2733
2734
عنوان

كدوم غذا رو.خيلى خوب و خوشمزه درست مى كنيد؟

| مشاهده متن کامل بحث + 846 بازدید | 56 پست

والله من هرکسی دستپختم رو خورده عاشقش شده از جمله خونواده همسر😀خونواده خودم، دوستام، شوهرم😍آشپزی رو از پنجم دبستان انجام دادم کم کم تا خیلی خوب یاد گرفتم حتی غذاهایی ک اولین بار درست کردم رو همه میگن عالی شده دیگه الله هو اعلم 😂😂😂😂... ولی خودم اصن علاقه به دستپخته خودم ندارم ماله مامانمو دوس دارم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ببین برای قرمه سبزی اول اینکه باید سبزیت خیلی خوب سرخ شده باشه، نسوزن ولی خوب سرخش کن همه مزه این غذا به طعم سبزی ش هست، لوبیا هم به جای لوبیا قرمز از لوبیای عروس استفاده کن، بزرگ میشه ولی مزه اش فوق العاده است، پیاز هات رو نگینی خرد کن سرخ کن، گوشتت رو توش تفت بده بهتره یکم دنبه توش بندازی ولی حتما یادت باشه که موقع کشیدن دربیاری، زیاد هم نریز که بوش رو نگیره، زردچوبه و یک کم رب قرمز بزن، زیاد نکنی که قرمز بشه فقط یک کم، بعد سبزی رو بریز و لوبیاهات، غذا که پخت اواخر پخت یکم شنبلیله خشک بریز توی غذا زیاد نریزی که تلخ میشه، در آخر هم توش گرد لیمو بریز

نوش جونت 

البته من شنیدم اواخرپخت اگر رب انار هم بزنی خیلی خوب میشه ولی امتحان نکردم خودم

ازت بدم میامد، وقتی میگفتن مبارکه پسره، چه خوب آفرین پسره، دلم میخواست همه رو خفه کنم، تو رو بیارم بیرون، نباشی، 😢 بدم میامد چون احساس میکردم به خواهرت توهین میشه، دلم میشکست از حرفها، حرفهاشون باعث شد ازت بدم بیاد، منتظر اومدنت نبودم اینقدر که حتی یه عکس هم نگرفتم از بودنت 😢 تو اومدی، صورت ماهت رو که دیدم عاشقت شدم، خنده های دلبرانت، ساکتی و مظلوم بودنت، وقتی خواهرت رو از من هم بیشتر میشناسی، من رو ببخش پسرم، من رو ببخش اگر گفتم دوستت ندارم، عاشقتم با همه وجودم با همه قلبم، اگر بخوای جون و عمرم رو براتون میدم، کاش مردم میدونستن گاهی با جملاتشون چه آتشی به قلب دیگران میتونن بزنن، دوست دارم مرد بزرگ بشی نه نر، دوستت دارم پسرم😘
2728

برای مرغ هم اول بزار مرغ با یکم پیاز بجوشه، اون کف 5 تا 6 دقیقه کافیه

بعد از آب خارجش کن یکم آب روش بگیر آبش که رفت با کره خوب تفت بده، پیاز رو رشته ایی تفت بده بعد مرغ ها رو بچین روش، تو یه ظرف جدا رب رو تفت بده با یکم سس قرمز و زعفران آب سی ده و یکم زرد چوبه و یکم کره، سس آماده شده رو بریز روش، البته آب فراموشت نشه خیلی آب نریز که شناور بشه، یک برگ از برگ بو و یه هویج هم چهارقاج بریز توش 

البته که نمک یادت نره 

برای فوریه سبزی هم نمک رو آخر سر با گرد لیموت بریز نوش جونت

ازت بدم میامد، وقتی میگفتن مبارکه پسره، چه خوب آفرین پسره، دلم میخواست همه رو خفه کنم، تو رو بیارم بیرون، نباشی، 😢 بدم میامد چون احساس میکردم به خواهرت توهین میشه، دلم میشکست از حرفها، حرفهاشون باعث شد ازت بدم بیاد، منتظر اومدنت نبودم اینقدر که حتی یه عکس هم نگرفتم از بودنت 😢 تو اومدی، صورت ماهت رو که دیدم عاشقت شدم، خنده های دلبرانت، ساکتی و مظلوم بودنت، وقتی خواهرت رو از من هم بیشتر میشناسی، من رو ببخش پسرم، من رو ببخش اگر گفتم دوستت ندارم، عاشقتم با همه وجودم با همه قلبم، اگر بخوای جون و عمرم رو براتون میدم، کاش مردم میدونستن گاهی با جملاتشون چه آتشی به قلب دیگران میتونن بزنن، دوست دارم مرد بزرگ بشی نه نر، دوستت دارم پسرم😘

برای زرشک، زرشک پلو حتما بشورش، اول یکم تفت بده تو کره شکر و زعفران آب شده هم بریز، اگر مهمون داری خلال پسته و بادوم هم تفت بده جدا بریز روی برنجت

من برا دو نفر اینجوری درست میکنم  مرغ و اول میزارم بپزه بعد ریش ریش میکنم  زرشکم از قبل ...

خدا خیرت بده، من هیچ‌وقت ته چین رو یاد نگرفتم ولی حتما دستورت رو اجرا میکنم

2740
من قورمه سبزیهام به گفته دیگران بی نظیره... بقیه غذاهام خوب جا افتاده اس چون وقت واسش میذارم

دستور قرمه سبزي و ميشه بگيد؟

قرمه سبزياى من وحشتناك بدمزه ميشن  

كاش ميشد دست اتفاق را گرفت، تا نيفتد...!
دستور قرمه سبزي و ميشه بگيد؟ قرمه سبزياى من وحشتناك بدمزه ميشن    

من گوشت روتفت میدم با پیاز وبعد لوبیا رو بهش اضاف میکنم میزارم بپزه... سبزی قورمه رو که قبلا از فریز کمی تفت داده بودم رو با پیاز رنده شده ویه حبه سیر دوباره تفت میدم تو روغن بعد که رنگش یکم تیره ترشد(نباید بسوزه سبزی چون عطر وطعمش رو از دست میده) شنبلیله خشک میزنم. بعد ده دقیقه میزارم با گوشت بپزه (توزودپز) یه لیمو عمانی هم میندازم داخلش.  بعد میرزم توقابلمه ودراخر بهش نمک فلفل وابلیمو اضاف میکنم وزیرشعله رو کم میکنم تا جا بیافته وبه اصطلاح به روغن بشینه.. بدون اغراق تا حالا هرکی قورمه سبزیمو خورده فراموشش نشده. 

آقا جون من هرجا چشمم به اسم مبارکت میخوره، اشکم روان میشه، قلبم به درد میاد. میگم  امکان نداره من از درگاهتون دست خالی برم. السلام علیک یاابا عبدالله الحسین(ع)