2737
2734
عنوان

دخالت خانواده شوهر در تربیت فرزند

| مشاهده متن کامل بحث + 2923 بازدید | 29 پست
عزیزم هفت سال خیلی زیاده و چون به درک و شعور دیگه رسیده بعد ۷ سال بخوای جلوش بایستی کارت خیلی سخته د ...

نه قهر چیه

علت رو توضیح باید داد ولی توبیخ و قهر نه

منظور از پادشاهی در ۷ سال اول اینه ک تو

بیخ نشه و با مهربانی اشتباهش گفته بشه

شهید تهرانی مقدم : “فقط انسان های ضعیف به اندازه ی امکاناتشان کار میکنند”
سعی کن کم بری خونشون وقتی هم میری بچه رو ول نکن 

دلم میخواد بعدا بچه ام حرف گوش کن بشه، بهش گفتم خونه مادربزرگت رفتی مواظب کارات باش چون اونا دعوات میکنن، خودمم اینقدر جلوشون بهش محبت میکنم که بسوزن😒

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چطوری؟البته من دیشب جواب مادرشوهرمو دادم، گفتم تربیت قدیم با الان فرق داره، شما خودتو که دهه چهلی هس ...

اگه باهاش بد رفتاری کردن بگو لطف کنید اگه بچم کاره بدی کرد با زبون خوش بهش بگید باهاش با تندی صحبت نکنید اگه گفتن نه باید کتک بخوره و اینا بهشون بگو من خودم بهتر میدونم تربیت بچم چطور باشه 

البته بهتره با سیاست جوابشونو بدید که بحث و دلخوری نشه

2728

من تو بارداریم به خانواده شوهرم گفتم اگه کسی به بچم اخم کنه یا بهش بگه اینجایی اونورتر برو قلب منو شکسته.خداییشم پدرمادر شوهرم بچمو خیلی دوس دارن و احترامش میکنن ولی یه بار به شوخی پدرشوهرم با بچم تو بازی تندی کرد.من قیافه گرفتم و خودمو ناراحت نشون دادم.مادرشوهرم فهمید بهش تذکر داد.اونم معذرت خواهی کرد

من همین یه دونه ام!
عزیزم این یه قانون ......اگر بچه ای بی تربیتی یا بدر فتاری کنه و همون موقع پدرومادرخودش بهش به روش خ ...

اگه جلو دیگران هم مثلا حرف بد زد باهاش برخورد کنم؟مثلا با چشم و ابرو بهش بفهمونم یا اخم کنم؟

2740
عزیزم هفت سال خیلی زیاده و چون به درک و شعور دیگه رسیده بعد ۷ سال بخوای جلوش بایستی کارت خیلی سخته د ...

بله منم فکر میکنم اگه از همون اول معنی کارهای خوب و بد رو بدونه، بعدا کارمون راحتتره، دعا کنین بتونم بچه مو درست تربیت کنم که بعدا کسی نتونه از خودم و بچه ایرادی بگیره

اگه باهاش بد رفتاری کردن بگو لطف کنید اگه بچم کاره بدی کرد با زبون خوش بهش بگید باهاش با تندی صحبت ن ...

درست میگی، اینقدرم خودخواه و حساسن که تحمل حرف دیگری رو ندارن، سی سال پیش عمه شوهرم بهش گفته وای این بچه چقدر گریه میکنه، هنوووووز که هنوزه تو دلش مونده میگه بچه من مظلوم بود عمه اش فلان حرفو میزد، ولی خودش راحت برای بچه من کتک تجویز میکنه

من تو بارداریم به خانواده شوهرم گفتم اگه کسی به بچم اخم کنه یا بهش بگه اینجایی اونورتر برو قلب منو ش ...

منم یه بار قبل از بارداری تو جمع گفتم اگه کسی بخواد به بچه من حرفی بزنه میکشمش

درست میگی، اینقدرم خودخواه و حساسن که تحمل حرف دیگری رو ندارن، سی سال پیش عمه شوهرم بهش گفته وای این ...

اینجور ادمارو فقط باید با پنبه سر ببری 

مثلا وقتی بچتو دعوا کرد رو به بچت بگو نه عزیزم مادر بزرگ اشتباه کرد نباید دخترمو دعوا کنه کسی مگه نه مادرجونش دخترم هرچیو براش توضیح بدی متوجه میشه بعدم منتظر جواب نمون کارتوبکن

اگه جلو دیگران هم مثلا حرف بد زد باهاش برخورد کنم؟مثلا با چشم و ابرو بهش بفهمونم یا اخم کنم؟

به فرزندت؟...........بله  شما برای اینکه احترام فرزندت حفظ بشه باید اول خودت دعواش کنی...........مثلا ببریش تو اتاق و به روش خودت دعواش کنی..........ولی اگر منظورت اینه که مثلا مادرشوهرت دعواش کرد خیلی محترمانه بهش بگو مامان من خودم حواسم بهش هست شما دعواش نکنید چون مادربزرگش هستین وممکنه ازتون به دل بگیره و بعدا که بزرگتر بشه باعث بشه توروتون وایسه ولی من مادرشم دعواش کنم ازم نمیرنجه........مثل همه مادرا............ولی خیلی ذهنتو درگیر اتفاقی که ممکنه هیچ وقت نیفته نکن.......

مامان ترنم سابق......عضویت 1378