2733
2739
عنوان

از خونه زدم بیرون دارم میرم از این خونه

| مشاهده متن کامل بحث + 72272 بازدید | 543 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سارا خانم سلام @sra_mhdzdh   ‍ 

خواهش می کنم متن من رو بخون هرچند که طولانی هست.

سارا عزیز شما اینجا تاپیک زدید پس معلومه دلتون می خواد در مورد تصمیمتون با دیگران صحبت کنید. ببینید چقدر دوستان حاضر توی سایت مهربون هستند که توی ۲۶ صفحه سعی داشتند شما رو از تصمیمتون منصرف کنند :) ضمنا خدا رو شکر که تشریف بردید منزل...

پیام هایی که نوشته بودید خیلی کوتاه بود ولی چیزی که متوجه شدم شما ۱۷ سالتونه و پیش دانشگاهی هستید. چقدر خوب...! ۱۷ سالگی یعنی سنی که شما کم کم وارد دانشگاه میشید و سنی که آینده و زندگیتون رو می سازید. هنوز اول راه هستید و خیلی فرصت دارید بهترین تصمیم ها رو برای زندگیتون بگیرید.

یه جا گفته بودید کسی مشکلات من رو نمی فهمه... فکر می کنم مشکلات شما هرچقدر هم بزرگ باشه از یه دختر بچه فقیر ۱۰ - ۱۲ ساله که سایه پدر و مادر بالای سرش نیست, دستش رو جلوی مردم دراز می کنه و سقفی روش سرش نیست بیشتر نباشه. درسته؟

شما الان هنوز کم سن هستید و خیلی تحت الشعاع مسائل احساسی قرار دارید. احساس ناامیدی, افسردگی, غم, دپسرسی و ... برای همه پیش میاد و این موضوعات کاملا طبیعی هست. فراموش نکنید که زندگی خیلی سخته و باید خیلی مقاوم باشید که بتونید در مقابل مشکلات مقاومت کنید.

اما در مورد خودکشی... شما به خودکشی فکر می کنید چون هدفی برای زندگیتون ندارید. هیچ برنامه ای برای کنکور, دانشگاه, کسب درآمد و ... ندارید. وقت بزارید و ببینید به چه چیزی علاقه مند هستید در همین زمینه تحصیلاتتون رو ادامه بدید. دوره کارشناسی (لیسانس) رو اصلا توی ماکو باشید بعدش اگه یه دانشگاه خیلی خوب قبول بشید هیچ کس نمی خواد مانع پیشرفت شما بشه...

خودکشی و حتی فکر کردن به اون فقط از آدم های ضعیف سر میزنه به دنبال حل کردن مسئله باشید نه پاک کردن صورت مسئله!

اگه پیامی بزارید حتما خواهم دید.

موفق باشید.

2731

شما فکر میکنی خودکشی کنی همه چیز درست میشه نه عزیز من شما هم این دنیاتو از دست میدی هم اون دنیاتو پس بشین و به جای اینکه خودتو به دیگران ثابت کنی خودتو به خودت ثابت کن سعی کن قوی باشی من آدمهای زیادی رو میشناسم که تو زندگی به آخررررررر خط رسیدن چندین مرتبه ولی حرفی از خودکشی نزدن و دوباره به بهترین شکل زندگیشونو ساختن این که پدرو مادرم به من توجه نمیکنن خیلی موضوع خنده داری واسه خودکشی بعدم فکر میکنی اگه این کارو بکنی چی میشه میخوای بشی مرکز توجه ولی کلا از یاد میری پس بشین و با فکر درست زندگی جدیدی رو بدون هیچگونه بدبینی بساز البته این شرایط سنی شماست به سن من برسی به افکار اون موقع ات میخندی دوست من پس عاقلانه فکر کن و تصمیم بگیر شما دوست داری مرکز توجه باشی ولی هر چیزی راهی داره مه با ازبین بردن خودت برو درس بخون با درس خوندنت کاری کن که همه بهت توجه کنن یا با خیلییییی چیزهای دیگه

خودکشی  جرات میخواد  تو اینقد ضعیفی که واسه  رفتار نادرست  پدر و مادرت   & ...

این چرت و‌پرتا چیه که نوشتی خانوم؟؟ خودکشی جرات میخواد و استارتر هم جراتشو نداره؟؟ عجب ادمی هستیا!! یه کم فکر کن به جملاتت!!

ببین دختر خوب سارا جان

من قشنگ درک میکنم حستو. خودم تجربه ش کردم. بارها و بارها. الان هم داخل همین احساسات هستم. البته من خیلی سنم بیشتر از شماست و هنوز هم نتونستم مامانمو متوجه کنم که دردم چیه و اون چطور میتونه کمک کنه. میدونی منم بارها به ذهنم رسیده که کاش از این خونه برم جایی که کسی نشناسه منو واقعا دلم خواسته بزارم برم. اصلا هم پای هیچ پسری در کار نبود۷. ولی اگه بزاری بری اولین کاری که پدر مادرت میکنن اینه که به فک و فامیل و‌درو همسایه زنگ میزنن و اولین حرفی هم که اونا به همدیگه پشت سرت میزنن اینه که لابد تو با پسری فرار کردی واسه عشق و حال. بس که دختر ... هستی. 

میدونی در مورد خودکشی هم فک کن خدای نکرده خواستی خودتو بکشی ولی نمردی و ناقص شدی. طوری که حتی توانایی کشتن خودتو نداشتی اون وقت چی؟؟ تازه من معتقدم ادمایی که میخوان خودشونو بکشن لحظه آخر پشیمون میشن ولی کاری از دستشون برنمیاد دیگه. من یه بار تو‌اوج ناامیدیم که دلم میخواست تو این دنیا نباشم به شدت مریض شدم و از شدت درد فکر کردم دارم میمیرم ولی به جای خوشحالی وحشت کردم از این که دیگه تو این دنیا نباشم. بمیری دیگه نمیتونی برگردی به زندگی ولی زندگی کنی بالاخره یه روزی همه عمرشون تموم میشه و‌میمیرن. شما مشخصه که بلدی تو اوج مشکلات و ناراحتی عاقلانه فکر کنی و عاقلانه عمل کنی. این نقطه قوت بزرگ شماست. کاش بری پیش روان پزشک. خودت برو. 

قدر خودت رو بدون دختر خوب و عاقلی هستی. 

2738
نمیزارن برم دانشگاه شهر دیگه بمونم راحت شم از اینا

خوب نزارن 

تو قبول شو اونوقت اگه نذاشتن هم مثل حالا بلند شو برو لااقل يه خوابگاه داري يه اينده داري يه دليل داري

من نميدانستم معني هرگز را… تو چرا باز نگشتي ديگر؟   
سارا خانم سلام @sra_mhdzdh   ‍  خواهش می کنم متن من رو بخون هرچند که طولانی هست. سارا ...

واقعا مرسی که برادرانه راهنماییش‌کردین 

هر روز بیشتر از دیروز دوستت دارم..گویی در قلبم بروزرسانی میشوی🤗😍

اينهمه تحمل كردي يه چند ماه ديگه هم تحمل كن دانشگاه هر جا رو دوست داشتي بزن و برو تو كه الان پاشدي رفتي اون موقع هم ميتوني كمتر از يكسال ، تحمل كن درست و حسابي برو

من نميدانستم معني هرگز را… تو چرا باز نگشتي ديگر؟   
سارا خانم سلام @sra_mhdzdh   ‍  خواهش می کنم متن من رو بخون هرچند که طولانی هست. سارا ...

من 17ساله بودم پدرنازنینم ازدستم رفت دانشگاه قبول شدم ولی واسه کرایه اتوبوسی که فردا میخوام برم دانشگاه اسیر بودم .....استعداد درخشان دانشگاه خودم شناخته شدم ولی با دل خون ....

کارمیکردم و درس میخوندم و حتی مادرمم تامین میکردم ....الانم یه کارگاه تاسیس کردم فعلاده تا ازخانمهای 

سرپرست خانواده رو مشغول به کارکردم .....

واقعا فرار رو خودکشی راهش نیست 

2706