2737
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

برای ترشی مخلوط من گل کلم،هویج،خیار،بادمجون،سیر،موسیر،فلفل دلمه،فلفل تند،سبزی رو خوی میشورم خورد میکنم میزارم روی ی دستمال که آبش خشک بشه به غیر بادمجون که با سرکه میزارم ی کم بپزه سرکه رو هر ی دبه سرکه رو با دو تا کاسه اب میزارم رو گاز ی قل بزنه و میزارم خنک بشه گل کلم و بقیه موادم میریزم تو ی ظرف بزرگ روش زرد چوبه فراوون و نمک و فلفل و سیاه دونه و گلپر میریزم با هم مخلوط میکنم بعد میریزم تو دبه یا شیشه و روش سرکه میریزم و درش و میبینم تا دو هفته خوب جا بیوفته

خدا جونم شکرت...

برای لیته من بادمجونامو پوست میگیرم و نگینی خرد میکنم میزارم با سرگه بجوشه تا بپزه فلفل و خرد میکنم هویچ و سیرم یا رنده یا ساطوری میکنم بادمجونای پخته رو خوب میکوبم سبزی و بقیه موادم بهش اضافه میکنم با نمک و فلفل و زرد چوبه

خدا جونم شکرت...
2738
خب سوالت چیه...چیش خوب نمیشه.ازچه مواد اولیه ای استفاده میکنی ایناهمش مهمه..درصمن من ترشی گزاشتنم خ ...

دستورتو بگوو.منظورم اینه که نسبت هام درست نیست نمیدونم خوشمزه نمیشه چراا

دستورتو بگوو.منظورم اینه که نسبت هام درست نیست نمیدونم خوشمزه نمیشه چراا

ببین عزیزم بستگی داره/من خودم شمالی م وتوگیلان سبزیجات محلی فروان تره..امادرکل ی مدلش بهش میگیم هفت بیجار که حدودنیم کیلو بادمجور و۲۵۰گرم هویج و۲فلفل دلمه‌متوسط وحدود۱۰تا۱۵تاحبه سیر وکلم سفید ولبوبرای قرمزی ش چن تادونه بگیرباسبزی ترشی حدود۲۵۰گرم کافیه (خوردش کن ریز بعدشم روی بخاری یاافتاب خشک ش کن وگرنه کپک میزنه)

همشو خوردکن.بادمجون رو توسرکه انگور (ازاین قرمزا)وی گوچولو نمک بزار بپزه بقیه موادم نگینی خوردکن وبابقیه مواد ک ترجیحا نگینی خوردشه قاطی کن...لابه لاشم ادویه ترشی یکم بزن و کلپر ساییده شده وحتی چن تابرگ تازه شو بریزتوش

حدود۲۰روزبمونه اماده میشه/خوبی شم اینه ک نسبت ب بقیه ترشایی دیگ موندگاری بالایی داره ومیتونی برای طولانی مدت تویخچال نگهداری

من گاهی یدونه ساقه کرفس م میخرم خوردمیکنم میریزم توش یا یدونه فلفل چیلی برای خوش رنگ شدنش

اندازه مواد تقریبه اماهمینا قول میدم عالی‌میشه

تو نسبت به آرزوی اهلی قلبت مسئولی رفیق...❤
ببین عزیزم بستگی داره/من خودم شمالی م وتوگیلان سبزیجات محلی فروان تره..امادرکل ی مدلش بهش میگیم هفت ...

راستی سرکه وردا بگیر...برای این مدل ترشی عالیه

تو نسبت به آرزوی اهلی قلبت مسئولی رفیق...❤
2706