روز قبل وجود دارد و...

حالا خودت قضاوت کن   کسی که عاشه  و لحضه به لحظه   برای پیشرفت  تلاش میکند    آیا بی اخلاقه  یا  پایبده ارزشهای انسانی نیست

قانون جذب رو هزاران سال پیش انسانهای  خاصی میدانستند  مثل مولوی  :  

2731
عزیزی گفتن که شما توهم توطئه دارید! آیا این قانون به این معنی نیست که ظلم مستکبران رو در جهان نا ...

سلام   دوست   عزیز  شما    یا   اشتباه   بهتون گفتن    یا  اشتباه   برداشت کردید   این   قانون نمیگه گریه نکن   عزاداری نکن   میگه توش نمون  این قانون    نمیگه تلاش نکن برعکس میگه تلاش کن  اونم   خیلی زیاد  ولی  نه خر کاری       نمیگه     یه دفعه به همه چیز میرسی    یا کمالگرا باش   بلکه  میگه  یواش یواش ( قانون تکامل)

اگر دقت کنیم قانون جذب میگه افکار شما خارج شما را می سازه .کجا دین اینو میگه؟ دین اسلام میگه با تقوا ...

معاویه و ابن ملجم و.....

تقوا نداشتن ؟  نماز نمیخوندن ؟  خمس و زکات نمیدادن ؟ خودت بهتر ازمن میدونی که   نماز  خوندن  من کجا و نماز خوندن   اونا کجا   زمین تا آسمانها فرق میکنه  اونا    بیشترشون از فامیلها و اصحابو دوستان نزدیک  پیامبر و امامان بودن    چرا  ابن ملجم  ابن ملجم شد  نیتش . ذهنش و افکار تکرار شوندش که   باوارهاشو ساخت   و باور کرد که باید امام علی رو کشت 

و...

تقوای   که پشتوانه نیت   خوبی   ندارد    تقوا نیست  و ........

درهای  آسمان با  تقوا  باز نمیشه   باز شدن درهای اسمون  به نیت و فکری که پشت    اون تقوا هست بستگی داره 

حرف آخر    

(خوابم میاد)

دوست عزیز   اون قانون  جذبی  که الان  در موردش  داری  صحبت میکنی  و بین مردم  رواج پیدا کرده رو   ساعت 9 شب  داخل یه کیسه پلاستیک مشکی کن بزار دم در  کنار    زباله های دیگه  تا   شهرداری بیاد ببره  چون  فقط واسه    سرگرم کردن  مردمه.

خب بریم سر اصل مطلب

یه دانشجوی  مسلمون  برای ادامه تحصیل به یه کشور دیگه میره تا  تو دانشگاه اونجا   درسشو ادامه بده 

یه همخوابگاهی داره  که خیلی  اینو اذیت میکنه..... یه روز میشینه باهاش صحبت میکنه  میگه چرا  اینقد از من  بدت میاد  .خرجیه  شروع به صحبت میکنه که  من از مسلمونا بدم میاد  چون خودشونو   بالاتر از همه میدونن و تروریستن . جنگ درست میکنن و.......

مسلمونه  میگه پس تو از  من بدت نمیاد از   دینم بدت  میاد           تو دین ما گفته شده   دروغ بده  دزدی بده نیکی و کمک به دیگران خوبه و......  

به نظرت    حرف بی حسابی  گفته شده     (حتما منتظرید ببینید خارجیه چی گفت)   خارجیه    رفت تو کما  فقط هر چند روز یه بار  از کما میاد بیرون میگه عجب دینی   ....

خب حالا دوست عزیز   اون قانون جذبی  که شما  میگید یا  عمدا  یا غیر عمد  بهتون اشتباه گفتن یا شما اشتباه برداشت کردید

قران : قسم به قلم و نوشته هایش   قانون جذب:  نوشتن اعجاز میکنه حتی میگه صبح 10 نعمت خودتو بنویس و شکر گزاری کن و از خدا تشکر کن و...

قران :در مورد سحرخیزی گفته    قانون جذب :   سحر خیزی یکی از تمرینهاشه       قران : نیت انجام دادن کار مهم است برای قبول شدن اون کار نزد خدا  (  نیت همون فکره که تو ذهنمون میاد   اول فکر  رو باید بسازی   بعد  کار رو انجام   بدی  مثلا : برم نماز بخونم مردم  ببینن و...   نمیشه یه کاری کرد   بعد نیت و فکر پشتشو  انتخاب کرد)        قانون جذب :  با فکر و نیت و حال خوب میتونی  کار های خوب انجام بدی  کار خوب انجام دادن   حالتو  و فکرتو  خوب میکنه  ولی انجام دادن  کار ناپسند   ته ذهن و فکر  رو  منفی میکنه و حالتو بد میکنه     قران :  قسم به زمان             قانون جذب  :   وقتتو حروم نکن  چرا  خرکاری میکنی واسه چندرغاز   تو اشرف مخلوقاتی    کار و تلاش بکن  ولی   اول راهشو پیدا کن         قران : بدترین گناه نا امیدی         قانون جذب :  امید اصل و اساسه         میگه   یه     تو از ته دلت ایمان و امید داشته باش به هدفت میرسی راهشو پیدا میکنی    قران  :  کافر بودن  اونایی که برای خدا شریک قرار میدن  خدا میگه   از من بخواهید نه غیر من (که ما از همه کمک میخواهیم الا خدا)    قانون جذب :   تو   هدفی رو شروع کن کاری رو شروع کن  خدا همه  ابزار و کسانی رو که لازم داری برای رسیدن  سر راهت قرار میده  اصلا حتی فکر نکن که مثلا  اگه فلانی این کارو واسم انجام نده  دیگه نمیشه   اون فلانی یک وسیله و یک راهه برای انجام شدن اون کار  بسپارش به خدا  چون برای خدا  بینهایت راه وجود داره برای انجام دادن اون کار (توحید) قران : همه چیز  شعور  دارد     قانون جذب :  حواستون باشه  حتی   اون سنگی که تو خیابون اگه با لگد  بزنی بره کنار خیابون یا با دستت ورداری ببری بزاریش کنار میفهمه (نظریه ریسمان  آزمایش ایموتو  آزمایش پرتقال ) 

میگه   تو اگه اندازه    خردلی ایمان داشته باشی  میتوانی کوه ها رو ج ...

اگر تاپیک رو با دقت مطالعه میکردید متوجه میشدید استارتر قانون راز رو داره نقد میکنه...

میشه گفت اساتید جذب ایران قانون راز رو  بومی سازی کردند و یه جورایی با روانشناسی آمیختش کردند...

✔️اولین روز بارانی را به خاطر داری؟ غافلگیر شدیم ...چتر نداشتیم خندیدیم دویدیم وبه شالاپ شلوپ های گل آلود عشق ورزیدیم.دومین روز بارانی چطور؟پیش بینی اش را کرده بودی چتر آورده بودی و من غافلگیر شدم سعی می کردی من خیس نشوم و شانه سمت چپ تو کاملا خیس بود.و سومین روز چطور؟گفتی سرت درد می کند و حوصله نداری سرما بخوری چتر را کامل بالای سر خودت گرفتی و شانه راست من کاملا خیس شد.وچند روز پیش را چطور؟به خاطر داری؟که با یک چتر اضافه آمدی و مجبور بودیم برای اینکه پین های چتر توی چش و چالمان نرود دو قدم از هم دورتر راه برویم...فردا دیگر برای قدم زدن نمی آیم تنها برو..دکتر علی شریعتی                 خاک باش! علی ابوتراب است ....                                      هستم؛ به میزان معرفتم به حقیقت... و نیستم به میزان دور بودنم از آن...«‏اللهم أرح قلبه فهو وقلبه في قلبي.»   محبوب من!من با شما حرف‌هایی دارم که با کلمات نمی‌شود گفت؛درمانش،دیدار است... 💔! -#بےݩواےحسیݩ              درباره‌ی من: هیچم در این وادی حیران محل سکونت: شهر عمه‌ی سادات( عمه‌معصومه‌سلام‌الله علیها:)))) علایق: نوشتن برای خودِ مخدوشم، غرق‌شدن در اعماق کتابی ژرف؛ اگر قرآن و نهج‌البلاغه و کتب فلسفی باشد نیکو‌تر است! به خدا و رسول و اهل بیت و نائب خلیفه‌اش بر زمین نیز علاقه‌ی فراوانی دارم. موسیقی مورد علاقه: هر سازی که احساسات خوبم را به غلیان آورد ...در گوش برگ‌های افتاده می‌خواند؛ نگاهم را از شما بر نمی‌دارم. که اکنون،زینت زمین شده‌اید.خدای مهربان افتاده‌ها! می‌شود من هم با برگ‌ها، بیفتم به پایتان؟ برگرفته از آیه‌ی ۵۹ سوره‌ی انعام      گفت: اگر بروم چه؟گفتم: آن‌گاه تو اولین وطنی هستی‌که ساکنانش را ترک می‌کند!سعید_انصاریان   لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي كَبَدٍ‏که ما انسان را در رنج آفریدیم..🌱سوره بلد_آیه ۴ مارا در بازارچه ی رنج می گردانند‏و هرکس را به اندازه وسع خَریدَش ‏رنج می دهند..!
    از دید اسلام تمام جهان در دست خداونده و او بی دریغ به انسان میبخشه .... د ...

در مورد بند اول متنتون باید عرض کنم که خدا دو ایجاد داره...

یکی«أمر»یعنی ایجاد بی زمان...

یکی «خلق» ایجاد زمانمند...

چون در آیه ۵۴ سوره ی اعراف میفرماید«الا له الخلق و الامر»...

یعنی بدانید خدارا دو ایجاد است...

ایجاد «زمانمند»که به اون خلق میگن٬مثل خلق زمین و خلق جسم انسان ...

و ایجاد «بی زمان»مثل روح انسان و خلق ملائکه که به اون امر میگن...

پس« امر» اون ایجادی هستش که شأن اون«کن فیکون»هستش...

یعنی با باطن و جنبه ی بی زمان ما سر و کار داره...

در آیه ۸۲سوره ی یاسین به اون اشاره داره و میگه «انما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون»...

قانون جذب مدعی تأثیر کائنات بر جسمه و همچنین ادعا نکرده که تا شما چیزی رو در ذهنت متصور شده اون رو نزد خودت میابی...

نمیدونستم این قانون مدعی ایجاد کردن انسان بر اساس کن فیکونه!!!!!

✔️اولین روز بارانی را به خاطر داری؟ غافلگیر شدیم ...چتر نداشتیم خندیدیم دویدیم وبه شالاپ شلوپ های گل آلود عشق ورزیدیم.دومین روز بارانی چطور؟پیش بینی اش را کرده بودی چتر آورده بودی و من غافلگیر شدم سعی می کردی من خیس نشوم و شانه سمت چپ تو کاملا خیس بود.و سومین روز چطور؟گفتی سرت درد می کند و حوصله نداری سرما بخوری چتر را کامل بالای سر خودت گرفتی و شانه راست من کاملا خیس شد.وچند روز پیش را چطور؟به خاطر داری؟که با یک چتر اضافه آمدی و مجبور بودیم برای اینکه پین های چتر توی چش و چالمان نرود دو قدم از هم دورتر راه برویم...فردا دیگر برای قدم زدن نمی آیم تنها برو..دکتر علی شریعتی                 خاک باش! علی ابوتراب است ....                                      هستم؛ به میزان معرفتم به حقیقت... و نیستم به میزان دور بودنم از آن...«‏اللهم أرح قلبه فهو وقلبه في قلبي.»   محبوب من!من با شما حرف‌هایی دارم که با کلمات نمی‌شود گفت؛درمانش،دیدار است... 💔! -#بےݩواےحسیݩ              درباره‌ی من: هیچم در این وادی حیران محل سکونت: شهر عمه‌ی سادات( عمه‌معصومه‌سلام‌الله علیها:)))) علایق: نوشتن برای خودِ مخدوشم، غرق‌شدن در اعماق کتابی ژرف؛ اگر قرآن و نهج‌البلاغه و کتب فلسفی باشد نیکو‌تر است! به خدا و رسول و اهل بیت و نائب خلیفه‌اش بر زمین نیز علاقه‌ی فراوانی دارم. موسیقی مورد علاقه: هر سازی که احساسات خوبم را به غلیان آورد ...در گوش برگ‌های افتاده می‌خواند؛ نگاهم را از شما بر نمی‌دارم. که اکنون،زینت زمین شده‌اید.خدای مهربان افتاده‌ها! می‌شود من هم با برگ‌ها، بیفتم به پایتان؟ برگرفته از آیه‌ی ۵۹ سوره‌ی انعام      گفت: اگر بروم چه؟گفتم: آن‌گاه تو اولین وطنی هستی‌که ساکنانش را ترک می‌کند!سعید_انصاریان   لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي كَبَدٍ‏که ما انسان را در رنج آفریدیم..🌱سوره بلد_آیه ۴ مارا در بازارچه ی رنج می گردانند‏و هرکس را به اندازه وسع خَریدَش ‏رنج می دهند..!
غم معنوی چیه خشم مقدس   چیه   منبع   لطفا

چه منبعی میخوایید دقیقا؟!

روایاتی که میگه گریه کنید برای اباعبدالله یا روایاتی که میگن در برابر ظلم ستم گران ساکت نشینید کافی نیست؟؟!!

چه منبعی میخوایید دقیقا؟! روایاتی که میگه گریه کنید برای اباعبدالله یا روایاتی که میگن در برابر ظلم ...

روایاتی که میگن در برابر ظلم ستم گران ساکت نشینید کافی نیست؟؟!!

الان  این چه ربطی  به خشم یا غم معنوی داره     تو خود قران    خدا به به پیامبرش میگه از  کافران و ستم گران دوری کن    (قانون جذب) نسا 81

سَمَّاعُونَ للِکْذِبِ أکَلوُنَ للِسُّحْتِ فإَنِ جَاءوُک فاَحْکم بیَنهَُمْ أوَ أعَْرِضْ عَنهُْمْ و إنِ تعُْرِضْ عَنهُْمْ
فَلَن یضرُُّوک شَیا وَ إِنْ حَکمْتَ فَاحْکم بَینهَُم بِالْقِسْطِ إِنَّ اللََّ یحُِبُّ الْمُقْسِِطینَ ) 42 مائده(

آنان گوش سپردگان درو غاند و خورندگان حرام، اگر نزد تو آمدند در میان آ نها داوری کن یا آ نها را به حال
خود واگذار و اگر از آ نها روی گرداندی زیانی به تو نم یرسانند و اگر خواستی میان آ نها داوری کنی به عدالت
قضاوت کن که خدا عادلان را دوست دارد. ) 42 (

روایاتی که میگن در برابر ظلم ستم گران ساکت نشینید کافی نیست؟؟!! الان  این چه ربطی &n ...

بینید منظور از خشم معنوی یعنی‌خشمی که مشروع باشه...

یعنی یک گناهی از کسی سر بزنه یا یک ظلمی صورت بگیره که ما خشم گین بشیم...

آیت الله دستغیب میگند معیار شما برای تشخیص خشم مشروع به این صورت هستش که شما در نظر بگیرید آیا همون خطا از شخص یا اشخاص دیگه و یا از خودتون سر بزنه باز هم خشمگین میشید؟؟!!

اگر خشمگین نشدید بدونید این خشم ٬بر میگرده به نفسانیت ما...

روایاتی که میگن در برابر ظلم ستم گران ساکت نشینید کافی نیست؟؟!! الان  این چه ربطی &n ...

لفظ خشم معنوی و غم معنوی واژه های من درآوردی از خودم هستش...

شما منظور من رو بگیر...

دنبال لفظ در احادیث و آیات نباش...

در ضمن برای تفسیر این آیه هایی که برای مثال میزنیدبه تفسیر المیزان و غیره مراجعه کنید...

یکی از نقد هایی که به اساتید جذب وارده این هستش که آیات و احادیث رو تفسیر به رأی میکنند..

در صورتی که علم تفسیر رو ندارند...

2706