2752
2734
عنوان

تو این تاپیک میخوام بهتون آگاهی بدم.😍😍

| مشاهده متن کامل بحث + 22215 بازدید | 190 پست
به آفريد جان،مي خواستم ببينم درازونشست آيا كمي به رفع يبوست داره؟! و آيا الان براي من ضرري نداره؟! و ...

عزیزم هیچ تمرینی رو بدون تجویز نباید انجام داد.

تمرینات کگل در بعضی عارضه ها میتونه مشکل رو بیشتر کنه.

من که شما رو معاینه نکردم و نمیدونم.

ولی فرض کن چرخش لگن داشته باشی طبیعتا عضلات کف لگنت تون غیر قرینه دارن یعنی یه طرف سفته یه طرف شل تر و هر چی شما بیشتر کگل انجام بدی این اختلاف تون بیشتر میشه و شرایطت بدتر میشه.اول باید چرخش لگن رو برطرف کرد بعد.

پس تا معاینه لگنی نشدید اصلا کگل انجام ندید.

دراز و نشست هم باید تا حدی باشه که فقط کتفت از روی زمین بلند بشه نشستن کامل به ستون فقراتت آسیب میزنه.

ولی پیاده روی و دوی آروم خیلی هم کمک کنندس.

خوشحال میشم بتونم کمکی بهت بکنم عزیزم.

هر سوالی باشه در خدمتم.🌹

۱۷۶ جان                                                                           ۱۷۶ آرزو                                                                           ۱۷۶ استعداد پرپر شده
عزیزم هیچ تمرینی رو بدون تجویز نباید انجام داد. تمرینات کگل در بعضی عارضه ها میتونه مشکل رو بیشتر ک ...

آخ كه چقدر ماهي،ممنونم ازت براي مهربوني بي منتت.چشم انجام نمي دم فعلا،تا هفته آينده كه بايد توسط پزشك ويزيت بشم و معاينه اصلي و نظرش رو در مورد ميزان افتادگي بگه،و ايشالا كه با فيزيوتراپي حل مي شه مشكلم😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

شما هم یبوست دارین؟من عسل میزنم تو آب ولرم میخورم صبح ناشتا هم عسل و سیاهدونه با هم قاطی میکنم میخور ...

سلام عزيزم،منم در حالت عادي گاهي يبوست پيدا مي كردم كه با خوردن برگه زردآلو خيس كرده و تخم شربتي رفع مي شد،اما وقتي تبديل به شقاق شد ديگه اون برگه زردآلو و آلو ...جواب نداد،دكتر به من پودر پيدرولاكس كه يه ملين هست داد(از ساير ملينها كم عارضه تر هست)كه اين ملين اجازه نمي ده مدفوع آب از دست بده و نرم از بدن دفع مي شه،دكتر به من گفت شبي يك قاشق در يك ليوان آب ولرم حل كن و يه جرعه بخورش،اگر اثر نداشت،شبي دوقاشق غذاخوري،اگر اثر نداشت شبي ٣قاشق غذاخوري حل كن ،و من اين كار رو انجام دادم و براي من شبي ٢قاشق عالي بود،البته دوسه روز بايد استفاده كنيد تا نتيجش رو ببينيد،براي رفع شقاق مدفوع شما بايد كاملا نرم باشه(مثل پوره سيب زميني با عرض معذرت😂)و اين پودر همينكارو مي كنه،شما بايد روزي٩تا١٢ليوان آب و مايعات مصرف كني،و روزانه حداقل٦٠٠تا٨٠٠گرم فيبر بخوري،برنج و سيب زميني و لبنيات،خصوصا پنير رو تا رفع كامل شقاق كنار بزاري،هر روز با سالادت ٢-٣قاشق روغن زيتون بخوري،چاي و قهوه رو كلا حذف كن يا نهايت يك ليوان چاي خيلي كمرنگ.دكتر به من گفت ديگه اصلا از لگن آبگرم استفاده نكن و اگر درد داشتي از كيسه آبگرم استفاده كن و بشين روش كه بسيار خوب بود براي من،بايد روزانه نيم تا يكساعت ورزش داشته باشي جوري كه نفست به راحتي بالا نياد 😁حتي شده تو خونه،خصوصا تو اين شرايط كرونا كه نمي شه رفت باشگاه،و البته يه پماد دستساز و قرص فمي لاكت و ارلستات هم بهم داد و گفت دوهفته اينها رو كه گفتم مراعات كن و بيا واسه ويزيت بعدي،من فقط ٦روزه كه دارم اين كارها رو انجام مي دم و داروهارو مي خورم و خييييييييلي حالم بهتره و وضعيت شقاقم هم خييييييييلي خوب شده و دردرم هم بسيار كمتر شده،شما بايد كلا وضعيت تغذيه و لايف استايلت رو براي هميشه تغيير بدي تا بهبود پيدا كني و دوباره مبتلا نشي،اميدوارم اينها كه گفتم بهت كمك كنه

شما هم یبوست دارین؟من عسل میزنم تو آب ولرم میخورم صبح ناشتا هم عسل و سیاهدونه با هم قاطی میکنم میخور ...

و البته به شما توصيه اكيد مي كنم اگر در يكي از شهرهاي بزرگ ساكن هستيد حتما اول به يك فوق تخصص يا فلوشيپ كلوركتال مراجعه كنيد چون توصيه ها و داروهاي ايشون به خاطر تخصصشون،بيشتر از توصيه ها و داروهاي فوق تخصص گوارش كه رفتم كارسازبود

من وضعيتم جوري بود كه نه مي تونستم بشينم،نه مي تونستم به پشت و طاقباز بخوابم و نه بيشتر از ١٠دقيقه سرپا بايستم از شدت درد،و تنها به صورت خوابيده به پهلو اذيت نمي شدم،اما الان خداروشكر خييييلي بهترم،من ٢ماه و نيم درد كشيدم و اشك ريختم،دستشويي رفتن برام كابوس بود و دو سه بار از شدت دردي كه به خودم پيچيدم از توالت فرنگي پرت شدم پائين و از حال رفتم.بييار نااميد و افسرده شده بودم،اما بعد فهميدم بايد با اين درد صبوري كرد تا بهبود پيدا كنه و البته مراعاااااات خوراك و تحرك

راستي شما بايد تا خوب شدن كامل از مصرف بادمجون پرهيز كنيد،يهني از كنارشم رد نشيد😂براي من بادمجان و عدس و حبوبات بسيييييار آزار دهنده بود و يكي دوباري كه استفاده كردم به شدت حال منو و درد و وضعيت شقاق رو بدتر كرد،البته مي گن حبوبات به خاطر فيبرش خوبه اما روي من اثر عكس داشت،بشناسيد كه كدام خواركي ها حالتون رو بدتر مي كنه و ازش پرهيز كنيد

خداوند مهربون همه بيمارها رو شفا بده و ماها رو هم در كنارش،آمين🤲🏻

آخ كه چقدر ماهي،ممنونم ازت براي مهربوني بي منتت.چشم انجام نمي دم فعلا،تا هفته آينده كه بايد توسط پزش ...

خواهش میکنم عزیزم.

امیدوارم به بهترین شکل درمان بشید.

🌹🌹🌹🌹🌹

۱۷۶ جان                                                                           ۱۷۶ آرزو                                                                           ۱۷۶ استعداد پرپر شده

سلام من بعد زایمان تو دفع مشکل دارم کل شکمم درد میگیره.مثانه هم حساس شده یعنی تازه رفتم دستشویی باز اذیتم و خودمو نگه میدارم دکتر که معاینه کرد میگه افتادگی نیست یعنی با فیزیوتراپی چه کاری ميشه واسم کرد میترسم کم کم بی اختیاری ادرار و مدفوع بگیرم اصلا این مسئله اعصابم بهم ریخته انقدر خودمو نگه میدارم 

سلام من بعد زایمان تو دفع مشکل دارم کل شکمم درد میگیره.مثانه هم حساس شده یعنی تازه رفتم دستشویی باز ...

سلام.

زایمانتون سزارین بود یا طبیعی؟

سلام. زایمانتون سزارین بود یا طبیعی؟

طبیعی بود بخیه داخلی داشتم بعدشم اتاق عمل به خاطر خونریزی سه روز بیمارستان بودم حجم ادرار کنترل میکردن نميدونم دلیلش چی بود و الان نگرانم آسیب به بافت های دیگم وارد شده باشه

طبیعی بود بخیه داخلی داشتم بعدشم اتاق عمل به خاطر خونریزی سه روز بیمارستان بودم حجم ادرار کنترل میکر ...

اینطور که میگید احتمالا یه درجاتی از احتباس ادرار دارید که به خاطر افزایش تون عضلاتتونه.

تکرر ادرار هم دارید یا وقتی از روی توالت دارید بلند میشید چند قطره دیگه هم بریزه؟

بخیه هایی که میخوره در مواردی باعث تشکیل بافت اسکار میشه و چسبندگی بوجود میاره که باید آزاد بشه.وگرنه طی چند سال مشکل ایجاد میکنه.

مشکلتون افتادگی نیست.

اگر امکانش رو دارید برید پیش یه فیزیوتراپیست‌کف لگن.

اگر که نه یه تشت رو پر از آب گرم کنید و روزی ۱۵ دقیقه توش بشینید اگر وان داشته باشید که چه بهتر.نحوه نشستنتون باید طوری باشه که انگار روی توالت ایرانی نشستید.و آب در تمس کامل با ناحیه واژنتون باشه.

این کار رو تکرار کنید علائمتون کمتر میشه.

ولی من پیشنهاد میکنم حتما مراجعه کنید به یه فیزیوتراپیست کف لگن‌که با تکنیک های دستی براتون آزاد کنه چسبندگی ها و اون سفتی عضلات رو.

اگه میخواید بگید کدوم شهرید تا راهنماییتون کنم کجا برید.

اینطور که میگید احتمالا یه درجاتی از احتباس ادرار دارید که به خاطر افزایش تون عضلاتتونه. تکرر ادرار ...

ممنون از راهنماییت نشت ادرار ندارم داخل واژنم خیلی بافت هست ولی سونو واژینال دادم خوب بود دکتری که رفتم هم گفت افتادگی مثانه نداری آزمایش برای عفونت داد که اونم سالمه.من مازندران قائمشهر هستم.کاش خوب بشم از آینده و نداشتن کنترل میترسم الان که کلی بهم ریختم.

یه مورد اینکه من احساس میکنم از وقتی بعد زایمان رابطه شروع کردم اوضام اینطور شده اوایل انقد ناحیه واژنم حساس نبود مثلا نیم ساعتم نميشه دستشویی رفتم ولی الان احساس ادرار دارم در صورتی که میدونم ادرار ندارم اگه هم باشه کمه ولی بی اختیاری ندارم و این حس خیلی اذیتم میکنه 

یه مورد اینکه من احساس میکنم از وقتی بعد زایمان رابطه شروع کردم اوضام اینطور شده اوایل انقد ناحیه وا ...

عزیزم این حالت احتباس ادراره.

با درمان های فیزیوتراپی قابل بهبوده.

ولی من که تو قائمشهر نمیشناسم جایی رو.

اول این که ذهنت رو خیلی درگیرش نکن چون استرس تاثیر خیلی زیادی داره روی این حالتت.

چند تا تمرین بهت میگم که انجام بدی.

اولی تنفس دیافراگماتیکه.رو کمر بخواب دو تا زانوهات خم باشن.کف دو تا پات روی تخت.یه دستت رو ی شکمت باشه یه دست روی قفسه سینه.طوری نفس بکش که وقتی نفس میکشی شکمت بیاد بالا.نباید همزمان قفسه سینه هم با شکمت بیاد بالا.یعنی موقع دم شکمت رو باد کن.

تمرین دوم همینطوری که رو کمر خوابیدی و زانوهات خمن و کف دو تا پات رو تخته باسنت رو سفت کن.احساس میکنی کمرت میچسبه به تخت.۸ ثانیه این حالت رو حفظ کن بعد رها کن.و ۱۰ مرتبه تکرار کن.

تو تشت آب گرم هم بشین همونطوری که گفتم.

نمیدونم وضعیت شهرتون چطوره.ولی یوگا خیلی کمک میکنه.

اگر هم که جایی رو پیدا کردی که انجام بدن فیزیوتراپی کف لگن عالیه.تو تهران من میشناسم.

این کارها رو حتما انجام بده.

خصوصا اون تمرین تنفسی که بهت گفتم معجزه میکنه.

سلام استارتر عزیز من هم بعد زایمان افتادگی روده گرفتم دکتر گریدشو نگفتن الآنم عراقم چکار کنم بنظرت ...

سلام عزیزم.

موقع دفع احساس بیرون زدگی قسمتی از روده رو دارید یا نه؟طوری که بعد از دفع برگرده داخل.

بهترین کار اینه که فیزیوتراپی برید.

نمیدونم تو عراق اوضاع چطوریه و این فیزیوتراپی به چه صورت انجام میشه.

ولی باید تا جای ممکن عضلات کف لگنتون رو تقویت کنید.

بهتره شرایط رو جوری کنترل کنید که دچار یبوست نشید.

2706