2737
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
ان شاالله زود خوب بشن من تازه پنج ماهه که آی بی دی دارم خیلی میترسم تازه ۲۳ سالم شده خیلی سخته همش ا ...

عزیزم انشالا شما زود خوب میشی

به حق مهربونیش قسمش میدم اول شمارو بعد عزیز منو هم شفا بده 

ما از ۱۶ سالگیش درگیر شدیم تا الان که ۲۲ سالشه تقریبا دو سال هر دکتری می رفتیم تشخیصی نمیذاشتن یا اشتباه تشخیص نمیذاشتن بهترین دکترای شهرمون و تهران بردیم، هی بدتر و بدتر شد تا علائم کامل کلانژیت اسکلوروزیس ( کبد)و آی بی دی ظاهر شد و با آزمایشهای خیلی زیاد و کمیسیون های پزشکی متعدد این تشخیصو گذاشتن تا دو سه سال که دکترا بفهمن چه داروهایی روش جواب میده خیلی زجر کشیدیم همش بیمارستان و دکتر بودیم یه موقع یه دارو بدتر ش میکرد یه موقع اثری نداشت یه مدت فقط دگزامتازون کنترلش میکرد که کلی از دندوناش شکست و با قطعش چون خیلی چاق شده بود ناگهان به شدت لاغر شد و پوستش کامل ترکای وحشتناک شد که هنوزم بوضوح هست. دیگه نگم از موقعیتهای زندگیش مثل کنکورو دانشگاه و..‌. که تو اوج این بیماری بود و چقد اذیت شدیم بابتش، یه چشممون اشک بود یه چشممون خون. در نهایت هم که دکترا میگن باید تا آخر عمر دارو بخوره و فقط باید با سبک زندگی درست سعی کنه کنترلش کنه یه ذره استرس یه ذره خواب نامنظم یه غذای سنگین قشنگ محرک حملاتشه و خدا میدونه اینا چقدر برا یه جوون آزار دهنده است حالا باز خداروشکر تا حدودی با دارو کنترل شده ولی میدونین دیگه  موقع حمله یا عود کاری نمیشه کرد باید هر چند وقت یکبار بربم بیمارستان و خیلی درد میکشه تا فروکش کنه

البته ببخشید اینارو گفتم اصلا قصد ناراحت کردن شما نیست بهرحال اطلاع از شرایط بقیه همیشه آدمو امیدوار میکنه 

گفتم 

که بگم شما احتمالا اوضاعتون خیلی بهتره خدارو هزاران بار شکر فقط مشکل روده دارین و زود تشخیص گرفتین ایشالا اصلا پیشرفت نمیکنه و سر چند وقت خوب خوب بشین برا ما هم دعا می کنین

امیدوار باشین جوونین کلی انرژی دارین برای جنگیدن با شرایط سخت آدم تو شرایط سخت خودشو می شناسه و موفق میشه

من این حرفای دلم و هیچوقت به عزیزم نمی زنم همه اطرافیان سعی کردیم عادی باهاش برخورد کنیم انگاری نیست بیماری، نذاشتیم بخاطر شرایطش جلوی پیشرفتش گرفته بشه دقیقا مثل کسی که بیمار نیست ازش انتظار داریم تا فکر نکنه نمیشه یا نمی تونه شمام همینطور اصلا به بیماری فکر نکنین راه خودتونو برین بذارین این شرایط سخت سکوی پرش شما باشه بجای مانع، بذارین از شما یه فرد قوی تر بسازه بجای شخصیت نا امید و ضعیف و فقط با شیوه میشه با این بیماری جنگید و از پا درش آورد دعا میکنم از ته قلبم خدا

بحق بزرگی و مهربونیش بحق ارحم الراحمینش همه ی بیمار رو هرچه زودتر از بیماری نجات بده

عزیزم انشالا شما زود خوب میشی به حق مهربونیش قسمش میدم اول شمارو بعد عزیز منو هم شفا بده  ما ...

خیلی ممنون واقعا امیدوارم کردین چون کم کم داشتم تسلیم میشدم واقعا خیلی با شهامت هستین من پارسال پیش یه دکتر رفتم گفت فیشر داری باید عمل بشی بعد عمل از دست این دکتر لعنتی گاز پد سه چهار روز تو روده ام مونده بود بعد چهار روز که خیلی درد شدید داشتم رفتم دکتر گفتم گاز پد مونده تو شکمم بعد ببخشید شرمنده هرکاری کرد این گاز پد نیومد بیرون و بزور دارو دفع شد و خیلی درد داشتم دکتر هم گفت هیچ دارویی لازم نداری و حتی یه قرص بهم نداد بعد ازون همش سوزش شدید در ناحیه رکتوم داشتم و مخاط و خون تو مدفوعم بود تا اینکه پیش یه دکتر دیگه رفتم و ایشون کولونوسکوپی انجام دادن و از سابقه بیماری پرسیدن منم قضیه عمل فیشر رو گفتم تعجب کرد که چطور بدون کولونوسکوپی عمل انجام داده و بعد از معاینه گفت که از ناحیه رکتوم تا پانزده سانت دچار التهاب شده و متاسفانه آی بی دی دارید الان خیلی پشیمونم همش میگم کاش عمل نکرده بودم واقعا سخته خدا هیچوقت از تقصیر اون دکتر خدا نشناس نگذره همه زندگیمو به باد داد مرسی از حرفاتون خیلی روحیه گرفتم اخه خیلی نا امید شده بودم مخصوصا وقتی میبینم بابا مامانم اینقد نگران من هستن دم میخاد نباشم فکر کنم عزیزتون فرزندتون هست ان شاالله خدا به بزرگی و مهربونیش شفا نصیب همه بیمارها کنه بازم ممنون از حرفهاتون خیلی ممنون

خیلی ممنون واقعا امیدوارم کردین چون کم کم داشتم تسلیم میشدم واقعا خیلی با شهامت هستین من پارسال پیش ...

خواهش میکنم

بر چه اساسی گفتن آی بی دی؟! آبی دی یه بیماری خود ایمن محسوب میشه که سلول های مخاط روده علیه خودشون حمله میکنن و مخاط روده از بین میره و در مرحله پیشرفته بافت زیر مخاط هم ازبین میره و پیشرفت میکنه ولی شما اصلا مشکل خود ایمنی ندارین! بخاطر یه عامل خارجی بافت روده اتون آسیب دیده و  احتمال زیاد با مراعات و مصرف دارو خوب میشین خداروشکر! این خیلی خوبه!

واقعا مطمئن باشین خوب میشین و کاملا درمان میشین فقط پیگیر درمان باشین و میدونین که استرس عامل اساسی عملکرد بد روده است استرسو از خودتون دور کنین انگار نه انگار که مشکلی هست انقد به روتون نیارین تا پدر و مادرتون هم یادشون بره. بعضی وقتا شمایی که خودت بیماری داره اذیتت  میکنه مجبوری بقیه رو هم آروم کنی پدر و مادر واقعا دست خودشون نیست نمیتونم نگران نباشن ولی شما میتونی به اونا امید و آرامش بدی و از نگرانی درشون بیاری اینجوری حال خودتم خوب میشه.

انشالا خیلی خیلی زود خوب میشین🌹🌹🌹

بعد کولونوسکوپی و عکس برداری از روده گفت ای بی دی داری قضیه گاز پد هم فک کنم بهش نگفتن و فقط عمل فیشر رو گفتن ک گفت اصن فیشر نداشته یا جای عمل خوب خوب شده که قابل تشخیص نیست مرسی واقعا ممنونم ازتون ازینکه امیدوارم کردید

2738
سلام عزیزم من تازه عضو شدم میدونم تایپکتون مال خیلی وقت پیشه ولی خاستم بپرسم مشکلتون حل شد؟اخه منم ه ...

سلام عزيزم من ٢٤سالمه پنج ساله كوليت السراتيو دارم شديدش كل روده بزرگم درگيره روزي ٤عدد قرص مزالوور مصرف ميكنم

شما كرون داري يا كوليت السراتيو؟

اصلا نگران نباش هميشه قرصاتو مصرف كن سر وقت

وقتي قرصاتو مصرف كني هيچ مشكلى ندارى  اگه داروهاتو قطع كنى حالت خيلي بد ميشه حتي ممكنه بد تر از قبل بشه 

هر سوالي داري ميتونى ازم بپرسي درباره بيماري IBD 😊

سلام عزيزم من ٢٤سالمه پنج ساله كوليت السراتيو دارم شديدش كل روده بزرگم درگيره روزي ٤عدد قر ...

سلام عزیزم درخواست دوستی دادم خواهشا قبول کن یه سری سوال داشتم.

من حدود یک سال هست از استرس نابود کردم خودمو. کولونوسکوپی رفتم اندسکوپی رفتم هیچ موردی نبود. فقط میکروب معده داشتم که اونم بعد یه دورت مصرف انتی بیوتیک و تست اوره خوب شد. حقیقتش من هیچ دردی ندارم و تنها علائمم اینه گاهی اوقات سر و صدای شکم یا روده هست و اکثر مواقع مدفوع شل هست، اسهال نیستا ولی خب شکل نداره که نمیدونم از استرس زیاده با نه. اینقدر تو نت سرچ کردم استرس روی استرس اخرش گفتم شاید کرون یا اولستراتیو باشه. آیا میشه هیچ دردی نداشته باشی ولی ای بی دی داشته باشی؟ 

اینک بگم اکثر مواقع دفع گاز ( ببخشید همون گوز) زیاده

خودم ندارم عزیزترین کسم داره که همیشه می گفتم کاش خودم بجاش مریض بودم : /discussion/topic/2944463/ibd?postId=95873375

زهرا خانم میشه شما هم بی زحمت منو در‌ مورد مطلبی که یه پست بالاتر اشاره کردم راهنمایی کنید

من حدود یک سال هست از استرس نابود کردم خودمو. کولونوسکوپی رفتم اندسکوپی رفتم هیچ موردی نبود. فقط میکروب معده داشتم که اونم بعد یه دورت مصرف انتی بیوتیک و تست اوره خوب شد. حقیقتش من هیچ دردی ندارم و تنها علائمم اینه گاهی اوقات سر و صدای شکم یا روده هست و اکثر مواقع مدفوع شل هست، اسهال نیستا ولی خب شکل نداره که نمیدونم از استرس زیاده با نه. اینقدر تو نت سرچ کردم استرس روی استرس اخرش گفتم شاید کرون یا اولستراتیو باشه. آیا میشه هیچ دردی نداشته باشی ولی ای بی دی داشته باشی؟ 

اینک بگم اکثر مواقع دفع گاز ( ببخشید همون گوز) زیاده

2706