2737
2739

سلام من 3 بار سقط داشتم تو آزمایش آخرم مشخص شد که کرموزم 7  و 20 جابه جاست کسی هست که مشکل منو داشته باشه و جواب گرفته باشه ؟ آیا درمان داره ؟ میتونم امیدوار باشم ؟؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یعنی چی جا بجاست؟؟ اگر مشگل کروموزوم y باشه مشکل از شوهرته..هر دو باید کاریوتیپ بدید ببینید کی مشکل ...

هر دو دادیم برای اون نرمال بود اگه اطلاعات دارین قابل درمانه ؟؟؟؟

2728
هر دو دادیم برای اون نرمال بود اگه اطلاعات دارین قابل درمانه ؟؟؟؟

خوب اگر برای شما نرمال نیست..مشکلش چیه؟

ممکنه فقط از طریق ای وی اف بتونید بچه سالم داشته باشید!..البته اگر مشکل کروموزوم 20 باشه کلا یا سقط میشه یا بچه سالم خواهد بود که اینطوری ازمون و خطا درست نیست و پدر بدنت درمیاد...

هر ادمی دو نسخه کروموزوم داره برای شما احتمالا یک نسخه سالم و یک نسخه مشکل دار هست(البته با اطلاعاتی که خودتون میگید) پس نصف تخمک های شما سالم و نصفش مشکل کروموزومی داره.... باید در ازمایشگاهتعدادی تخمک از شما بگیرن و با اسپرم همسرتون لقاح بدن و بررسی کنن هر کدوم از جنین ها که سالم باشه رو توی شکم شما میارن تا باردار شدهع و بچه سالم به دنیا بیارید..که همون ای وی اف هست.... 

بقیه جنین هارو هم میتونید فریز کنید که یا دوقلو باردار بشید یا بعدا یه بچه دیگه هم براتون بزارن...

ای دوست مرا دعا کن شاید نزدیکتر از من به  خدا ایستاده ای  
خوب اگر برای شما نرمال نیست..مشکلش چیه؟ ممکنه فقط از طریق ای وی اف بتونید بچه سالم داشته باشید!..ال ...

وای یعنی میشه الهی قربونت برم چقد بهم امید دادی بعد از چند روز گریه حالم و خوب کردی خدا از دهنت بشنوه خیلی خوشحال شدم امیدوارم که همینطوری بشه که میگی

وای یعنی میشه الهی قربونت برم چقد بهم امید دادی بعد از چند روز گریه حالم و خوب کردی خدا از دهنت بشنو ...

اره عزیزم ..نگران نباش... 

2740
خوب اگر برای شما نرمال نیست..مشکلش چیه؟ ممکنه فقط از طریق ای وی اف بتونید بچه سالم داشته باشید!..ال ...

سلام امروز به من گفتن شاید ایزوکروموزوم ۲۰ داشته باشم دوباره می خوان آز ژنتیک رو تکرار کنن ،دوهفته قبل آمنیو شدم

شما از این مشکل هم اطلاعی داری؟

کلا مشکل روی کروموزوم ۲۰ چی هست؟

به من گفتن ممکنه کروموزوم ۲۰ مشکل داشته باشه

تو آمینو فهمیدن

میگن ایزوکروموزوم ۲۰

میشهراهنمایی کنی

به من گفتن ممکنه کروموزوم ۲۰ مشکل داشته باشه تو آمینو فهمیدن میگن ایزوکروموزوم ۲۰ میشهراهنمایی کن ...

ایزوکروموم به طور ساده اگر بخوام بگم اینه که ما از هر کروموزوم 2تا داریم که یکی از انها در سلول تخم هست... گاهی دوتا کروموزوم عین هم به هم میچسبه.. مثلا در مورد شما دوتا کروموزوم 20چسبیده به هم هست.... این دو جالت داره یا یک کروموزوم سالم هست و یک کروموزوم دوتایی که این افراد میتونن با ای وی اف بچه سالم داشته باشن.... یا اینکه فقط یک کروموم دوتایی چسبیده دارن که در واقع یک سلول بدون کروموزوم 20 و دیگری همیشه دوتا کروموم 20 داره..تا جایی که من میدونم این افراد نمیتونن سلول تخم سالم داشته باشن..... امیدوارم نوع اول باشه برای شما

شما ژنتيك خوندي؟من چند تا سوال دارم

بله عزیزم فوق لیسانس ژنتیک هستم..سه سال ازمایشگاه ژنتیک کار کردم.... امیدوارم بتونم کمک کنم

بله عزیزم فوق لیسانس ژنتیک هستم..سه سال ازمایشگاه ژنتیک کار کردم.... امیدوارم بتونم کمک کنم

من برا آمينو سنتز نمونه دادم هفته ي١٧ ام ،از نظر سندروم دان و غيره مشكلي نبود،اما گفتن بعد از كشت سلولي، كه توي بيست سلول انجام شده،١٣سلول سالم هستن و ٧ سلول جنين مشكل ايزوكروموزوم ٢٠q ديده شده

خودم خيلي توي نت سرچ كردم

سوالي كه برام پيش اومده اينه كه چرا وقتي اين مشكل رو ديدن، آزمايش fish رو انجام ندادن؟مگه fish دقيق تر نميتونه روي همون كروموزوم بررسي كنه و جواب دقيق تري نميده؟

به من گفتن بيا دوباره آمنيو بده تا دوباره آزمايش انجام بديم

و اينكه چون تخصص شما ژنتيك هست ميتونيد دكتر خوب بهم معرفي كنيد

من پيش دكتر آريانا كريمي نژاد و دكتر هوشمند و دكتر غفوري مقدم هم رفتم اما همشون ميگن اين مشكل خيلي نادر هست و ما نميتونيم چيزي بگيم....خيلي نا اميدم😔

و ديگه اينكه دنبال ايميل چند تا دكتر ژنتيك خارج از كشور هستم كه جواب كشت رو براشون بفرستم و ازشون نظر بخوام،به نظر شما چطوري ميتونم ايميل هاشونو پيدا كنم؟شما راهي سراغ داري؟

و اينكه آيا چون اين مشكل به صورات موزاييك ديده شده و تعدادي از سلولها سالم هستن ميشه اميدوار بود كه اگر پسر من مشكلي داشته باشه ،مشكلش خيلي حاد نباشه؟

مرسي از وقتي كه ميذاري🙏🏻