2733
2739
عنوان

هنر آشپزی...

| مشاهده متن کامل بحث + 34734 بازدید | 226 پست
مامانای گل من از وقتی متوجه شدم نجما جان پست هایش را از قسمت مامانای هنرمند و هنر دوست پاک کرده خیلی غمگین شدم.چون هیچ صفحه ایی را ذخیره نکرده بودم.اصلا فکرش را نمی کردم نجما جون چنین کاری را انجام دهد.با اینکه در مامی سایت عضو شدم قرار بود مطالب نجما جون به آنجا انتقال داده شود که متاسفانه انتقال داده نشده است.می دونم که خیلی از مامانا مثل من دچار مشکل وشکه شدن که مطالب را ذخیره نکردن.

دوستان عزیزم بسیاری از شما را مطالب را ذخیره نموده اید خواهش می کنم اگر کسی مطالب را ذخیره نموده است به ایمیل من هم ارسال بنماید.

اگر کسی دستورات نجما جان را دارد در این قسمت از سایت بگذارد تا همه دوستان استفاده بنمایند.
از نجما جون هم بابت این همه زحمتی که کشید و بما مطالب زیادی را آموخت تا ما جلوی همسرانمان دست پر ظاهر شویم بسیار تشکر می کنم.
امیدوارم دوستان گلم برام ایمیل کنند تا من از این نگرانی بیرون بیام تا پیش همسرم و خانوادش دست خالی نباشم.
ایمیل من masua.masi@gmail.com

ممنون

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

سلام دوستان من یک سوال داشتم می خوام کیک مرغ برای شام تولد پسرم درست کنم اما تل حالا درست نکردم کمکمممممممممممم کنید سوالم این وقتی مرغ و پختم میکسش کنم یا ریش ریش کنم بهم بگید تا درست کنم ممنون
2731
سلام خانوما خوبید
چرا اینجا هم اینقد سوتو کوره

من دستور یه نوع آش رو براتون میزارم
مخصوص سرما خوردگی
انشالله که هیچ وقت مریض نشید نه خودتون نه اهالی خونه
ولی خدای نکرده اگه کسی سرما خورد این آش رو برا شام بخوره یه پتو بکشه سرش و بخوابه مطمئنا تا صبح خوب شده
دلیلش هم به علت اینه که این اش هم خیلی باید تند باشه
وهم اینکه موادی که توش استفاده شده همشون تقریبا حاوی انتی بیو تیک هستن

آش عدس
مواد لازم

پیاز....به مقدار خیلی زیاد دو سه تا بزرگ

سبزی شامل.... تره - جعفری-

عدس .... 5/1 لیوان پخته

برنج .... نصف استکان ...... اگه پخته تو خونه دارین که اضافی مونده یک استکان

فلفل ........ دو سه تا از اون تلخاش

روغن یک قاشق غذا خوری

آرد ....1 ق غ

طرز تهیه...

ابتدا پیاز ها رو خرد میکنیم تو قابلمه میریزیم
روش اب میریزیم و میزاریم حسابی بپزه طوری که میخوان محو بشن
فلفل ها رو هم بریزین توش اگه دوست دارین خیلی تلخ بشه (که این برا مریضمون خیلی خوبه) یکی از فلفل ها رو سوراخ کنید

بعد که پیاز پخت برنج رو بریزید
نکته...........
اگه برنجتون نپخته هست بزارید بپزه وقتی کمی مغز پخت شد سبزی رو بریزید
ولی اگه برنجتون پخته هست اول سبزی رو بریزید وقتی سبزیتون پخت برنج رو اضافه کنید
عدس پخته را هم اضافه کنید

اب غذا رو کنترل کنید اگه کم بود اب بریزید
روغن رو هم اضافه کنید بعد اینکه یه قلی خورد

توی اب یک ق غ ارد رو بریزید و هم بزنید
بعد اینکه کامل حل شد توی اش بریزید بعد 5 دقیقه اشتون اماده هست

همیشه سلامت باشی
دیر اومدمممممممممممممممممممممم ....
چرا کسی جواب سوال منو نداد گریههههههههههههههههههههههههههههه در مورد کیک مرغ پرسیده بودم . حالا یک سوال دیگه شما اون دسری رو که با ژله های رنگی دزست می کنند بلیدید دستورشو برام بزارید ژله رنگین کمان رو نمی گما اون که ژله خورد شده رنگه همه باهم مخلوطه منظورمه
2740
چند تا ژله به رنگ های مختلف درست کنید برای هر ژله فقط 1 لیوان آب جوش داخلش بریزید دیگه آب سرد لازم نیست چون ژله باید سفت باشه.و همینطور به اشکال مختلف به هر شکلی که دوست داشتید خرد کنید .مکعبی . مثلثی قالبی .....می توانید کف قالب مورد نظر بچینید... آماده کنید. ابتدا 10 ورق ژلاتین را در آب خیس کنید و سپس یک مقدار آب جوش رویش بریزید و به روش بن ماری (یک ظرف آب جوش در زیز ظرف ژلاتین قرار دهید و مرتب هم برنید تا ژلاتین آب شود) ژلاتین را حل کنید . نکته حل که شد ظرف محتوی ژلاتین را بگذارید روی همان ظرف آب جوش تا فرم نگیرد تا بقیه کارها را انجام دهید. ا لیوان شیر را با ا لیوان یا 5/2 بسته از خامه کوچک را با هم مخلوط کنید.بعد 4 تا 5 قاشق غذاخوری از پودر شکر داخل مایع شیر بریزید و هم بزنید .با ژلاتین مخلوط کنید.ژله ها را در قالب بچینید از مایع روی ژله ها بریزید .و در یخچال قرار دهید تا فرم بگیرد
سلام عکسی که گذاشتم یه املت خوشمزه ولی خیلی خیلی رژیمیه
املت سبزیجات:مواد اولیه:
گوجه‌فرنگی دوازده‌عدد،قارچ پنج‌عدد، فلفل دلمه‌ای یک‌عدد، پیاز سرخ شده دوقاشق غذاخوری، سیر چهارعدد
تخم مرغ سه‌عدد،جعفری خردشده دوقاشق غذاخوری، روغن مایع سه قاشق غذاخوری،نمک وفلفل به مقدار لازم
پنیر پیتزا رنده شده دوقاشق غذاخوری ( در صورت تمایل می‌توانید از پنیر پیتزا استفاده کنید)
ظرف پیرکسی را انتخاب کنید و یک قاشق روغن در آن بریزید، سپس گوجه‌فرنگی‌ها را به صورت ورقه درآورده و در ظرف بچینید. قارچ‌ها را هم ورقه‌ورقه کرده روی گوجه‌فرنگی‌ها بگذارید و فلفل ها را ریز خرد کرده و روی گوجه‌فرنگی و لابلای آن‌ها بریزید. سیر را هم ریز خرد کنید و با پیازداغ لابلای گوجه‌فرنگی‌ها بریزید. روی ورقه‌های گوجه‌فرنگی جعفری خرد شده بریزید همه گوجه‌فرنگی‌ها و قارچ‌ها را به این ترتیب ورقه‌ورقه می‌کنیم و در ظرف می‌چینیم. در انتها دو قاشق روغن مایع و کمی نمک روی آن می‌دهیم و در ِ ظرف را می‌گذاریم وروی حرارت با شعله ملایم می‌گذاریم تا پخته شود. ( می‌توانیم املت را داخل فر یا ماکرویو بپزیم.)وقتی گوجه‌فرنگی‌ها پخته شدند و حالت نرم پیدا کردند، اگر آب املت زیاد بود حرارت را کمی بیشتر می کنیم و درِ ظرف را باز می‌گذاریم تا آب آن خشک شود ( ولی دقت کنید ته املت نسوزد) سپس تخم‌مر غ‌ها را در ظرفی شکسته و هم می‌زنیم. اگر از پنیر پیتزا استفاده کردیم پنیر را هم داخل تخم‌مرغ ها ریخته و با کمی نمک هم می‌زنیم تا خوب مخلوط شود سپس تخم‌مرغ را به املت اضافه می‌کنیم و درِ ظرف را می‌گذاریم تا تخم‌مرغ‌ها پخته شود.
اگر از پنیر پیتزا استفاده کردید، بهتر است در مرحله آخر که تخم‌مرغ و پنیر پیتزا اضافه می‌شود ظرف را داخل فر یا ماکرویو بگذاریم تا پنیر و تخم‌مرغ خودش را بگیرد( اندازه هاشو می تونید دستکاری کنید هرچی هم که دلتون خواست می تونید توش بریزید مثل سوسیس و ذرت و... خوشمزست ولی با عرض پوزش نمیدونم از کدوم سایت کش رفتم
2706