2726

کدو حلوایی

کدو حلوایی دارای خواص و فواید بسیار مهمی می باشد که شاید شما از آنها خبر نداشته باشید. کدو حلوایی، میوه یک گیاه علفی می باشد که دارای ساقه بلند ، خزنده ، برگ های پهن است. همچنین گل های این گیاه زرد می باشد و میوه اش مانند خربزه یا بزرگتر است. قسمت های یا اجزای کدو عبارت اند از: میوه، پوست، تخم میوه، گل کدو حلوایی را به صورت پخته، ترشی، مربا، تهیه روغن، مورد استفاده قرار می دهند. با خوردن تخم کدو تنبل از شایع ترین درمان ها برای بیماری سنگ اگزالات کلسیم جلوگیری می کند تخم کدو باعث می شود سطح ماده‌ای را که باعث شکل‌ گیری سنگ در ادرار می‌شود کم کند. همچنین با خوردن روزانه ۱۰ گرم تخم کدو از سنگ کلیه جلوگیری می کند. در ادامه تمام خواص کدو حلوایی به صورت اختصاصی در این مطلب از مجله پارسی زی به صورت واضح بیان شده است با ما همراه باشید.

کدو تنبل دو نوع داد : اول کامل گرد هستند دوم سر کم قطر و پایانی پهن و چاق دارند و شکلی نامتقارن دارند. شاید ندانید که این نوع دوم از نظر داشتن میزان بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A) برتری دارد. کدو طعمی شیرین دارد و بافتی نرم و لطیف و بسیار کم کالری است به طوری که در هر ۱۰۰ گرم از این گیاه تنها ۲۰ کالری وجود دارد. رنگ آن معمولا زرد پررنگ یا نارنجی تیره می باشد. پوست ضخیم و ناصافی دارد.بزرگ‌ترین کدو حلوایی دنیا ۸۰۰ کیلوگرم وزن داشته است. و می توان با کدو حلوایی خوراکی‌های متنوعی با آن درست کنید.

ترکیبات

• ارزش غذایی ۱۰۰ گرم
  • انرژی ۲۰ کیلو کالری
  • کربوهیدرات ۶/۵ گرم
  • پروتئین ۱ گرم
  • چربی کل ۰/۱ گرم
  • کلسترول ۰
  • فیبر ۰/۵ گرم
  • فولات ۱۶ mcg
  • نیاسین ۰/۶ میلی گرم
  • پانتوتنیک اسید ۰/۲۹۸ میلی گرم
  • پیریدوکسین ۰/۰۶۱ میلی گرم
  • ریبوفلاوین ۰/۱۱ میلی گرم
  • تیامین ۰/۰۵ میلی گرم
  • ویتامین آ ۷۳۸۴ IU
  • ویتامین سی ۹ میلی گرم
  • ویتامین ای ۱/۰۶ میلی گرم
  • ویتامین کا ۱.۱ mcg
  • سدیم ۱ میلی گرم
  • پتاسیم ۳۴۰ میلی گرم
  • کلسیم ۲۱ میلی گرم
  • مس ۰/۱۲۷ میلی گرم
  • آهن ۰/۸ میلی گرم
  • منیزیم ۱۲ میلی گرم
  • منگنز ۰/۱۲۵ میلی گرم
  • فسفر ۴۴ میلی گرم
  • سلنیوم ۰.۳ mcg
  • زینک ۰/۳۲ میلی گرم
  • کاروتن آلفا ۵۱۵ mcg
  • کاروتن بتا ۳۱۰۰ mcg
  • خواص کدو حلوایی
  • جلوگیری از بیماری سنگ اگزالات
  • درمان زردی
  • ادرار آور و درمان تب
  • سینه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان می کند
  • سلامت پوست بدن
  • درمان کردن پوست چرب
  • درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا
  • جلوگیری از سنگ کلیه
  • خاصیت ضد پیری دارد
  • از بین بردم لکه های تیره بدن و صورت
  • میتوان به عنوان ماسک صورت استفادده کرد
  • رفع سرد درد و رفع بی خوابی و درمان خستگی
  • اشتها آور و هضم کننده غذا است.
  • درمانی برای گرفتگی سینه است.
  • درمان قولنج مفید است.
  • برای درمان کم خوابی مؤثر است.
  • درمان و جلوگیری از جوش و آکنه
  • تقویت مو سر
  • افزایش مو سر
  • نرم کننده مناسب برای پوست های خشک
  • صفرا را التیام می دهد.
  • کاهش وزن
  • منشا خوب ویتامین A, ویتامین C
  • انباشته از آنتی اکسیدان
  • منشا خوبی از ویتامین های B کمپلکس
  • یبوست را برطرف می کند
  • کم کالری هستش
  • منشا غنی از بتا کاروتن
  • منشا غنی از فیبر
  • جلوگیری از حملات آسم
  • منشا نبع غنی از پتاسیم
  • کاهش بیماری و خطرات قلبی
  • تندرستی سیستم ایمنی بدن
  • بهبود در بیماری زخم معده
  • درمان و کاهش استرس
  • درمان و جلوگیری از بیماری های التهابی
  • جلوگیری از سرطان پروستات
  • منشا غنی ویتامین K
  • خواص کدو حلوایی در لاغری

افرادی که با مشکل چاق دارند و دنبال راه حلی برای لاغری خود هستند و رژیم های غذایی متنوع که داشتم و جواب نگرفتن و از رژیم غذایی خسته شده اند پیشنهاد می کنم با ما همراه باشند در این قسمت یکی از سبزیجات مفید در این زمینه کدو حلوایی می باشد. خواص این سبزی بسیار زیاد بوده، علاوه بر خواص دارویی از ارزش غذایی بالایی نیز برخوردار است. در این مطلب به ارتباط کدو حلوایی و لاغری و مکاسیم لاغر شدن و کاهش وزن توسط مصرف این سبزی گردآوری شده است.

من بر اساس تجربه و مطالعات زیادی  که در حوزه طب سنتی و تجربی  دارم به مردم بخصوص مادر ها توصیه می کنم که کودکان ، نوزادان و بزرگ سالها که به دیابت مبتلا هستند شیر بز بخصوص طبیعی بدون پاستو ریزه مصرف کنند مردم اگاهی خیلی کمی نسبت به تاثیرات شیر بز برای درمان ، بهبود و سلامتی دارند. من یک پزشک روسی بنام اولک می شناسم در شهر قدس ( قلعه حسن خان) که می گوید درمان بیمار بدون استفاده از شیر بز ناقص است و همه درمانهایش به نوع با شیر بز ارتباط دارد. او می گوید من تحقیقات علمی زیادی در حوزه شیر بز و حتی گوشت بز کرده ام و به معجز آن ایمان آورده ام  ایشون به شوخی می گوید شما چه جور مسلمانی هستید که 124 هزار پیامبر داشتید و همه آنها به نوعی با دام سبک بخصوص  بز سرکار داشته اند. این یک معنی عمیق است که در ارتباط با آن ساعت ها صحبت   و مدارک وشواهد از بیمارانی که با شیر بز درمان می شود ایشان بحث می کند.  شیر بز 96 درصد از کل آملاح ، مواد معدنی و ویتامین های شناخته شده در عالم با درصد متفاوت دارد که این مسئله حیرت انگیز است . بطور مثال ورزشکاران بزرگ دنیا  از اب پنیر شیربز  بصورت پودر یا مایع برای تقویت قدرت بدنی و ایجاد عضله استفاده می کنند چون شیر بز چربی خیلی کمی دارد مثلا چربی شیر  بز سانن فرانسوی  2.8 است نسبت به گاور که 5.5 یا گوسفند 6.5  است  و این با عث می شود که شیر بز سبک باشد به سیستم گوارش سالمند و نوزاد حتی سه روز فشا و ارد نکند اینکه در قدیم می گفتند اول شیر مادر بعد شیر دایه و بعد شیر بز  به  این حقیقت و تجربه گذشته از شیر بز برم یگردد شیر بز همه انزیمهای شیر مادر دارد . واقعا در باره خاصیت حیرت انگیز شیر بز مطالب علمی فراوان و مستدل وجو دارد.چیز من گفتم یک قطره از یک اقیانوس است بطو رمثال شیر بز برای برای نوزاد با پروتئین گاوری ، یا حساسیت به لاکتوز ، رشد و وزن نوزاد ، اسم ، مشکلات کبدی ، گوارش ، ریفلاکس ، یبوست ( معمولا ناشی از الرزی است) ، کاهش فشار خون ، کم خونی، تقویت سیستم ایمنی بخصوص نوزاد و بیماران سرطانی بعد از شیمی درمانی برای برگشت سیستم ایمنی ، دردهای آرتروز، روماتیسم ، کمک به تغذیه و بازسازی سیستم عصبی بدن، بیماریهای التهابی شایع، بیشتر اینکه شیر بز بخاطر اینکه حاوی میزان زیادی گیلوساکارید است با شیر مادر تفاوت انچنانی ندارد و ترکیبات این شیر بدون هضم شدن وارد روده می شودو مثل یک پر بیوتیک برای نوزاد  عمل می کند. شیر بز نسبت به شیر گاو حاوی مقدار کمتری از مواد الرژی زا  است، به همین دلیل بسیار مناسب برای کودکانی است که الرژی نسبت به شیر گاو دارند (که حدود 20 درصد کودکان در جهان  این چنین هستند). مصرف شیر بز برای افراد  که داری کم خونی هستند بسیار مفید است، زیرا  باعث خونسازی و تداخل بین آهن و کلسیم بشدت کاهش می دهد، و با کتریهای بیماری زا در روده را از بین  می برد و در نهایت  شیر بز داری منبع بالای کلسیم و فسفر می باشدکه در استخوان نفوذ کرده و باعث تقویت استخوانها بخصوص نوزادان و کودکان می شود.  ولی نکته مهم مهم شیر بز نه هر شیر بزی  ترجیحا  شیر بز تازه در مزرعه عالی است البته شما میگد کجا گیر میاد من میگم مزرعه شیر بز مروگل مروبط به یک دکتر هست انسانی حرفه ای و اخلاقی است