2737
2739
عنوان

هزینه آزمایش کاریوتایپ و آزمایش های سقط مکرر؟!😢

| مشاهده متن کامل بحث + 26428 بازدید | 163 پست
سلام عزیزم.انشاءلله بزودی مشکلت حل بشه. مهم نبست چقدر از سقط گذشته باشه هر چی زودتر بدی زودتر درمان ...

عزیزم من مشکل ایمنی وانعقادی همریگوت در ژنpai1هستم ایا درمان با انکسوپارین  حل میشه ؟اسپرین هم میخورم ،لنفوسیت تراپی هم به حز صارم دکتر های دیگه اعتقاد ندارن ؟مشکل شما چطوری حل شد هموزیگوت بودی؟لنفوسیت تراپی کردی؟دکترت می بود؟ممنون

عزیزم من مشکل ایمنی وانعقادی همریگوت در ژنpai1هستم ایا درمان با انکسوپارین  حل میشه ؟اسپرین هم ...

عزیزم مشکل من انعقادی بود هموسیستئین و پروتئین اس خونم مشکل داشت سه ماه فولیک اسید و ویتامین b6 خوردم و آمپول b12 زدم بعدش باردار شدم و تا ماه سوم انوکساپارین میزدم و شیاف میذاشتم و آسپرین میخوردم.

نگران نباش گلم در اکثر موارد این داروها جواب میده.

دکتر من زهره لواسانی بود اطلاعاتش تو نت هست اگه سرچ کنی.

😍😍😍بالاخره نفس مامان دنیا اومد😍😍😍

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم مشکل من انعقادی بود هموسیستئین و پروتئین اس خونم مشکل داشت سه ماه فولیک اسید و ویتامین b6 خورد ...

ممنون عزیز دلم خداروشکر که مشکلت حل شد هرکی مسکلش حر شه انگار من به هدفم نزدیکتر میشم ننیدونم مال کن مشکل ژنتیک انعقادیه یعنی ترومبوفیلیا یکی میگه انکسوپارین تا دو ماه بعد زایمان بزن یکی میگه فایده نداره من میگم شاید  دو تا الل ژنم مشکل داره اینطوریه درمان نداره هموزیگوت🥺

ممنون عزیز دلم خداروشکر که مشکلت حل شد هرکی مسکلش حر شه انگار من به هدفم نزدیکتر میشم ننیدونم مال کن ...

عزیزم اگه برات مقدوره پیش دکتر لواسانی هم برو من به چند نفر که مشکل داشتن معرفیشون کردم و شکر خدا همه راضی بودن و به شدت دست سبکی دارن.برای منکه مثل فرشته بودن.انشاءلله خیلی زود مشکلت حل میشه و مامان یه نی نی خوشگل و سالم و صالح و ناز میشی و بغلش میکنی.

😍😍😍بالاخره نفس مامان دنیا اومد😍😍😍
2728
سلام وقت بخیر بابت سقطتون متاسفم. امیدوارم در بارداری بعدی جبران بشه. مواردی مثل شما زیاد هستند که ...

سلام اقای دکتر من مریض شما تو بیمارستان صارم بودم والا از دست بلا نسبت دکتر لاهوتی به تنگ اومدم دیگه صارم نمی یام فقط شما برای من یه برگه نوشتید که b6 b12اسید فولیک واسپرین تا اخر عر بخورم وتوصیه به پزسک رو نوشتید پری فیلاکسی مثل اینکه وشفاهی بهم کفتید به محض حاملگی تا دو ماه بعد زایمان باید هپارین ویا انکسوپارین بزنم دوزشو گفتید پزشک بگه من جهش در ژنpai1هموزیگوت هستم ایا هموزیگوت درمان داره واقعا خیال منو راحت کنید از الان تکایفمو بدونم ممنون ،راجع به لاهوتی که دیگه از تظر من دکتر نیست من میرفتم ماینیک مام اونجا دو بار سقط داشتم اومدم صارم خود بیمارستان گفتن برای سقط مکرر برید پیش لاهوتی نزدیک پنج ملیون ازمایش دادم بعد مت خواستم به لاهوتی نشون بدم رفت ازونجا کلینیک مام  من چون مریضش بودم گفتم برم اونجا پیشش اصلا یه برخورد ووضع بدی بود یه ماماپشت نیز بود لاهوتی ام صندلی گذاشتت بود کنار میز حالا بگذریم ازمایش های منو دید انداخت اون ور مشکل ایمنی دارم گفتن لنفوسیت تراپی مه خوب خیلی حاها به حز صارم قبول ندارن مشکل ژن انعقادیمم دید انداخت اونور گفت من اینارو قبول ندارم تو صارم این ازمایشارو نوشتن من محبور بودم اونجا الان هپارینم سودی برات نداره سنت رفته بالا(من ۳۶)سالمه برو حامله شو سقطم شد شد تا شش ماهم نشدی بیا کفتم اون موقع که سنم بیشتر بالا میره از تظر تو ،خلاصه اقای دکتر این داستان من بود شما به من کفتید با هپارین حل میشه واقعا هموزیگوت دروماپ داره یا هپارین برای هتروزیگوته؟ممنون اقای دکتر لطف میکنید واقعیت رو به من بگید

سلام اقای دکتر من مریض شما تو بیمارستان صارم بودم والا از دست بلا نسبت دکتر لاهوتی به تنگ اومدم دیگه ...

سلام. وقت بخیر

من واقعا متاسفم که باید موجودی به نام لاهوتی رو همکار خطاب کنم. همونقدر عرض کنم که در بیمارستان همه از رفتن لاهوتی خوشحال و راضی هستند.

در خصوص وضعیت شما: اولا سن شما هنوز آنقدر بالا نیست. خانمهایی هستند که با 50 سال سن و با اعتماد به نفس فراوان برای بارداری و انتخاب جنسیت مراجعه میکنند! شما حداقل 5 سال زمان دارید.

من نتیجه کاریوتایپ شما و همسرتان و آزمایش اسپرم همسرتان را نمیدانم اما با توجه به آنچه نوشته اید، مشکلی در آنها نبوده.

اما خدمت شما عرض میکنم که من بعنوان پزشک وظیفه دارم که در حد تخصصم هر عاملی که احتمال ایجاد مشکل برای مراجعم داشته باشد را بررسی کنم.

از نظر ژنتیک، عوامل موثر در سقط، یکی وضعیت کروموزومی زوجین در سقط تاثیر دارد و یکی وضعیت انعقادی خانم.

و نتیجه بررسی شما این بود که در ژن PAI1  جهشی دارید (که ژن را هتروزیگوت کرده) و حتی تا دو هفته بعد از زایمان هم "ممکن" است برای شما مشکل ساز باشد. و نیز باعث افزایش ریسک حوادث قلبی و عروقی در سالهای آتی زندگی شوند (تمام اینها احتمال هستند).

پس عقل سلیم حکم میکند که جلوی عوامل خطرساز (ولو احتمالی) با آسپیرین و هپارین یا انوکساپارین گرفته شود.

به همین نحو در مورد عوامل روماتولوژیک(ایمنی/خودایمنی) و در مورد بحث لنفوسیت تراپی برخورد میشود.

طبق تحقیقات، تمام عوامل فوق ثابت شده که در امر سقط تاثیر (ولو کم) دارند و کنترل آنها در کاهش آمار سقط کمک کننده است. لذا منطق حکم میکند که بررسی و مدیریت شوند.

حالا ممکن هم هست که تحقیقاتی انجام شوند و بگویند که مثلا عوامل انعقادی تاثیری ندارند ولی برایند کلی اینست که موثر هستند.

این وسط برخی موجودات حقیری که بویی از ادب و شعور و منطق نبرده اند و فکر میکنند که علامه دهر هستند برای مطرح کردن خودشان هر چرندی را به زبان میاورند دیگر خودشان میدانند و وجدان نداشته شان.

پیشنهاد من اینست که شما درمان با آسپیرین 80 (و اسید فولیک و ب6 و ب12) را جدی بگیرید و همانطور که اسید فولیک را از سه ماه قبل از بارداری مصرف میکنید، آسپیرین را هم ادامه دهید. اگر هم شک و شبهه ای در خصوص وضعیت انعقادی دارید به یک فوق تخصص خون مراجعه کنید که شاید بهتر از من شما را راهنمایی کند

برای بارداری هم حتما اقدام کنید با امید به اینکه این بار جبران بشود.

اگر پزشک در زمینه بیماریهای خون یا پزشک زنان خوب خواستید میتونم بهتون معرفی کنم.

ایام به کام

دکتر کامران بهادری مشاور ژنتیک بالینی و پزشکی بیمارستان فوق تخصصی زنان صارم
سلام. وقت بخیر من واقعا متاسفم که باید موجودی به نام لاهوتی رو همکار خطاب کنم. همونقدر عرض کنم که د ...

سلام صبح به خیر ممنون اقای دکتر نه کاریوتایپم رو هم خودتون نوشته بودید مشکلی نداشت ،اقای دکتر من هموزیگوت هستم نه هتروزیگوت این برام خیلی سوال شده اونروز شما کفتید هموزیگوت هم اینه درمانش بله ازمایش اسپرم همسرم هم مورفولوژی سه ودی اف ای ۲۲حللا پزشک صارم گفتند مهم نیست امروز هم وقت اورولوژ داریم اما بیرون صارم یک پزشک گفت عمل باید بشه نوا دو اخه نوع دو که عمل نمیخواد نمیدونم لاهوتی هم که اون برخورد رو داشت دیکه پزشک زنان بیمارستان صارم رو قبول ندارم واز اونجا فقط شما ویه دکتر اورولوژ رو قبول دارم خوشبختانه ،متاسفانه برخورد جوری بود که انگار ما جزام داریم یا قتلی مرتکب شدیم ما بچه دار نمیشیم همین گناه نکردیم که حالا دور از جون شما همه مسایی که بچه دارن ادمای مثبت وشایسته ای هستند ،نخیر،ببخشید پر حرفی کردم البته سر اون قضیه قید لنفوسیت تراپی در صارم رو هم زدم،ممنون میشم دکتر هماتولوژ وزنان خوب بهم معرفی کنید🙏🙏🙏🙏🙏

2738
سلام صبح به خیر ممنون اقای دکتر نه کاریوتایپم رو هم خودتون نوشته بودید مشکلی نداشت ،اقای دکتر م ...

سلام مجدد

ممنونم از لطف شما

در خصوص بحث هموزیگوت و هتروزیگوت بستگی داره که از کدوم طرف (سالم یا بیمار) نگاه کنید. الان نگاه کردم دیدم اشتباهی نوشتم هتروزیگوت. هر چند در PAI1 il همون هتروزیگوت هم داستان خودشو داره

1- در مورد واریکوسل هر اورولوژیستی دیدگاه و سلیقه خودشو داره که برای هر گرید چه اقدامی انجام بده. اورولوژیست خوب، پروفسور سهرابی در بیمارستان ایرانمهر هست (خیابان شریعتی دو راهی قلهک) تلفن بیمارستان را از 118 بگیرید و تلفن بزنید و از اپراتور بخواهید که کلینیک دکتر سهرابی را وصل کنند و از کلینیک نوبت بگیرید

2- دکتر فوق تخصص خون: دکتر امید رضایی - شریعتی بالای سیدخندان - بن بست خندان - پلاک 8 طبقه 3 واحد 4 تلفن 22843283 قبل از مراجعه حتما تماس بگیرید

3- دکتر زنان: دکتر مژگان قرائی - فاطمی نرسیده به ولیعصر کوچه غزالی پلاک 12 طبقه 2 تلفن 88805748 و 88927592 قبل از مراجعه حتما تماس بگیرید. همسر من هم برای ویزیتهای مرتبط با زنان پیش ایشون میره و بسیار پزشک با انصاف و با شخصیتیه و فکر میکنم هنوز با بیمارستان محب کوثر کار میکنه

ایام به کام

سلام مجدد ممنونم از لطف شما در خصوص بحث هموزیگوت و هتروزیگوت بستگی داره که از کدوم طرف (سالم یا بی ...

ممنون اقای دکتر از راهنماییتون یک دنیا سپاس گذارم نه همزیگوت معیوب بودم دو تا الل ممنون میشم بگید عکس ازمایشمو ونوشته خودتون رو براتون میزارم

سلام. وقت بخیر

در هر حال بحث افزایش انعقاد پذیری خون شما مطرح است. هموزیگوت 4G/4G یک داستان دارد و هتروزیگوت 4G/5G هم داستانی دیگر

توصیه میکنم اگر نیازمند اطلاعات بیشتر هستید حتما به فوق تخصص خون مراجعه بفرمایید که معرفی کردم خدمتتون.

در نظر داشته باشید که بهر حال قابل کنترل و درمان هست ولیکن هر کسی باید در حیطه تخصص خودش ابراز نظر بکنه. زنان در حیطه بیماریهای زنان، ژنتیک در خصوص بیماریهای ژنتیک و خون در خصوص مشکلات مربوط به خون

فعلا تا مراجعه به فوق تخصص خون مصرف آسپیرین و ویتامینهای توصیه شده را ادامه دهید

پاینده باشید

سلام. وقت بخیر در هر حال بحث افزایش انعقاد پذیری خون شما مطرح است. هموزیگوت 4G/4G یک داستان دارد و ...

عرض سلام و وقت به خیر خدمت شما خانمی هستم 34 ساله 4 سال هست که ازوداج کردم از تیر ماه امسال توی چک آپ متوجه کیست آندومتریوز شدم بدون سابقه قبلی و به پیشنهاد دکترم برای باداری اقدام کردم (با توجه به اینکه خواهرم مشکل بر روی پروتئین سی دارن و سابقه آمبولی هم دارن البته ایشون یه دختر شانزده ساله دارن )کلیه آزمایشات انعقادی خون رو انجام دادم و خداروشکر من مشکلی نداشتم و در ماه اول اقدام باردار شدم با بتای 32 ولی در ابتدای هفته 5 خود به خود سقط شد ماه بعد بازم به پیشنهاد پزشکم اقدام کردم و بازم باردار شدم ولی جنین قلب نداشت و در نهایت در هفته 9 کورتاژ انجام دادم . سوالم اینجاست که آیا آزمایشات و کنترل بیشتر الان لازم هست؟ چون پزشکم بهم پیشنهاد دادن یک بار دیگه برای بارداری بعد از 3 ماه از کورتاژم اقدام کنم. 

اگر نیاز به آزمایشات و اقدامات دقیقتری هست باید به چه دکتری مراجعه کنم؟ در ضمن من ساکن رشت هستم اگر اطلاعات دارید در رشت بهم معرفی دکتر و یا موسسه معرفی کنید. باتشکر

عرض سلام و وقت به خیر خدمت شما خانمی هستم 34 ساله 4 سال هست که ازوداج کردم از تیر ماه امسال توی چک آ ...

سلام. وقت بخیر

بابت سقطهاتون متاسف هستم و امیدوارم به زودی جبران بشند

از لحاظ علمی بعد از دو سقط باید یک سری بررسیها انجام بشند از جمله: بررسی کروموزومی زوجین(آزمایش کاریوتایپ)، بررسی اسپرم آقا و ضریب شکنندگی دی ان آی اسپرمها (DFI) ، بررسی ژنهای عامل انعقادپذیری خون (پنل ترومبوفیلی) در خانم، بررسی روماتولوژیک(خودایمنی) خانم، و همچنین بررسی وضعیت تیروئید خانم.

قائدتا موارد فوق بایستی توسط هر کدام از متخصصین زنان و زایمان درخواست شوند اما میتوانید به یکی از مراکز درمان ناباروری در شهر خودتان یا حتی شهرهای دیگر مراجعه نمائید. متاسفانه در رشت پزشک یا مرکز خاصی سراغ ندارم

ایام به کام