2737
2734
عنوان

چطوری ازدواج کردم و چطوری موفق شدم

156263 بازدید | 83 پست

به دوستان قول داده بودم که بگم چطور ازدواج کردم  و موفقیت هام در زندگی زناشویی و اجتماعی  دلیلش چیه :

خب من خیلی مشکلات داشتم .پدرم اعتیاد داشت و خودش مشکل بزرگی بود برای ازدواجم . یه بار یه خاستگار سوال عجیبی پرسید .گفت وقتی تو به دنیا اومدی پدرت معتاد بود یا بعدش معتاد شد ؟ گفتم چه فرقی داره؟ گفت خب اگه قبلش معتاد بوده باشه در ژن تو اثر میذاره و تو هم به بچه مون منتقل میکنی ! (به مباحث ژنتیکی که در حوصله ی این تاپیک نیست وارد نمیشم ...ولی همین قدر بگم که ملتی هستیم که اهل منبع و سرچ نیستیم متاسفانه و یه چیزی میشنویم و طوطی وار تکرار میکنیم و ...)

این سوال از طرف خاستگار، باعث شد من ماه ها گریه کنم ! درد بکشم .دلم بشکنه و ...

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

مشکل دوم این بود که والدین من از هم جدا شده بودن .من نمیدونستم چطوری به خاستگارم علت جدایی را بگم !

بگم چون پدرم معتاد بود ،مادرم جدا شد؟ که اگه میگفتم ،خاستگار ممکن بود بگه بله! روی ژنت تاثیر گذاشته و....

یا بگم تفاهم نداشتن و جدا شدن ؟که اگه میگفتم خاستگاره میگفت خب سر چی توافق نداشتن و من باید واقعا چی میگفتم !

یا اگر پرسید مادرت درخواست طلاق داد یا پدرت ؟ من میموندم حقیقت را بگم که مادرم درخواست داد .بعدش یه خاستگار یه بار گفت که فکر نمیکنی تو هم مثل مادرت ناسازگار باشی ؟!!

خلاصه پروسه ی خاستگاری و اشنایی برای من کابوس بود .یه کابوس وحشتناک از باز کردن پرونده ی طلاق والدینم و ورق به ورق شرح دادنش ! خسته میشدم واقعا و دردناک بود...

از طرفی شهر کوچیک و سنتی ما ،براشون طلاق تابوی بدی  بود ...

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

از طرفی ما وضع مالی مون به لطف ندانم کاری های بابام پوکیده بود.خونه مون سر و وضع افتضاحی داشت .طاق اب داده بود.دیوارها کثیف و داغون و خیلی موارد دیگه  که صرفه نظر میکنم از گفتنش ...

یه بار خیلی اتفاقی صحبت های خانم خاستگار را در مورد خونه مون شنیدم که انگار اومده بود اموال ما را ببینه نه من رو و ....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مورد بعدی این بود که مادرم به بیماری روحی بدی دچار بود .روی من که هم جنسش بودم خیلی حساس بود.من تنها دختر بودم و دو برادر داشتم...  چشم دیدن من را نداشت.همیشه به برادرم میگفت کتک بزنه من رو ...بعدها صحبت کردم با روانشناس در موردش و متوجه بیماری روحی مادرم شدم که درمان هم نشد متاسفانه .همینقدر بگم که خاستگارهام را مادرت خیلی شیک میپروند ! تو جلسه خاستگاری نحس میشد و خاستگاره میرفت پشت سرشم نگاه نمیکرد !حتی ظروف پذیرایی را موقع امدن خاستگار پنهون میکرد که ابروریزی بشه ...بگذریم چون بحث مادرم از حوصله ی تاپیک خارجه .همین قدر بگم که برای مادرم خیلی خون به جگر شدم 😔😔😔

2728

بابام به علت مشکلات و درگیری با مادرم  ،و چون مادرم درخواست طلاق داده بود و بابام باورش نمیشد روزی از مامانم طلاق بگیره (بابام مامانم را خیلی اذیت کرد و مادرم هم بابام رو ... در کل خیلی ازار میدادن همدیگه رو .مادرمم ضعیف بود و از خودش نظری نداشت .درخواست طلاق از سمت مادرم ،برای بابام گرون تموم شده بود)

برای همین میخواست حیثیت مادرم را ببره و اذیتش کنه .نامه داد .گفت من تو خاستگاری و مراسم ازدواج دخترم شرکت نمیکنم ببینم بلدی بدون من دختر شوهر بدی !

این طور شد که من فهمیدم نه مامانم را دارم نه بابام رو ... مادرم نه تنها سعی نمیکرد روی بابام را کم کنه و شوهرم بده! بلکه انتقام تمام مشکلات روحیش را هم از من میگرفت ..

حالا شما تصور کنین با همچین مسائلی ،چطور میشه ازدواج کرد؟! قطعا میشه ازدواج کرد ولی یه دختر تو سری خور خواهی بود.دختری که باید از تمام خواسته هاش بگذره . شوهرش را یه منجی ببینه که اومده گرفتتش (!)🤨😣 و از جهنم نجاتش داده .... ناخودآگاه دخترانی که از خانواده های متشنج هستن ،خودشون را لایق زندگی خوب و با معیارهای معمول نمیدونن.

انتظار میره این نوع دخترا جیک شونم خونه ی شوهر در نیاد !بی نظر باشن .حق هیجی نداشته باشند و .. .باید هر روز خدا رو شکر کنه که اینها اومدن براش خاستگاری .که اگه نمی امدن این دختر میموند و هیچکی باهاش ازدواج نمیکرد!

دختری که اگه مرد سن بالا هم براش میومد باید کلاهش را مینداخت بالا و میگفت آخ جون یکی پیدا شد که شرایطم را قبول کنه و ...

این دختر اگه به کیس های ناجور بخواد بگه "نه" ،مردم میگن واه ! از خداتم باشه!.دیگه کی میاد برات

اگه به این کیس ها "نه" میگفتم ،سریع از فامیل و دوست و اشنا و ... نصیحت میشنیدم !که بابا اینقدر طاقچه بالا نذار .تو کیس بهتر برات نمیاد ..

بله دیگه ..دختری که اوضاع زندگیش خوب نیست باید به اولین خاستگار چشم بسته بله بگه و هیچ معیاری نداشته باشه! این در اجتماع ما زیاد جا افتاده .مخصوصا شهر ما ...

من از اختلال مهرطلبی هم داشتم .بعدها به کمک دکتر علیرضا شیری متوجه این اختلالم شدم ...

من دلم می خواست از وضعیت موجود رها بشم .اگه یه پسر خوشتیپ و خوش قد و بالا میومد طرفم ،میچسبیدم بهش .التماس میکردم بمونه .و من را بخواد ! به لطف نی نی سایت فهمیدم که خیلی ها از این اختلال رنج میبرن و متوجه هم نیستن متاسفانه !،

در این زندان مهرطلبی ،سرویس جنسی و روحی میدن به پسر که اون پسر را نگه داره .دریغ و صد دریغ که هیچ مردی با سرویس جنسی دختر ،تضمین نمیده که باهات بمونه!😣

گرچه من خدا رو شکر سرویس روحی دادم و جسمی قربانی نشدم ،ولی روحم خراشیده میشد !چون غرورم و عزت نفسم را براش میذاشتم کف زمین ! و میدونستم حرمت ندارم میدونستم براش بی ارزشم ولی همچنان التماس میکردم بمونه !

الان که دخترای تو سایت و با این اختلال را میبینم دلم میخواد هر طور شده بهشون کمک بدم.ولی خب ادم وقتی تو زندان مهرطلبی گرفتار میشه ،خودش متوجه نیست چه فاجعه ای داره رخ میده ....

خوب خانمای عزیز خواننده ی این تاپیک .امروز فقط تونستم مشکلاتم را تایپ کنم ... کم کم میرم سراغ اینکه چطوری در این مسیر سخت قدم برداشتم و موفق شدم... انشاله بقیه ش فردا 🙏🙏😊

مرسی که با من همراه هستین ❤🤗

2738

خوب بریم سراغ کارهایی که من تو این مسیر کردم.خیلی هم اذیت شدم .خیلی هم شکست خوردم ‌.خیلی حرفهای سنگین شنیدم.خیلی وقت ها خوردم زمین و دوباره دستم را گرفتم به زانوهای خودم و پاشدم ...

الان به آدم ها که ازم مشاوره میخوان ،میگم صبور باشید .از شکست در مسیر درست نترسید .پاشید و ادامه بدین... خیلی ها نا امید میشن ...من از هر زمین خوردنی به عنوان یه تجربه ی گرانبها برای خودم استفاده کردم ...‌

جهیزیه م را باید خودم فکری به حالش میکردم.چون شاغل بودم پول جمع میکردم و آروم آروم وسیله هام را میخریدم...بماند که سر خرید جهیزیه ،مامانم با من چیکار کرد!

همین قدر بگم که شروع کرد به ناسازگاری .گناهم داشت چون دوست داشت خودش شاغل میبود و وسایل میخرید.خودش مستقل میبود .خانواده ی مادرم اجازه ی ادامه تحصیل بهش نداده بودن متاسفانه، و مادرم براش عقده ی بزرگی شده بود که البته حق هم داشت که ناراحت باشه ... ولی خوب من دخترش بودم .نباید من را رقیب خودش میدید .اما وقتی یه نفر روحش آسیب دیده ،حسادت ،رقابت کاذب و ... ازش میزنه بالا !

اگر خواننده ی این تاپیک هستید و تو زندگی تون از این حسادت ها و رقابت ها با مادرشوهر و دوستان و ... دارید مطمئن باشید روحتون درگیر مسائل اشتباهه و مطمئن باشید این رفتارها به خودتون خیلی آسیب میزنه ...

یه کامنت طولانی دارم براتون .انشاله با دقت بخونیدش 

در واقع مهمترین کامنت این تاپیک همینه.

من تو یه فضای مجازی به اسم "گوگل ریدر" عضو شده بودم .این فضا با اومدن گوگل پلاس و بعدش اینستاگرام و ...از بین رفت ! اونجا یه فضای دانشگاهی ایجاد شده بود و حرفای عمیقی زده میشد .با یه خانمی از دانشگاه شریف آشنا شدم که من را به کلاس های دکتر علیرضا شیری دعوت کرد.من شهرستان بودم و دکتر شیری تهران .جا و مکان هم نداشتم که برم تهران بمونم چند روز .خلاصه بلیط گرفتم و رفتم تهران و در یکی از کلاس های ایشون شرکت کردم و تو نمازخونه خوابیدم !

کلاس " سفر زندگی " را شرکت کردم . اونجا بود که متوجه شدم مشکل "مهرطلبی" اصلا چی هست .کلاس سفر زندگی ربطی به مهر طلبی نداشت ولی اشاره ای دکتر تو اون کلاس  بهش کردن و من متوجه شدم... عمق فاجعه را هنوز نمیدونستم .بعد از اینکه از تهران اومدم ،فضای جدیدی انگار روی من باز شده بود .اون زمان اینستاگرام در کار نبود و دکتر فقط سایت داشتن .من رفتم سراغ سایت و هر شب خواننده ی مطالبشون بودم.مطالب مجانی ! البته شاید من به واسطه ی شغلم ،تحلیلگر خوبی بودم و همه چیز را تحلیل میکردم.این روحیه ی تحلیلگری باعث میشد که بتونم مطالب مجانی دکتر را به خودم تعمیم بدم و ازش بینهایت استفاده کنم .

گاهی به دوستان در همین سایت میگم که برید از مطالب مجانی استفاده کنید.ولی خب میبینم که خیلی از خانمها نیاز به "نسخه ای پیچیده شده " برای شخص خودشون دارند و از مطالب کلی که دکتر نوشتن بهره ای نمیتونن ببرن.یا دنبال "عصای جادویی" هستن !! که بزنن به مشکلات و محو کنه !

یا یه چیزی مثل کباب تابه ای!! که بگن مواد لازم اینهاست و مخلوط کن و اینجوری بپز و سیر میشی ! و دیگه خبری از هیچ گرسنگی ای نیست ...

هیچ عصای جادویی و نسخه ی مشترکی برای ادمها در مسئله روانشناسی وجود ندارد دوستان.باید بتونید راه تون را از لا به لای مطالعاتی که میکنید بیابید .باید یاد بگیرید مسائل را تحلیل کنید .گاهی تفکیک کنید .گاهی راه را عوض کنید .گاهی تو ذهن تون ۱۰ تا کار هست که پرونده ش بازه .۹ تاش را موقتا ببندی و یکیش را به سرانجام برسونی .

این کامنت من از همه ی کامنت هام تو این تاپیک با ارزش تره ها .چون دارم چراغ راه تون را نشون میدم .چراغ راهی که در دست خودتونه .

شما تعیین کننده ی مسیر زندگی تون هستید ولا غیر !

توکل به خدا ، انرژی مثبت، قانون جذب و ... همگی در طول اراده ی شما هستن نه در عرضش !!!

اینجا میبینم میگن برو بشین تو خونه .خاستگار خودش میاد .خیلی ها این راه را امتحان میکنن و نتیجه نمیگیرن .بعد استارتر تاپیک قانون جذب میاد میگه باید پاکسازی کنی!

چون هنوز کامل پاکسازی نکردی نتیجه ای نمی بینی ...من نمیخوام اون تاپیک ها را زیر سوال ببرم.فقط حرفم اینه که قانون طبیعت علت و معلوله .یعنی شما باید یه علتی ایحاد کنین تا معلولی تحت تاثیر قرار بگیره .درست مثل باران که نتیجه ی تراکنش ابرهاست .اگه تو خونه نشستی و هیچ علتی را میخوای ایجاد نکنی ،قطعا معلولی هم در کار نخواهد بود. خداوندی که به حضرت مریم فرمودن پاشو درخت را بتکان تا خرما بریزد و پایت را بر زمین بکش تا نهر جاری شود ،خداوندی است که داره اعلام میکنه اراده ی من در اراده ی توست .نه در عرضش.داره میگه از تو یه حرکت از من برکت و ...

در قانون جذب هر چقدر هم منفعل بشینید تو خونه ،هیچ وقت به قدرتی نمیرسید که در عرض قدرت خداوند باشه .

گرچه من معتقدم گاهی میتونی ۱ ساعت به جای یک سال تلاش کنی و به هدفت برسی اگه تیزهوشی را یاد بگیری...  

همیشه کار کردن این نیست که مثل تراکتور تلاش کنی.گاهی یک ساعت کار هوشمندانه تو رو به هدفت میرسونه ...

از تهران که برگشتم شهرمون ،رفتم سایت دکتر را زیر و رو کردم.مهرطلبیم را متوجه شدم.

اینکه التماس میکردم مردی با من بمونه ! و دوستم داشته باشه !

اینکه در کنار مردی که قرار میگرفتم هیچ نظری نمیدادم.مثلا میگفت کجا بریم غذا بخوریم ؟ میگفتم هر جا خودت مایلی و راحتی ...

میگفت برات چی بخرم .میگفتم نه نمیخواد چیزی بخری .پولت را پس انداز کن ! حیف و میل نکن 😣😣😣🤦‍♀️

میگفت امروز وقت ندارم بیام ببینمت ،میگفتم خودم آژانس میگیرم میام دم خونه تون 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

گل براش میگرفتم ،کادو میگرفتم ،پولی که با کار کردن هام تا ساعت ۹ شب در می اوردم را میدادم پول کادو و آژانس و ...😣

مدام منتظر تماسش بودم‌.حالم را نمیپرسید گریه میکردم و تو خودم میرفتم و...

اون روزها متوجه نبودم که این رفتارها به معنای "آویزان بودن" و " چسبناک" بودن هستش .. به قول استادم دکتر شیری ،رابطه مستلزم "دلبستگی صحیحه" .نه "وابستگی چسبناک"...

در رابطه ی صحیح ،حسادتم هست ها .مگه میشه حسود نشی براش .دلت براش نتپه ! ولی شخصیت خودت را نمیاری کف زمین و اویزونش بشی.بلکه بالغانه بهش میگی من نگرانتم زنگ بزن .خبر بده ببینم کجایی .نه اینکه  بهش بگی :"نکنه زیر سرت بلند شده 😣 نکنه یکی اومده تو زندگیت که من را دیگه دوست نداری؟"

کلا هر وقت این سوال برات مطرح شد که "نکنه دوستم نداره " مشکلی نیست .ولی وقتی به طرفت این سوال را انتقال بدی یعنی خودتم باور داری دوست داشتنی نیستی !

حق مطلب در مورد مهرطلبی ادا نشد تو این کامنت .ولی اشاره های کلی کردم تا اگه خواستی بری مطالعه کنی و رفعش کنی 💪💪

خب این در مورد مهر طلبی ... حالا میخوام بگم که وقتی با همسرم آشنا شدم چطور مهرطلب نبودم دیگه ولی مغرور و بی احساس هم به نظر نمیرسیدم.چون خیلی از آدمها ،مهرطلبی را درمان میکنن و یا در کل مهرطلب نبودن ولی چنان رفتار مستقل و بی احساسی دارند که آدمهای درست را هم جذب نمیکنن .پس میزنن.دفع میکنن .

خیلی مهمه که تو رابطه تون بتونید میانه ی این دو اخلاق را اجرا کنید .نه کاملا مستقل نه کاملا چسبناک و وابسته .

اگه میخواید یه دختر مهربون و گرم باشید ،دوست داشتنی باشید اما شخصیت مستقل هم داشته باشید و تو رابطه ی عاطفی تون ،زنانگی هاتون را شکوفا کنید در کامنت های امشب من با من همراه باشید 🌷🤗

خانه تکانی قلب و روحم از انرژی های منفی، آدمهای چترباز ،مکانهای تاریک

من تقریبا مهرطلبی را در درونم از بین برده بودم.جای جدیدی مشغول به کار بودم .حس ازادی داشتم .مثل یه زندونی که از زندان آزاد شده .

من به خیلی آدمها که ازم مشاوره خواستن گفتم مهاجرت کنید .

منظورم مهاجرت از ایران نیست بلکه مهاجرت از وضعیتی به وضعیت جدید .مثلا شغلت را عوض کن! یا مکان کارت را عوض کن .

دوستان چتربازت را حذف کن .چتر باز = کسانی که میخوان شما بشید نردبان ترقی شون.

از پولت و احساساتت میخورن و تهش هم روت بالا میارن ! و میرن جای دیگه شکوفا میشن و قدر نشناسن !

من یه دوست چتر باز داشتم که فقط بلد بود پول ازم قرض بگیره و منفعت طلب بود . ادای دوست را در می آورد فقط....

باهاش دعوا نکردم .بلکه تلفن هاش را نادیده گرفتم و حذفش کردم .برامم دیگه مهم نبود احساساتش چجوریه ...

خانه تکانی قلب و روحم از انرژی های منفی، آدمهای چترباز ،مکانهای تاریک(1)

مدیریت شرکتی که قبلا توش کار میکردم و تمام همکاران قبلیم را از تمام صفحات زندگیم چه مجازی و چه حقیقی حذف کردم. نه اینکه قدرت مقابله باهاشون را نداشته باشم ها .نه ! بلکه دلم نمیخواست وقت با ارزشم را بذارم پای دغدغه های سطحی اون آدمها .که دائم در حال نفرت پراکنی و غیبت و زیر آب زنی از همدیگه هستند.از طرفی هیچ سودی در زندگیم نداشتن و منم هیچ سودی بهشون نمیتونستم برسونم .چون اونها از زندانی که بودن ناراحت نبودن ! .یکی شون بود مدام زنگ میزد میگفت خوب کاری کردی رفتی .فلانی هنوزم داره زیر آب میزنه و فلانی هنوزم رابطه ی نامشروع داره با اون یکی و ...

من از این حرفا خوشم دیگه نمی آمد و ...وقتی درخواست دوستی ازشون تو مجازی دریافت میکردم ریجکت میکردم.دیگه پیگیر هیچ کدوم شون نبودم. الان هم نمیگم تو محیط کار جدیدم از این مدل همکارا خبری نیست .اتفاقا این اخلاق غیبت کردن و زیر آب زنی همه جا پیدا میشه.ولی اونقدر قوی هستم که بتونم درگیر حواشی اونها نشم...

2706