2733
2734
عنوان

اهدای عضووو بدن

| مشاهده متن کامل بحث + 1560 بازدید | 119 پست

کارت گرفتن نمیخواد ک. اگه ادم مرگ مغزی بشه میان ب خونواده میگن بیاین اهدا کنین ب کارتم نیاز نیس. من ک میترسم کارت بگیرم همش بهش فک کنم

نینی قشنگم مامان و بابا خیلی منتظرتن. برو و به خدا بگو خیلی زود تورو بیاره پیش ما. ما خیلی وقته در حسرت گرفتن دستای کوچیکتیم.  به خدا بگو مامانم داره از دوری فرشته کوچولوش دق میکنه. برو به خدا بگو مامانم خیلی تنهاس اجازه بده برم پیشش. ما چشم به راهتیم عزیزدلم. دختر یا پسر بودنت فرق نمیکنه. تو فقط بیا و حال دل ما رو خوب کن‌. میشه برای باردارشدنم صلوات بفرستی؟ دلم خیلی محتاج دعای همتونه    

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تا حالا در مورد اهدای جسد چیزی شنیدین؟

شاید این سوال را در ذهن‌تان مرور کنید مگر می‌شود کسی پیکرش را پس از مرگ به پزشکی قانونی و دانشگاه‌های علوم پزشکی اهدا کند برای تشریح اندام و کلی هم دانشجو بالای سر جسد بایستند و به دقت به جاهایی که با تیغ تیز پاره می‌شوند نگاه ‌کنند! آیا واقعا کسی هست این کار را کند؟

پاسخش آنقدرها هم سخت نیست؛ بله کسانی هستند برای پیشرفت علم حاضرند پیکرشان را اهدا کنند. سال گذشته که دکتر احمد شجاعی، ريیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اعلام رسمی از مردم خواست که برای اهدای اجساد به سازمان پزشکی قانونی کمک کنند بیش از صدها تماس با شماره تلفن‌های این سازمان گرفته شد و نیمی از تماس‌گیرندگان خواستار اهداي پیکر شدند.

پای حرف چند نفر از آن‌هایی که حاضر شده‌اند پس از مرگ پیکرشان را برای مطالعات تحقیقاتی اهدا کنند، نشسته‌ام؛ آدم‌هایی که نه تنها از کارشان پشیمان نیستند بلکه از بقیه هم می‌خواهند تا در صورت موافقت خانواده‌های‌شان جسد خود را به دانشگاه‌های علوم پزشکی اهدا کنند.

«اسماعیل» جوان 27 ساله‌ای است که سال گذشته در تماس با پزشکی قانونی ضمن اعلام رضایت و ثبت مشخصات خود به دفترخانه رفت و رضایت کتبی داد تا پس از مرگ هیچ مانعی برای اهداي پیکرش وجود نداشته باشد.

او درباره این تصمیمش می‌گوید:« خیلی وقت بود به این فکر بودم که بعد از مرگم بدنم را برای پیشرفت علم اهدا کنم و پیش خودم می‌گفتم وقتی از دنیا بروم، بدنم می‌رود زیر خاک و چند هفته بعد تبدیل به مشتی استخوان می‌شود پس بهتر است بتوانم با اهدای آن در مسیر پیشرفت علم و نجات جان بقیه به جامعه‌ام خدمتی کنم.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
حالا جالب اینجاست اصلا مخالف این چیزا نیست حتی زبونی خودش گفته اگه خدایی نکرده چیزیم شد اینکارو بکن ...

منم به شوهرم گفتم گفت چرت نگو. روشو کرد اونور خخخ

برسه روزی که منم تیکر بزنم
2731
من یه فوبیا دارم اینکه نکنه من اگه منتظر بمونم بهوش بیام ولی زودتر اعضامو اهدا کنن

امکان نداره

به خاطر تو هم که شده تمام روزاهای بعد از این مهربانتر خواهم شد  98/4/4  

عزیزان مرگ مغزی خیلی فرق داره با کما رفتن و به هوش اومدن

اگ یکدرصد امکان هوش داشت ماها هیچوقت نمیگرفتیم این کارت و

مرگ مغزی هیچوقت برنمیگرده...به راحتی با ی سرچ متوجه میشید 

من18سالم بود گرفتم از کسی هم اجازه نگرفتم و نگفتم بعدها صحبتش شد گفتم من دارم.همین😕.

منم همینطور به کسی ربطی نداره من دوست دارم این کارو بکنم نه ب همسرم ربط داره نه بقیه...البته بدون گفتن منم اونا خودشون اینکارو میکنن 

وقتی همه بگیم مملکت با حرکت من ی نفر درست نمیشه نباید توقعم داشته باشیم ک جهان اول و دوم باشیم ...من اگه اب استفاده نکنم درست میییشه ؟؟؟ من اگه ماشین نخرم درست میشه؟؟؟ من اگه طلا نخرم درست میشه ؟؟؟ من اگه اشغال نریزم محیط زیست مشکلش حل میشه؟ من اگه کتاب بخونم فهم مملکت میره بالا؟؟؟ من ی نفر اگه راهنما بزنم همممه مشکلات راهنمایی رانندگی حل میشه ؟؟؟؟ هممممش همممینجوری حرف میزنیم ...این من منا میلیون ها منه
تو ایران هیچی حساب کتاب نداره 

چون تو نزدیکان خودم همچین مرگی رو داشتیم بهتون میگم امکان نداره 

چون 1نفر تشخیص نمیده 

تا حالا در مورد اهدای جسد چیزی شنیدین؟ شاید این سوال را در ذهن‌تان مرور کنید مگر می‌شود کسی پیکر ...

اخه خودم که فرقی برام نمیکنه ولی خانوادم چی باید بفکر اونام باشه خب اونا دق میکنن وقتی قبری نباشه حتی برن خودشونو خالی کنن اونجا

برسه روزی که منم تیکر بزنم
عزیزان مرگ مغزی خیلی فرق داره با کما رفتن و به هوش اومدن اگ یکدرصد امکان هوش داشت ماها هیچوقت نمیگر ...

دقیقا 

موقعی که برای ما اتفاق افتاد دکتر گفت حتی اگر 1درصد امکان داشت برگرده ما نمبگفتیم بهتون ولی مرگ مغزی خیلیییییی فرق میکنه با کما

کارت گرفتن نمیخواد ک. اگه ادم مرگ مغزی بشه میان ب خونواده میگن بیاین اهدا کنین ب کارتم نیاز نیس. من ...

کارت برای اینه که خونواده اون فرد آگاه باشناون شخص راضیه به اینکار تا اونام رضایت بدن،وگرنه بدون رضایت خونواده هیچکاری انجام نمیشه.

میدونی سالانه چقد اعضای سالم و قابل اهدا بیماران مرگ مغزی که میتونه جون خیلیا رو نجات بده زیر خاک دفن میشه و میپوسه؟!

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
منم همینطور به کسی ربطی نداره من دوست دارم این کارو بکنم نه ب همسرم ربط داره نه بقیه...البته بدون گف ...

اره میخواد منو مار و مورچه بخوره حداقل 4نفر سالم شن زنده شن ی آرامش خاصی داره برام وقتی ب این موضوع فک میکنم و خوشحالم.تازه حق انتخاب داری من هرچنتا گزینه برا اعضا و بافت بود و زدم.ترجیح دادم تو بدن یک فرد زنده باشم تا تو خاک بپوسم 

منم پنج شش ماهی هست ثبت نام کردم بعدازمرگ برادرم وقتی به خانواده ام گفتم دعوام کردن ازثبت نامم خیلی خوشحالم چون دلیل منطقی نداره اعضای قابل اهداروخاک کنی واسه من کارت نیومدفقط روی صفحه کارت رونمایش داد که اطلاعاتم بود واسه این که پرینت بگیری وهمرات باشه بنظرمن دل سخاوتمندی میخاداین کارروانجام بده 

جاویدان بادسایه کسانی راکه شادی راعلتند نه شریک وغم راشریکند نه علت
2706