2752
2734
عنوان

كي با زايمان طبيعي مخالفه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 714 بازدید | 97 پست
سزارين يك عمل كامله و بعد عمل قلب باز خطرناك ترين هست چه جوري ميگي كم خطره؟؟؟  حالا واسه طبيعي ...

چجور عمل کاملیه که ۱۰ دقیقه بیشتر طول نمیکشه و حتی بی هوش هم نمیکنن و بی حسی میزنن,از,خطرات طبیعی هم مثل اینکه نمیدونی برا بجه خطر داره

خدایا ممنونم که امیدم رو ناامید نکردی
ميگن انقباض داره ديگه  مثل دلپيچه

انقباض درد داره ولی دردش رو کمره

کمر هی می گیره هی ول می کنه

که به مرور فاصله ی گرفتن و ول کردن کم می شه و در نهایت که دهانه کامل باز شد یه زوری تمام وجودت رو می گیره فقط دلت می خواد زور بزنی بعدشم که بچه میاد یهو همه چی قطع می شه

تو دنیایی که می‌تونی هر چیزی باشی؛ تو خوب باش! / یه صلوات به نیت برآورده شدن حاجتم می‌فرستی؟! 🌷
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سزارين يك عمل كامله و بعد عمل قلب باز خطرناك ترين هست چه جوري ميگي كم خطره؟؟؟  حالا واسه طبيعي ...

من جاری خودم ماما هست موقع حامله بودم همش میگفتم طبیعی میخام گفت طبیعی اصلا خوب نیست من که خودم با چشمای خودم دارم میبینم و کارم اینه میگم خوب نیست و بعدا پشیمون میشی حتی خودش هم سزارین کرد

طبیعی و سزارین یه سری تفاوتا با هم دارن,درد طبیعی به مراتب خیلی شدیدتر و سخت تر از سزارین هست و مسال ...

تو طبیعی متوجه درد می شه تو سزارین موقع زایمان متوجه نمی شی اما دردش کمتر هم نیست

اون همه بخیه و اون همه برش و اون همه خونریزی...

چطور عوارضش کمتر از طبیعیه؟

تو دنیایی که می‌تونی هر چیزی باشی؛ تو خوب باش! / یه صلوات به نیت برآورده شدن حاجتم می‌فرستی؟! 🌷
2731
تو طبیعی متوجه درد می شه تو سزارین موقع زایمان متوجه نمی شی اما دردش کمتر هم نیست اون همه بخیه و او ...

عوارض رو نگفتم خطر رو کفتم,موقع زایمان طبیعی بیشترین خطر روی بچه هست,درست بخون خانم

ببین این بحث هیچ وقت به نتیجه ای نمیرسه 

من خودم شخصا میگم اگه ادم اینجوری که تو ایران میگن قراره گشاد بشه و بچه ناقص بشه، چرا تمام سلبریتی های اروپایی طبیعی زایمان میکنن؟ چرا حتی عروس ملکه انگلیس طبیعی زایمان کرد؟ بازیگرای ترکیه ای رو ببین زایمان طبیعی میکنن با افتخار تو پیجشون هم میزارن .با یه سرچ تو اینستا به راحتی میتونی همشون رو پیدا کنی و حرف من نیست.

الان یه عده میان میگن نه اونا کادر زایمانشون فرق میکنه با حوصله ان به زائو اهمیت میدن.خب این قبول.بالاخره کادر بیمارستان تو گشادی واژن که تاثیری نداره.

اگه میگین خارج برش نمیزنن من خودم تمام تالار های گفتگو انگلیسی زبان رو زیر و رو کردم.کلا از اول بارداریم هر مشکلی داشتم تو سایت های موجود زبان اصلی جواب پیدا کردم چون زبانم مسلطه .خواستین تمام لینک هاش رو واستون میزارم که مامانا تاپیک دارن مثل ما و درباره مراقبت بخیه های زایمان طبیعی صحبت میکنن.

پس این چیزا فقط واسه ایران نیست.

تفاوت اصلی توی کادر درمانی هست که الان شکر خدا شما میتونی مامای همراه بگیری و خیالت راحت باشه . اقوام نزدیک خودم تو بدترین بیمارستان دولتی شهرمون زایمان کرد.ماما همراه داشت شوهرشم پیشش بود.عالی بود زایمانش 

لطفا یکم به خودمون ارزش بدیم.گشاد شدن یعنی چی اخه.اگه قرار بود اینجوری باشه قدیمی ها باید شوهرشون همون چند سال اول زندگی ولشون میکرد که.یا تمام بازیگرا و ادمای مشهوری که میبینیم زایمان طبیعی انجام میدن پس دیگه باید زندگی جنسیشون تعطیل بشه که.

این چیزیه که ما خانوم ها خودمون رواج میدیم و تو ذهن مردا میزنیم .وگرنه بدن زن کاملا یه روند طبیعی رو طی میکنه .

ما ایرانی ها همیشه میونبر میخوایم. اگه زحمت یکم ورزش کردن رو به خودمون بدیم ما هم مثل بقیه خانومایی که تو کشور های پیشرفته هستن زایمان طبیعی بدون عوارض خواهیم داشت . هم قبل بارداری هم حین بارداری هم بعد زایمان ورزش میکنن .اما ماها چی ؟ تو بارداری فقط میگن بخور بچه تپل باشه.اخه مگه افتخاره بچه ۴ کیلویی زاییدن ؟ یکم دلمون واسه خودمون بسوزه .الان که اینترنت شکر خدا دسترس هممون هست . سرچ کنید ببینید علم روز دنیا درباره بارداری و زایمان چی میگه.

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن.
عوارض رو نگفتم خطر رو کفتم,موقع زایمان طبیعی بیشترین خطر روی بچه هست,درست بخون خانم

چه خطری؟

چه خطری بالاتر از بیهوشی مادر و تاثیرش روی بچه؟

خطر احتمال زخمی شدن بچه با چاقوی جراح (کم اتفاق نیافتاده)

و اینکه تو سزارین بچه بخاطر عبور نکردن از کانل زایمان با ریه ی مرطوب دنیا میاد و ...

البته اگه دعوا داری دیگه ریپلای نکن لطفا چون من دارم نظر و تجربه م رو می گم به کسی هم تحمیل نمی کنم دعوا هم ندارم

من یه مستند  بریتانیایی میدیم تو بی بی سی.البته مختص زایمان نبود برنامه اما در مورد مزایایی زایمان طبیعی میگفت که بچه هایی که با زایمان طبیعی متولد میشن چون با باکتری بدن مادر در تماس هستن کمتر آلرژی میگرن و اون فشار که حین زایمان بهشون میاد باعث پاکسازی ریه شون میشه و عفونت ریه هم کمتر میگیرن.ضمن اینکه به خاطر روند زایمان طبیعی،مادرا شیردهی موفق تری روزهای اول دارن.البته زایمان طبیعی همکاری خوب  مادر و تیم پزشکی رو میطلبه.مادر باید از قبلش خودشو آماده کرده باشه . اگر نه ککه بهتر فرد سزارین شه.هردو زایمان احتمال بروز عوارض  دارن .

ببین این بحث هیچ وقت به نتیجه ای نمیرسه  من خودم شخصا میگم اگه ادم اینجوری که تو ایران میگن قر ...

من نه طبیعی رو رد میکنم و نه تاییدش,میکنم اما کدوم کار ایران مث اروپا ست که زایمان طبیعبش باشه?چند وقت پیش یکی از اقوام ما درد زایمانش گرفت ۱ روز بیشتر درد داشت کلی التماس کرد که سز بشه اخر قبول نکردن تا بچه تو شکم مادرش مرد😭😭😭😭

چه خطری؟ چه خطری بالاتر از بیهوشی مادر و تاثیرش روی بچه؟ خطر احتمال زخمی شدن بچه با چاقوی جراح (کم ...

من هم نظر و تجربه هم رو گفتم,درضمن الان دیگه بی هوش نمیکنن بی حس میکنن

مگه طبیعی دیگه برش و بخیه نداره?هان?

بعضیا دارن

مخصوصا اونایی که عضلات کگل قوی ای ندارن

من دکترم نظرش این بود که چون ممکنه سربچه واژن رو پاره کنه و اون پارگی کج باشه که بعدا جوش خوردنش زشت بشه برای همه ی خانما رو برش می زد البته بسته به شرایط برشش کم و زیاد می شه

منم پنج تا بخیه خوردم 

بعضیا دارن مخصوصا اونایی که عضلات کگل قوی ای ندارن من دکترم نظرش این بود که چون ممکنه سربچه واژن ر ...

جاری من که خودش ماما ست میگه همه رو بخیه میزنن بلااستثنا

جاری من که خودش ماما ست میگه همه رو بخیه میزنن بلااستثنا

نه عزیز همه بخیه نمیخورن .اگه اینستا داری پیج مهر مادر رو ببین.ببین چقد زایمان بدن بخیه انجام میدن.چون با حوصله ان صبر میکنن بدن تا جایی که خودش میتونه باز بشه

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن.
من نه طبیعی رو رد میکنم و نه تاییدش,میکنم اما کدوم کار ایران مث اروپا ست که زایمان طبیعبش باشه?چند و ...

خاک تو سرشون

واقعا به نظرم اجبار نوع زایمان مسخره هست

بیاید در مورد مزایا و معایب هر کدوم توضیح بدید هر کی خودش تصمیم بگیره نه اینکه اینجوری....

متاسفانه یا از اون ور افتادیم یا از این ور

حد میانه رو بلد نیستیم