1373
1363
عنوان

بخیلیم؛ بخیل!

94 بازدید | 8 پست

ما را مثل عقرب بار آورده‌اند؛ مثل عقرب!

ما مردم، صبح که سر از بالین برمی‌داریم تا شب که کـپه مرگمان را می‌گذاریم، مدام همدیگر را می‌گـَزیم!

بخیلیم؛ بخیل! خوشمان می‌آید که سر راه دیگران سنگ بیاندازیم؛ خوشمان می‌آید که دیگران را خوار و فلج ببینیم.

اگر دیگری یک لقمه نان داشته ‌باشد که سق بزند، مثل این است که گوشت تن ما را می‌جوَد! تنگ نظریم ما مردم. تنگ نظر و بخیل! بخیل و بدخواه. وقتی می‌بینیم دیگری سر گرسنه زمین می‌گذارد، انگار خیال ما راحت تر است. وقتی می‌بینیم کسی محتاج است، اگر هم به او کمک کنیم، باز هم مایه خاطر جمعی ما هست. انگار که از سرپا بودن همدیگر بیم داریم!

کلیدر

محمود دولت‌آبادی

طبیعت واقعی بشر شادی است. هر انسانی بدون استثنا و به طور آگاهانه یا نا آگاهانه به دنبال شادی است. ماهاریشی

فقط 27 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
تیکر تولد عقشم😍 و عروسیم انشالله😍 اخه ۵ ساله تو عقدم میشه با دل مهربونت برام صلوات بفرستی تا منم خانوم خونه خودم بشم🙏😍 فرستادی بهم بگو گلم اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم🌹خاطره ای که از بچگیم دارماین بود که یه بار توی پارک به مامانمگفتم:مامان من زشتم؟گفت: تو پارک منو مامان صدا نکن بگو خاله 😐😂♤‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ من مامان حسام  جونم من میدونم😍پسرررم الان هیچ وجود خارجیم نداری اما تا ۱۴۰۰ من میدونم ک بغلمی ای خدااااااا😍😍😍از الان عاشقتم عشق مامان 😍😂❤ 

تو يه ماماني!

پس وقت كافي براي خريد نداري!

همين الان ليستت رو بچين

و در خونه تحويل بگير

اره

برره ای نباشیم☝🏻☻😐...... تو فقط دلت بخاد ی روزی مال هم بشیم❤❤التماسش به خدا، حاجت و نذرش با من❤❤.....های✋ مای نِیم ایز : ها؟؟🤔 مای نِیم ایز : وات؟؟🤔 مای نِیم ایز : عااااادلهههههه😎😒های کیدز🤚☺دو یو لایک وایلنس؟؟😀😀😐...آهای خوشگل عاشق °°° آهای عمر دقایق °°° آهای وصله به موهای تو سنجاق شقایق😍🎆...I have died everyday waiting for you...Darling don't be afraid... I have loved you for a thousand years... I'll love you for a thousand more❤❤... Tut elimden beni çok sev... Kimseye ‌verme... Seveceksen ömürlük sev... Bir günlük sevme❤❤... ای چراغ هر بهانه از تو روشن از تو روشن😍😍ای که حرفای قشنگت منو آشتی داده با من❤❤❤❤
1379
من که اصلا اینجور نیستم احتمالا خودش اینجور بوده

عزیزم نویسنده در مورد جامعه حرف میزنه. من اطرافم تو جامعه خیلی زیاد دیدم. 

طبیعت واقعی بشر شادی است. هر انسانی بدون استثنا و به طور آگاهانه یا نا آگاهانه به دنبال شادی است. ماهاریشی
واقعا چرا اینجوری هستیم ...چشم دیدن موفقیت بقیه رو نداریم

من فکر می کنم چون عزت نفس خیلی ها پایینه. این موضوع باعث حسادت و بخل میشه. همه گیر بودنش هم بدون دلیل می تونه اینو ایجاد کنه. یعنی خیلی هامون نمی دونیم چرا و چطور ولی عزت نفس و اعتماد به نفس نداریم. پس حقارت بقیه میتونه اروممون کنه.