1147
1273
عنوان

طرز تهیه حلیم

345 بازدید | 43 پست

خانمهایی که درست کردین و خوب دراومده  میشه توضیح بدین شیوه درست کردنشو😊ممنون

مهربان، مادر من/ ای من از مهر تو در جامه گرم/ ای من از لطف تو در بستر ناز/ هرگز از خویش مرا دور مساز❤

با چیکادو  بهترین هدیه را برای عزیزان خود ساده ، سریع و هوشمندانه انتخاب 

و در قرعه کشی های دوره ای چیکادو شرکت کنید.

گندم  مخصوص حلیم بخر یروز بخیسون .بعد بریز تو قابلمه و آبجوش بریز روش تا زیر از آب شن.بعد از یکی دوساعت گوشت لقم بنداز توش و زیرشو کم کن 

وقتی گندما و گوشت پخت و له شد میکسش کن

برام صلوات میفرستی امام رضا امسال منو بطلبه؟ 😘😘 
1258

بلغور گندم خیس میکنی بعد با گوشت میریزی تو قابلمه تا بپزه یذره نمک هم میزنی 

وقتی گوشتا پخت در میاری ریش ریش میکنی دوباره میریزیش تو قابلمه و انقدر میزنیش تا حالت کش دار شه

زمیــــن گـِـــرد اســـت  

گوشتت را با پیاز و یکم ادویه ونمک بپز بعد گندمت هم حدا بپز طوریکه خسابی پخته شه وابش گرفته شه . گوشتت هم کم اب بگیر .

بعد گندمت را میکس کن حسابی و از صافی رد کن . صافی خیلی ام ریز نباشه طوری نیس . حسابی ام دست بکش که تفاله کمی بموند . بعد کوشتت هم بهش اضافه کن و میکس کن . اگه نمک احتیاج داره بزن همراه با دارجین وکره .

من با این روش درست مردم عالی شده .

میتونی اگه دوست داری دنبه ام با کوشتت بپزی داخلش کنی

شاید امروز نه اما حتما در آینده همه چیز بهتر میشود . توکلم به خداست
1281

عزیزم من یکی از دوستام حلیم سنتی میفروخت منم یکبار رفتم یاد بگیرم

تابحال اینجور حلیمی نخوردم مثل بیرونیا سفید نیست قهوه ایه و فوق خوشمزه اگه بخوای بگم چجوری

خودم درست کردم با بلغور از شبکه پنج وای اون یه چیز دیگه بود

بلغور گندم دو ساعتی خیس میکنم بعد می‌زارم رو شعله بپزه ..بعد گوشت و پیاز جداگانه میپزم با گوشتکوب نرم میکنم بعد گندم هم بعد پخت میکوبم ..گوشت به گندم اضافه میکنم کمی نمک میزنم تا دو ساعت خوب جا بیفته مرتب هم بزنید ته نگیره...بعدم دارچین و کره سرخ میکنم اضافه میکنم

هرکی دلش خواست یه صلوات بفرسته تا من خونه سه خواب داشته باشم  سه تا بچه با یه خواب خیلی سخته...
عزیزم من یکی از دوستام حلیم سنتی میفروخت منم یکبار رفتم یاد بگیرم تابحال اینجور حلیمی نخوردم مثل بی ...

بگو عزیزم

فقط 11 هفته و 1 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
حس شیرین و مبهمی دارد😍تپش قلب تو درون دلم 
عزیزم من یکی از دوستام حلیم سنتی میفروخت منم یکبار رفتم یاد بگیرم تابحال اینجور حلیمی نخوردم مثل بی ...

من هم سفید نمیشه تقریبا قهوه ای هست

هرکی دلش خواست یه صلوات بفرسته تا من خونه سه خواب داشته باشم  سه تا بچه با یه خواب خیلی سخته...
1257
بلغور گندم خیس میکنی بعد با گوشت میریزی تو قابلمه تا بپزه یذره نمک هم میزنی  وقتی گوشتا پخت در ...

گوشت مرغ میشه؟

گوشت گوسفندی رنگشوبد میکنه من دیدم

برای سلامتی و عاقب بخیری خودمونو خانوادمون و منو دخترم صلوات بفرستین😍

من  گوشت با استخون رو با یه پیاز درسته میذارم بپزه  گندمم برا سه نفر ۲۵۰ گرم شب تا صبح میذارم خیس بخوره بعد جدا می پزم در حدود ۴ ساعت بعد با گوشکوب برقی می کوبم گوشتم که پخت استخونشو جدا می کنم و با گوشکوب دستی میکوبم که قشنگ کش بیاد و با گندم مخلوط کرده و کمی نمک میزنم  اگه بخوام با شکر بخورم زیاد نمک نمیزنم  اخر سر هم روغن حیوانی یا کره داغ می کنیم با دارچین و کنجد می ریزیم روش 

دوستان منم قبلا گندم را باگوشت میپختم و بعد میکس میکردم ولی جند باره هم جدا میپزم هم گندمم را ازصافی رد میکنم خیلی عالی میشه . زحمتش بیشتر میشه . بعد من تو صافی همینطور دست میکشم اندازه یه مشت تفاله میموند

شاید امروز نه اما حتما در آینده همه چیز بهتر میشود . توکلم به خداست
گوشت مرغ میشه؟ گوشت گوسفندی رنگشوبد میکنه من دیدم

آره مادر شوهرم با سینه مرغ میپزه و کمی چربی چرخ شده میریزه

1280