2737
2739
عنوان

چگونه ظرافت زنونه داشته باشیم؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1849413 بازدید | 28431 پست
میدونین چیه شاید عزت نفس و اعتماد به نفسمونو باید حسابی تقویت کنیم

اکثرا طوری رفتار میکینم که دیگران نگن وای چه کار کرد چی گفت چه طور حرف زد و.......
باید خودمون باشیم برای خودمون زندگی کنیم دیگران برامون بی اهمیت باشن

شدیدا با این حرف موافقم. من هر وقت عزت نفسمو یه کم بردم بالا بهتر شدم
CafeMom Tickers
و همین طور کسی که به نظرتون خیلی ادمه شلوغو بی کلاسیه و رفتارش خوب نیستو مثال بزنین که چه کارایی میکنه
چون ما نمیتونیم رو رفتار خودمون نظر بدیم و این دیگرانن که از ما برداشت خوب یا بد میکنن اینجوری خودمونو مقایسه میکنیم و میفهمیم که کدوم رفتارمون خوبه یا بد
آرامشم این روزها مدیون همین انتظاراتیست که دیگر از کسی ندارم.....
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سارا جان منم موافقم دایره لغاتمونو باید افزایش بدیم حسابی و البته نحوه کاربردشم بدونیم
یه سری اصطلاحات رایج شده بینمون اما بعضی هاش واقعا مردونه است و ما معانیشونو نمیونیم طبق عادت تکرار میکنیم

و البته محترمانه و مودبانه صحبت کردن
هرگز هرگز توهین نکنینو فحش معمولی هم ندین مثلا بیشعور و خاک بر سرو ...چون گفتن اینها حتی به دوستان خواهرو بردار باعث میشه عادتمون بشه و جایی که نباید از زبونمون در میره
2742
به نظر من باید از کلمه های قشنگ مثه عزیزم گلم و این چیزا واسه شوشو استفاده کنیم
من که رسما عین مرا حرف می زنم اصطلاحاتمم اینطوری یه
اما وقتی یه کم توی حرفام از کلمه های قشنگ استفاده می کنم و لحن صحبتمو تغییر می دم چشمای شوشو از خوشحالی برق می زنه
خدایا، برای نعمتی که بهم دادی فقط می تونم بگم شکرت و پسرمنو حفظ کن. خدایا به همه منتظرا فرزند سالم و صالح عطا فرما 
خواهش میکنم عسل بانو جان منم خیلییییییییییی تمرین کردم الان خیلی بهتر شدم اینا کارایی بود که انجام دادم.مثلاّمهمونی ساده فقط چند تا خانوم هم باشیم(مخصوصاّ فامیل همسر) حتماّ میرم موهامو براشینگ میکنم.
هیچ مهمونی نرفتم مگر اینکه قبلش دوش گرفته باشم.تا جایی دعوت رسمی نشم نمیرم
.هیچ وقت خرید نمیرم مگراینکه خیلیییییییییی ضروری باشه مخصوصاّ نان و میوه که اصلاّ.نمیزارو ریشه موهام که رنگیه زیاد در بیاد.همیشه تو مهمونیهاو یابیرون بریم هم دستمال مرطوب همراهمه هم معمولی و خیلی موارد بقیه نداشتن و جلو همسرم من داشتم اونم کلی خوشحاله که چه خانومی داره(از قیافه تحسین آمیزش میفهمم). و...
7راز خوشبختی از کوروش کبیر: متنفر نباش"عصبی نشو"ساده زندگی کن کم توقع باش"همیشه لبخند بزن"زیاد ببخش 1دوست خوب داشته باش
موافقم باهات سمیرا جان
بیایید از فردی که موردتایدتونه توی ظرافت داشتن بگین و از کسایی که مردونه رفتار میکنن

اره مینا جان مردا عاشق این کلماتن البته باید خیلی دلچسب بگی فکر نکنه عادی شده برات و سر زبونته داری بهش میگی
سارا دقیقا اون دوتا ادمی که تو ذهن منن هم کلمه های قلنبه سلنبه میگن و اصطلاحات خارجی استفاده میکنن مثلا من زنای دوستای شوهرمو دعوت کرده بودم خونمون همین که خیلی ظریف نیومد و زنگ زد که عزیزم مرسی از دعوتت خیلی دوست داشتم دور هم یه فانی داشته باشیم اما شرمنده شدم برام مهمون اومد وقتی به بقیه گکفتم فلانی زنگ زد عذرخواهی کرد و اینجوری گفت همه تا یه ساعت مسخره میکردنش اما کاملا مشخص بود که از سر حسادت اینجوری میکنن
2740
من خودم تو فامیل شوهرم خیلی تو چشم هستم
اونا خودشون تیپاشون ساده رو به خوبه ولی من همیشه تیپهای امروزی ولی سنگین میزنم و در عین حال رفتار بسیار موقرانه ای دارم با اینکه حتی برای ماه رمضان گذشته که دعوتمون کرده بودن آرایش هم کرده بودم (اونا زیاد اهلش نیستن) ولی طوری سنگین و موقرانه رفتار میکردم که نه خیلی متفاوت بودنم به چشم بیاد نه خیلی براشون عادی و معمولی باشم...
سمیرا جان به نظر من دلیلی نداره انگلیسی حرف بزنیم اینهمه کلمه زیبا و ضرب المثل خوب داریم تو ادبیاتمون چرا از اونها استفاده نکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من کسایی که خوب حرف میزنن دایره لغات فارسی بالایی دارن کلمات و به جا استفاده میکنن
و به نظر من وقتی ایرانی بودنشونو تو صحبت کردن حفظ میکنن خیلی بیشتر جلوه میکنه
*عسل بانو*

1392/4/30 11:41 ق.ظ

اره داشتن یه لبخند زیبا روی لب تاثیر گذاره

من دقت کردم کسایی که موقع گوش دادن به حرف بقیه سکوت میکنن و تنها با حرکت سر تایید میکنن حرفها رو و حرف طرف رو قطع نمیکنن تاثیر گذارن

کسایی که مدام حرف نمیزنن وقتی بحثی مربوط بهشون نیست عقیده ای ندارن درموردش از بحث خوششون نمیاد حتی نظرشون پرسیده نشده توی اون جمع خودشونو قاطی نمیکنن ساکتن اما اروم میشیننو فقط میشنون

دقیقا درسته
اینو هم متوجه شدم که اونا اینطوری واین مدلی فکر میکنند که بروز رفتارشون اینطوریه
وگرنه اگه بدون تغییر سبک نگرش ،رفتار را بخواهیم عوض کنیم مصنوعی میشه
یکی از خانما حرف خوبی زد

چیزای سنگینو بلند نکنید
توی محل کار توی قسمتی که ما هستیم چند تا خانومیم که فقط من چیزای سنگین بلند می کنم دیگه همه عادت کردن فک می کنن خوب ایرادی نداره دیگه تازگیا می گن خودت بلند کن می گم ببخشید نمی تونم
خدایا، برای نعمتی که بهم دادی فقط می تونم بگم شکرت و پسرمنو حفظ کن. خدایا به همه منتظرا فرزند سالم و صالح عطا فرما 
یکی از دوستام هست که وقتی دیگران حرف میزنن مدام حرفشونو قطع میکنه جنجال میکنه سعی میکنه با دیگران مخالفت کنه ( نظر مخالفو متفادت بودن میدونه ) تو هر بحثو حرفی خودشو دخالت میده و حتی هر وقت به من زنگ میزنه به جای سلام یا برخورد قشنگ میگه چطوری نفله زنگ زدم خونه نبودی
همه ازش ایراد میگیرن همه بدشون میاد که اون تو جمع باشه و 90 درصد وقتی حرف میزنه شوهرش تو جمع جلوی همه بهش میتوپه
با صدای بلند حرف زدن اصلا جالب نیست
توی بحث های چند نفره شلوغ کردن و بلند بلند حرف زدن جالب نیست
رانا جان من دقت کردم اقایون دوست دارن خانومشون مدیریت خونه دستش باشه اینم یه کار زنونه است
اما موضوع اینه که ما نشون بدیم ئخونه رو داریم اداره میکنیم به درستی
دادن برنامه مشخص وواضح به اقایون خیلی مهم و موثره امتحان کنین
اگرم نخرید یا پیدا نکرد مهم نیست مه مشمایین که برای خریدتون دلیل دارین

یا موقع خرید با همسر اون باید خرید و بیاره نباید به ما فشار بیاد
ما باید بگیم چی برداریم و چی لازم داریم یعنب بدونیم چرا میریم خرید نریم فروشگاه هاج و واج فکر کنیم چی میخواییم
یا اینکه اگه پرسید چرا اون مارک رو برنمیداری دلیمون معلوم باشه و توضیح بدیم

اینها برای زندگی خودمون موثره
2706