2737
2739
عنوان

پرسش و پاسخ احکام وسواس

| مشاهده متن کامل بحث + 13136 بازدید | 200 پست

نظر شما چیه؟ یکی از آشناها با وجودی که گرفتن سود سپرده بانکی توسط مرجع تقلیدش حلال اعلام شده ولی هیچوقت نه وام بانکی میگیره و نه سود سپرده بانکی و معتقده که توی قران اومده حلالا طیبا. یعنی هم حلال باشه و هم طیب . ایا این سختگیری بیش از حد نیست یا اینکه ما هم باید اینطور باشیم

نظر شما چیه؟ یکی از آشناها با وجودی که گرفتن سود سپرده بانکی توسط مرجع تقلیدش حلال اعلام شده ولی هیچ ...

عزیزم بهتره نظر مرجعتون رو بپرسید، ولی احتیاط در اینطور موارد مشکلی نداره.

رَبَّنا هَب لَنا مِن ذُرّیَتِنا قُرَّه اَعیُن😇

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

به اندازه سه انگشت کنار هم باید مسح کنید حدودا ۴ یا ۵ سانت میشه، مهم کف سر و بیخ ریشه موها هست و رطو ...

هر جایی از جلوی سر به هر اندازه ای که باشه کفایت میکنه.

اینکه به اندازه سه انگشت کنار هم و به درازای یک انگشت باشه احتیاط مستحبه.

لازم هم نیست پوست سر باشه،فقط موی جلوی سر باشه کافیه .اگر مو بلنده باید بیخ مو مسح بشه.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2731
هر جایی از جلوی سر به هر اندازه ای که باشه کفایت میکنه. اینکه به اندازه سه انگشت کنار هم و به درازا ...

سپاس بانو💐ممنون از توجهتون

بستگی به مقدار خونریزی داره عزیزم در حین انجام غسل نباید خونریزی داشته باشه و ازش دفع بشه دراین صور ...

طبق نظر امام و رهبری غسل جنابت در دوران حیض اشکال داره و جنابت برطرف نمیشه.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
میتونه قصد ده روز بکنه تا بتونه اونجا روزه بگیره

طبق نظر آقای مکارم اگر در طول سال جمعا نود روز اونجا باشه وطن حساب میشه و نماز و روزه کامله.

2740
سپاس بانو💐ممنون از توجهتون

خواهش میکنم.

مرسى عزيزم  واسه مسح سر  بايد حتما كف سر از اون ته تا اولش خيس بشه و مسح كنيم؟

دوست خوبم، جواب کاملتر سوال شما در تاپیک قرارگرفته لطفا مراجعه کنید و مطالعه نمایید.

استارتر عزیز کسی که دو روز آخر ماه مبارک رو بره مسافرت روزش باطله؟ البته اون شخص اون شهر خونه داره ...

دوست عزیز جواب کاملتر سوال شما در تاپیک قرارگرفته مراجعه کنید و مطالعه بفرمایید

کسی که حیض هست مثلا روز سوم( منظورم اینه که هنوز پاک نشده ) میتونه غسل جمعه یا جنابت کنه؟

دوست عزیز جواب کاملتر سوال شما در تاپیک قرارگرفته مراجعه کنید و مطالعه بفرمایید

متاسفانه من وسواس دارم😢

گاهی غسل میکنم میام بیرون اینقد فک میکنم که غسلم کامل بوده یانه دوباره میرم غسل میکنم

یامثلابچم توی سن از پوشک ‌گرفتنه گریه میکنم وقتی میبینم شلوارش خیسه چون به تموم خونه شک میکنم ونمازخوندن وطهارت سختم میشه

واسه شادی روح برادرم 💔صلوات بفرستین لطفا ممنونم 
متاسفانه من وسواس دارم😢 گاهی غسل میکنم میام بیرون اینقد فک میکنم که غسلم کامل بوده یانه دوباره میر ...

عزیزدلم

علت های وسواس رو براتون کامل توضیح دادم در اول تاپیک، سعی کن

اول از همه خودت رو تقویت کنی و اگر تونستی یه امپول بکمپلکس بزن،

دو اینکه غذاهای با طبع سرد مثل سالاد ماست دوغ پنیر آلوچه گوجه خیار کاهو کلم و ...یمدت اصلا نخور، یا اگر خواستی بخوری با مصلحش بخور مثلا پنیرو گردو و یا ماست و نعنا و برنج و زیره...

سوم اینکه نباید اصلا دچار یبوست بشی، یبوست یکی از موارد بشدت تاثیر گذاره در وسواسه، اگر یبوست داری برای رفعش صبحها ناشتا یک قاشق مربا خوری خاکشیر رو با یک لیوان اب جوش دم کن و بعداز یک ربع اون رو با عسل ویا نبات میل کن، هرروز، درزمان فعلی که روزه هستید برای وعده افطار اینکاررو بکن،انجیر خیسانده در شیر و گلاب هم موثره

چهارم عزیزم اگر شرایطش داری حتما هفته ای چند روز استخر برو و در داخل استخر هر چنددقیقه سرت رو بکن زیر اب و دراب بشین تا تقریبا یک وجب اب روی سرت باشه، فشار اب باعث تخلیه استرسها و انرژی های بدنت میشه و درعوض انرژی مثبت اب به شما منتقل میشه، در ضمن همه جای استخر پاک پاک هست و همه افراد هم پاک هستند پس دلیلی برای رفتار غیر معمول وجود نداره.

پنجم در رابطه با غسل طبق نظر همه مراجع انجام غیر معمول رفتاری و وسواسی در طهارت و غسل و امثالهم حرام است، یعنی شما فقط یکبار اجازه غسل یا وضو یا نماز داری که یقینا غسل شما هم درسته و اصلا جای شک وجود نداره و انجام دوباره غسل شما هیچ ثوابی نداره که هیچ گناه هم هست و اسراف اب هم محسوب میشه، اب یک ماده سیاله و به همه ظاهربدن که لازم هست شسته بشه نفوذ میکنه، پیامبر بایک تشت و یک حوله غسل میکردند، با نم حوله ای که خیس شده، در شرایط فعلی زندگی و فشار ابهای دوش و شیلنگ یقینا شما چندلحظه زیر اب باشی اب به همه جای بدنت رسیده،

ششم اینکه شک شما و حتی یقین شما به عنوان یک فرد وسواسی برای هیچ کس حجت نیست، شما حتی اگر یقین پیدا کنی جایی نجسه، میتونی بنا رو برپاکی قرار بدی،مگر اینکه یک فرد غیر وسواسی این یقین شما رو تایید کنه، 

بر این اساس زمانی که شما شلوار فرزندتون رو میبینید که خیسه، در درجه اول باید مطمعن بشید که ادرار هست، شاید بچه اب ریخته و در درجه دوم وقتی در نجس بودن شلوار به یقین رسیدید، شما و یا افراد غیر وسواسی حق جستجو و تفحص در نجاست رو ندارید، یعنی شما حق ندارید روی فرش یا روی مبل و زمین دنبال خیسی بگردید، و اگر هم خیسی بطور اتفاقی روی فرش دیدید تا یقین فرد غیر وسواسی نباشه شما حق ابکشی ندارید،

پس انجام رفتارهای وسواسی حرامه و هیچ علتی نداره ،

اول از همه به تغذیه تون خیلی اهمیت بدید،

فایل های صوتی و تصویری استاد فرحزاد در رابطه با وسواس در برنامه سمت خدا رو حتما دانلود کنید و مکرر گوش بدید، چون شما دائما از طرف شیطان مورد حمله و وسوسه هستید و برای تقابل با اون نیاز به مکرر گوش دیدن این فایلها و عمل حتما عمل به اونها رو دارید،

خواهشا خواهرم در رابطه با وسواستون با افراد غیر کارشناس و مشاور به هیچ وجه صحبت نکنید و پای حرف بقیه افراد وسواسی اصلا نشینید که تاثیر خیلی بدی هم برای شما و هم برای طرف مقابلتون داره،

نکته مهم ایت الله فاطمی نیا، در پیام تصویری اعلام کردند که هر فرد وسواسی در طهارت و نجاست چیزی شک کرد و حتی شک نزدیک به یقین پیدا کرد بنا رو بر طهارت بزاره و بگه اگرهم این مسعله ایراد داره گناهش به گردن اقای فاطمی نیا سید اولاد پیامبر، و ایشون همه این گناهان رو در صورتی که گناه نیست و فقط شک هست به گردن گرفتن، پس از حالا به بعد شما در هر مسعله ای دچار وسواس شدی بنا رو بر طهارت بگذار و بگو گردن اقای فاطمی و نیا یک نفس عمیییق بکش و به زندگی با ارامش ادامه بده، 

از کوچکترین مساعل و شکها و وسواسهات راحت نگذر و باهمه شون مقابله کن چه ریز و چه درشت،

از هرجایی خواستی سوال شرعی بپرسی همون اول بگو من وسواسی هستم و بعد سوال رو بپرس چون احکام برای افراد وسواسی کاملا متفاوت و اسان هست،

همان خدا و پیامبری که نجاست و طهارت رو برای عبادت لازم میدونن همانها هم رفتار وسواس گونه رو گناه و فعل حرام و نعوذبالله این میدانند که فردی که به رفتار وسواسیش اهمیت بده و اون افکار عمل کنه منظورش این هست که من بیشتر از خدا و پیامبر میفهمم؟

این شرک نیست؟ یقینا هست،

پس از شیطان و وسوسه هاش به خدا پناه ببر و خیالت هم راحت باشه همه جا پاک پاک پاکه😊

این متن رو کپی کن و در یک جا نگه دار و هرچندروز یکبار بخون و برای خودت تکرار کن، مطمعنم به حول و قوه خدا نتیجه میگیری🤗😘

سوالی داشتی در خدمتم