2733
2734
عنوان

تزیینات انواع غذا.دسر.سالاد . و کلآ هر چی که میشه خورد!!!!!!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 711265 بازدید | 2253 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام وای حالم بد شد با این دست پختاتن اخه چرا اینقدر شماها با سلیقه ایین ، حتما خیلی هم خوشمزه است ولی شیوا جون چه کردی خواهر
خوش به حال شوهر و دخترت
من رو هم وسوسه می کنید البته من خیلی حوصله اشپزی دارم ولی از موقع ای که بچه دار شدم خیلی کمتر وقت می زارم یعنی وقتشو ندارم
حالا چندتا سوال می خوام قالب بخرم واسه ژله به نظرتون پلاستیکی بهتره یا از این الومینیومیا ؟؟
و اینکه وقتی می خواهیم این ژله هارو از قالب در بیاریم باید چیکار کنیم توی اب جوش که خودشون رو ول می کنن و یکم اب می ندازن؟؟
سوال بعد هم در مورد قالب کیک هستن بازم از اینها که مثل تفلونه بهتره یا الومینیومیا؟؟؟
مرسی دوستای گلم
2731
پیراشکی گوشت

این غذا را بسیاری از خانمها با سلیقه ایرانی تهیه می کنند و از روش پخت آن آگاهند. برای اطلاع خانمهایی که دوست دارند روش پخت اصولی آن را بیاموزند، دستور تهیه این غذا را بر اساس یاد داشتهای یک آشپز ماهر برایتان بیان خواهیم کرد تا در مهمانی های خانوادگی آن را بپزید و از مزه لذیذ آن لذت ببرید. برای تهیه این غذا ابتدا باید خمیر آن را تهیه کرد. البته می توان از خمیرنان باگت موجود در نانوایی ها هم استفاده نمود ولی خمیری که شما در منزل تهیه کنید دارای تخم مرغ ، ماست و مخلفات دیگری است که بسیار لذیذتر خواهد شد.

خمیر پیراشکی
مواد لازم:

2 عدد

تخم مرغ

4 قاشق سوپخوری

روغن مایع

نصف لیوان

ماست غلیظ

نصف لیوان

شیر

نصف قاشق مرباخوری

جوش شیرین

یک قاشق چایخوری

نمک

حدود نیم کیلو

آرد

1 قاشق چایخوری جوش شیرین برابر 2 قاشق پکینگ پودر است در این مورد کمی جوش شیرین و کمی بکینگ پودر(با هم) بهتر است.

طرز تهیه:

تخم مرغ ها و روغن را در ظرفی ریخته ، به هم می زنیم ( البته نباید تخم مرغ را با همزن، زیاد بزنیم) جوش شیرین و نمک را در ماست حل کرده و با شیر در ظرف زرده و روغن ریخته ، مخلوط می نماییم .

آرد را کم کم به این مایه اضافه کرده به هم می زنیم تا مایه خمیر سفت شود. به قدری که به دست نچسبد . خمیر را در کیسه نایلونی ریخته یکی دو ساعت می گذاریم بماند.

پیراشکی گوشتی
مواد لازم:

350 گرم

گوشت چرخ کرده

2 تا 3 قاشق سوپخوری

پیاز سرخ شده

دو قاشق سوپخوری

جعفری ریز شده

دو عدد

تخم مرغ سفت و ریز شده

2 تا 3 قاشق غذا خوری

رب گوجه فرنگی

به مقدار کافی

نمک و فلفل

طرز تهیه:
گوشت و پیاز سرخ شده را مخلوط کرده ، درروغن تفت می دهیم ( طرزتهیه پیاز داغ : اول پیاز را در ظرف ریخته بر روی شعله می گذاریم تا آب آن تمام شود سپس روغن را به آن اضافه می کنیم.)

پس از سرخ شدن گوشت ، رب گوجه فرنگی را در نصف لیوان آب گرم حل کرده و داخل گوشت می ریزیم تا گوشت آهسته بجوشد و آب آن کاملاً کشیده شود ؛ گوشت را از روی آتش بر می داریم . تخم مرغهای سفت شده را روی گوشت رنده می کنیم و بعد از اضافه کردن جعفری خرد شده ، نمک و فلفل ، در صورت تمایل ، پودر سیر را با تمام مواد مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم. روی تخته را کمی آرد می پاشیم و خمیر پیراشکی را باوردنه خیلی نازک باز می کنیم ، با دهانه لیوان دایره هایی می بریم و از مایه گوشت وسط هر دایره گذارده ، دو طرف خمیر را روی هم
می آوریم و می چسبانیم سپس فشارداده و لبه دو خمیر را پیچ می دهیم تا موقع سرخ شدن باز نشود.

روغن فراوان را داغ می کنیم و پیراشکی ها را درروغن سرخ کرده تا طلائی رنگ شود.

پیراشکی ها را در دیس چیده دور آنها را با حلقه های گوجه فرنگی و لیموترش تزئین می کنیم.

نکات تغذیه ای
این غذای لذیذ برای کودکان بسیار دوست داشتنی است . خصوصاً کودکانی که کم وزن هستند و هر غذایی را به راحتی نمی خورند ، عموماً با در دست گرفتن یک عدد پیراشکی که با کمی سس قرمز تزئین شده تمایل بیشتری به خوردن غذا خواهند داشت.

برای سرخ کردن پیراشکی ها بهتراست از روغن های مخصوص سرخ کردنی با حرارت متوسط استفاده کنید. حرارت بالا ترکیبات روغن را تغییر داده و با دود کردن روغن ترکیبات سرطان زائی درروغن تشکیل می شود . پس با تهیه غذاهای سالم سلامتی خود و را تضمین کنید.
سفارش انواع کیک و کاپ کیک و پاپز کیک و کوکی و..... (روشان کیک) کانال @roshancake اینستا roshancake http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadid=1423576&T=%D8%B9%DA%A9%D8%B3%D8%A7%DB%8C_%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85_&postID=55039744
سلام خانومای هنرمند. اینا رو واسه افطار دیشب درست کرده بودم نرسیدم از بقیه عکس بندازم دیگه مهمانا اومدن ضایع بود .البته 1عکس هم از سفره خالی دارم .ببینید ههههههههههههههههههه
Myup Image Hosting
کیمیا

1390/6/1 12:11 ب.ظ

شیوا جون سلام
لطف می کنی دستور ژله سورپرایزی که خودت با ژله آبی درست کرده بودی برام بزاری

کیمیا جون
صفحه 63 گذاشتم دستورش رو

.................
popo جان خیلی عالی هست
آفرین
خسته نباشی
مرغت هم خیلی اشتها آور هست
به به

.......................
avia جون
خیلی خیلی خیلی خیلی همه چیز عااالی هست
خسته نباشیییییییییییی
پست اصلاح شده

sanaz
*کاربر تایید شده*
1390/5/31 3:41 ب.ظ

سلام وای حالم بد شد با این دست پختاتن اخه چرا اینقدر شماها با سلیقه ایین ، حتما خیلی هم خوشمزه است ولی شیوا جون چه کردی خواهر
خوش به حال شوهر و دخترت
من رو هم وسوسه می کنید البته من خیلی حوصله اشپزی دارم ولی از موقع ای که بچه دار شدم خیلی کمتر وقت می زارم یعنی وقتشو ندارم
حالا چندتا سوال می خوام قالب بخرم واسه ژله به نظرتون پلاستیکی بهتره یا از این الومینیومیا ؟؟
و اینکه وقتی می خواهیم این ژله هارو از قالب در بیاریم باید چیکار کنیم توی اب جوش که خودشون رو ول می کنن و یکم اب می ندازن؟؟
سوال بعد هم در مورد قالب کیک هستن بازم از اینها که مثل تفلونه بهتره یا الومینیومیا؟؟؟
مرسی دوستای گلم

................

Azadeh

1390/5/31 3:59 ب.ظ

هم پلاستیکی خوبه هم آلومینیومی هم تفلون من هر سه تاش رو دارم و مشکلی با هیچکدوم ندارم...
من واسه ژله روغن می مالم ته ظرفم که راحت در بیاد......روغن مخصوص کیک و ژله هم توی عطاری ها دارن که بمالی تهش.....

من اضافه میکنم
قالب کیک تفلن بهتره

snoopy
*کاربر تایید شده*
1390/5/31 2:08 ب.ظ

وای که شما ها چقدر هنرمندین
تبریک می گم به تک تکتون

آویا جان دستت درد نکنه چه تدارکی دیدی خسته نباشین

به منم کمک کنین لطفا
منم برا بعد از عزاداریها می خوام برا پسرم تولد نیم سالگی خودمونی بگیرم 7 تا مهمون دارم و با خودمون 9 نفریم،برا افطار

تو فکرم برا افطار که البته خونواده خودم فقط روزه می گیرن،سوپ سفید و رولت نون پنیر و توپک خرمایی درست کنم
برا شامم پیراشکی گوشت و سالاد ماکارونی و کیک مرغ

ژله خورده شیشه گلدارم که شیوا جون درست کردنم خیلی خوشم اومد شاید اونم درست کنم

اول:نظر بدین لطفا که اینا خوبه؟؟؟؟ممنون میشم ازتون
دوم:من تا حالا رولت نون پنیر درست نکردم عین دستور عملش که تو اینترنته درست کنم واقا درست می شه و خوب میشه؟؟؟؟؟؟؟

......................

snoopy جون

منو خوبی داری
سالاد ماکارونی سنگین هست
با سالاد توپی
پس کم درست کن
سالاد ماکارونی رو کمتر درست کن
کیک مرغ خیای خوشمزه هست و پر طرفدار
....................
واسه رولت نونو پنیر هم انشالله چند روز دیگه دستوری رو که خودم درست کردم رو با عکس برات میذارم
سلام خوبین؟
من تقریبا سعی میکنم هر روز سر بزنم..ماشالا همه هنرمندین ...
شیوا جون حلوات هم خیلی خوشگل بود اولش تو سایت نمیدونستم ماله تو بهش رای داده بودم..بعدا دیدم اول شدی..آفرین بهت افتخار میکنم...روژان عسلم خوبه؟

راستی چقدر شله زرد درست کردی..

من این چند روز خیلی سرم شلوغ بود ولی اینارو از هفته پیش تا امروز درست کرده بودم عکسشو میذارم..

اولین بار شله زرد درست کرده بودم!!

13834538308689331006.jpg

شاید باور نکنین ولی آش رشته هم دفعه اولم بود..!

51648924231489415068.jpg

اینم کوکو سبزی و سیب زمینی توی نون باگت که خیلی خوشمزه ست جون میده برای مهمونی و تولد..
18989603057010442708.jpg

07547874017654691916.jpg

snoopy
*کاربر تایید شده*
1390/6/2 1:08 ق.ظ

شیوا جونم ممنون عزیزم

منتظر دستور رولتتم

سه تا سوال
1. لیدی فینگر و از کجا میشه خرید اگه تهرانین آدرس مغازه لطفا
2. برا شارلوت اون نون ها شو از کجا بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟
3.نون رولت چیه؟؟؟؟
.........................................

والا من تهران نیستم
ولی دستورش رو برات میذارم

لیدی فینگر- خانم ظروفی

مواد لازم :
تخم مرغ 6 عدد
شکر 150 گرم
وانیل 4/1 قاشق چایخوری
پودر کرم تارتار 4/1 قاشق چایخوری
نمک
ارد 3
بکینگ پودر 2/1 قاشق چایخوری
پودر شکر به میزان لازم

چگونگی تهیه:
زرده های تخم مرغ نیمی از شکر و وانیل را در کاسة دستگاه همزن برقی بریزید و بزنید تا رنگ زرده های تخم مرغ روشن شود. در کاسه ای تمیز و خشک سفیده های تخم مرغ را با پودر کرم تارتار و نمک مخلوط کنید و با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد و بتدریج باقیماندة شکر را بیفزائید. اکنون زرده ها و سفیده های تخم مرغ را به آرامی با هم مخلوط نمائید و ترکیب الک کردة آرد و بکینگ پودر رااضافه کنید. مایة به دست آمده را داخل کیسة مخصوص شیرینی پزی با سرماسورة ساده به قطر یک سانتیمتر بریزید. اینک مایة داخل کیسه را روی سینی چرب کرده و آرد پاشی شده با فاصله بریزید حالا سینی را در فر (تاون) گرم شده با دمای 220 درجة سانتیگراد قرار دهید و به مدت تقریبی 10 دقیقه لیدی فینگر را بپزید اکنون روی آن ها پودر شکر بپاشید.

2...شارلوت نون نمیخواد که....کیک رولتی میخواد...از سوپریها بگیر
3....کیک رولت یا نون رولت؟واسه چی میخوای؟