2733
2734

سلام دوستان عزیزم. 

به عنوان کسی که حقوق خونده صلاح دونستم یه چیزایی که من بیشتر از شما به چشم دیدم یا به گوشم خورده رو به همجنس های خودم بگم. 

به دوستای نزدیکم که گفتم  اکثرا جبهه گرفتن و قبول نکردن از ترس اینکه خواستگارشونو از دست بدن. ولی متاسفانه چندتاشون بدجور به مشکل خوردن و واقعا پشیمون شدن. 

اول از همه بگم من خودم حق طلاق میخواستم همسرم هم موافق بود ولی اولین بار مادرشوهرم تو خواستگاری خودش پیشنهاد داد برم تمام حقوقمو بگیرم اونم محضری ایشون به شدت فمنیست هستن و توجیهشون هم این بود که زنی که نخواد با پسرم بمونه همون بهتر طلاق بگیره بره شرش کم شه😂البته تاحدی من با شوخی گفتم ولی حقیقتا همینه و کاملا درست میگه. 

خلاصه این شد که من بدون اینکه با خانوادش کوچک ترین بحثی کنم حق طلاقم رو گرفتم با صد و چهارده سکه. 

پس مورد من کلا فرق میکنه. 

ولی چیزی که میخوام بگم صحبت های استادامه که همشون از بهترین وکلای تهران هستن و با کلی پرونده طلاق سر و کار داشتن. 

خواهش میکنم صبورانه به همه حرفام گوش بدید اگه خیلی براتون مهمه

و اصلا طرف صحبتم کسایی نیست که  هم خرو میخوان هم خرما یعنی همه چیو باهم میخوان هم مهریه هم خونه هم حق و حقوق هم کلی طلا عروسی آنچنانی... 

تو اکثر تاپیکام سعی میکنم اگه چیزی بلدم یادتون بدم یا چیزای خوب رو باهم فرهنگ سازی کنیم باید دست به دست هم بدیم و همدیگرو آگاه کنیم.ما زنیم. از ما قوی تر فقط خداست. راستی اگر قابل دونستید اینستا فالوم کنید shaghayegh_pourahmadi@

خب همون طور که تو اطرافتون دیدید یا اگه اطرافتون طلاق نبوده تو نی نی سایت خوندید همیشه تو تاپیکا دیدید خانمایی که میخوان طلاق بگیرن چقد اذیت میشن معمولا پدرشون در میاد آقایون لج میکنن طلاق نمیدن خانما هم اکثرا در ازای مهریه طلاقشونو با هزار بدبختی و اذیت و آزار میگیرن. پیش اومده طلاق بعضیا 5 الی 10 سال هم طول کشیده و جوونی و بهترین سال هاشون با حرص و جوش تو دادگاه گذشته.طرف میگه بابا من هیچی نمیخوااام فقط بیاد طلاقم بده ولی مرد باز هم نمیده چون مریضه و قانون پشتشه.

پس هیچ کس نمیتونه منکر مهم بودن حق طلاق برای زن بشه.

تو اکثر تاپیکام سعی میکنم اگه چیزی بلدم یادتون بدم یا چیزای خوب رو باهم فرهنگ سازی کنیم باید دست به دست هم بدیم و همدیگرو آگاه کنیم.ما زنیم. از ما قوی تر فقط خداست. راستی اگر قابل دونستید اینستا فالوم کنید shaghayegh_pourahmadi@

نمیدونم چقد براتون مهمه خواستگارتون از لحاظ سطح فکری و فرهنگی بالا باشه و به آزادی هاتون اهمیت بده یا نه

ولی وقتی همکلاسی هام از استادام میپرسیدن خب اگه حاضر نشد حق طلاق بده چی؟

جوابشون این بود که این آدم مناسب نیست اگر خودتو باهاش از لحاظ فکری هم سطح میدونی بدون حق طلاق ازدواج کن.وگرنه اگه طرز تفکرت اینه که باید حق و حقوقتو بگیری ولی اون آقا مثل تو فکر نمیکنه خب یعنی سر طبیعی ترین حقتون هم باهم تفاهم ندارید پس بره یکی دیگرو بگیره بهتره. مگه قحطی خواستگاره.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

حالا یه سری از پسرا به این علت حاضر نیستن این حق رو بدن چون از مهریه میترسن

میترسن خانم بره طلاقو بگیره و مهرشم بذاره اجرا که خب حق دارن بنده های خدا بترسن زد و باهم تفاهم نداشتن. پس حتما درک این موضوع رو داشته باشید که در ازای حقی که میخواین بگیرید باید چیزی رو از دست بدید. پس سعی کنید تا جایی که میتونید سر مهریه راه بیاید تا اعتماد مرد و خانوادش جلب بشه

یه استادی داشتیم میگفت حتی اگه یه سکه مهرتون باشه ولی حق طلاق داشته باشید برد کردید.

2738

یه سریا میان میگن واه واه دختری که از همون اول حرف طلاق و این چیزارو بزنه مشکل داره یا منفی نگره

از اون دسته از دوستان حتی اگه خانواده خودتون یا همسرتون بودن فقط یک سوال بپرسید.

آیا هرکسی که الان طلاق گرفته اول ازدواجش دلش می‌خواست زندگیش شکست بخوره؟

کی به نیت طلاق ازدواج میکنه؟

و درضمن اگه مهرتون پایین باشه هیچکس براش سو تفاهم پیش نمیاد که میخواین سو استفاده کنید.

تا اینجاش اگه با حرفام موافق بودید. اولین بار این حرف رو با خود آقای خواستگار مطرح کنید نه تو جمع خانوادش.

اگر جبهه گرفت

بهش بگید

قانون این حق رو به شما داده و از من گرفته شما ناراحت نیستید که منو از شما کمتر میبینن؟ شما میتونید با این کارتون ارزشی که قانون به من نداده رو بدید من هم در ازاش از مهریه زیاد بگذرم.

اگر این موضوع رو نپذیرید یعنی شما هم مثل قانون نگاه جنسیتی داری و من اینو نمیپذیرم.

بعضیا میگن خب زن اگه حق طلاق داشته باشه هرچی بشه میخواد بره طلاق بگیره

در جواب بهشون بگید

یعنی اگه مشکلی پیش بیاد تو زندگی و زن نخواد ادامه بده حتی اگه حق طلاق هم نداشته باشه اون زندگی دیگه  ارزشی داره؟ زندگی که طرف نخواد توش باشه و همش جنگ و دعوا باشه.

مگه میشه به زور کسیو نگه داشت

پس بهتر نیست حق طلاق داشته باشه و خودش راهشو بکشه و بره هم خودشو راحت کنه هم اون مردو؟اونم بدون جنگ اعصاب

حق طلاقم نداشته باشه یکم اذیت میشه ولی آخرش که چی طلاق میگیره میره دیگه

پس چه اشکالی داره اینجا دادن این حق به زن؟؟؟؟

وقتی همه این حرفا رو زدید دو راه هست

یکی این که مرد میپذیره و خودش با خانوادش مطرح میکنه و میرید محضر وکالت بلاعزل برای طلاق ازش میگیرید.

یا اینکه حاضر نمیشه بازم که اینم خودش دو راه داره

یکی اینکه شما با خودتون فک میکنید وقتی این همه منطقی حرف زدید حتی حاضرید از مهرتون کوتاه بیاید ولی اون مرد بازم بدون منطق متعصبانه رو حرفش هست اون خواستگار رو رد میکنید

یا اینکه میگید گور بابای حق طلاق و زنش میشید مثل نود درصد زنای جامعه

2706