2733
2734
عنوان

دخالت خانواده شوهر در تربیت فرزند

2923 بازدید | 29 پست

سلام خانمها، من باردارم و بچه ام پسره، خانواده خودم خیلی اعتقاد دارن که باید بچه رو با زبان خوش باهاش رفتار کرد، یا تنبیه باید کلامی  یا به صورت قهر باشه، ولی برعکس خانواده شوهرم، پدرشوهرم از همون اول با  بچه هاش با خشونت رفتار میکرد، بارها بچه هاشو کتک زده، حتی پشت  دست شوهرم با چنگال داغ سوزونده وقتی بچه بوده😔الان که دستشو نگاه میکنم دلم ضعف میره😞دیشب خونه مادرشوهرم بودیم،مادرشوهرم میگفت بچه باید کتک بخوره تا آدم بشه، ماها کتک خوردیم خوب تربیت شدیم، ماها پدرامون فلان میکردن بهمان میکردن، (راستشو بخواین پدر من خیلی آدم رئوفیه و چون اخلاق تندی نداشت، برادرام زیاد ازش حساب نمیبرن، و بارها کارهایی کردن که پدر مادرم کارشون به داداگاه و پاسگاه کشید، مثلا بخاطر دعوا با دوست و رفیق، یا تصادف، ولی شوهرم و برادراش مثل سگ از پدرشون میترسیدن و خیلی مواظب رفتارشون بودن، من هروقت مادرشوهرم از این حرفا میزنه دلم میشکنه همه اش فکر میکنم داره به تربیت پدرمادرم تیکه میندازه که همینطور هم هست، بارها علنا تو روم گفته😔, ولی خبر نداره برادرشوهرم که مثلا آدم سر به زیر و سالمیه و همه بهش افتخار میکنن و پزشو میدن، اینترنتی دوست دختر داره، دلم میخواد یه جور به روی مادرشوهرم بیارم اینو که این غرور کاذبش بشکنه، ولی جراتشو ندارم) خلاصه من غصه ام گرفته که اینا بعدا با بچه من چه رفتاری میخوان بکنن، نکنه تا یکم شیطنت ازش ببینن جرات کنن دعواش کنن یا مثلا از تربیت من و پدرش ایراد بگیرن، البته من دیشب همه حرفامو به شوهرم زدم و روشنش کردم که کسی حق نداره به بچه ای که من به زحمت خدا بهم داده و به دنیا آوردم چیزی بگه، اون میگه نه مادرم حالا یه چیزی میگه، بعدا عاشق بچه میشه😐بچه ها اگه بعدها همچین دخالتهایی دیدم چکار کنم؟ببخشید خیلی طولانی شد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

اصلا حق ندارن ذره ای تو تربینش دخالت کنن. وایسا جلوشون

یه روزی میاد که دیگه دلت برام نریزه ؛ که یادت نیاد تولد من چند پاییزه ؛ هر کدوم از ما کنار یکی دیگه خوشبخته ؛ چیزی که امروز باورش واسه هر دومون سخته  

همسرت درست میگه

عاشقش میشن هرچقدرم بچه هاشونو کتک زده باشن به نوه هاشون نمیگن بالا چشمت ابرو در عوض خیلی لوسش میکنن

اینو عینا دیدم

ولی اگه همچین کاری کردن کمتر میری و میای همین

2740

نه مثل پدر شما رها کنه

نه مثل پدرشوهرت کتک کاری کنه

تربیت هم اصول داره

هفت سال اول پادشاهی بچه س و نباید حرفی بهش زد

شهید تهرانی مقدم : “فقط انسان های ضعیف به اندازه ی امکاناتشان کار میکنند”

عزیزم این یه قانون ......اگر بچه ای بی تربیتی یا بدر فتاری کنه و همون موقع پدرومادرخودش بهش به روش خودشون تذکر بدن هیییییییییییییییییچ کس جرات نمیکنه به اون بچه حرفی بزنه....پس بی جهت ذهنتو درگیر نکن...........هرجور دوست داری با بچت رفتار کن ولی حرف منهمیشه یادت باشه.........به روش خودت هروقتاز فرزندت بی ادبی یا بدرفتاری دیدی...........(البته این فقط یه مثاله ناراحت نشی گلم) خودت بهش تذکر بده...........با اخم یا قهر یا تذکر یا هرجور که میدونی.............مطمین باش هیچ کس نمیتونه تو زندگیت و تربیتت دخالت کنه..........

مامان ترنم سابق......عضویت 1378

جاری من یه بار بچش تو جمع داد و بیداد کرد الکی، مادرشوهرم هم سرش داد زد و گفت میگم بابات بزنتت ها! جاریم هم ناراحت شد و یکم بعد برگشت گفت اولا که باباش هیچوقت دست رو بچه بلند نمیکنه دوما اصلا خوشم نمیاد چه خانواده خودم چه دیگران به بچم توهین کنن یا سرش داد بزنن! بچه پدر و مادر داره و تربیتش با اوناست. شماهن از اول رک باش تا بفهمن خوشت نمیاد تو تربیت بچت دخالت کنن

باغ وحش ؛ تنها زندانی که زندانی هاش بیگناه ترین هستن 💔

عزیزم سر بچه ات با هیشکی رو دربایستی نداشته باش

من که فعلا خبری از بچه نیست به همه حتی مادرم حتی مادر شوهرم یعنی به همه فامیل دوست آشنا از الان گفت کسی حق نداره حتی باصدای بلند با بچه من حرف بزن

لازم نیست کسی دایه مهربان تر از مادر باشه

سایه ات از سرمان کم نشود حضرت حق..
نه مثل پدر شما رها کنه نه مثل پدرشوهرت کتک کاری کنه تربیت هم اصول داره هفت سال اول پادشاهی بچه س ...

عزیزم هفت سال خیلی زیاده و چون به درک و شعور دیگه رسیده بعد ۷ سال بخوای جلوش بایستی کارت خیلی سخته دیگه بچه پایه اش لوس و خودخواه شده. بهتره از بعد با درک و شعور شدنش تو همون سن پایین ، هروقت کار بد انجام داد از چیزی محروم بشه یا باهاش قهر کنید تا بفهمه آزاد نیست تا هر رفتار بدی رو انجام بده و اگه محبت و توجه میخواد باید خوب رفتار کنه. 

باغ وحش ؛ تنها زندانی که زندانی هاش بیگناه ترین هستن 💔
فقط از اول تا کوچیک ارین رفتاری دیدی که حس کردی دخالته رک بهشون تذکر بده همین 

چطوری؟البته من دیشب جواب مادرشوهرمو دادم، گفتم تربیت قدیم با الان فرق داره، شما خودتو که دهه چهلی هستی با بچه های الان مقایسه نکن، من هشت سال معلم مدرسه بودم اگه بچه های الانو کتک بزنی یا بهشون فشار بیاری از دستت در میرن