2733
2734
عنوان

چطوری ازدواج کردم و چطوری موفق شدم

| مشاهده متن کامل بحث + 156474 بازدید | 83 پست

سوال دوم اینکه وقتی شوهرم صبح برگشته بود شهرستان و یه نوشته برام گذاشته بود ،چطور تونستم طاقت بیارم و سراغی ازش نگیرم:

ببینید خانمها ،ما چه مرد و چه زن ،زمانی باید حرف بزنیم که گوش شنوا داشته باشیم.که پذیرفته بشیم‌.وقتی فردی نمیخواد الان حرف بزنه ،تمام حرفای ما بی معنی هست براش.یا اینکه اصلا طرف دوست داره در تنهایی خودش به نتایجی برسه... این فضا را باید به افراد داد...

اصلا یکی از راه های موفقت هر فردی اینه که بدونه کجا حرف نزنه  ،چه موقع حرف بزنه !

مثلا من رصد میکنم مدیریت شرکت مون امروز حقوق داده به پرسنل و روز سخت مالی داشته.پس امروز برای اینکه برم بهش بگم حقوق من را زیاد کن ،روز مناسبی نیست.باور کنید اگه نتونید زمان های طلایی را پیدا کنید هم تو زندگی زناشویی نا موفقید هم در اجتماع ...

من حتی موقع مجرد بودنم ،تمرین میکردم که بفهمم زمان طلایی صحبت با برادرهام چه زمانی است.وقتی از راه میان و گرسنه هستن نباید حرف بزنم.بذارم تو مجلس چای دورهمی ،حرفم را بزنم بهتره ...

یا مثلا خیلی پسرها توسط دخترها دفع میشن،چون همون جلسه اول میرن سراغ مسایل جنسی‌.این پسرها زمان طلایی صحبت کردن با دختر را بلد نیستن .نمیدونن مسایل جنسی برای خانمها نیاز به صبر ،امنیت ،اعتماد،محرمیت و در خونه ی مشترک شون داره .پس در زمان اشتباه خواسته شون را مطرح میکنن.این مثال را زدم تا بفهمید خودتون هم زمان طلایی دارید و عذاب میکشید مردی این زمان ها را نشناسه ...

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

خانمها در مورد زیبایی میخوام صحبت کنم.

ما خانمها هر کدام خلقت متفاوت داریم .یکی سایز بزرگتری داره یکی کوچیکتر .مردان ما سایز بزرگ پسند هستن (اون چه در عرف میبینیم و بازخوردهایی که وجود داره مبین این موضوعه)

ولی این ما زنان هستیم که میتونیم وجودمون و  آفرینش مون را دیکته کنیم.

میخوام یادتون بندازم که قبلا سیاه پوستان حتی ابخوری مشترک با سفیدها نداشتن.طرد میشدن.زنها باید سفید و تپل و لب و دهان کوچیک میبودن تا معیار زیبایی باشه ..

اما شما الان میبینید که لب و دهان انجلینا جزو معیار زیبایی شد .رنگ پوست جنیفر قشنگ شد ! چه اتفاقی افتاد؟؟

از نظر من زیبایی شناسی تغییر کرد.دیدگان شسته شد.من خودم وقتی با اتوبوس جابجا میشم ،به چهره ها دقت میکنم.گاهی چهره های خیلی معمولی(از نظر خودم و مردم دیگه) میبینم.دقت میکنم بهش.شروع میکنم تحلیل چهره ! اینکه چقدر لب این آدم با یه رژ لب مات قشنگه .یا چشمهاش ریزه ولی قشنگه .میدونید چی میخوام بگم؟ میخوام بگم که در ذهنم شروع کردم ادمها را زیبا دیدن .با هر چهره ای.با هر رنگی .جامعه و اطرافیان برای مغز ما دستورالعمل تعریف کردن.که زیبایی یعنی فلان چهره و زشتی یعنی فلان ...

قدرت ذهن تون را در دست بگیرید و به قول سهراب چشم هاتون را بشورید و جور دیگه ببینید .

زنان خارجی شروع کردن ورزش کردن .شروع کردن سلامت شدن.تغذیه ی خوب .بدن سالم.ولی ما فقط میخوایم بریم ورزش که سایز مورد نظر مردان را به دست بیاریم.

گاهی روی تردمیل که میدویدم ،افراد تو باشگاه میگفتن واه ! چرا میدوی .میخوای دیگه چقدر لاغر بشی !!

ما برای سلامتی مون نیاز داریم ورزش هوازی داشته باشیم.چرا زنان ما تمام فکرشون شده سایز مورد علاقه ی مردان؟!.این ما هستیم که باید وجود با ارزش مون را دیکته کنیم به اطرافیان مون.

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یه خاستگار داشتم که چاق بود.شکم و پهلوی بزرگی داشت .موهاشم داشت میریخت.دقیقا قبل از شوهرم ،این پسر اومد خاستگاریم .جلسه اول فهمید من ورزشکارم.و شبش ازم تو پیام پرسید که نظرت در موردم چیه ؟ منم دیدم چهره بامزه ای داره و بهش گفتم شما جذابید ...

جلسه دوم عکس جنیفر لوپز و کیم کارداشیان را تو موبایلش بهم نشون داد.گفت تو مگه ورزشکار نیستی؟ این مدلی من دوست دارم .تلاش کنی سایزت اینجوری میشه 🤦‍♀️😳

اینم بگم من سایز کوچیک هست و مانکنم .قد ۱۷۰ و مانکن.و بدنی کاملا اماده و ورزشی .

جلسه سوم منم عکس بردم😁 عکس انریکه که بالاتنه ش برهنه بود.انریکه که میدونید خیلی خاطرخواه داره ....و عکس رونالدو که میدونید سیکس پکه و بالاتنه ش برهنه بود.بهش دوتا عکس را نشون دادم. گفتم این دو تا چه بدنی دارن.دوست دارم شوهرم بدنش اینجوری باشه 😂✌ و البته شما ورزشم که نمیکنی .خیلی باید تلاش کنی 😎😃

خلاصه این مرد خودشیفته ،وا رفت ! گفت شما که گفتید من جذابم ! گفتم بله من گفتم .چون سعی کردم آدمها را با معیارهای تعریف شده توسط عام مردم به قضاوت ننشینم .پس سعی کردم جذابیت هاتونم ببینم.ولی خب حرفم به این معنی نبود که نخوام همسرم سلامت باشه .شما از سلامتی دورید .نمیگم سیکس پک داشته باشه ولی خب این همه چربی جالب نیست برام .

این ماجرا را تعریف کردم چون چند نکته ی مهم داره‌....

ازدواج سلیقه ایه .پس پسر حق داره که سایز خاصی را بپسنده ولی :

چرا یک پسر به خودش این اجازه را میده که به من بگه چه سایزی باید بشم ! میتونه از من بپرسه که دوست داری این سایزی بشی یا نه؟و اگه گفتم نه دوست ندارم ،میتونه بیخیالم بشه.

نه اینکه بگه تو باید بشی سلیقه ی من!😐

اون پسر به حدی ناراحت شد که گذاشت رفت ! پس چطور از من انتظار داره بشینم و به خزعبلاتش اهمیت بدم؟ چرا سلامتی من براش جذاب نبود؟ چرا مانکن بودن من براش مهم نبود ؟ و مهمتر از همه  من چرا اجازه نداشتم در مورد چاقی ایشون نظر بدم؟ اونم زمانی که ایشون در مورد اندامم باید و نباید مطرح میکنه !!🙂

اون روز من خودم بالیدم.که ایشون نتونست اعتماد به نفس من را خدشه دار کنه و منم رک حرفم را زدم.حداقل این پسر فهمید که فقط اون نیست که انتخاب میکنه .

تو نی نی سایت زیاد میبینم افراد بی اعتماد به نفس رو بدن شون.

من بعد از اینکه ارزش هام را شناختم ،به خودم گفتم این من هستم که مشخص میکنم چه بدنی داشته باشم .و هر خواستگاری پسندید که چه خوب.نپسندید هم بره به سلامت ‌

جالبه این طرز فکرم باعث شد مردی را جذب کنم که مانکن پسند بود .مثل خیلی مردها مدام نمیگه چاق شو .پروتز کن و ...براش مهم سلامتی بدنیم هست و البته منم برام زیبایی بدنم مهمه ولی سلیقه ی خودم در اولویته ... 

خانمها شما باید بدن تون را دوست داشته باشید  و از افرینش تون راضی باشین .و البته چربی هایی که باعث میشن سلامتی تون به خطر بیوفته را با ورزش حذف کنید .

هیچ وقتم اعتماد به نفس تون را برای سلیقه ی مردان از دست ندید.مطمئن باشید مردی را جذب میکنید که اونم به بدن شما احترام میذاره و براش زیباست .خودتون را دوست داشته باشین ✌✌😊

2728

و اینکه این ما خانمها هستیم که به مردان اعتماد به نفس کاذب دادیم.مرد خودش با هر اندامی و هر کاستی ،میتونه ما را زیر سوال ببره ولی ما نمیتونیم؟!

خیلی از ما زنان حتی به سلایق مون فکر نمیکنیم .مهم سلیقه ی مرد هستش.هر جی اون بخواد.هر حا اون بخواد بره ،هر کار اون بخواد بکنه درسته.و ما باید کاملا گوش به فرمان باشیم... حتی تو اتاق خوابم مهم لذت اقاست !

تهشم اون مرد میگه من زن منفعل نمیخوام!! زن شیطون میخوام 😏 .کاش زنم صاحب نظر بود! کاش زنم مثل دختر خالم اعتماد به نفس داشت !

خیلی وقت بود میخواستم اینها را بگم.

اگه خاستگاری اومد و یا در رابطه ی اشنایی قرار داشتید و حس کردید که دارید له میشید ،نمیتونید خود واقعی تون باشید ،احساس خوبی از طرف اون پسر بهتون داده نمیشه ،یا خانواده تون را زیر سوال میبره یا خودتون یا رنگ تون یا سایزتون و .... این رابطه واقعا مسمومه.از شما چیزی نمیمونه که بخواید زنانگی هاتونم شکوفا کنید .

....

در مورد قانون جذب هم سوال پرسیدن :

من تو زندگیم زیاد مواردی که بهش فکر کردم و میخواستم را جذب کردم .مثلا خونه با شمعدانی ها و ظروف چوبی خیلی تو ذهنم میومد .جذبش کردم.یا مثلا اینترنتم تمام شده بود یه روز و اصلا پول نداشتم .یهو پیام اینترنت هدیه اومد برام.یا مثلا دوست داشتم تو یه مسابقه بازی کنم و موقعیتش برام پیش اومد و درخشیدم و یا همیشه تصورم این بود پدر شوهرم خیلی هوام را خواهد داشت (تو مجردی) و همین اتفاق افتاد

البته الان ممکنه بعد از خوندن سرنوشتم بگید پدر شوهرما خودم تغییرش دادم‌. بله .وقتی شما یه چیز مثبت تو ذهنت باشه باید در جهت اون چیز مثبت قدم برداری نه خلافش .این همراستا شدن به نظرم مهمترین فاکتور رسیدن به چیزایی هست که میخوایم .حتی یه لحظه هم نا امید نشی از خواستت .تو ذهنتم منفی نشی نسبت بهش .

کلا من مثبت نگرم ولی بیخیال نیستم .یعنی تلاشم را میکنم و به نتیجه ی مثبت خیلی معتقدم.

کارها را سخت نمیکنم برای خودم .مرتب وای وای نمیکنم و زانوی غم بغل نمیگیرم. در مورد جذب کردن ،میدونم اراده م مافوق خداوند هیچ وقت قرار نمیگیره بلکه در راستای اراده ی خداونده.

اینکه بشینم تا اتفاق بیوفته را نه قبول ندارم .باید یه حرکت مثبتی در جهت اون کار بردارم .

نظراتم مخالفینی داره میدونم .مثلا میگن اینکه بشینی یه گوشه و کاری نکنی هم میتونی جذب کنی .نمیگم برای افراد اتفاق نیوفتاده .میگم یه علت و معلولی را بلاخره ایجاد کرده طرف .

اگه مخالف این کامنت هستید عیبی نداره .میتونید به روش خودتون پیش برید .من فقط نظرم را گفتم .

چطوری اراده کنیم نسبت به نظرات دیگران بی تفاوت باشیم ؟

از همین نی نی سایت شروع کنید .من چند باری قضاوت شدم تو کامنت ها .یا مثلا طرف بدش اومده از کامنتم و شروع کرده بحث کردن .

باورتون میشه اون روز تا آلارم کامنت اون کاربر میاد نادیده میگیرم؟ حتی نمیرم بخونم چی نوشته !

به چند دلیل :

سوال میکنم از خودم :چرا برای یه فرد مجازی باید خودم را درگیر کنم و ناراحت بشم ؟ چرا وقتی زندگیم شاده و خوبه ،قضاوت اون آدم مهمه ؟ واقعا چه اهمیتی داره طرف تا صبح به من بگه تو خوب نیستی و شوهرت چه میکشه از دستت و ... 🤦‍♀️😂

خب اون چه چیزی از من میدونه اصلا ؟ چرا شادی را از من باید یه آدم با حرفاش بگیره ؟

یه جا کامنت گذاشتم و به شوخی گفتم اسم اودکلنم را نمیگم که بوی من را نگیرید و برای شوهرم بوی یونیک داشته باشم 😂😂😂 .طرف اومده میگه : مثل بچه هایی .اگه به شوهرت اینقدر اعتماد نداری با اسید بشورش! (یه همچین چیزی گفت)

خب چرا اینقدر برای اون فرد ،نگفتن اسم اودکلنم مهمه ؟ چرا اونقدر اذیته که تازه قضاوتمم میکنه ؟ خب این آدم با خودش درگیر نیست ؟قطعا هست دیگه . تازه اون کاربر را ریپلای هم نکرده بودم و اون من را ریپلای کرد.من به استارتر گفته بودم اون حرف شوخی رو .حتی فرضا من جدی هم نخوام اسم اودکلنم را بگم .چرا یه کاربر در این حد به هم میریزه از کامنتم ؟

به نظرم وقتی حال درونی یکی خوب نیست و در حال خوبی قرار نداره ،یه کامنت میتونه به همش بریزه .اونقدر که بیاد ناسزا بگه ،قضاوت کنه .پس این فرد را باید نادیده گرفت .شاید نیاز داره که تو مجازی خودش را خالی کنه .دکتر میگه گاهی آدمها روی بقیه بالا میارن تمام حس درونی شون رو .وگرنه چه نیازی هست شما با کسی تو مجازی درگیر بشی ؟ .من از همین محیط مجازی شروع کردم .از دوستانم که با سبک زندگی من فرق میکردن .کم کم دیدم شادی زندگی خودم اونقدر مهمه که یه آدم با زبونش نباید از بین ببرتش وگرنه میشی یه آدم ضعیف که نظرات بقیه برات مهمه ‌.

تاپیک نظرسنجی لباس ،نظرسنجی طلا و ... 

اینها هیچ وقت برای من جذاب نیستن .چون سلیقه ی استارتره. من چی بگم ؟ خودمم سلیقه ی خودم برام با ارزشه و به مزایده برای نظرسنجی نمیذارمش. یکی غذا با سیر دوست داره یکی حلیم با نمک یکی تند و ... نه مسخره میکنم نه نظر دیگران اگه مسخره م کنن برام مهمه .

باور کنید زندگی تون راحت تر میشه .چروک هاتون کمتر میشه .اولش سخته ولی تمرین کنید یاد میگیرید .از نی نی سایت شروع کنید تمرینات تون رو 💪💪💪😁

وقتی که حرف ،حرف خانواده ی شوهره و شوهرتون هم پشتیبان شما نیست ! 

سیاست مورد استفاده : من در صلح و سازش با همه هستم !

یکی از اشتباهاتی که خیلی تو سایت از خانمها شنیدم اینه :

یه بحثی یا یه دعوایی با خانواده ی شوهر کردن که شدیدا از چشم همسرشون افتادن .با بی سیاستی هم دعوا کردن .

مثلا یک زن مدتها رفتار روی مخ خواهر شوهر را تحمل کرده، و یهو یه روز همه را ریخته بیرون جوری هم ریخته بیرون که شوهرش خبردار شده و یا جلوی روی شوهرش دعوا کرده ....

این رفتارها از طرف خانمها،ترمیمش خیلی خیلی سخته .

شوهر فکر میکنه شما واقعا چشم دیدن خواهر و مادرش را ندارید .حتی اگه خانواده شم مقصر باشن ،اون بحث و دعوای شدیدی که داشتین ،باعث میشه همسرتون فقط همون دعوا تو ذهنش باشه ...

یه مثال بزنم‌.تو تاپیک تجربیات گرانقدرم گفتم .اینکه تو اون شرکتی که کار میکردم مجبور بودم هر روز یه کاری را انجام بدم که اصلا دوست نداشتم ولی همکارم که یه خانم سیاستمدار و مکار بود ،مدیر را توجیه کرده بود که گرانبها انجامش باید بده ! یه روز بعد از روزها صبوری کردن ،صدام رفت بالا.جلوی مدیرمون !

یهو اون خانم اومد و گفت :

آقای مدیر! خانم گرانبها! ،آرامش خودتون را حفظ کنید .من همه چی را درست میکنم😯😯😯

اون خانم مکار ،نمیتونست چیزی را درست کنه چون اصلا تخصص اون کار را نداشت.

کاری که کرد این بود:به مشتری زنگ زد و با صدای ملایم  (الحق صدای آروم و خوبی داشت) از مشتری عذرخواهی کرد و از مشتری خواست که چند روز به شرکت مون زمان بده .هدفش هم این بود که میدونست چند ساعت دیگه من آروم میشم و دوباره مجبور خواهم بود این کار را انجام بدم !!!!

اما این ظاهر قضیه بود! این خانم به مدیر نشون داد که بلده تو شرایط بحرانی ،آرامش بده به محیط.حتی بدون تخصص!!!

مدیر انگار کور بود که من این همه کار میکردم و همیشه مشتری راضی بود از من .ولی اون روز خسته شده بودم .واقعا زورگویی خانم همکارم قابل تحملم نبود.

ولی رفتار من عین بی سیاستی بود.و رفتار همکارم عین سیاست و البته با زرنگی و چاشنی مکر !!

رفتار من چه تبعاتی داشت؟ آیا باعث شد مدیر حرفم را بپذیره؟؟

جواب مشخصه .خیر.چون من تمام اون روزهایی که اون کار سخت را انجام داده بودم را زدم پودر کردم.خودم را یه کارمند عصبی نمایش دادم.من که برای رضایت مشتری همه کاری میکردم ولی اون خانم اولین باری بود که دلش برای مشتری تپیده بود!!

دو سال از اون ماجرا گذشت و مدیر همچنان اون روز یادش بود‌.که من چجوری صدام رفت بالا و اون خانم اوضاع را اروم کرد.مدیر میگفت دیدی خانم فلانی چجوری بهت ارامش میداد😏

خب خانمها .من همین چیزها را دیدم که تصمیم گرفتم زندگی اجتماعی را یاد بگیرم .نه اینکه مکر کنم‌‌ ها.بلکه به این نتیجه رسیدم که برای اینکه خودم به ارامش تو زندگیم برسم ،باید با خانواده ی همسر،همکار و... با صلح و آرامش رفتار کنم ولی حواسم به منافعم هم باشه !

یاد گرفتم با ظرافت و سیاست ،اشکالات خانواده ی همسرم را به همسرم نشان بدم.اشکالات همکارانم  را به مدیران نشون بدم.البته بدون کوچکترین حرفی پشت سرشون و یا جنجال!

ادامه کامنت بعد

2740

همین چند ماه پیش مدیر یه قسمت صدام زد و گفت : تو با خانم x چه مشکلی داری؟ منم گفتم واه هیچی .من ازش ممنونم هستم چون کارم را راه میندازه و کاملا همکاری میکنه.اشتباه به گوشتون رسوندن.خواستن ما دو نفر را مشکل دار جلوه بدن ....

این حرف من در حالی بود که میدونستم خانم x به دلیل حسادتی که داره ،رفته الکی از من بدگویی کرده .دلمم ازش خون بود.ولی رفتار من باعث شد مدیر اون بخش بفهمه که خانم ایکس با من مشکل داره نه من با اون!

خانمها : من دو تا مثال براتون زدم تا بهتر متوجه بشید .

باشد که رستگار شوید😁

سوال:شوهرم و جاریم با هم گرم میگیرند تا حرص من را در بیارن .چیکار کنم که وا ندم؟

جواب این سوال میتونه خیلی خیلی به شما کمک کنه .نه برای اینکه فردا تمام مشکلات تون حل بشه ! بلکه با یه حقیقت ظریف آشنا میشید و روش مقابله را یاد میگیرید.دیگه این شما هستید که باید آستین بالا بزنید و مشکلات تون را حل کنید.✌✌
خانمهای عزیز من یه مقداری رک میخوام باشم و امیدوارم ناراحت نشید🙏
زنی که در ذهنش ،به رفتارهایی از این قبیل که از شوهرش سر میزنه ،اعتبار میده ،زنی هستش که ارزش خودش را نمیدونه ! این زن یک گزینه برای شوهرش هست نه اولویت. 😑
اعتبار دادن یعنی چی؟
یعنی اینکه من اونقدر ضعیف رفتار کردم که شوهرم بدون هیچ ترسی از من ،راحت میتونه هر رفتاری در برابرم بکنه و من همچنان برای داشتن شوهرم پر پر بزنم !! .چند مثال از این رفتارها بزنم : شوهرم جلوی من با جاریم گرم میگیره.،شوهرم تو خیابون جلوی چشم من به زنای بدحجاب نگاه کنه ،شوهرم شب دیر میاد و خبر نمیده ،شوهرم مهمون دعوت میکنه و با من هماهنگ نمیکنه و .‌‌‌...
تمامی این رفتارها زمانی از شوهرتون سر میزنه ،که شما یه خانم وابسته ،بی پشت و پناه هستید و شوهر شما میدونه که این رفتارش باعث میشه شما همچنان باهاش ادامه بدید .اون میدونه که برای به دست آوردن توجه ش هر روز تلاش میکنید .حسودی میکنید! خیانتم بکنه به جای رفتن از زندگی ش ،میمونید و میجنگید و معشوقه ش را از زندگی تون بیرون میکنید ! نکته ظریف را گرفتید؟؟
نکته ش اینه که رفتار اشتباه شوهرتون باعث نمیشه شما را از دست بده! این خیلی خیلی نکته ی مهمیه . شوهر شما خیالش از بابت شما راحته .
چیکار باید کرد؟

با من همراه باشین 😊🌷

تو این سوال که جاری مسئله است دو مدل عکس العمل میتونید داشته باشید : 

رفتار اول)

اینه که من مدام رفتار شوهرم و جاریم را رصد کنم. شروع کنم با جاریم درگیر شدن.رقابت کردن و سعی کنم توجه شوهرم را به سمت خودم جلب کنم. خودم را با جاریم مقایسه کنم.در برابر گرم گرفتن هاشون مدام بشینم حرص بخورم .ببینم جاریم چطوری دل شوهرم را به دست اورده و منم سعی کنم اونجوری باشم . تو ذهنم شاید به اینکه با برادرشوهرم گرم بگیرم و مقابله به مثل کنم هم فکر میکنم و ..‌

رفتار دوم )

این حس را به شوهرم و اطرافیانم بدم که من زنی با ارزشم که اگه مردی بخواد با من بمونه ،باید تلاش کنه ! اگه کسی بخواد با من دوست بشه ،باید تو استاندارهای من باشه ! اگه کسی خواست بیاد خونه ی من مهمونی ،وقت من مهمه .با من زودتر هماهنگ کنن 

رفتار اول ،رفتار درصد زیادی از زنان این جامعه است .و رفتار دوم رفتار زنان زیرک !

چطور میتونم زنی با ارزش بشم ؟ زن با ارزش زنی هست که همه زیر پرچمش هستن! ‌زنی که صاحب نظره‌.زنی که یه اخم کنه یا سکوت کنه یا سرد بشه ،شوهرش به تکاپو بیوفته و پیش خودش بگه واویلا! 

زنی که اگه یه زنگ به شوهرش زد و شوهره یک ساعت بعد "تماس از دست رفته " اش را دید بزنه تو سر خودش و به تکاپو بیوفته و بدو بدو زنگ بزنه ! 

یه رفتاری که در کشور ما به صورت زیر پوستی به تمام زنان تزریق شده که البته خانم جلسه ای ها خیلی نقش پر رنگ در آن داشتن،  اینه که اگه شوهرت خیانت کرد و یا سرد شد ،بپر رو سر و کول شوهرت و بهش رابطه جنسی بده .پیشقدم شو‌.خودت را داغ  نشون بده و برو اتاق خواب صداش بزن .محبت کن.قرمز بپوش .بوسش کن .برای روز زن هدیه نخرید تو برای روز مرد بخر !

شما فکر کنید شوهرتون امروز با جاریتون گرم گرفته تا حرص شما در بیاد ،یا اینکه خیانت کرده .و شب بر میگردید خونه تون و شروع میکنید ناز شوهر را کشیدن و بوسش کردن ! آخه این چه راهکاری هست وقتی دل من به عنوان یک زن خون شده؟ .وقتی سرد شدم!؟ .این رفتار به  شوهرتون این احساس را میده که خیلی جذابه و زنش داره برای نگه داشتنش هر کاری میکنه .‌... 

اینکه میگن گاهی زن باید برای رابطه پیشقدم بشه  کاملا صحیحه من رد نمیکنم  .ولی حرفم اینه که  نه تو هر شرایطی !!

اینکه چطور با ارزش بشم که یه اخمم هم شوهرم را چالش بکشونه ،چیزی هست که در تاپیک هام تلاش کردم به مخاطبینم یاد بدم.

در کامنت بعدی چکیده ای از رفتارهای زنان زیرک را میذارم ...

با من همراه باشین😊🌷

قدم اول ) 

نوشتن لیستی از کارهایی که دوست داری انجام بدی (من خودم این لیست را سالها قبل نوشتم و نتیجه گرفتم)  

اول اینکه یه دفتر بردارید و بنویسید چه کارهایی بهتون حس خوب میده .در لیستی که مینویسید ،برخی کارها محدودیت هست.مثلا دوست داری بری باشگاه ولی یا شوهرت اجازه نمیده و یا بچه کوچیک داری و ‌یا پول نداری . مثلا میخوای بری آرایشگاه ولی پول نداری و ...

باید ببینی چه کارهایی از اون لیست تون را میتونید شبیه سازی کنین .

من خودم زمانی پول نداشتم برم باشگاه .دو تا آجر برداشتم و دورش پلاستیک زدم و گذاشتمش تو پارچه و با سوزن نخ دوختم و به عنوان دمبل استفاده میکردم.یا مثلا وزنه ی شنی برای پاهام درست کردم و میبستم به پام و ورزش میکردم تو خونه و ...

من بند زدن را هم تمرین کردم و یاد گرفتم خودم بند بزنم .شاید باورتون نشه خودم موهام را کوتاه میکردم ! وقتی مرتب به خودت بگی که "من از پسش بر میام" ،قطعا از پسش بر میای .

وقتی مردی از شما دور میشه (فرقی نداره .میتونه اون مرد همسر باشه یا نامزد و یا دوست)،شما نگران از دست دادنش میشین .پس شروع میکنین سراغش را گرفتن .پیام دادن ،زنگ زدن،حالش را پرسیدن ،.

از خودتون میپرسید که چرا من به این با محبتی را ول کرده؟🤔 .لابد فلان روز که یه مقدار اخمو بودم دلش شکسته و  باعث شده دور بشه .پس برم محبت بیشتری بکنم حله!!.

دقت کردین هر چی بیشتر تلاش میکنین ،کمتر نتیجه میگیرین ؟؟

میدونید چرا ؟ چون شما زندگی جالبی ندارید .شوهرتون نمیخواد بخشی از این زندگی باشه .ازتون دور میشه .براش جذاب نیستید و ...

قدم اول ) از تلاش برای نزدیک شدن بهش پرهیز کنید .

سخته میدونم.چون دوست دارید عشق تون شما را ببینه .بهتون جذب بشه .ولی خب کار را بدتر میکنید.پس تلاش برای نزدیک شدن بهش نکنید.این به مفهوم این نیست که برعکس بشید ها! یعنی عزم تون را جزم نکنید که دور بشید ازش! من فقط دارم میگم زنگ نزن.نمیگم زنگ بزن فحش بده بهش!

میگم ازش سراغ نگیر.نمیگم بری به خانواده ش بگی که حالم از پسرتون بهم میخوره و فلان و بهمان...

اگه شوهرتون معشوقه داره ،خیانت میکنه و شما نمیتونید ازش جدا بشید هم باید همین راه را برید .وقتی نمیتونید جدا بشید ،به جای جنگ اعصاب هر  روزه ،باید دیگه تلاشی برای اصلاح همسرت نکنی.رهاش کن.به عنوان یه مهره ی سوخته که مجبوری باهاش همخونه باشی و هنوز اسمش شوهرت هست بهش فکر کن.غذا بپز ،خوشکل کن ولی نه برای همسرت .برای خودت.در ادامه توضیح بیشتر میدم .

خودتون را در اولویت قرار بدین .برقصین ،با دوستان تون قرار بذارید برید بیرون.آرایش ‌کنین .خوشکل کنین .لباس قشنگ بپوشین.ظهر غذای مورد علاقه خودتون را درست کتید و با اشتها بخورید .ورزش کنین ....

کلا تمرکزتون را از اون مرد بردارید و منتقل کنید فقط به خودتون.

زنی که تمرکزش رو خودش و خوشی هاش و سرگرمی هاش هست بی نهایت جذابه .هر مردی دوست داره بخشی از این زندگی باشه .میفهمه شما هدفمند و با برنامه اید .به خودتون بها میدین و ... .مرد دوست داره در این زندگی باشه ولی ....

ولی این شما هستید که اجازه میدین او وارد این زندگی بشه ! درسته هم خونه اید ،درسته ارتباط تون به کل قطع  نیست ،ولی این شما هستید که دارید زندگی را مدیریت میکنین.مرد روبروی شما ،براش چالش ایجاد میشه .از خودش میپرسه : چرا این زن یهو اینجوری شده؟ چرا دیگه اونقدر به من اهمیت نمیده ؟ چرا من را حساب نمیکنه ؟ مرد مورد نظر روی شما زووم میشه .

اگه نامزد و یا دوست تون هستش ،شما کمتر میتونید این ها را بهش نشون بدید.پس میرید سراغ فضای مجازی و ممکنه چیزهای الکی منتشر کنین.هرگز این کار را نکنین .خود واقعیتون باشید .واقعا آدمی باشید که خودتون لذت میبرید نه اینکه نقش بازی کنید.این همه تو اینستاگرام و یا پروفایل های مختلف هستن و دقیقا همه ی ما میفهمیم طرف فقط داره ادا در نمیاره و خبر خاصی نیست .پس حزو این دسته نباشید.اینکه یک زن ،بدون وجود مردی ،زندگی خودش را داره برای مردها بسیار جذابه.به چالش میکشونه اونها رو.

و شما این چالش را با دعوا و نحس شدن ایجاد نکردین .بلکه با زیرکی ایجاد کردین .

2706