2733
2734
عنوان

مصرف آسپرین در بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 103440 بازدید | 58 پست
سلام دوست عزیز منم مثل شما دوبارسابقه سقط داشتم دربارداری آخرم به روش آی وی اف آسپرین مصرف میکردم هم ...

سلام عزیزم ان شاءالله خدا بهتون سلامتی بده و دوباره باردار بشین عزیزم من از طریق یک پیج  اینستا-گرام داروی کمک باروری گرفتم خوردم و همون ماه باردار شدم. پیشنهاد میکنم شما هم ازشون بگیرن چون قلب تشکیل نشده ممکنه بخاطر تخمک یا اسپرم ضعیف باشه..وآسپرین ربطی به سقط نداره آسپرین فقط خونو رقیق میکنه که یه وقت خون غلیظ نشه وباعث خونرسانی بهتر به جفت میشه و دکتر من بعد از تشکیل قلب بهم آسپرین داده بود..من دوماهه درگیر هماتوم بودم تازه یکم بهتر شدم..اگر امکانش هست یک صلوات برای فرزندم بخونین که سالم بدنیا بیاد

سلام دوست عزیز منم مثل شما دوبارسابقه سقط داشتم دربارداری آخرم به روش آی وی اف آسپرین مصرف میکردم هم ...

سلام عزیزم...

تا جایی که میدونم آسپیرین باید تا آخر بارداری مصرف بشه...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام عزیزم... تا جایی که میدونم آسپیرین باید تا آخر بارداری مصرف بشه...

منم نظرم همینه چون بارداری با روش آی وی اف داروهای هورمونی زیاد تزریق میشه وباعث غلظت خون میشه وآسپرین رو واسه اون میدن درصورتی که من هنوز داروهای هورمونی رو دریافت میکردم آسپرین رو قطع کردن من میگم شاید غلظت خون باعث توقف روند رشد جنین شده😭😭😭😭😭

2731

سلام

من هفته ۲۰ بارداریم، و بخاطر ضعف تعادلم دکترم گفت برم نظر مغز و اعصاب رو در مورد مراقبتهای بارداری بگیرم گه متخصص مغز و اعصاب واسم آسپرین تجویز کرد. 

حالا نمیدونم چکار کنم؟ مصرف کنم یا نه؟

امکانش هست اسمشون رو بگین؟

من توی بارداریم همزمان تحت نظر دو تا دکتر بودم 

زهرا ابراهیمی 

زهرا اشرفی

چون بَسی اِبلیسِ آدم روی هست👿پَس به هر دستی نشایَد داد دست🚫
من توی بارداریم همزمان تحت نظر دو تا دکتر بودم  زهرا ابراهیمی  زهرا اشرفی

سلام دوستم خوبی شما...میدونم خیلی گذشته ولی خواستم باز راهنمایی بپرسم ازتون....من سه سال برای دومی اقدام بودم دیگه دارو دکتر درمان چکاپا نمیگم که طولانی نشه مشکل خاصی نبوده...آی یو ا هم کردم شهریور ماه که گذشت..معجزه وار بعد اینکه همه چی ول کردم ماه پیش باردار شدم هشت روز عقب انداختم تست زدم پررنگ پر رنگ بتا دادم ۳۵۰..اهمون هفته پنج اینا بودم افتادم همون شب لک و خون شیاف استفاده کروم یکم کنترل شد دکتر سونو نوشت چندروز بعد شکمی اول که گفت ساک اینا تشکیل نشده‌‌‌احتمالن توقف رشد زده‌‌‌‌...برام بقایا زد ۱۲ میلی‌‌‌....چندروز بعدش واژینال دادم سونو بقایا شده بود ۹ میلی....دکتر گفت زیر یکسانت خودش دفع‌‌‌‌خلاصه خونریزیم ادامه دار شد تقریبن ۳۰ روز اینا دیروز رفتم دکتر  سونو دادم باز شده ۶ میلی بقایا...که برام قرص اینا داد گفت بخور و بعدش بیا.....حالا اولن میخاستم بگم چون خودت هم کشیدی این روزا میدونی چطوره حال روحیم مخصوصن خرابع استرس گرفتم میگم‌اخه چزا اینجور شد ..‌دومن هم شما گفتی اسپرین انوکسا استفاده‌‌‌‌‌‌‌....میگم شما انعقادی دادین.‌.‌من قبل ای یوا ازمایش anti tpo وesrوptt دادم با چکاپ کامل cbc  اینا همون انعقادی محسوب‌‌‌‌....الان تاپیکا سرچ اکثرن همین مشکل داشتن بی علت اسچرین انوکسا استفاده و بارداریشون سالم...میشه هم منو دعا کنی بتونم بازم باردار بشم چون سنمم بالاس دیگه...هم اینکه برای این بقایا و این تقویت بعدش راهنمایی چیزی داری واسم.....شما چند وقت بعدش باردار شدی‌‌‌‌‌خدا بچه نازت رو واست حفظ کنه

نی نی اخه پس کی میای🥺 اگه بدونی آبجی برات چیا خریده اگه بدونی مامان یواشکی برات چیا خریده زودتر بیا..اگه بدونی آجی تو راه مدرسه همش میگه چرا من فقط تنهام بیا دیگه.👧👶🏻👨‍👩‍👧‍👧خدایامنتظر معجزه بزرگت هستم منم.میشه با دلای پاکتون دعام کنین باردار بشم من به دعاتون اعتقاد دارم..انشالله یه روزی تیکر بزارم بگم دیدین منم  باردار شدم  
سلام دوستم خوبی شما...میدونم خیلی گذشته ولی خواستم باز راهنمایی بپرسم ازتون....من سه سال برای دومی ا ...

سلام دوست خوبم 

انشالله که خیره 

ناراحت شدم و امیدوارم از این پروسه بزودی عبور کنید و بارداری بعدری رو به سلامت بگذرونید 

گلم من تمام آزمایش های ایمنی و انعقادیم اوکی بودن و هیچ مشکلی نداشتم منتها دکترم برای اطمینان خاطر داروهای ضد انعقاد بهم داد چون سابقه سقط داشتم گفت کاری میکنم که خونرسانی به جفت و جنین حتی لحظه ای با مشکل مواجه نشه 

این شد که برای کار از محکم کاری عیب نمیکنه آنوکساپارین 4000 و آسپرین 80 بهم داد اول تا آخر بارداریم 

من دو تا سقط 7 و 8 هفته داشتم به علت عدم رشد هر دو رو دکترم دارو داد و دفع شدن و بعدشم بقایا نداشتم 

سومین بارداریم رو توی 6 ماهگی به علت نارسایی دهانه رحم دچار زایمان زودرس شدم و بچم رو از دست دادم 

بارداری چهارمم دیگه داروهای ضد انعقاد رو داشتم و 3 ماهگی هم سرکلاژ کردم + آمپول پرولوتون 500 هفتگی برای جلوگیری از زایمان زودرس

4 ماه بعد از زایمان زودرسم با اولین اقدام دخترم رو باردار شدم 

بارداری سخت وپر ماجرایی بود اما بالاخره دخترم توی 37 هفته 3 روزگی صحیح و سالم به دنیا اومد

سلام دوست خوبم  انشالله که خیره  ناراحت شدم و امیدوارم از این پروسه بزودی عبور کنید و با ...

الهی دوستم چه چیرای شماهم کشیدی چقد سخت بوده واقعن 😔الهی که خدا نتیجه زحماتت و غصه هات رو داد خیلی خوشحال شدم....اره ببین منم مشکل خاصی نیس چکاپا عکس رنگی سونوها چند بار دارم همسر هم ازمایش چیز خاصی نداش..انعقادی هم فقط اینا که گفتم دادم نمیدونم اینل کامل هستن یا نه‌.حالا منتطزم این مرحله تموم شه برم جدی دکتر صحبت دقیقن هرچی تاپیک مبخونم چه انگار ادم مشکل داشتع باشه چه نه انگار این اسپرین و انوکسا نجات دهندس ...منم با اینکه هفتع پنج بودم ساک هم نبود حتی بقایا دارم یکم به خاطر شیاف ها که زدم محکم شده بقایا مونده.‌...حالا دکتر بهم قرص متیل ارگون داده با مدروکسی پروژسترون دارم میخورم خدا کنه زود دفع شه....بتونم بعد برگردم بعد یکی دوماه اقداما‌‌‌خودت کشیدی میدونی درسته روحی جسمی ادم داغون ولی دلش میخاد زودتر نتیجه

نی نی اخه پس کی میای🥺 اگه بدونی آبجی برات چیا خریده اگه بدونی مامان یواشکی برات چیا خریده زودتر بیا..اگه بدونی آجی تو راه مدرسه همش میگه چرا من فقط تنهام بیا دیگه.👧👶🏻👨‍👩‍👧‍👧خدایامنتظر معجزه بزرگت هستم منم.میشه با دلای پاکتون دعام کنین باردار بشم من به دعاتون اعتقاد دارم..انشالله یه روزی تیکر بزارم بگم دیدین منم  باردار شدم  
سلام دوست خوبم  انشالله که خیره  ناراحت شدم و امیدوارم از این پروسه بزودی عبور کنید و با ...

فقط یه سوال دیگه اسپرین رو شما از اقداما خوردی یا محضی که فهمیدی مثبت شدی بارداری

فقط یه سوال دیگه اسپرین رو شما از اقداما خوردی یا محضی که فهمیدی مثبت شدی بارداری

به محض اینکه فهمیدم باردارم شروع میکردم گلم