2726
عنوان

اهدای عضووو بدن

| مشاهده متن کامل بحث + 1560 بازدید | 119 پست
ن من فکر میکردم جون طرف قبل مرگرش رضایت اهدا رو داده دیگه نیازی به پرسش نیست

نه گلم کارت اهدا جنبه قانونی نداره، فقط از نظر معنوی باعث آرامش روان عزیزان اون شخصه

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نه گلم کارت اهدا جنبه قانونی نداره، فقط از نظر معنوی باعث آرامش روان عزیزان اون شخصه

درسته چون بازم از خانواده اجازه میگیرن فقط برا اینه ک بگن طرف هم راضی بوده و مثلا خانواده بتونه درست تصمیم بگیره 

من ازیکی شنیدم که گناه داره این کار اون دنیا بایداعضایه بدن باشن نمیدونم دیگه😐

مگه داستان حضرت موسی رونشنیدی که کبوتری روبه اذن خداوندتیکه کردبعد چندجای مختلف گذاشت وبه خواسته خداتمام تکه های بدن کبوتربه هم وصل شدن تاعظمت روزقیامت وقدرت خدارونشون بده؟حالااهدای عضوم همینه دوباره به هم وصل میشیم غصه این چیزارونخوریم بهتراعمال ادم درست باشه بدن مث لباسی که تنمون میکنیم

جاویدان بادسایه کسانی راکه شادی راعلتند نه شریک وغم راشریکند نه علت
2728
ن من فکر میکردم جون طرف قبل مرگرش رضایت اهدا رو داده دیگه نیازی به پرسش نیست

نه اجازه میگیرن و برگه امضا تایید میگیرن 

من برای دختر عمم رو از شوهر عمم اجازه گرفتن با اینکه کارت داشت

به خاطر تو هم که شده تمام روزاهای بعد از این مهربانتر خواهم شد  98/4/4  
قضیه اهدا جسد بحثش فرق داره طرف خودش قبل مرگ وصیعت کرده بعد مرگم برای کارا تشریح و علم از بدنش استفا ...

اهان پس اینکارواسه ادمایی خوبه که نمیخان بعدمرگ ردی ازخودشون باقی بزارن 

مگه داستان حضرت موسی رونشنیدی که کبوتری روبه اذن خداوندتیکه کردبعد چندجای مختلف گذاشت وبه خواسته خدا ...

اگر همیچین چیز هاییم باشه مطینا جسم مادی به درد نمیخوره رفته زیر خاک دیگه روح که میمونه

برسه روزی که منم تیکر بزنم
اگر همیچین چیز هاییم باشه مطینا جسم مادی به درد نمیخوره رفته زیر خاک دیگه روح که میمونه

بله  درسته

طرف فوت شده واقعا الان درک نمیکنم کجاش خنده داره که انقدر میخندین

درک شما هیچ اهمیتی برا من نداره😊شما درک کنی نکنی اتفاقی برای من نمیافته😊بله کلی خندیدم واژه تیکه تیکه رو دیدم😊و اینک من و کل فامیلامون به همه چیز میخندیم و خوشیم حتی مرگ و اصلا برامون چیز تلخ و سنگینی نیست چون کاملا باورش داریم.وقتیم یکیمون از دنیا بره نه کسی جیغ میزنه نه هیچی.همه حتی مرتب تر از رفتن به عروسی خودشونو حاضر میکنن.حتی مرگ عزیزانمونم کاملا باور کردیم و به راحتی کناررمیایم.اینک شما با من فرق دارید پس کاملا نمیتونیم همو درک کنیم پس بهتره اینو درک کنیم که آدما متفاوتن.شاید شما باور نکنی اما ما تو مراسم های فوتمون عین مهمونی هست همه میشینیم و فقط دعا میکنیم برای آرامش و قرآن همین.حتی خونه بغلی متوجه نمیشه کسی فوت شده. حتی اگ عقد و عروسی هم داریم یک ساعت تاخیر نمیذاریم بندازن.اگ به خدا اعتقاد کامل قلبی داشته باشم مرگ رو هم هم برای خودم هم عزیزانم با جان و دل میپذیرم از خودشم و به سوی خودش برمیگردم.بهتره به تفاوت ها احترام بذاریم.شما هم نمیخواد برا فامیل من دلسوزی کنی یا درک کنی یا ناراحت شی یا هر چیزردیگ....ممنونم.

درک شما هیچ اهمیتی برا من نداره😊شما درک کنی نکنی اتفاقی برای من نمیافته😊بله کلی خندیدم واژه تیکه ت ...

چقد زیبا و عالی  واقعا باید همینجوری باشه چون همه میمیرن

برسه روزی که منم تیکر بزنم
چقد زیبا و عالی  واقعا باید همینجوری باشه چون همه میمیرن

گفتنش اسونه اما میشه انجام دادوبه باورش رسید

2706