2737
2739
عنوان

فرنی بستنی و لگیمات ماریا + عکس

9914 بازدید | 159 پست

سلام عزیزان 

نماز و روزه هاتون قبول باشه . این دسر خیلی سریع حاضر میشه و به درد مهمونی های افطاری یا زمانی که عجله دارید عالیه و خیلی خوشمزه میشه 

لگیمات یا لقیمات هم یه نوع شیرینی جنوبی و عربی هست که موقع ماه رمضان درست میکنند 

فرنی بستنی 

شیر : سه لیوان 

بستنی وانیلی : 200 گرم 

خامه صبحونه : سه قاشق غذا خوری 

پودر ژلاتین : سه قاشق غذا خوری سر خالی 

وانیل کمی 

نشاسته ذرت : هفت قاشق غذا خوری 

شکر : ده قاشق غذا خوری 

.

شیر و شکر و نشاسته و بستنی و باهم مخلوط کنید بزارید روی حرارت مرتب هم بزنید تا کمی غلیظ بشه غلظتش از فرنی کمتر باشه .خاموش کنید و ژلاتین و خامه و وانیل و اضافه کنید 

( پودر ژلاتین و که با نصف فنجان اب روی بخار کتری بن ماری کردید ) 

مواد و هم بزنید تا یکدست بشه هر جا اگه گلوله شد از الک رد کنید 

حالا تنوع خیلی زیادی به این دسر میتونید بدید 

مثلا نصف شو  با پودر کاکائو مخلوط کنید تا دو رنگ بشه یا قهوه و نسکافه یا با زعفرون یا هر رنگ خوراکی دیگه ای دو رنگ کنید مثل قرمز یا بنفش .

فقط اگه زعفرونی درست میکنید میتونید گلاب هم اضافه کنید بهش .

من توی قالب و کمی با روغن جدا شونده چرب کردم هر لایه رو گذاشتم توی یخچال تا ببنده بعد لایه بعدی .

دسر بسیار خوشمزه و سریعی هست نوش جون .

.

.

.

لگیمات : 

ارد : دو پیمانه 

خمیر مایه : یک قاشق غذا خوری 

شکر : دو قاشق 

روغن مایع : یک چهارم پیمانه 

تخم مرغ : یک عدد

ماست شیرین : چهار قاشق

بجاش از چهار قاشق شیر خشک میتونید استفاده کنید

نشاسته ذرت : سه قاشق غذا خوری 

اب گرم : نصف لیوان 

شهد : به میزان لازم 

.

تمام مواد و باهم مخلوط کنید و هم بزنید البته ارد و حتما قبلش الک کنید 

سرش و بپوشانید و بزارید در جای گرم تا دو برابر بشه

.

.

مواد حالت چسبناکی داره روغن و بریزید توی قابلمه و دستتون و کمی خیس کنید از مواد گلوله های گرد کوچیک درست کنید بندازید توی روغن با حرارت ملایم سرخ کنید تا کاملا برشته بشه بعد بندازید توی شهد گرم چند ثانیه نگه دارید و خارج کنید 

دستور شهد هم مثل همون شهد زولبیا و بامیه تو تاپیک های قبلیم هست . خیلی نرم و ترد خوشمزه میشه .

.

.

.

.

Cake_deser_khanegi_vanilla  ممنون میشم فالو و لایک کنید. اگه سوالی دارید تو پیجم در خدمتتون هستم. ❤️

واااای چه خوبههههه مرسیییی

فقط 2 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
قرار بر این شد که خود را تغییر دهم نه محیط اطرافم را ... معجزه شد و اطرافم نیز تغییر کرد

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

وای فوق العادس😋😋😋

آفرین خانم هنرمند😍😍😍

پادشاهی در خواب دید تمام دندانهایش افتادند!دنبال تعبیر کنندگان خواب فرستاد...اولی گفت: تعبیرش این است که مرگ تمام خویشاوندانت را به چشم خواهی دیدپادشاه ناراحت شد و دستور داد او را بکشند...دومی گفت: تعبیرش این است که عمر پادشاه از تمام خویشاوندانش طولانی تر خواهد بود...پادشاه خوشحال شد و به او جایزه داد!هر دو یک مطلب یکسان را بیان کردند اما با دو جمله بندی متفاوت...نوع بیان یک مطلب، میتواند نظر طرف مقابل را تغییر دهد... ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
2740
دسر طعم چی میده ؟ شبیه کارامل میشه؟ 

نه مثل پاناکوتا میشه . کارامل که فرق داره مزه اش .اره طعم دنت داره 

Cake_deser_khanegi_vanilla  ممنون میشم فالو و لایک کنید. اگه سوالی دارید تو پیجم در خدمتتون هستم. ❤️

اصن تحریک شدم 🤦😁😁

« فاشیسم از رگ گردن به ما نزدیکتر است »            کلیشه شده است. فاشیسم منطقِ حذفِ "دیگری" است. ما همگی در زندگی روزمره فاشیست هایی کوچکیم ، مگر اینکه خلافش را اثبات کنیم.