2737
2734

من بعد شش سال زندگی مشترک بلاخره تصمیم گرفتم مامان بشم بااینکه کلی نگران بودم ولی اصرار همسرم باعث شده بود بهش فکرکنم و راستش انگار وجودم یه کسی مثل خودمو میخواست پس آزمایش دادم قند،چربی،تیروئید،عفونت و... سونوی تخمدان و رحم.شوهرمم آزمایش اسپرم،چکاب قند و چربی! (پیشنهاد میکنم انجام بدین تا اگه مشکلی هست قبل اقدام درمان شه نه اینکه بعد چندماه تازه بفکر درمان بیفتیم) خودمم نشستم زینک، ویتامین دی، ویتامین ای، ب شش و... خوردم. توی این شش سال مشکلاتی پیش اومده بود برام که خداروشکر زود رفع میکردمش. ماه چهارم بعد عروسی رفتم فهمیدم کیست دارم قرص ال دی خوردم و بعد دوماه کیستها رفتن. سه ماه بعدش فهمیدم سوزش دارم بهم گفتن عفونت داری پماد کورتیزول بهم دادن استفاده کردم ولی دوباره بعد یک ماه اینجوری میشدم برای چندروز، انقد گریه میکردم که همسرم وان میذاشت تو هال میگفت نرو دستشویی و همینجا باش(چون فکر میکردی جیش داری ولی فقط دو قطره میومد) گفتن از شوهرته یا درمانت کامل نمیشه.تا بلاخره بعد چندوقت قطع و وصل شدن سوزش خودم سرچ کردم و فهمیدم مربوط به کلیه مه. رفتم سونو(خانواده مادریم مشکل کلیه دارن خواهر و برادرها هم) فهمیدم عفونت کرده. پنی سیلین چندتا تزریق کردم و خوب شدم!! بعد اون تندتند آب میخورم تا کلیه ام سالم بمونه. گاهی وقتا که آب بدن کم میشه دو لیتر آب میخورم میرم دستشویی و خوب میشم. بعد از دو سال فهمیدم یک ماه پریود میشم یک ماه نمیشم. گفتن برای اضطراب و استرسه . کمی بعد متوجه شدم یک ماه میشم دوماه نمیشم. فهمیدم یک مشکلی هست. بدون اینکه خودمو درگیر دکتر کنم سریع قرص آگنوگل رو خریدم و طبق دستور بروشورش استفاده کردم. دو ماه استفاده کردم و بعد اون هرماه پریود میشدم. از زمان بلوغ همیشه پریودم تاخیر داشت و ده روز عقب مینداخت متوجه شدم کسانی که از اول اینطور هستن طبیعیه ولی کسانی که منظم بوده و بعد غیرمنظم شده حتما پیگیری میخواد.ممکنه کیست داشته باشن و بعد مشکل بشه براشون.

تجربه ام در ااین موردی که میخوام بگم رو چندبار به صورت کامنت گذاشتم. خواهرمن سر بچه دوم یکسال بود حامله نمیشد مامانم بردش قابله قدیمی اون به خواهرم گفته بود پی دور تخمدان گرفته شده و عفونت داری برو عنبرنسا(که باید خودت جمع کنی از عطاری نخری) و کلپوره و اسپند رو دود بدی به خودت. یعنی یه استامبولی ذغال رو بذاری توی حیاط اینارو بریزی روش و بدون لباس زیر و با دامن بایستی تا دودش بره داخل بدن. خواهرم هفته ایی سه روز انجام میداد و ماه دوم باردارشد! الان فرزندش کلاس اوله. همونجا یه خانومی برای شوهرش اومده بود که مشکل داشته ایشون تجویزی میکنه که بعد اومدن خونه و به ما گفتن. این توی ذهن من موند تا دو سه سال بعد یکی از آشناها عمل واریکوسل کرده بود و هنوز جواب نگرفته بودن من براشون گفتم و بعداز سه ماه باردارشد. توی این سالها به دونفر دیگه ام پیشنهاد دادم و جواب گرفتن. فقط استمرار میخواد و انگیزه. خرنوب یک گیاه داروئیه که قهوه ایی رنگه، سفته،و دونه داره فعلا یک کیلو میخرین الان باید شصت هفتاد هزارتومن شده باشه(چون تا جایی که میدونم وارداتیه) هفت عدد خرنوب متوسط(اگه بزرگ بود دوتا و اگه کوچیک بود نصف حساب بشه) رو باانبر تیکه تیکه میکنین اندازه قند بزرگ. یک لیتر آب رو بذارین بجوشه(آبش کم نشه خیلی) خرنوب رو نشورین عصاره اش میره. همونطور با دونه و همه چی بریزین تو قابلمه در حال جوش و درش رو بذارین. زمان بگیرین بین سه و پنج دقیقه(نه کمتر نه بیشتر) بعد زمان مورد نظر زیر قابلمه رو خاموش کنین ولی درش رو برندارین تکونشم ندین بیست دقیقه به همون صورت بمونه بعد یک قابلمه و صافی بذارین و اونو صاف کنین خرنوب رو بریزین دور چون فقط یکبار قابل استفاده اس، و آبش رو که سیاهه بریزین تو شیشه و بذارین یخچال، دو هفته اول نصفش رو صبح ناشتا نصف دیگه اش رو شب قبل خواب بخورن. و بعد دو هفته فقط شبها یعنی یک لیتر برای دوشب. خرنوب باید تازه تازه درست کنین. مزه نداره ولی میشه با کمی عسل هم خورد. بعد یک ما آزمایش اسپرم بدن اگه تغییری بود دوباره یک ماه دیگه ادامه بدن. اکثرا یک تا سه ماهه خوب میشن. شاید بااین قیمتها سیصد چهارصد هزارتومن هزینه بشه بهتر از پول عمل واریکوسل و آی وی اف هست به نظرم.

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

وقتی تصمیم به بارداری گرفتم مطالعه کردم که کسانی که پریود منظم دارن چهارده روز قبل پریودی شون روز تخمک گذاریشونه و بهتره نزدیکی داشته باشن. مثلا خانومی هر ماه بیست و دوم پریود میشه هشتم برج روز تخمک گذاریشه. اسپرم مرد چهل هشت تا نهایت در شرایط مناسب هفتاد و دو ساعت زنده میمونه و تخمک فقط بیست و چهار ساعت. پس لازمه روز تخمک گذاری نزدیکی کرد یا اسپرم تو بدن زن باشه تا لقاح انجام بشه. تخمدان ها هرماه فولیکولهایی آزاد میکنن که باید اندازه شون مناسب باشه تخمک ها میان درون لوله فالوپ و اونجا اگه لقاح پیدا کنن نطفه تشکیل میشه وگرنه میان سمت رحم و باعث میشن دیواره های رحم بریزه و خون بیاد و پریودی شروع بشه. پس خانومهای منظم مشکلی ندارن فقط باید چهارده روز قبل رو یادشون بمونه. البته برای بهتر بودن شرایط آقا باید سه روز ارضا نشه سه روز دقیق حتی ساعتش هم باید دقیق باشه چون اسپرم توی سه روز به اوج خودش میرسه

2742

خانومهایی که کیست دارن یا تنبلی تخمدان دارت یا کلا نامنظم هستن چون روزش معلوم نیست برای لقاح مشکل دارن. بهتره متفورمین مصرف کنن دوماه اکه باردار نشدن کلومیفن مصرف کنن سه دوره، اکه باردار شدندکه هیچ اکه نشدن یک دوره استراحت کنن دوباره سه ماه. اکه نشدن دوباره یک ماه استراحت سه ماه مصرف... نهایتا اکه خدا بخواد سه ماه سوم حتما باردار میشن

اگه فقط پریود نامنظم دارن یک روش هست برای زمان تخمک گذاری بدون قرص. چندماه تاریخ پریود رو یادداشت کنن مثلا یک دوره اش سی روزه اس، یک دوره اش سی و پنج روزه اس، یک دوره چهلو دو روز یک دوره سی و دو روز. عدد کم رو(اینجاسی هست) مهنای نوزده میکنه میشه یازده یعنی یازدهمین روز دوره اش(یازدهمین روز از اول پریودی)میشه روز اول احتمال تخمک گذاریش. و بعد یازده به اضافه هفت میشه هجده(میشه آخرین روز احتمال تخمک گذاری)بایدتوی همین هفت روز از یازده تا هجده شب درمیون نزدیکی کنن (شب اول هم مرد بعد سه روز ارضا بشه) لازم نیست زن پاهاشو بالا بگیره همینکه یک ربع درازکش باشه خوبه. اسپرم توی محیط سی و هفت درجه زنده استپس لازمه توی هوای سرد بیضه گرم بمونه. و بعد ارضا شدن مرد زن رو بغل کنه تا بدن زن گرم بمونه. لقاح غقط به یک اسپرم احتیاج داره پس نترسین که بقیه منی میریزه.

برای درمان مشکلات زنان دکتر پورمطرود هم دکتر خیلی خوبیه میخواید من ادرسش رو دارم بدم اگه نیازتون بود

آدرس:تهران،سعادت آباد،بالاتر از ميدان كاج ابتدای نهم ساختمان كاج

2740