2737
2734
بچه ها منم دوس دارم کوفته تبریزی درس کنم بلد نیستم یکی ثواب کنه بگه

تعریف از خود نباشه همه کوفته هامو دوست دارن

گوشت دوبار چرخ کن

لپه هم بذار بپزه

برنج هم پخته باشه بهتره

برا نیم کیلو گوشت ی پیمانه کوچیک لپه کافیه برنج هم کمتر از لپه باشه بهتره لپه رو قشنگ با گوشکوب بکوب همین کار باعث میشه کوفته منسجم تر بشه و وا نره برنج پخته رو هم قشنگ له کن یخورده پیاز سرخ شده و ادویه و سبزی کوفته ( من خشک شده میریزم) ی تخم مرغ رو خوب خوب ورز بده هرچی بیشتر ورز بدی کوفته ها منسجم تر میشه بعد تو قابلمه ای ک بزرگ و جادار باشه پیاز سرخ کن رب اضافه کن خوب تفت بده بعد زردچوبه و فلفل و اب اضافه کن و کوفته ها رو گرد کن اروم بنداز تو اب ی خورده از سبزی کوفته هم بریز تو ابش بهمراه یکی دو قاشق زرشک در قابلمه رو نذار با شعله ملایم بذار تا خودش جوش بیاد و بپزه

اب ب اندازه ای باشه ک همسطح کوفته ها باشه

💕عشق من همسرم💕 نفس من دخترم💕
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

تعریف از خود نباشه همه کوفته هامو دوست دارن گوشت دوبار چرخ کن لپه هم بذار بپزه برنج هم پخته باشه ...

مرسی عزیزم خیلی کمکم کردی خیلی نکته خوبی بهم یاد دادی تصمیم گرفتم با این دستور امشب سحری درست کنم ببینم میتونم انشالله

مرغ مجلسی

زرد چوبه و نمک با هم مخلوط می کنی میزنی به تیکه های مرغ بعد سرخش می کنی و می چی نی داخل قابلمه سینه ها چون دیر تر پخته می شن زیر و ران روی اونا بچین (از قبل پیاز سرخ کن و زردچوبه فلفل سیاه و ادویه بهش بزن و آخر رب رو تفت بده ) هر لایه مرغی که چیدی از مخلوط رب روش بزن و بینش هم می تونی هویج و فلفل دلمه بذاری بعد کامل که شد می تونی از کناره قابلمه بهش آب اضافه کنی و شعله گاز ملایم کن تا آروم آروم بپزه برای تزیین هم می تونی آلو جداگانه بپزی و از سیب زمینی خلالی چیپسی آماده استفاده کنی 

2742
آره شاید مرغم بزارم نمیدونم اگه برسم- خوبه؟ دسر چی خوبه؟

مرغ بزار با بادمجون و سوپ.

من سوپ جو درست میکنم.اول مرغ رو میزارم با اب یه جوش بخوره ابشو میریزم دور

بعدش دوباره اب میزارم میجوشه توش پیاز خوردمیکنم زردچوبه میریزم بعدش جو رو میشورم همراه با مرغ میریزم تو قابلمه.وقتی ک پخت با گوشت کوب جو رو یکم له میکنم هویچ ریز خوردمیکنم میریزم بعد سیب زمینی نگینی خوردمیکنم میریزم بعدش ک اینا پختن دوقاشق رب و مقداری جعفری میریزم زیرشو کم میکنم تا جا بیوفته اخرش نمک و ابلیمو میریزم

خدایا عاشقتم
دستور تهچینتو میدی لطفا؟

عزيزم اول يادت باشه واسه هر بشقابي بايد ٥تا تكه گوشت باشه واسه هر چهار نفري هم يه ليوانايي كه توش چايي ميخوريم لوبيا ميريزم ليوان پره پر 

اول پياز و تفت ميدم بعد گوشتمم ميريزم خوب با پياز تفت ميدم نمك و فلفل و زردچوبه هم ميزنم خوب تفتش ميدم بعد لوبيا هم مريرم آب هم خيلي زياد ميريزم مثلا قابلمه اي كه ميخوام تو خورشت آماده كنن پر پر لب تا لب آب ميكنم ميريزم توش بعد ميذارم تو ديگ زود پز يك ساعت و ربع تا قشنگ گوشت و لوبيا پخته بشه بعد سبزي خورشتي هم خوب تفتش ميدم كامل تفتش بده تا رنگش كامل تيره بشه 

بعد مواد داخل ديگ و تو قابلمه ميريزم و سبزي هم بهش اضافه ميكنم بعد بذاز يك ساعتي قشنگ جا بيفته بعد يك ساعت يكم شنبليله خشك بهشاضافه ميكنم و يكمم رب گوجه ميزنم كه رب گوجه دلبخواهي باد خيلي كم بزني و ميچسم اگر نمك و فلفل ميخواد ميزنم و دوتا ليمو عماني هم ميذارم داخلش يه قاشق آبليمو هم ميزنم بعد ميذارم دو باره يك ساعتي قشنگ رو گاز بمونه تا جا بيفته كه ديگه آبكي نباشه كه سبزيش يه طرف باشه لوبياش يه طرف بايد بذاري خوب جا بيفته ديدي وقت نداري درشو بردار و زير گازو بيشتز كن نا قل بخوره آبش تبخير بسه

2740
مرغ خوبه فکر کنم راحته اما قورمه سبزی ریسکی نیست؟ میترسم خراب کنم

قرمه سبزی رو من تمام فنونشو بلدم چون خیلی خوندم در موردش اوایل اصلا بلد نبودم ولی الان واسش وقت بذارم طعمش رستورانی میشه؛ می تونی قرمه سبزی تو از روز قبل آماده کنی 

2706