2733
2739
عنوان

معرفی کتاب برای کودکان

| مشاهده متن کامل بحث + 24666 بازدید | 60 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

مجموعه کتاب های خرگوش کوچولو

۱_خواهری برای خرگوش کوچولو

کتاب « خواهری برای خرگوش کوچولو » داستان خرگوش کوچولویی است که یک روز پس از برگشتن از کودکستان متوجه می‌شود که صاحب یک خواهر کوچولو شده است.
هر بعد از ظهر پس از این که خرگوش کوچولو از کودکستان به خانه برمی‌گردد با پدرش آب هویج می‌نوشند؛ اما امروز همه‌ چیز با روزهای پیش فرق دارد و از آب هویج خبری نیست. امروز اتفاق عجیبی افتاده است. خرگوش کوچولو حالا یک خواهر دارد همان‎گونه که خواهرش هم یک برادر بزرگ‌تر دارد که می‎تواند همه‌چیز را به او نشان بدهد.

تجربه و نظر شخصی:کلا کتاب خیلی خوبیه در غالب داستان آموزش هم داره. برای اونایی که میخوان بچه دوم بیارن عالیه و ذهن بچه رو آماده این موضوع میکنه

گروه سنی ۰ تا ۲ سال

بعد از این گروه سنی گروه سنی ۳ تا ۶ سال رو هم خواهیم داشت

۲_صبح بخیر خرگوش کوچولو

کتاب « صبح بخیر، خرگوش کوچولو » داستان خرگوش کوچولویی است که حاضر نیست صبح‌ها به راحتی از رختخوابش بیرون بیاید. مامان خرگوشه هر روز با ترتیب دادن بازی قایم‌باشک خرگوش کوچولو را کم‌کم برای بیرون آمدن از رختخواب و شروع یک روز خوب آماده می‎کند: او هر بار با پرسیدن «خرگوش کوچولو کجایی؟» پتو را کمی از روی خرگوش کوچولو کنار می‌زند و از عروسک‌های خرگوش کوچولو سراغ‌اش را می‌گیرد تا سرانجام پتو کاملا کنار می رود و خرگوش کوچولو با یک لبخند نمایان می‌‍شود. اکنون خرگوش کوچولو آماده است که از رختخواب بیرون بیاید.

کتاب عالیه هست برای بچه های غیر سحرخیز. رده سنیش از ۰ تا ۲ ساله ولی من میگم برای همه سنین میشه. چون بر اساس تجربه شخصی دیدم که حتی تا ۴ سال هم با خوندنش تاثیر گرفتن و لذت بردن! فقط باید عین جملات کتاب خونده بشه. ولی برای بچه های ۲ سال بهتره با لحن ساده و به اصطلاح خودمونی خونده بشه(سوالی درمورد نحوه قصه و کتاب خوانی داشتید در خدمتم)کتابیه با تصویرای ساده و جذاب و رنگی و صد البته آموزشی البته به شکل غیر مستقیم و از طریق داستان

2740

۳_شب بخیر خرگوش کوچولو

کتاب « شب بخیر خرگوش کوچولو » داستان خرگوش کوچولویی است که نمی‌خواهد بخوابد

فکر میکنم همه، یا شاید خیلی از مادرها این کتاب رو نیاز داریم😂

باز هم آموزش غیر مستقیم از طریق داستان! البته من کلا این شیوه رو(به عنوان یک روانشناس)خیلی میپسندم، چون بچه به طرز غیر مستقیم یاد میگیره، و خب چی بهتر از اینکه قصه موجب این یادگیری باشه!کلا شیوه خیلی خوبیه. چون تجربه ثابت کرده اغلب بچه ها دوست ندارن بهشون بگیم بیا بشین میخوام مثلا اعداد رو یادت بدم! واسه همین هم از مدرسه بدشون میاد چون آموزش مستقیمه😂:) و خب اینطوری بچه هم حس نمیکنه که صرفا به اجبار ما اومده پای تلویزیون یا کتاب ولی خودش دوست نداشته باشه(بعدا مفصل راجبعش حرف میزنیم)

اگر این تاپیک ادامه دار باشه موقع خرید کتاب همگی یک لیست جامع و کلی برای خرید داریم و دیگه راحت خرید میکنیم.ولی ظاهرا تاپیک های  نا مربوط به بچه هه توی نی نی سایت بیشتر طرفدار دارن تا اینجور تاپیک ها

نازی جون تشکر میکنم

خیلی خوب توضیح میدین و کتابهای مفیدی معرفی کردین

پسر من ۴سالشه،با توجه به علاقه زیادی که به فعالیت گروهی داره،اینکه کاردستی درست کنه،آزمایش کنه،کلا یکجا نشستن رو دوست نداره

من همچین کتابهایی واسش میگیریم

مجموع کتابهای کار ویژه سنین ۳تا ۴سال:

پاییزک-زمستونک-بهارک

که هم سرگرمیه هم یادگیری،

علاوه بر نقاشی و رنگ آمیزی،کلاژ،کاردستی،کارگروهی،بازی گروهی،نمایش،مهارتهای شناختی و مهارتهای حرکتی رو یاد میگیره

کتاب دم های جنهگلی

رده سنی:۰ تا ۲ سال(ولی به نظر من تا ۳ سال هم جواب میده  )

کتاب پارچه‌ای « دم های جنگلی » خردسالان را با یک بازی با زرافه، تمساح، ببر، فیل، موش، پلنگ و راکون و طوطی آشنا می‌کنه. تو این کتاب دم‌های این هشت حیوون از صفحه‌ها بیرون زده و بچه ها باید حدس بزنن که دم‌ها به چه حیوانی تعلق داره و با  باز کردن صفحه‌ها معمای دم‌ها حل می‌شه!

عکسایی که روش از حیوونا چاپ شده ساده هستن با خط سیاه دورگیری شدن!توی جلدش از لایه خاصی استفاده شده که باعث میشه با دست زدن صدا بده و این هم باعث توجه بیشتر به کتاب میشه و هم حس شنیداری رو به خصوص در سنین پایین تر تقویت میکنه. جنس هر دم با دم دیگه فرق میکنه که اینم باعث تقویت حس لامسه در این سنین میشه. جزو دست کتابهای پارچه اس هستش که به کتاب اسباب بازی هم معروفن و در ادامه اونا رو هم معرفی میکنم ببیشتر.. 

تجربه شخصی:خیلی کتاب خوبیه و جزو دسته کتابهای پارچه ای جدید حساب میشه،تصاویر رنگی، ساده و در عین حال جذابی داره.اینکه کنار هر عکس اسم حیون رو نوشته برای معرفی کار رو اسون تر میکنه. از هر حیوون فقط یه تصویر ساده نمایش داده شده که این دست شما رو باز میذاره تا در مورد همه چی با بچه صحبت کنید. صدای اون حیوون، غذاش،محل زندگیش

من خودم با این  کتاب راحت بودم و بچه خیلی دوست داشت. روی این کتاب بیشتر تمرکز میکردن بچه ها و خوششون میومد به خصوص در ماه های اول تولد!حس بین کتاب و عروسک خیلی کیف داشته واسه بچه های این سنی!