2733
2734
عنوان

تزیینات انواع غذا.دسر.سالاد . و کلآ هر چی که میشه خورد!!!!!!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 711252 بازدید | 2253 پست
دسری که واسه بعد از افطار آماده کردم...
ژله های دراژه
بلوبری
آناناس
توت فرنگی
طعم هاش در کنار هم واقعا خوشمزه و دلچسب بود....چون هر بار ژله رنگین کمان درست میکردم خودم نمیخوردم ولی اینبار یه چیز دیگه بودش.....
Myup Image Hosting
مامان آرمان
منون بابت عکسهای خوشکلت
خسته نباشی
یکی از عکسهات از بقیه خوردنی ترهههههههههه
عکس سوم
آخه آرمان جون هم هست داخل عکس
ببوسش
..............................................
ساناز جون
ممنون گلم
به تاپیک ماخوش اومدی
والا فعلآ امکانش نیس
تا صفحه 40 بیشتر عکسها از نت هست
از 40 به بعد بچه ها عکس کارهای خودشون رو گذاشتن
اگه سوال خاصی داشتی در مورد تهیه چیزی بپرس بچهها یی که تجربه دارن جواب میدن گلم
..............................
آزاده جون
گل کاشتی
ایول
خیلی خیلی خوشکل شده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خواهش میکنم شیوا جون مرسی از شما...

سارا

1390/5/30 6:16 ب.ظ

azadeh جون میشه طرز تهیه این ژله رنگین کمانی رو بگی آخه من مبتدیم

سارا جون غصه نخور منم ژله های بقیه رو میدیدم افسرده شدم فکر میکردم نمیتونم ولی اینطور نبود.
همون بار اول ژله رنگین کمانی خوشگلی درست کردم. اینم عکسش
Myup Image Hosting
این توضیحات کامللشه که از مامی سایت ورداشتم....
http://www.mamisite.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=3338&start=210

ژله رنگین کمان

من برای این 2 ژله (این قالب و قالب قبلی) 6 بسته ژله با طعم های انگور(بنفش) دراژه.بلوبری(آبی) آمون.سیب(سبز)آمونکه برخلاف رنگ ژله قرمزروی بسته بندی محتوی ژله سبز هست.انبه(زرد) آمون.پرتقال(نارنجی) آمون.انار(قرمز)دراژه استفاده کردم+بستنی وانیلی

قالب بزرگ گنجایش 3 بسته ژله رو داشت و قالب کوچک 2 بسته که جمعا می شد 5 بسته و من با محاسباتی که آخرش هم نفهمیدم چی شد این طور عمل کردم.

هر بسته ژله رو با 1و4/1 پیمانه آب جوش مخلوط کردم(پیمانه 200 میلی لیتری) 2/1 پیمانه از این مخلوط رو تو قالب بزرگ ریختم و 4/1 رو تو قالب کوچک و توی فریز گذاشتم تا سریع ببنده ژله باقیمانده رو با 2/1 پیمانه بستنی مخلوط کرده روی لایه های بسته شده ریختم و باز فریزر و ...........
در این راه پر نشیب و فراز تجارب بسیاری کسب کردم که همراه با تجارب قبلی به سمع و نظر ژله دوستان می رسانم:

برای درست کردن ژله رنگین کمان راه راحت تر و بهتر اینه که یه قالب بزرگ و چهارگوش رو انتخاب کنید( این طوری دیگه احتیاج به محاسبات پیچیده ندارید .عجله ای برای بسته شدن لایه قبلی ندارید و به همین دلیل لازم نیست قالب رو توی فریزر بذارید و مواطب باشید یخ نزنه و لایه ها هم دارای قطر یکسان و زیبا تر می شه و....)

به نطر من اگه لایه های ژله ضخیم تر و لایه های ژله بستنی نازک و فقط در حکم جدا کننده دو لایه ژله باشه ژله رنگین کمان خوشکل تر می شه.

بستنی رو دقیقا وقتی می خواین لایه ژله بستنی رو روی ژله بریزید .به ژله اضافه کنید در غیر این صورت زود بسته می شه و اون بلایی سرش میاد که سر لایه های آبی و سبز ژله من اومد!

اگه لایه قبلی خیلی سفت بشه و بعد لایه دیگه رو بریزید بعد از در آوردن از قالب امکان داره لایه ها از هم جدا بشوند.

برای درست کردن ژله رنگین کمان علاوه بر صبر و حوصله کمی هم روغن احتیاج دارید(برای روغن کاری در یخچال و فریزر که به قیژقیژ می افته!!!)

و اما تکرارنکاتی در مورد کلیه دسرهای ژلاتینه:

ژله های مارک آمون خوش رنگ تر از بقیه ژله ها است(البت این تجربه مری جونمه)

اگه می خواین یک ژله شفاف داشته باشید به جای اضاف کردن یک پیمانه آب گرم و سپس آب سرد .2 پیمانه ( 200 میلی لیتری)آب جوش رو به ترتیب به ژله اضافه کنید و روی بخار آب بگذارید و هم بزنید تا زلاتین حل شده و شفاف شود

هر نوع ظرف ژله رو قبل از ریختن مواد خیس کنید و در فریزر قرار بدهید بعد از حدود نیم ساعت از فریزر در آورده و مواد رو توی اون بریزید.

برای در اوردن ژله از قالب حتما اول با چاقو ژله رو از دور تا دور قالب جدا کنید.بعد توی یک ظرف بزرگتر از قالب(یا سینک ظرفشویی) آب گرم بریزید.برای پند ثانیه قالب رو توی آب نگه دارید بعد ظرف سرو رو خیس کنید روی قالب گذاشته قالب رو روی اون برگردونید و کمی تکان دهید.به گفته دوستان به جای استفاده از آب گرم می تونید بعد از برگردوندن قالب از سشوار استفاده کنید

2742
2740
2706