2737
2739

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام به همه مامان گلیا. خسته نباشین❤ ببخشید من له لهم. نشد بیام  هنوز درگیرم با سینه و خواب و ...

قوی باش تو میتونی.

💪💪💪

ساعتایی که بچه خوابه تو هم باهاش بخواب که وقتی بیدار میشه انرژی داشته باشی. درسته زود به زود بیدار میشن ولی یه تایمایی طولانی تر میخوابن حواستو بده به ساعت خوابش ببین چه ساعتی طولانی تر میخوابه همون مواقع کنارش بخواب. 

خدایا شکرت بخاطر همه چی.....😇🤗😊
2728
واییی چقدرم ضرر داره نمیدونم چرا میخوان حرف خودشون باشه بابای من دیروز اومدن میکه چقدر شیر مید ...

بچه اولم اینقد شیر میخورد با سرعت اروغای سفت و غلیظ بالا میاورد حتی از دماغش هم میزد بیرون ولی باز گشنه میشد بهش میدادم. الانم نزدیک۷ سالشه خوش اشتها هس ماشاالله برعکس پسر دومم.

خب همه مث هم نیستن. نمیشه گف کم بده یا زیاد بده باید ببینی بچه چقد خورده چقدشو بالا اورده خب معده خالی میشه دیگه. بعد از۴ ماهگی هم بالا نیاورد همیشه هم تپلی بوده☺☺☺

قوی باش تو میتونی. 💪💪💪 ساعتایی که بچه خوابه تو هم باهاش بخواب که وقتی بیدار میشه انرژی داشته با ...

تو روز قنداق قبول نمیکنه برا همین مجبورم همینجور بالاسرش دست و پاش و نگه دارم وگرنه بیدار میشه

امروز کلا شیشه دادم.سینه رو دوشیدم. با سینه سیر نمیشه همش گریه.اما همون شیرو با سی سی بالا با شیشه میخوره اروم میشه

از سینه کم میخوره زود خسته میشه. یه زمانایی هم یکیاعت پگمیخوره ها ولی باز گشنه سن

اصلا نمیدونم چه سیستمیه

من از توراه برگشتی ندارم..به سمت تو سرازیرم همیشه💗.... 🙏الهی شکر🙏
تو روز قنداق قبول نمیکنه برا همین مجبورم همینجور بالاسرش دست و پاش و نگه دارم وگرنه بیدار میشه امرو ...

ناسی جون همینه بخدا خیلی سخته بچه داری منم امروز کلا داغون بودم بخدا الانم ی ساعت شیر دادم دیدم باز کلافس ب شوهرم گفتم دیگ نمیتونم پاشو شیرخشک درست کن درست کرد ی شیشه دادم بهش الانم روپام وول میخوره خداخدا میکنم زود بخوابه منم بخوابم خیلی خستم😩😩😩

2738
فک کنم دیگه امشب یا فردا بدنیا بیاد.البته زوده هنوز اواسط هفته۳۶ هستم اما خب مث اینکه نینی عجله داره

چطوری  متوجه شدی عجله داره؟

نی نی ها یهو خودشونو موقع شیرخوردن یا بازیگوشی توی بغل،هول میدن به عقب، مواظب باشین مثلا پشت سرشون دیوار یا مبل نباشه.نی نی هم مثل ما تشنه میشه بهش آب بدین.انگشت مکیدن بچه علاوه بر نشانه ی گرسنگی نشانه ی تشنگی هم هست چون به کمک انگشت توی دهنشون آب تولید میکنن،پس آب بدین به نی نی، دندونی یه جنس نرم و یه جنس تقرییبا نرم بخرین و همیشه توی بشقاب پلاستیکی یا جایگاه خود دندونی، روی زمین بذارین تا بچه هروقت خواست راحت برداره.موقع دندون دراوردن غذا نمیخورن و نق نقو میشن.پس درکشون کنیم چون به اندازه کافی نی نی خودش درحال اذیت شدن هست.اینجورمواقع مایعات مثل شربت شیرین خونگی مثلا شربت البالو، به و ... بدین، برای از پوشک گرفتن عجله نکنین اصصصصلا حتی ممکنه چندین ماه توضیح بدین تا دلش بخواد و سن و درکش برسه تا واقعا اون کاری که شما میخواین رو انجام بده،مثلا سرپا نشینه اصلا و هیچ روش و وسیله هم قبول نکنه.اگه دیدی صبرت کم شده و بعد از ده بار تذکر و حرف و ۱۰۰بار آموزش، داد میزنی ،دوسه تا برنامه تفریح و رفت و امد بذار.اگه تغییری نکردی برو دکتر و قرص ضعیف بخور،تا کلا بدنت ریلکس بشه.بچه دو الی ۳ ماه قبل از ۳ سالگی،الکی گاز نمیگیره، دندون آسیاب درمیاره و میل به گاز گرفتن چیزی داره پس دندونیاشو که از داروخونه خریده بودی بشور استریل کن بذار تو لیوان بذار پایین ترین طبقه یخچال و بهش بگو این برای شماست که گاز بگیریش( وگرنه بچه بی تربیت و گازگیر نیست،ولی وقتی هی بگیم گگاااززز نگیر ،بی تربیت،،،،،،،اونم تو ذهنش درج میشه یه بچه ی بی تربیت گازگیره و باید به همین کار ادامه بده

خانمها وقتی انقباض ها اومد سراغتون و  رفتین بیمارستان، کدوم قسمتش اول باید بریم؟ 

اورژانس؟ بخش زنان؟ برگه معرفی باید داشته باشیم؟

من هول دارم بخاطر این چیزا که بلد نیستم😢

نی نی ها یهو خودشونو موقع شیرخوردن یا بازیگوشی توی بغل،هول میدن به عقب، مواظب باشین مثلا پشت سرشون دیوار یا مبل نباشه.نی نی هم مثل ما تشنه میشه بهش آب بدین.انگشت مکیدن بچه علاوه بر نشانه ی گرسنگی نشانه ی تشنگی هم هست چون به کمک انگشت توی دهنشون آب تولید میکنن،پس آب بدین به نی نی، دندونی یه جنس نرم و یه جنس تقرییبا نرم بخرین و همیشه توی بشقاب پلاستیکی یا جایگاه خود دندونی، روی زمین بذارین تا بچه هروقت خواست راحت برداره.موقع دندون دراوردن غذا نمیخورن و نق نقو میشن.پس درکشون کنیم چون به اندازه کافی نی نی خودش درحال اذیت شدن هست.اینجورمواقع مایعات مثل شربت شیرین خونگی مثلا شربت البالو، به و ... بدین، برای از پوشک گرفتن عجله نکنین اصصصصلا حتی ممکنه چندین ماه توضیح بدین تا دلش بخواد و سن و درکش برسه تا واقعا اون کاری که شما میخواین رو انجام بده،مثلا سرپا نشینه اصلا و هیچ روش و وسیله هم قبول نکنه.اگه دیدی صبرت کم شده و بعد از ده بار تذکر و حرف و ۱۰۰بار آموزش، داد میزنی ،دوسه تا برنامه تفریح و رفت و امد بذار.اگه تغییری نکردی برو دکتر و قرص ضعیف بخور،تا کلا بدنت ریلکس بشه.بچه دو الی ۳ ماه قبل از ۳ سالگی،الکی گاز نمیگیره، دندون آسیاب درمیاره و میل به گاز گرفتن چیزی داره پس دندونیاشو که از داروخونه خریده بودی بشور استریل کن بذار تو لیوان بذار پایین ترین طبقه یخچال و بهش بگو این برای شماست که گاز بگیریش( وگرنه بچه بی تربیت و گازگیر نیست،ولی وقتی هی بگیم گگاااززز نگیر ،بی تربیت،،،،،،،اونم تو ذهنش درج میشه یه بچه ی بی تربیت گازگیره و باید به همین کار ادامه بده
تو روز قنداق قبول نمیکنه برا همین مجبورم همینجور بالاسرش دست و پاش و نگه دارم وگرنه بیدار میشه امرو ...

فکر کنم باید سینتو با حوله گرم کنی و نوک سینه و سینه رو ماساژ بدی تا نوک سینت باز بشه،نوزاد انرژی لازم برای بازکردن سینتو نداره.براش سفته

زیر دوش آب گرم هم خوبه که ماساژ بدی

بچه اولم اینقد شیر میخورد با سرعت اروغای سفت و غلیظ بالا میاورد حتی از دماغش هم میزد بیرون ولی باز گ ...

خداحفظشون کنه

اره واقعا باهم فرق دارن 

این فسقلی من تیکه تیکه میخوره. کامل سیر نمیشه

تازه شیر غلیظ نمیخوره

دومی دقیق هر دوساعت میخورد

خدایا بامید تو    💚🏋🏻‍♀️🤸🏻‍♀️🧘🏻‍♀️ورزش در رمضا        
خداحفظشون کنه اره واقعا باهم فرق دارن  این فسقلی من تیکه تیکه میخوره. کامل سیر نمیشه تازه شی ...

اول شیر اب هس اگر نظرت هس اول شیرتو بدوش تا به بخش غلیظش برسه بعد می می رو بده به دهنش

خداحفظشون کنه اره واقعا باهم فرق دارن  این فسقلی من تیکه تیکه میخوره. کامل سیر نمیشه تازه شی ...

وای خداروشکر باردارم دلم واسه تک تک لحظات بچه داری تنگ شده