2737
2739
عنوان

مگه ما زنای خونه دار آدم نیستیم؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 801 بازدید | 69 پست
افتخار کن بچه ات رو نگه میداری و خودت بالا سرشی(اگه داری و نداری هم بعدها) روزی چنددددین تاپیک زده ...

اره این حرفتونو قبول دارم فقط یک روز رفتم سر کار از دوری بچم داشتم دق میکردم. از خیلی چیزام زدم تا درست بارش بیارم کلی برنامه ریزی کردم که حتما تو ایندش موفق باشه و یه شخص مهم

تجربه ب من نشون داده اکثر خانما ک میرن سر کار از اجبار میرن🙈🙈 بجز اون حقوقای میلیونیو شغلای درست و ...

اونهایی که واقعا برای اجبار میرن و اگر نرن سرکار زندگیشون لنگ می مونه و مشکل پیدا می کنن به کنار

اونا واقعا مجبورن

ولی اون چیزی که من دیدم خیلی از اونهایی که میرن سرکار به دلیل اجبار اقتصادی نیست

حتی مورد سراغ دارم وضع شوهرش عالی

حتی مطمئنم نره سرکار شوهره حاضره بهش کلی باج مالی بده

دوتا بچه طفل معصوم همش ویلون و سیلون این ور و اون ور

ایشون میره سرکار چون دوست داره شاغل باشه و فکر می کنه شاغل بودن زن یک افتخاره و عاملیه که می تونه باهاش پز بده،  حالا دیگه فکر نمی کنه مثلا شغل خودش کجاش افتخار داره!! 

من به علائق ایشون کار ندارم و مختاره در مورد زندگیش تصمیم بگیره بچه ها هم بچه های خودشن هرچند بوضوح اثرات منفی دوریشون از مادرشون رو همه می بینن ولی کسی چیری نمیگه تا یه وقت نگن دایه مهربانتر از مادر شدین

ففط برای من این سواله

اینکه میشینه مثلا میگه وای چقدر کارم زیاده باید از سر کار میام فلان کنم چنان کنم چقدر شماها راحتین

یکی نیست بگه مگر مجبوری، شوهرت و بچه هات منتت رو میکشن نری سر کار، شوهرت حاضره کلی خرجت کنه هرچی بخوای چشم بر هم زدن فراهم کنه برات ولی پیش بچه هات باشی

خب وقتی با این شرایط  میری سر کار یعنی دوست داری و بهت خوش میگذره پس دیگه گله و شکایت از سختی کار چیه واقعا؟؟؟ با خودت چند چندی؟؟!! 

از صبح تا بعد از ظهر هم که یکی دیگه بچه ت رو نگه میداره و کاراشو می کنه و غذا میده و... 

سر ماه هم که حقوق قلمبه تو جیب خودت میره، پس دیگه چی میگی؟ 

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

اگه بخوای باید شوهرت بهت بده .ازنظر اسلام زن میتونه واسه کار خونه و شیر دادن پول بگیره ازشوهرش.ولی خب اینکه دولت حقوق بده خنده داره دیگه چرا باید حقوق بده ،زن خانه دار که تو چرخه اقتصادی نقشی نداره .کاراش ارزشمنده درسته (زن شاعلم همون کارارم انجام میده البته)ولی خب وقتی کاراش سود اقتصادی  تو جامعه نداره حقوق گرفتن بی معنیه!

من لیست کارای صبح تاشبمو بگم با دوبچه و کار در خانه رسما دلتون کباب میشه برام.‌بهتره نگم. خخخخخخ.‌خواب مفیدم در۲۴ساعت۳ساعته خداشاهده. 

کسی که میره سرکار حداقل حداقلشششش اعصابش اروم تره که غر و نق بچه هاشو تحمل نمیکنه و بچش  سرخوش  شاد تومهد داره با دوستاش بازی میکنه. نه توخونه زندانی و حوصله سررفته.

نگهداری از بچه ها اونم صبح که بدخلقن انصافاااا خیلی انرژی میبره😖😖😖

👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀
2742

چرا هردوطرف میخوایید ثابت کنید ک کارتون سختتر از اونیکی 

هردوش سختی و ارامش خودشو داره 

کارکردن بیرون از خونه واقعا انرژی میخواد زن شاغلم اشپزی میکنه گردگیری میکنه بچه حموم میکنه شوهرداری و مریض داری میکنه از طرفی به خاطر حضورش تو اجتماع بنظرم ارامش بیستری داره 

زن خانه دارم ک همه کارای خونه و بچه داری و ... انجام میده در عوض تو محیط خونه اس مطمئنا راحتتر میتونه استزاحت کنه اما به خاطر موندن مداومش تو محیط خونه ممکنه گاهی دلزده بشه 

هردوش هم خوبی داره هم سختی 

مادر من شاغله خدایی خیلیییییی وقت و انرژی بیشتری از یه خانوم خانه دار باید صرف کنه  من خودم خا ...

خب عزیزم مادر شما حقوق و مزایا میگیره شما نمیگیری

فرقش در اینه

خانمهای شاغل هم اگر قید حقوق و مزایاشون رو بزنن می تونن خانه دار بشن و وقت و انرژی کمتری صرف کنن به قول شما

هرچند که همونطور که گفتم شما وقتی خانه دار و بچه کوچیک داری استراحتی نداری

از صبح علی الطلوع که بچه چشم باز می کنه باید تر و خشکش کنی و غذا بدی و بازی کنی و بگردونیش و وای به حال اینکه بدقلق باشه باید همش سر بغلت بچرخونیش و نق نق و گریه تحمل کنی تاااااا شب نه حقوقی هم میگیری نه چیزی 

ولی وقتی شاغل بشی دیگه تایمی که سر کاری مجبور به بچه داری (که از نظر من اگر بچه بدقلق باشه سخت ترین کار دنیاست) نیستی

من وقتی بچه م کوچیک بود اینقدر همش از صبح تا شب باهاش سر و کله میزدم و بی خوابی و نق نق و گریه تحمل میکردم از زندگی بیزار میشدم

اگر دوساعت میسپردمش دست مامانم عجله ای میرفتم بیرون دنبال یه کار دیگه(تفریحی در کار نبودا فقط رفته بودم دنبال کار دیگه و اونم عجله ای که بچه شیر نخواد، همون دوساعت که بچه داری نمیکردم انگار بار بزرگی از رو دوشم برداشته شده بود، انگار ذهنم تنفس میکرد و جون میگرفتم و دلم برای بچه تنگ میشد. نمی دونم منظورم رو متوجه میشی یا نه

اگر بچه کوچک بدقلق داشته باشی متوجه میشی چی میگم

یه ساعتم دست یکی دیگه باشه و ونگ ونگش تو سرت نباشه حتی اگر مشغول به کار دیگه باشی خودش یه استراحت بزرگ برای مغز مادر بیچاره ست

2740
اونهایی که واقعا برای اجبار میرن و اگر نرن سرکار زندگیشون لنگ می مونه و مشکل پیدا می کنن به کنار او ...

ای ول حرف دله منو زدی نمیدونستم چطوری بیان کنم

افراد ساکت پرسرو صداترین افکار را دارند