2733
2734

دختر من چهارماهشه هفت کیلوبود سه هفته پیش بردم گفت سیصدگرم کمه برودوهفته دیگه بیار اما من بخاطر ترس ازآنفولانزا که الان انقدراجبش حرفه نبردمش

چه حالی میده....یکی و انقدر دوست داشته باشی که بقیه بهت حسودی کنن❤😘

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

والا من یگانه رو دائم میبردم دکتر و آزمایش و فلان آخرش دکترش گفت ببین خانم بچت سالمه به خودت و بابا ...

اهان پس ارثيه

منم شوهرم ب شدت لاغر بود

ولي من قدم ١٧٥

شوهرم١٨٧

2731
اهان پس ارثيه منم شوهرم ب شدت لاغر بود ولي من قدم ١٧٥ شوهرم١٨٧

خب قد بچتون که نسبت به سنش خوبه

حرص نخور درست میشن یه روزی😁😁

🌹میشه صلوات برام بفرستین سلامتیمو به دست بیارم؟🌹
واقعا؟قد جي

۱۸ ماهگی ۸۰ بودن..فکر نکنم فرقی کرده باشن

ببین اینکه دکترا بگن لاغره یا خوبه بستگی ب حالشون داره..مثلا بچه های منو مرکز بهداشت‌همیشه یکی قد و وزن میکنه ی بار میگه عااااالیه ی بار میگه وااای ازمایش ببر وااای عفونت دارن وااای .. دکترا هم همینطور

خیلی ام سالمه بچه ات..قطره اهنش رو تا دو سالگی حتمااا بده مولتب ویتامینم بده اصلنم نگران نباش.شیرش قطع بشه ب غذا خوردن‌میفته خوب میشه

2738

به خدا من اینقدر غصه قد و وزنشو خوردم

کارم فقط گریه بود

هرروز دکتر

آزمایش

ولی آخرش خودمو پیر و کور کردم

بزرگ میشن خواهر 

تنشون سلامت باشه

🌹میشه صلوات برام بفرستین سلامتیمو به دست بیارم؟🌹
به خدا من اینقدر غصه قد و وزنشو خوردم کارم فقط گریه بود هرروز دکتر آزمایش ولی آخرش خودمو پیر و ک ...

منم همينم پير و افسرده شدم ديك نميكشم هروز دكتر هروز ازمايش هروز ي دارو خستم بخدا

به خدا من اینقدر غصه قد و وزنشو خوردم کارم فقط گریه بود هرروز دکتر آزمایش ولی آخرش خودمو پیر و ک ...

حرف ديكران

هركي ميبينه

ميكه وااااااااااااي

جه ريزحالمو بهم ميزنن

بله کاملن درسته توضیحلتتون. عزیزم دختر من دقیق 2 سال و چهار ماهشه.وزنش 10/5 کیلوس.البته طفلی خوردنش ...

ایشالا خدا حفظش کنه

خوشحالم که این چند روز سخت رو پشت سر گذاشته، 

قطعا برای تغذیه ش چه بهداشت و چه دکترش بهتون توضیحات لازم رو دادن، و گفتن من فقط تکرار مکرراته

اما اجازه بده روی جمله هایی که هر روز می شنویم که میگن تغذیه و ژن، مکث کنیم، و من سبک زندگی رو هم اضافه کنم

ی کوچولوی ۲.۵ ساله هم هنوز نی نیه، هم مثل کودک داره به مرحله عقلانیت وارد میشه پس شما می تونی شروع کنی به روشهای جدید و از خودش و البته پدرش کمک بگیری

مثلا صبح بعد از اینکه صبحونه تونو میل کردید، شما میری تو آشپزخونه ظرفهای صبحانه رو میشوری و فکر ناهار میشی و البته ممکنه لباسهای قبلا شسته رو تا کنی، مرتب کنی، و تلفنی با مامانت حرف بزنی البته حتما ی وقتی هم با کوچولوت بازی می کنی  و اونم  وقتی شما مشغولی به ورجه و وورجه و بازی با اسباب بازیها، ور رفتن با وسایل خونه، و کلی تحرک مشغوله

حالا بیاییم سبک شما رو عوض کنیم، بعد از صبحونه، بادختر کوچولوت میای پشت میزش میشینی و با مداد عکس ی گل و ی پیشی می کشی و باهم رنگامیزی می کنید، ی گلبرگ شما، یکی اون و وقتی تموم شد از روی نقاشی واسش قصه میگی و عملا بعد غذا اونو یجا نشوندی و نذاشتی کالری زیادی بسوزونه، بعدش باهم از روی گوشیت ترانه گوش دادید و همخوانی کردید هم ذوق نقاشی و هم موسیقاییش رو پرورش دادی و هم انرژیش ذخیره شد البته بین صبحانه و ناهار ی میان وعده برای وزنگیری خیلی عالیه

حالا دوتایی باهم بازی می کنید قایم موشک، یا الاکلنگ یا ... و چون مامانش باهاش بازی می کنه کلی ذوق می کنه و شادی فراوان باعث میشه انرژیش خالی و ذهنش آزاد میشه، یا مثلا میبریش مهد و اونجا با دوستاش بازی می کنه و انرژیش خالی و ذهنش آزاد میشه

لابلای بازی باهاش ناهار میزاری با همسرت از شب قبل کمک کرده و ناهارتون آماده ست یا از ی کترینگ مطمئن با قیمت مناسب میخری فرقی نمی کنه، مهم اینه ی مامان پرمشغله نیستی که فرصتی واسه نی نی نداشته باشی، بعد ناهار نمیشه انتظا داشته باشیم کوچولوت مثل ی آدم بالغ لم بده و حتما بازی می کنه، شما می شینی ی گوشه و با عروسکهای انگشتی یا نقاشی روی انگشتهات شروع می کتی به خوندن مثلا ترانه: مامان انگشت ، مامان انگشت کجایی؟ من اینجام من ابنجام حالت چطوره؟

اونم میاد کنارت و روی انگشتهای اون میخونی و کم کم خوابش می کنی اون خواب واسش لازمه و چند روز که مدام تو ی تایم باشه دیگه بدنش عادت می کنه، وقتی خوابید برو سریع به کارهات برس

بعد از خواب بهش میان وعده میدی، مثلا خاله بازی با رستوران بازی می کنید و کلی تو بازی بخور بخور می کنید، عصر زمستون وقت خوبیه برای بازیهای داخل خونه

و وقتی داری شام درست می کنی بد نیست وقتی هنوز غذا در حال آماده شدنه ی چیز خیلی ساده مثل شیرموز غلیظ که توش نون هم لابلای مخلوط کن کاملا میکس شده بهش بدی یا بیسکوییت مادر، یا سرلاک، یا حتی ی کوکوی سیب زمینی با نون، هر چیزی که بدونی اون لحظه آماده کردنش وقتگیر نیست

شب هم وقتی شامتون تموم شد با باباش سه تایی ترانه های کودکانه بخونید، یا واسه بابا اتفاقات روز رو تعریف کنید گاهی با هیجان دست بزنید گاهی یهویی بغلش کنید و گاهی حتی روی پشت باباش مثل اسب سواری بشینه یا حتی مامان و بابا ببرنش روی تاب که با میله بارفیکس تو خونه نصب کردن و قطعا قیمت ابن تابها اثلا بالا نیست فقط باید مراقب بود انواع ایمنش رو تهیه کرد، مامان و بابا بهم نزدیکتر میشن، کوچولو از عشق سیراب میشه، بدون خطر سرماخوردگی تو پارک، توی خونه کلی کیف کرده و کلی انرژیهایی که لاید آزاد بشه، آزاد شده و از زرفی اون انرژی مثبتی که باید دریافت کنه رو گرفته

با ابنجور روشها، از جست و خیز کردن گاها بی هدف بچه جلوگیری و بازیهاش جهت پیدا می کنه، زندگیش از حالا منظم میشه و  ساعت خواب و بیداریش مشخص میشه و بدنش یاد می گیره با این ساعت بدن کی بخوابه، کی ذخیره کنه، کی بازی کنه

پس نه تنها وزن می گیره،بلکه جلوی وزن بالا رو هم می گیره 

✋من

دخترم 18 ماهگی 9 کیلو و 81 سانت بود

وزنش که همیشه در حدبچه های نارس بود چون رفلاکس شدید داشت تا8 ماهگی هرچی میخورد بالا میاورد

اشتهاش خوبه ماشالله ولی همه فکر میکنن من به خوردو خوراکش نمیرسم😏

قد یکسالگیش جز بچه های قد بلند بود 18 ماهگیش بهداشت گفت نسبت به قبلش قدش خوب رشد نکرده بردم دکتر کلی آزمایش و هورمون رشد و گوارشو.... دادم که همش نرمال بود

الان بهش پریدن یاد دادم بلکه با پریدن قدش بلند بشه زینک هم بهش میدم تا ببینم چی میشه

زینک اشتها رو هم زیاد میکنه

الان22 ماهشه شده ١0 کیلو ولی قدش خیلی تغییر نکرده

دکتر به شما مولتی چی داده؟ 

چون خیلی سرما میخورد یه دوره شربت ایمیونس بهش دادم خیلی خوب بود هم یه کم وزن گرفت هم موهاش یه ذره پر شد

الان یه مولتی و زینک خوب نمیدونم چه مارکی بهش بدم

به خدا واسه هر 100 گرمش خون دل خوردم تا این بچه جون بگیره خیلی هم زود مریض میشه

2706